Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

A šta je ovo u garaži ispod ćebeta?

Ispod ćebeta GSX-R 1100 `91, poliran ram, generalno urađen, sa novim ležajevima radilice i cilindrima od Bandita 1200, poliranih usisa-izduva :zvizduk:

Pali, radi, ide.. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Opaaa, eto nama novog člana bande na H-ringu!! A vešanje jel restaurirano? Jesi postavio temu o Gsxr-u negde drugde da ne off-ujemo ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Opaaa, eto nama novog člana bande na H-ringu!! A vešanje jel restaurirano? Jesi postavio temu o Gsxr-u negde drugde da ne off-ujemo ovde?

Nisam postavio temu a i mogao bi. Očekuj možda i ovog vikenda pa ćemo tamo nastaviti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: aprilia ETV 1000 Caponord

Pozdrav braco po motoru! Malo sam kasno poceo da preturam po ovim forumima ali jako mi se dopada sve ovo sto radite svi vi koji vozite Caponorda. Posedujem i ja jedan primerak istog i rado bih prisustvovao nekom okupljanju Caponordasa ako ga bude bilo i ako me prihvatate u ekipu. Ako ne postoji takav skup mogli bi da krenemo u realizaciju u toku ove godine,ako ste za!?PozZ!!!:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Danas zamenjeni lezajevi na delu koji spaja zadnju viljusku, amortizer i ram (vidi sliku) i promenjene koske (stavljene krace)

Ljudi proverite stanje tih lezajeva. Izvucite osovinice proverite stanje iglicastih lezajeva. Kod mene su se rasuli na sve strane,zardjali istroseni.

post-13103-0-05358100-1399058448_thumb.jpg

post-13103-0-93399100-1399058463_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Na kom principu radi baro sensor ? Vozio po nekim visokim predelima I na otprilike 1500m, I vise, podigne obrtaje na 1700-1800 o/min. Nemirno radi, ali ide bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Na kom principu radi baro sensor ? Vozio po nekim visokim predelima I na otprilike 1500m, I vise, podigne obrtaje na 1700-1800 o/min. Nemirno radi, ali ide bez problema.

 

Baro sensor (poznajem samo "mass senzor", ali predviđam da je to isto...) radi na principu merenja vanjske gustine (pritiska) vazduha (a neki mere i temperaturu vazduha). Na visokim predelima gde je vazduh ređi baro senzor javlja ECU-u (kompjuter na motoru) da je vazduh ređi i da smanji vreme otvaranja ajnšpric dizni (jer u suprotnom bi bila smeša prebogata), ali mislim da nikako ne bi smeo dizati obrtaje ili nemiran rad. Odlazak sa motorom na velike visine bi se morao rezultirati samo gubitkom snage (cca od 5-20 konja) i malo večom potrošnjom goriva.....

Ako imaš na Caponordu posebno baro senzor i posebno merač temperature vazduha, pre bih rekao da je otišao merač temperature vazduha.....obično su ti senzori locirani na airboxu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Na kom principu radi baro sensor ? Vozio po nekim visokim predelima I na otprilike 1500m, I vise, podigne obrtaje na 1700-1800 o/min. Nemirno radi, ali ide bez problema.

 

Baro sensor (poznajem samo "mass senzor", ali predviđam da je to isto...) radi na principu merenja vanjske gustine (pritiska) vazduha (a neki mere i temperaturu vazduha). Na visokim predelima gde je vazduh ređi baro senzor javlja ECU-u (kompjuter na motoru) da je vazduh ređi i da smanji vreme otvaranja ajnšpric dizni (jer u suprotnom bi bila smeša prebogata), ali mislim da nikako ne bi smeo dizati obrtaje ili nemiran rad. Odlazak sa motorom na velike visine bi se morao rezultirati samo gubitkom snage (cca od 5-20 konja) i malo večom potrošnjom goriva.....

Ako imaš na Caponordu posebno baro senzor i posebno merač temperature vazduha, pre bih rekao da je otišao merač temperature vazduha.....obično su ti senzori locirani na airboxu.

 

 

Baro senzor je ...BARO (Barometric Pressure) senzor.

Mass senzor je ... MAF (Mass AirFlow) senzor ili protokomer .

 

Elem , BARO (Barometric Pressure) senzor

 

Ovaj senzor meri barometarski pritisak, na osnovu cega ECU kompenzuje eventualne promene "kvaliteta" vazduha u smislu promene nadmorske visine (promenom pritiska vazduha sa promenom nadmorske visine). Na osnovu dobijene ulazne informacije, ECU utice na smesu i vreme paljenja iste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Na kom principu radi baro sensor ? Vozio po nekim visokim predelima I na otprilike 1500m, I vise, podigne obrtaje na 1700-1800 o/min. Nemirno radi, ali ide bez problema.

 

Baro sensor (poznajem samo "mass senzor", ali predviđam da je to isto...) radi na principu merenja vanjske gustine (pritiska) vazduha (a neki mere i temperaturu vazduha). Na visokim predelima gde je vazduh ređi baro senzor javlja ECU-u (kompjuter na motoru) da je vazduh ređi i da smanji vreme otvaranja ajnšpric dizni (jer u suprotnom bi bila smeša prebogata), ali mislim da nikako ne bi smeo dizati obrtaje ili nemiran rad. Odlazak sa motorom na velike visine bi se morao rezultirati samo gubitkom snage (cca od 5-20 konja) i malo večom potrošnjom goriva.....

Ako imaš na Caponordu posebno baro senzor i posebno merač temperature vazduha, pre bih rekao da je otišao merač temperature vazduha.....obično su ti senzori locirani na airboxu.

 

 

Baro senzor je ...BARO (Barometric Pressure) senzor.

Mass senzor je ... MAF (Mass AirFlow) senzor ili protokomer .

 

Elem , BARO (Barometric Pressure) senzor

 

Ovaj senzor meri barometarski pritisak, na osnovu cega ECU kompenzuje eventualne promene "kvaliteta" vazduha u smislu promene nadmorske visine (promenom pritiska vazduha sa promenom nadmorske visine). Na osnovu dobijene ulazne informacije, ECU utice na smesu i vreme paljenja iste.

Posle treceg iscitavanja prethodnog posta, kapiram da ni ja ne bih bolje objasnio. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Predjoh ja sa mojim Caponordom 7000 km.

U medjuvremenu sam odradio zamenu ulja, ocistio vazdusni filter (bio je cist potpuno, zamenio ulje i semeringe u viljusci, podigao zadnji kraj a pre par dana sam mu menjao i mapu. Mapu sa oznakom 011123 sam obrisao a ubacena je "catfish 051123". MOtor ima osetno vise snage i potrosnju manju za 1 lit/100km.

Zaboravih da sam remontovao i zadnji amortizer posto mi nije radilo podesavanje prenapregnutosti opruge (ulje iscurilo).

Zadnja guma je zrela za zamenu. Kod mene 7000km a kod prethodnog vlasnika je presla 2000-3000km.

 

25088487283285094098.jpg

54244048231642644098.jpg

42083767421967511750.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Danas zamenjeni lezajevi na delu koji spaja zadnju viljusku, amortizer i ram (vidi sliku) i promenjene koske (stavljene krace)

Ljudi proverite stanje tih lezajeva. Izvucite osovinice proverite stanje iglicastih lezajeva. Kod mene su se rasuli na sve strane,zardjali istroseni.

Ko bude menjao ove lezajeve i semeringe, ne mora da narucuje original, lezajeva i semeringa ima ovde http://www.optima.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Pozdrav,

od danas sam postao vlasnik Caponorda.Ne radi mi brzinomer i km sat.Da li neko zna odakle sat dobija signa tj. gde mu se nalazi senzor  posto ga ne vidim ni na prednjem a bogami ni zadnjem tocku.Da napomenem  Capo nema ABS 2001 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Sada znam gde je problem.Nema senzora ostala samo rupa i saraf kojim je bio pricvrscen.Da li neko zna gde mogu da ga nabavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Zelim da malo podgrejem ovu temu jer moji Capo rajderi su svi pospali, dali ste ikad na vasem Capu menjali filter vazduha.....ne verujem....ulje jeste, filter ulja mozda ali filter vazduha tesko!

Zasto? 

Zato sto KN filter kosta 50€ u Luisu

Athena oko 15-20 e

sve u svemu dosta skupo....a i sta ima jeftino za nase ljubimce....skoro nista...

Ali zato uvek postoji alternativa....dugo sam trazio i doso do pribliznih dimenzija filtera za naseg Kapa original dimenzije su 210mm137mm25mm

a odgovara priblizno i montira se filter od Kia Picanto 1.0 05/11 FILTRON AP 122/5 MANN FILTER C 22 015 BLUE PRINT ADG022112 

Ovaj filter nije isti kao za Capa ali je u tolerancijama mera koje su najblize orginalu 212,5mm132,5mm34,5mm

I sto je najvaznije kosta max 500din

Srećna ZAMENA!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Posto sam svake godine menjao filter vazduha kupovao sam ga u PGS-u. Narucim uvek par komada po ceni oko 1500 dinara po komadu. Trenutno imam jedan u rezervi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja