Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord

Recommended Posts

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

nope , visocija, vise off orjentisano vjesanje, drugcije sjediste , vise dodatne opreme fabricki bocni metalni i stender iliti

 

• New upper fairing/subframe and indicators (also fitted to 04 on)
• Uprated Sachs suspension, fully adjustable front/rear with 50mm more travel
• Higher front mudguard
• Biconical handlebars, alloy mount and handguards
• Sump guard and engine protection bars
• Center stand
• Aluminium silencer shields (also fitted to 04 on)
• Hepco-Becker Alu Exclusive 41L panniers
• ‘Raid’ paint scheme
• Different saddle shape
• Set of Metzeler Karoo tyres as well as standard road ones*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Posto sam u potrazi vec neko vreme za motorom iscitah ovu temu i izgleda da bi mogo kapo da bude moj sledeci motor.Volim velike motore i do pre mesec dana nisam ni pomisljao na talijane ali jedan drug me uputio na capoa i evo doso u situaciju da mi se svidja motor :D

   Za vikend ako bude vremena otiso bi da vidim jednog  uzivo .Na sta obratiti paznju pitanje za sve vas ?Hvala unapred pa ako bude to to eto i mene medju vama :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Motor je Dzabe, ima svoje tragove korisćenja i sređivanja koji odaju neku njegovu istoriju....Ako pali, puni, i ne cuje mu se lanac iz masine na leru i ne blinka efi lampa...nema sta drugo da gledas, lanac i lancanike ako ne valjaju zameni, ulje zameni plocice zameni i pun gas

Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Baci linkove inenjace svih kojih imas pa cemo nesto naci,inace u opciji su strom i vara ali mi se za sada najvise svidja capo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Dobar motor tog tipa te mora kosta 3500€
Da li ćes da das manje pa da sređujes, da li ćes da kupiš dobar....to zavisi koliko si spremio keša....Sve što kupis pomenuto je dobro, ali između samih pomenutih postoje velike razlike...ali velike....da bih te razlike uvideo i odredio sta bih, mora da probaš. Većina ljudi odluči po tome da li mu se sviđa ili ne, ili da li se uklapa u cenu! Smatram da treba da probas razlike u tezini, voznim karakteristikama, agregatu, kocnicama, kvacilu, prenosu, polozaju sedenja, svetlima, ugibljenju....kada budes prepoznao sta ti tu odgovarai koji je motor pravi izbor onda sam siguran da nećes da pogrešiš!

Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Reko sam,vara i strom su u igri,varu probao,svidja mi se,veliki ko bus,stroma nisam probao samo video a capoa cu videti i on mi se po spoljnom izgledu najvise svidja.Kada budem seo na njega definitivno cu znati da li je to ili se vracam vari i stromu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Video sam i ja tog u Banovcima. Jeste jeftin ali ne svidja mi se sto su zbice zardjale prilicno a posebno sto se na tabli vidi po srafovima da je skidana x puta. To onako sa slike sto sam video a uzivo bilo koje vozilo u oglasi izgleda prilicno losije. Takodje nema bocne kofere a ko kupuje ovakav motor obicno zeli da putuje.

Realno je jeftin i vredi tih para sigurno ali ako kupujes na duze staze ja bih sa ovim iskustvom uvek uzeo primerak da ne moram da se patim sa nekim detaljima.

 

Ona  u tehnodromu sam isao da gledam i nije bas kako na slici (nisam iznenadjen). Desna strana je izguljena, verovatno je imao blazi pad na tu stranu pa je to zamzano a na slici se nevidi. Ima I neku sajllicu sto viri a ne znam od cega je i nije me briga nego mmi govori da je nesto cackano. ukupno motor deluje ok, ima svu dodatnu opremu ali moralo bi malo da se radi da bude cakum pakum. opet dolazimo da nije sto je neko pomenuo da ovakav motor mora da kosta oko 3.500 eur kako god okrenes

 

Kada samo kod Tehnodroma imaju Varadera 2001 mislim i po mom skromnom znanju deluje dobar , sve na svom mestu, nista poderano i pocepano, sitne ogrebotine po rezervoaru od upotrebe. 

 

A na kraju najbolje je uvek kupiti na forumu, Imas onaj @PaPaja sto prodaje. Da nije plave boje ja bih ga ozbiljno razmatrao za sebe

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Vidi ti njih. Ozivela Capo tema? Bravo!

 

Dobar si odabir napravio odlucivsi se za Caponorda. Neki odavde znaju da sam ja Caponordista u srcu i da sam je dugo posedovao, a prodao zato sto je dupe zinulo na nesto novije. I na kraju opet razmisljam o ETV..

 

Pregledao sam sve primerke sa oglasa i to je otprilike to. Cene su spram stanja, prilicno realne. 

Sto se tice Strom-a, ne bih ga pogledao pored Caponorda, tako isto i Varadera sa karburatorima.

Bio sam 2013-te u istoj situaciji, sve sam sagledao i sveo se izbor na Capo i Varadero FI. Za Varadera istog stanja je trebalo 2000 eura vise izbrojati a, po meni, ne vredi toliko vise. Nisam pogresio sto sam kupio Apriliju i sad bi opet isto uradio.

 

Mozda je i moja bivsa Aprilia na prodaju. Momak koji je kupio od mene je odmah nakon kupovine dobio austrijske papire i odselio a motor stoji u njegovoj garazi. Nije presao 300 km od tad, a to je vec skoro godina.

 

Uglavnom su momci napisali sta da gledas. Pored estetike da li zvoni agregat, puni li akumulator, da li varira ler gas, zadnji amortizer-da li funkcionise sabijanje opruge.. Sve su to sitnice i lako se popravi ali cisto da znas na cemu si.

 

Ja se bas raspisao...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

I treba mi neko da se raspise jer je zato forum da se pomogne ili pritekne u pomoc bilo ko da je u pitanju :P

Nisam iso za Banovce jer radim ko drakstor.Nema praznika vise do kraja meseca sto se tice mene.Voleo bih crni motor i ima jedan cini mi se  ne mogu sada se setim koji bese ali videcu pa cu reci.Sve vise se zagrevam za kapoa jer vi dolivate ulje na vatru :D

Salim se ali mi svaka informacija znaci pa se nadam da cemo zajedno na neku jacu turu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Evo ovaj mi se svidja,da li neko zna nesto o ovom lepotanu :)

 

aecb7e2756ab-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia caponord, 2006. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 68700 km, Kragujevac. Cena 3.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Znam da je održavan u 3t racing Balosava, i tamo sam ga prvi put video, i deluje kao 100% fabrika

Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Sad pricao sa covekom.Jedino sta ne radi na motoru je ABS,uzeo ga je takvog i nije iso kod majstora ali moze se namesti,oko 300e je popravka ostalo je sve fabrika,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ne mogu da otvorim slike.Gde si je prodao davidim mozda novi vlasnik je prodaje mada mi se ovaj crni najvise svidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja