Jump to content

Moto Zajednica

Makedonija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
On 3/19/2012 at 6:03 PM, spredrag said:

Gde ti je ovaj put druže? Od Skoplja na koju stranu? Deluje primamljivo. Možda sledećeg meseca skočim na jug, pa bih obišao i to, ako niko nema ništa protiv.

Znam da je post star, ali evo da dodam neke informacije koje ce nekome mozda biti od pomoci.
Kozjak Vidikovac - GPS: 

AF1QipP0OlqLxa9qia-TyjvEdAyVC3I9oOzbr6pu
GOO.GL

302, Nordmazedonien

 

Solidan put, na nekih 20-30 minuta voznje od Skopje. Od vidikovca Kozjak.jpg.3a96e420bc21c1eebfde7ca27180e0be.jpg

moze da se produzi prema brani vestackog jezera Kozjak ali je put malo uzak i prosecnog kvaliteta. Put ide samo do brane, ali ukoliko se vratite malo nazad, 15 minuta do Nove Breznice, mozete kroz nacionali park Jasen da dodjete do Makedonskog Broda (oko sat i po voznje) odakle vam je Ohrid na josh sat i po.
Od Makedonskog Broda se moze produziti i prema Prilepu pa Bitolju, Grcke zapadna obala - Krf, Zakintos... ili Prilep, Gevgelija pa prema Solunu.
Da napomenem da je put kroz nacionalni park Jasen uzak i zato je jednosmeran, mozda za Motocikle nije bitno, ali je bitno da je put u loshem stanju :( Link sa youtube
Momentalni rezim kretanja - info na websajtu Makedonija Pat:
Ka Makedonskom Brodu od: 7:30-8:30 i 14:30-15:30 a u suprotnom pravcu od 6:00-7:00 i 16:00 do 17:00 sati.
Jasen je u vreme Jugoslavije bio podzemni komandni centar JNA, a sada ja nacionalni park u kome je dozvoljen lov posebnim dozvolama i cenama do 17.000 evra za Jelen Trofej!
Imajte u vidu da ako vam se neshto desi, mislim na gumu ili defekt, malo ko moze da vam pomogne.
Srecan Put :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Odvozao bih krug oko ohridskog jezera, u ovoj temi nadjoh vecinu odgovora na moja pitanja sto se tice makedonske strane jezera ali me  jos zanima da li ima nesto zanimljivo i vredno skretanja sa puta i posete tokom  voznje  albanskkom deonicom uz jezero.

 

Hvala .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, travelman je napisao:

Odvozao bih krug oko ohridskog jezera, u ovoj temi nadjoh vecinu odgovora na moja pitanja sto se tice makedonske strane jezera ali me  jos zanima da li ima nesto zanimljivo i vredno skretanja sa puta i posete tokom  voznje  albanskkom deonicom uz jezero.

 

Hvala .. 

Oooo dugo te nije bilo kolega - srećan povratak...:takoje:

Imaš u okviru ovog podrforuma temu "Albanija - septembar 2020" pa možeš tu pogledati. Kolega i ja smo bili u mestu Pogradec na albanskoj strani Oridskog jezera sa izletom do mesta Lin. Imaš čak i predlog (kontakt) za smeštaj...:zdravo:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, ZoraNS je napisao:

Oooo dugo te nije bilo kolega - srećan povratak...:takoje:

Imaš u okviru ovog podrforuma temu "Albanija - septembar 2020" pa možeš tu pogledati. Kolega i ja smo bili u mestu Pogradec na albanskoj strani Oridskog jezera sa izletom do mesta Lin. Imaš čak i predlog (kontakt) za smeštaj...:zdravo:

 

Nisam ja ni otisao nego sam uganuo kaziprst pa nisam sposoban za lupanje po tastaturi, silom prilika preferiram samo citanje foruma ;) .

 

Odlican predlog si mi dao, standardno, kao i uvek.

 

Znaci soba sa dvorisne strane zbog sunca a i nema komaraca :takoje: ...

I nije ohridsko jezero nego pogradec lake, po onoj slici gde je parkiran motor uz bankinu kontam da je put :takoje: ...

 

Ako bog da krecem 31.12.popodne, taman da to opletem za 3 dana novogodisnjih praznika ako ne bude snega i vremenski uslovi dozvole.

 

Hvala ....

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Nema na čemu...:takoje:

Ako krećeš za Novu Godinu onda nemoj da se "skrivaš" od sunca nego traži neku sunčanu stranu. Gazde tih apartmana su ljubazni Grci, ali nisam siguran da to izdaju tokom cele godine - možeš proveriti na Bookingu. U to vreme je sigurno mala potražnja pa možeš potražiti nešto u prvom redu do jezera da uživaš u pogledu - možda je nijansu skuplje, a može biti puno prijatnije. Meni se mesto dopada, a ljudi su vrlo gostoljubivi i prijatni - osećaš se dobrodošao više nego u bilo kojoj drugoj zemlji. Putevi su im vrlo dobri, ali taj potez od Ohrida do Pogradeca (prelaz Sveti Naum) nije baš nešto naročito (ako ideš kolima onda je manji problem). Potez Pogradec - Lin je fantazija za vožnju motora, a severno od Lina mi nije poznato (došli smo iz pravca Elbasana)...

Uživaj za sve pare!!! :zdravo:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Nemoj dzabe da trosis gorivo na deonicu Lin - Struga. Nema ama bas nista, ko da vozis iz Omoljice ka B. Brestovcu...

I najbolje odlozi turu za 2 nedelje.

14. januara u selu Vevcani (tu pored Ohrida) ima dobar karneval... Nece ga odloziti korona jer se na karnevalu nose maske kako god da okrenes :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ohrid mi po planu beše planiran za ova 3 novogodišnja i praznična dana ali kako smo svi karantinisani to osta samo pusta želja.

OK, vozimo dalje. Sledeći termin zakazan za sredinu februara i sretenje kada imam 4 slobodna vezana dana.

 

Pa da malo priupitam i dopunim predhodni plan ...

...

On 23.10.2020. at 18:25, godovic je napisao:

Znam da je post star, ali evo da dodam neke informacije koje ce nekome mozda biti od pomoci.
Kozjak Vidikovac - GPS: 

Kolega, molim za pomoć. A može i neko drugi ako zna detalje.

 

U odlasku na ohrid hvatam pravac gostivar - debar - vevčani - struga .... Sve mi jasno.

 

U povratku hvatam pravac ka kičevu pa bi u toku tog prepodneva/podneva hteo da odvozam i posetim vidikovac kozjak ...

imageproxy.jpgwindows screenshot program

...

Ono zašta mi treba pomoć je sledeće 

 

1. Ruta iz ohrida kojom je najbolje odvozati vidikovac a kasnije nastaviti put ka skoplju 

2. Adresa neke parking garaže u centru skoplja iz koje mogu da prošetam gradom.

 

U smiraj toga dana, biće ponedeljak, imam još neke planove pa bi mi ovo značilo da čuknem u navi i odvozam na siguricu kako ne bi gubio vreme u prazno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Dobro pogledaj prognozu jer put od Gostivara do Debra zna cesto biti zatvoren zbog klizishta u ovo doba godine.
Ako je prohodan, lepo je stati kod Manastira Sv. Jovan Bigorski.

 

Za vracanje iz Ohrida treba ici svakako do Kiceva, pa Makedonskog Broda i prema Novoj Breznici - ovaj put je jednosmeran i ne znam dali je uopshte otvoren za vozhnju preko zime. Od Nove Breznice - vidikovac je na 15 minuta.
U svakom slucaju vracanje do Skoplja (Kicevo, Gostivar, Tetovo), pa onda do vidikovca je najbrzhe i najsigurnije.

Dali su putevi otvoreni trebamo proveriti tada.

Ukoliko je moguce voziti i vreme dozvoljava, mozda je bolje Ohrid do Sv. Nauma pa onda preko Galichice do Prespanskog Jezera, pa Bitola - lep grad, Prilep, Skopje. A moze i Bitola, Prilep, Makedonski Brod, Nova Breznica, Vidikovac... ali mislim da je dan kratak za sve ovo.

E sad u Skoplju imas nekoliko spratnih garaza koje su oko glavnog Trga. 

1. Parking GTC (Gradski Trgovski Centar) najstariji trzni centar otvorenog tipa i nazalost najloshije odrzavan ali neposredno pored Glavnog Trga.

2. Razlovacko Vostanije je spratna garaza preko puta isto dobra opcija.
3. Spratna garaza Beko isto je blizu Trga i ulice Makedonije koja ide do Trga
Ima i drugih ali su ove bash gde treba i gde bi trebalo da ima slobodnih mesta.

Lepo je ovde proshetati do Trga, pa preko Kamenog Mosta, Stara Carshija i tu biti oprezan :) Ne preporucujem parkinge sa druge strane reke.

U drugom delu grada je Skopje City Mall koji ima svoji parking - spratna garaza i to je klasika mall kao vash Delta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Godovic, Petre, HVALA obojci na brzom odgovoru, razumeo sam sve u potpunosti.

 

Generalno, meni je ovog puta prioritet krug oko ohridskog jezera a sve drugo je premija ili plan za neku drugu priliku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
ja parkiro prošle godine,koji je problem
Често обијају

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 31.12.2020. at 22:36, godovic je napisao:

Ukoliko je moguce voziti i vreme dozvoljava, mozda je bolje Ohrid do Sv. Nauma pa onda preko Galichice do Prespanskog Jezera, pa Bitola - lep grad, Prilep, Skopje.

Polako odbrojavam dane i kratim vreme ... možda još nekome bude zanimljivo i potrebno kad bude planirao vožnju.

https://www.youtube.com/watch?v=LVs_2dDcOyA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja