Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

553ml po štapu. Ja sam prošle godine stavio ENI 10W. Malo je mekša viljuška ali podnošljivo. Možda bi trebalo malo gušće za sportskiju vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Malopre sam pronasao u manualu i preporucuju mesanje 5w i 20w ili 10w i 20w u odredjenom procentu pa mu to onda dodje nesto izmedju.Probacu pa cemo videti rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Zelim da malo podgrejem ovu temu jer moji Capo rajderi su svi pospali, dali ste ikad na vasem Capu menjali filter vazduha.....ne verujem....ulje jeste, filter ulja mozda ali filter vazduha tesko!

Zasto? 

Zato sto KN filter kosta 50€ u Luisu

Athena oko 15-20 e

sve u svemu dosta skupo....a i sta ima jeftino za nase ljubimce....skoro nista...

Ali zato uvek postoji alternativa....dugo sam trazio i doso do pribliznih dimenzija filtera za naseg Kapa original dimenzije su 210mm137mm25mm

a odgovara priblizno i montira se filter od Kia Picanto 1.0 05/11 FILTRON AP 122/5 MANN FILTER C 22 015 BLUE PRINT ADG022112 

Ovaj filter nije isti kao za Capa ali je u tolerancijama mera koje su najblize orginalu 212,5mm132,5mm34,5mm

I sto je najvaznije kosta max 500din

Srećna ZAMENA!

Svaka cast na pronalasku.A da li si ga i namontirao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Pitanje za iskusne sa Caponordima.Kako se radi dijagnostika.Ono,sta se prespoji pa EFI lampica trepce.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Www.af1.com ima sve objašnjeno.

Znam ja to ali pitam to nase ljude koji su to odradili pa lepo na srpskom da mi kazu.U svakoj prici postoji i ono ".....ma to ti je prosto ali znas ja sam uradio  jos i pazi na .....".Vidim da ima i vise verzija mapa pa da vidim da li je neko proba samo jednu ili vise varijanti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Evo da se pohvalim.Uradio sam remap ECU-a sa Catfish mapom.Neverovatna promena karaktera motora.Preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Ravnomernije (pitomije) razvijanje snage od niskih obrtaja.Potrosnja (solo sa repnim koferom)sa jakim bocnim vetrom pri brzini 90-120 km\h okruglo 6l.To je utisak na prvih 200 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Malo osvezenje teme..

 

Smatram da je red da vas obavestim da sam odradio malo "osvezenje" na Caponordu. Tacnije, nisam ja nego majstor Robert iz Ade.

Posle cetiri godine posedovanja Aprilije odlucim da joj zamenim fabricke topove sa Robertovim- RACE izduvima :jee1:.

 

Dogovorili smo sve, odvezao mu motor, izrazio zelju i posle tri dana otisao po njega. Kao i sve njegove musterije do sad, i ja sam bio prezadovoljan.

Topovi su vrhunski napravljeni, namontirani, hirurski precizno a o zvuku da ne govorim. Od motora za devojke ( kako su je moji drugari nazivali ) sad je postao prava muska motorcina ;).

 

Vozne karakteristike mislim da se nisu promenile ali moje zadovoljstvo jeste. Ispod kacige ne mogu da skinem osmeh sa lica :).

 

Hajd da vam i pokazem:

 

 

 

Capo Race (3).jpg

Capo Race (2).jpg

DSC_1792.JPG

DSC_1794.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord
Malo osvezenje teme..
 
Smatram da je red da vas obavestim da sam odradio malo "osvezenje" na Caponordu. Tacnije, nisam ja nego majstor Robert iz Ade.
Posle cetiri godine posedovanja Aprilije odlucim da joj zamenim fabricke topove sa Robertovim- RACE izduvima :jee1:.
 
Dogovorili smo sve, odvezao mu motor, izrazio zelju i posle tri dana otisao po njega. Kao i sve njegove musterije do sad, i ja sam bio prezadovoljan.
Topovi su vrhunski napravljeni, namontirani, hirurski precizno a o zvuku da ne govorim. Od motora za devojke ( kako su je moji drugari nazivali ) sad je postao prava muska motorcina .
 
Vozne karakteristike mislim da se nisu promenile ali moje zadovoljstvo jeste. Ispod kacige ne mogu da skinem osmeh sa lica .
 
Hajd da vam i pokazem:
 
 
 
597491f2a9c91_CapoRace(3).thumb.jpg.034a69b448cc7cab580e199ff9f2a9b2.jpg
597492100b1cf_CapoRace(2).thumb.jpg.f5c522facd2d3926ddae9145aa42bd73.jpg
DSC_1792.thumb.JPG.6be5ef0d2f5f95d46c1c8ab99c30a9c1.JPG
DSC_1794.thumb.JPG.e54f92b0012c573e2d9d0fa1233231cd.JPG
Svaka čast, dugo nisam ulazio ali ti ovo mnogo lepo izgleda....

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord
Pitanje za iskusne sa Caponordima.Kako se radi dijagnostika.Ono,sta se prespoji pa EFI lampica trepce.... 
Spojis dva konektora tj. dve zice ispod sedists das kontakt i cekas da na displeju izadje broj greske....

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Caponordisti, gde su vam motori?

Desava li se nesto, neko kupio, prodao?

 

Mene nesto zakovalo u ledjima pa nisam mesec dana upalio motor ali zato moram da uradim mali "update" na Apriliji.

Radi, sluzi, ide, a kad sam je kupio zamenio sam relej anlasera, citajuci kako joj je to slaba tacka. Radio je sve ove godine i pre nekog vremena mi par puta zakazao, samo kucne i nista vise. Posle par pokusaja motor upali i sve normalno. Da meni to nebi zakazalo gde ne treba kupih opet novi ( pise da je 100A) i sad cu ovih dana da ga zamenim. Usput sam uzeo i membranu kvacila, da mi stoji u rezervi, jer imam vec skoro 70.000 km a i ona hoce da pukne.

Prednji diskovi su mi pali na ispod 4 mm, sto je kriticno, pa cu i njih menjati. Pokusacu je pocastiti BRAKING Wawe diskovima i to bi onda bilo to.

Lepojka ce biti kao zapeta puska za sledecu sezonu.

 

_20171025_193943.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Relej od 100A marke Toshiba sam imao na svom Caponordu. Membranu kvačila sam menjao zato što je pukla. To je Aprilijin patent za vakuumsko  odvajanje kvačila pri oduzimanju gasa. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Ja svoju prodao pre par meseci. Jednostavno nisam mogao sam da se izborim oko nekih sitnih problema i  potrošnje goriva. Mada i pored svih nedaća kojae je znala da mi priredi i dalje imam mišljenje da je to prava motorčina nepravedno zapostavljena u svojoj klasi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, debeljan je napisao:

Relej od 100A marke Toshiba sam imao na svom Caponordu. Membranu kvačila sam menjao zato što je pukla. To je Aprilijin patent za vakuumsko  odvajanje kvačila pri oduzimanju gasa. :takoje:

Dali to znaci da nema motornog kocenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ne. Sistemom nepovratnih ventila, kada se oduzme gas membrana se zategne i smanji pritisak na lamele kvačila. tj. štiti od proklizavanja. Sa jedne strane membrane su lamele koje su u ulju a sa druge strane je vazduh ( vakuum ) koji se pravi prilikom oduzimanja gasa. Valjda sam dobro objasnio??:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako sam dobro razumeo,ne odvoji kvacilo skroz tj postoji motorno kocenje ali ne prejako,tj da ne proklize zadnji tocak pri naglom oduzimanju gasa?

Nisam cuo za ovo pa me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja