Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Apriliu moraš da voliš....1186edbdac20b3f2dbee561928d0af7c.jpg&key=7d0eb8c1743da09676c83a46936c9de2e2c142924f5d336f1245aac1981971b0

Sent from my moto g(6) using Tapatalk


Тако је, иначе или че да је бациш или че оболиш:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Da li neko poznaje ovaj motor ?

 

ddbd7ec734d4-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia caponord HITNO, 2002. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 105000 km, Lazarevac. Cena 2.400 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 5.5.2019. at 17:35, Pevac je napisao:

I treba mi neko da se raspise jer je zato forum da se pomogne ili pritekne u pomoc bilo ko da je u pitanju :P

Nisam iso za Banovce jer radim ko drakstor.Nema praznika vise do kraja meseca sto se tice mene.Voleo bih crni motor i ima jedan cini mi se  ne mogu sada se setim koji bese ali videcu pa cu reci.Sve vise se zagrevam za kapoa jer vi dolivate ulje na vatru :D

Salim se ali mi svaka informacija znaci pa se nadam da cemo zajedno na neku jacu turu :)

Uzmi u razmatranje i Cagivu Navigator 1000. Prodaje ga kolega sa foruma. Ima masinu V-Stroma, a ostatak paketa je jako brendiran. Ja bih se veoma dvoumio izmedju Capo-a i velikog Navigatora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ih,sad i navigator,ljudi ubijate me :D

Ipak bih kapoa za sada ili varadero mada sam vise zagrejan za talijana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 44 minuta, Pevac je napisao:

Ih,sad i navigator,ljudi ubijate me :D

Ipak bih kapoa za sada ili varadero mada sam vise zagrejan za talijana

Zaboravi Varadera. "Pola tone" kravastog ponasanja na 2 tocka. Ni Italijani nisu mnogo laksi, ali se osetno lakse voze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Motor je onakav kakva mu je i cena.....A Caponord je motor napravljen 2000 godine, i tesko je nekom objasniti sta je Caponord. Ja ga imam 4 godine čuo sam razne priče, najviše sam verovao onim lošim pričama. Caponord je motor koji nema konkurenciju u ni jednom segmentu. Ali o njemu pričaju većinom oni koji su citali na internetu.

Srbija broji oko 20 Caponorda. Ja ih većinu znam. I pozdravljam ih ovom prilikom! 

Sliku koju sam dodao je od mog prijatelja iz Hrvstske koji je na pomenutom motoru upravo zaklopio 4000km i prosao Hr Srb Ro Mol Ukr Hu tacnije vozili su obići Černobil

IMG-b5ad8f92fb68b47ec47dfc9e93de6f1d-V.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Hvala imenjace na infou,pitao za uporedbu za navigatora i sad znam da je on gabaritno manji od capoa.Videcu sta cu na kraju uzeti.Svidja mi se kapo u svakom pogledu,pogledacu te primerke sto sam kontaktirao ljude pa koji mi se motor najvise dopadne i koji mi najvise odgovara taj ce biti moj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Malo pre se vratio iz Lazarevca.Iso da pogledam motor.Ima oziljke ko  svaki.Mane su sitnice ali sam ih video.Naprso vizir koji mora da se promeni,zbice su rdjave pri dnu na srafuima po neki trag i linije od koriscenja.To sam video na prvu loptu.Sta mi se dopada,zvuk iz leo vince fantastican,lepo radi to jest prede,idu koferi od 46 l bocni i zadnji koji je mali i ja bih ga promenio za veci tipa 50+l.Motor nisam probao jer sam se usinuo i nisam sposoban bas za voznju.Ostaje da popricam sa vlasnikom i da se dogovorimo malo ako moze oko cene .Motor je pomeni ok sa tim sitnim ulaganjima,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Za farbanje ,to sigurno,mora ici u crnoj boji :D.Hvala drugari na podrsci.Definitivno mi se vise svidja kapo od svih ostalih tipa vara,vstrom i navigator.Tako da cu sutra nazvati vlasnika da ugovorimo cenu i onda mora castim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Inace na motoru promenjen filter i svecice i kaze covek da je sve ok sto se tice motora.Naravno da bih uradio mali servis kod servisera jer se priblizava odmor i motorino treba da bude 100% spreman :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Epa drugari dobili ste jos jednog kaponordistu :).Dogovorio se sa likom i najverovatnije cu ga uzeti posle 1-vog avgusta jer tada dolazi vlasnik iz Austrije.Prelomio jer mi se najvise svidja kapo i to je to :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Otvaram rubriku, da li ste znali o Caponordu?

I očekujem vaše komentare!

Pitanja?

Ko je napravio prvi enduro motor sa aluminiumskim Felnama i Ramom?

Da li znate da tek novi modeli enduro japanaca od 2010 godine imaju ecu racunar a ne cdi, caponord je to imao jos kao prototip 99 gidine?

Caponord  ima prednje vile fi 50 najveće u enduro klasi.

Caponord ima saksov zadnj amortiter stelujući

Caponord ima diagnistiku koja je ugrađena u njega i na ekranu uz pomoć koda izbacuje tacan kvar koji je izdao uz pomoć kodova.

Caponord ima najaca svetla u klasi?

Caponord najbolje koči u odnosu na japanske kokurente.

Brembo kočnice

Hidraulično kvacilo

Prvi enduro koji je imao stelujuće poluge i kvačilo.

Digitalno merenje spoljne temperature, temperature motora, merac za gorivo (varadero nema)

Fabricku uticnicu za 12 volti.

Skidanje sedista na jedan klik ključa(bez imbusa kjučeva i srafcigera)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Samo je bitno kod njega da se reši par stavki. Beše neki provodnik od reglera i zamena konektora. Srediti creva i one spojke. To je to, Rotax fantastičan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Provodnik do reglera strada zato sto je slaba, tanka instalacija od reglera na dalju instalaciju....kod mene je sve fabričko samo sam pojačao od reglera do akomulatora po jednu debelu bakarnu ...i to je to....

pre 4 minuta, Alekre je napisao:

Samo je bitno kod njega da se reši par stavki. Beše neki provodnik od reglera i zamena konektora. Srediti creva i one spojke. To je to, Rotax fantastičan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 9.7.2019. at 19:33, Pevac je napisao:

Epa drugari dobili ste jos jednog kaponordistu :).Dogovorio se sa likom i najverovatnije cu ga uzeti posle 1-vog avgusta jer tada dolazi vlasnik iz Austrije.Prelomio jer mi se najvise svidja kapo i to je to :D

Iz Austrije? 

Crveni? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja