Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Struju sam sredio. U stvari gledao Ribolovca kako sređuje. Sa 12,5 V napon podignut na 13,9 V. Gledam nešto kao crash bar ili crash pads da napravim i montiram. Toliko je komplikovano i nepristupačno, nemam reči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo ti u poslednjem broju Moto Pulsa, malopre ga kupih, putopis 3 kontinenta (Evropa, Azija, Afrika-kruzna tura), naravno na Caponordu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova

Bogami i ja cu Pegasa da vozim do kraja sezone i da pazarim Caponord-a.Meni jako lep iako svi kukaju na Italijanske motore.Skupi delovi itd,izgleda mi da nasi majstori hvale samo ono sto znaju da poprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Za braću po točku.....

 

upozorenje oko montaže zupčanika

 

pravilna zamena ulja

 

i naravno zamenske bobine sa preradama.....

 

 

čisto ovako da malko pomognem....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Danas stigle Anakee 2. DOT 1012. Montiram za koji dan. Trenutno su Tourance sa DOT brojem 2004 i 2404 :neznam: . Uz gume stigla prva pomoć - mufte, cirada za motor - mufte i naočare za sunce plastične - mufte. Akcija GP Moto Shop. Cena 235 komada :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Naš kolega uvezao Caponorda iz Švajcarske. I na leru i pod turažom oseća se miris benzina iz izduva. Pordavac mu je rekao da je tako poslednjih 15. ooo km. Izgleda da je bogata smeša. Da li ima neko ručno podešavanje ili mora na dijagnostiku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

debeljane, jel mu radi malo neravnomjerno u leru ? ili izbaca li nekad efi upozorenje pa ga gasi u toku voznje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

@bmw za zamjenske bobine sad sam ih kupovao 40 eur u bg , beru shopinvest , samo trazite stogod pasa sa modela sa spiska

 

CITROEN

C5 3.0 V6 2001/03 - ... 152kW

C5 3.0 V6 2004/09 - ... 152kW

C8 3.0 V6 2002/07 - ... 150kW

 

FIAT

ULYSSE 3.0 V6 2002/08 - ,,, 150kW

 

LANCIA

PHEDRA 3.0 V6 2005/09 - ... 150kW

 

PEUGEOT

406 3.0 V6 2000/03 - 2004/05 152kW

407 3.0 2004/05 - ... 155kW

407 COUPE 3.0 V6 2005/10 - ... 155kW

407 SW 3.0 V6 2004/05 - ... 155kW

607 3.0 V6 24V 2000/02 - ... 152Kw

807 3.0 V6 2002/06 - ... 150kW

 

RENAULT

AVANTIME 3.0 V6 2001/09 - 2003/05 152kW

CLIO II 3.0 V6 SPORT 2002/12 - ... 187kW

LAGUNA II 3.0 V6 24V 2001/03 - ... 152kW

 

 

i valeo iste su skroz samo drugi pechat firme da znate da ne ganjate beru naslijepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

p.s. kome treba dijagnostika tuneecu.com. i mapiranja za caponorda takodje jednostavno klasican obd2 , 6 pinova se prespoji kao po uputstvu i uzivajte, probajte catfish mapu, odlicnaaaaaaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

javi jer ako jeste to, a osjeca se benzin i malo kao varira dok radi u leru, slobodno skidaj svjecice , vidi koja je zagorela i mijenjaj bombinu na tu svjecicu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

e da najlaksi nacin da sami spojite i radite dijagnostiku , odete na autootpad i skinete sa nekog auta zenski obd2 sa zicama sve iza sto stoje, nabavite obd2 ono plavo kablo 6 7 funti na ebayu , spojite i iza ostavite samo zice za 6 pinova, extra jednostavno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Dali ste mi ideju s zamenskim bobinama. Ako je neka crkla poznaćemo po masnoj svećici koja miriše na benzin. Ako svećica ne baca varnicu moguće je da nesagorelo gorivo na većoj turaži izlazi na izduv. Ako sam u pravu pohvalite ovo razmišljanje, a ako nisam dugujem pivo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Upalili smo Capo i, bez obzira na temperaturu motora, obrtaji su na 1800. Uopšte ne padaju na propisanih 1300. Prilikom turiranja izbacuje neku garež u vidu crnih tačkica iz izduva. Miriše na bogatu smešu. Znači nije ulje već garež.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da ne zeza automatski sauh? Ja bih ga raskačio pa probao šta se dešava.

 

Meni je neobično da se elektronski program "promeni" sam od sebe. Jedino ako nije neko nekada pokušao da menja mapu, pa mu baš i nije pošlo za rukom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

sta se desava sa efi lampicom sto sam ja pitao ? i izbaca li sta njena dijagnostika od kodova ?imas je ispod sica ko niste provalili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Otvorili smo kućište filtera i provalili da ima KN filter. Pre otvaranja sam ga probao i ukapirao da vuče kao mećava. Našli smo i neki džek koji kada se ubode gde treba na tabli umesto sata pokazuje EFI 1, EFI 2...Lik u Švajcarskoj ubacio KN filter i remapirao mapu. Ostavili smo tako i čekamo vesti o potrošnji na nekoj dužoj relacili. Ako ne troši mnogo - vozi Miško.

Na svom Caponordu sam promenio ulje i filter, filter vazduha ( prilično prljav, tako sam ga kupio pre oko 7000 km ), svećice u ekstra stanju ( stavljen iridijum ) i n aravno PUKLE BRZE SPOJKE na crevima za benzin. Napravljen nov priključak na rezervoaru i komplet crevo do one mesingane cevčice koja se šrafi na 2 vijka. Od sada, pa nadalje i ubuduće na ta dva vijka ću da odvajam rezervoar od usisa.

Projektanta, koji je " izmislio " one tanke , plastične brze spojke na dugoročnu robiju - obavezno. Kada smo videli, prilikom skidanja, da je spojka pukla demontirali smo sve i ono je sramota.

Za par dana ugrađujem i Scottoiler - da ne savijam grbinu pod stare dane.:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

to je standard boljka taj konektor svi zamijene, moja preporuka za mapu ako imas obd2 kabal da se spojis na tuneecu.com i stavis catfish mapu za tvoj model imjau tri, zlo dobra mapa, kn je nebitan tu, ja ga imam bez remapa , evo ideja za spajanje obd2 pa uzmes sa otpada od auta zenski obd2 izvuces 4 zice i sva filozofija svo dalje uputstvo na sajtu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja