Jump to content

Moto Zajednica

Makedonija

Recommended Posts

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav ljudi,nije me bilo odavno na forumu!

Drugar,drugarica i ja planiramo da idemo sledece godine na Ohrid. Planiramo da zakupimo neku kucicu na jedno 10 dana (nesto kao sto imate da zakupite na srebrnom jezeru). Isao bih tamo u julu-avgustu. E sad,zanima me ako je neko bio tamo prosle eventualno preprosle godine da mi kaze otprilike koliko su tamo cene smestaja za nas troje,i koliko bi mi trebalo novaca otprilike da moze lepo da se provede tamo jedno 10 dana bez preteranog razbacivanja i da li mi treba pasos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Kreveti po osobi idu od 5 na periferiji-do 10 u centru, cca 7-8 jurosa, ako već imaš prevoz periferija je bolja, em jeftinije em lepa večernja panorama.

Sad možeš samo na ličnu kartu preko grane + ne treba zeleni karton od nove godine...milina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

U sezoni je malo skuplje od 10e (po osobi, popne se negde i na 15). Za zakup kucica ne znam, ali apartmane i sobe regularno mozes iznajmis kao na moru.

Cene su ti kao u Srbiji mozda malo manje, ali ono sto dobijes je bar duplo bolje nego kod nas (pricam o svemu od prodavnice do kafane), pa sad izracunaj u zavisnosti kako mislis da se provodis.

Racunaj na nekoliko stvari, alkohol u prodavnici ne mozes kupiti posle 7 uvece, u svakom zatvorenom prostoru ti je zabranjeno pusenje. Dodudse kada se malo zaglavi u kafani ponekad se dobije piksla na stolu iako si unutra.

 

Meni je Ohrid pet puta bolje nego more, topla preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

 

Sad možeš samo na ličnu kartu preko grane + ne treba zeleni karton od nove godine...milina

 

za makedoniju će i dalje trebati, jer ona nije potpisnica tog međunarodnog sporazuma. isto važi i za bosnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

 

Sad možeš samo na ličnu kartu preko grane + ne treba zeleni karton od nove godine...milina

 

za makedoniju će i dalje trebati, jer ona nije potpisnica tog međunarodnog sporazuma. isto važi i za bosnu.

:stabre:

Moguće, videćemo od nove, meni komša graničar reče "Ideš li po Mk, ne viđam te nešto" reko' fax, trčanje, ovo-ono, ne baca mi se 2000 'iljade na zeleni, a on "od sledeće ćeš bez njega"...moguće da greši :neznam:

Mada sad čitam stvarno ne može, znači ako idem za Grčku a za nju je trebao zeleni od 2000 din a sad ne treba jer je Grčka u EU, onda opet moram da ga kupim da bi proš'o kroz MK...lele :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

:stabre:

Moguće, videćemo od nove, meni komša graničar reče "Ideš li po Mk, ne viđam te nešto" reko' fax, trčanje, ovo-ono, ne baca mi se 2000 'iljade na zeleni, a on "od sledeće ćeš bez njega"...moguće da greši :neznam:

Mada sad čitam stvarno ne može, znači ako idem za Grčku a za nju je trebao zeleni od 2000 din a sad ne treba jer je Grčka u EU, onda opet moram da ga kupim da bi proš'o kroz MK...lele :jee:

 

Često idem za Makedoniju, poslom, i nisam čuo da se prelazi samo sa LK. A što se tiče ZK, čitao sam negde da će on ostati potreban za Grčku, kao i za Motenegro. Čuš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT
post-10756-0-32609000-1331751447_thumb.jpgpost-10756-0-52916100-1331751515_thumb.jpgpost-10756-0-68285000-1331751603_thumb.jpgpost-10756-0-33111300-1331751644_thumb.jpgNadam se da još nije kasno da ti dam neki savet.Mi kada idemo na Ohrid uvek idemo u Peštan(15 km od Ohrida prema Svetom Naumu),tamo su sve Pravoslavci(nemam ništa ni protiv drugih vera ali svugde imaš ludaka pa da ne razmišljamo pošto uvek na ledjima nosimo boje kluba sa zastavom Srbije a motori stoje na ulici),sve kuće su uz obalu,cene smeštaja su niže nego u Ohridu,ako nevoliš sobe ima i odličan kamp uz samo jezero.Mi uvek iznajmimo i čamac od gazde gde idemo pa je još uzbudljivije(čamac bez pente je oko 25-30e za 10 dana,a za pentu je malo teže ne daju svakom,kako im se svidiš,mi uvek uvalimo nekom ko ide autom).Obavezno traži da ti udare pečat u pasoš kada ulaziš i kada dodješ dole obavezno plati boravišnu taksu,mi smo jedne godine imali stršnih problema jer je nismo platili pa smo čekali na carini drugu smenu da bi prošli.Mislim da ćeš se super provesti za male pare,jer mi uvek tako prodjemo.Imaš tu i neke naše sličice pozdrav.

post-10756-0-35761700-1331751700_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Tu smo da pomognemo jedni drugima,ako se još neke pojedinosti setim napisaću.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Kad dodjete do Skoplja imate putokaz za skretanje desno za Ohrid. Preporučujem da ne skrećete tu nego nastavite samo pravo ka Atini odnosno Velesu. Prodjete Veles, pa kod Gradskog skrećete za Prilep, pa Bitola, pa Resen i Ohrid. Možda je malko duže, al je mnogo bezbednije. Kad kažem bezbednije ne mislim na saobraćaj. Ako ovo nije jasno, pitaj me na PP...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

I ja sam čuo da dosta ljudi ide tim putem mada lično nisam išao.Jedino kroz Gostivar nije najprijatnije,mada nismo nikad imali problema.Sipamo gorivo u Skoplju(u odlasku na Ohrid)i sledeće na Straži,a obrnuto u povratku.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Sta je opasno preko Gostivar?Ja zivim tu,ako nekom treba nesto,pomoc ili bilo sta neka mi se obrati slobodno 0038970537170 Mirko.

Po meni od Skopje do Ohrid najlepsi(i najduzi) put je preko Tetovo Gostivar pa Mavrovsko jezero,prema Debar tu je prelepi manastir Sveti Jovan Bigorski,Debar(debarsko jezero) pa prema Struga,pred Struga je Vevcani lepo uredjeno mesto poznato po svom karnevalu,Struga i Ohrid.

Ovaj put trazi vise vremena i paznju,ako ste umorni(ovaj deo puta vam je na kraju dana) bolje od Gostivar produzite za Kicevo pa Ohrid.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pratim temu ,imam u planu odlazak do Ohrida.Inače vezuje me za ovo mesto sledeće :

1. Medeni mesec mojih matorih

2. Moja exkurzija ,bilo nam prelepo

3. služio vojsku u Ohridu godinu dana i prelepo se proveo,kad je bilo leto ja bio džomba milina bila

 

onda bio prelep grad sa extra ljudima,nadam se da je ostalo i dan danas tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Slažem se sa tobom da je to mnogo lep put,i to je jedan od razloga našeg odlaska tamo,kad udješ na deonicu oko Straže zaboraviš svo višesatno smaranje na autoputu.Hvala za broj zapisao sam ga pa ako zatreba javljam se.Izvini Mirko ako sa te naveo da pomisliš da je opasno oko Gostivara nije bila namera.Mi kao što sam napisao u prethodnoj poruci nikad nismo imali problema,a idemo u Peštan(preko Gostivara) već 10-ak godina,a u Makedoniju bar dva puta godišnje(Skup u Skoplje i na Ohridsko jezero).Da uzvratim i ja tebi brojem(+38164/11-88-103) ako ti nešto zatreba u Šapcu i okolini.A što se tiče Ohrida on je i dalje prelep i nisam čuo da je neko imao problem. :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Mirko niko nije rekao da je opasno. Opasno i bezbednije, kako sam se ja izrazio, su ipak različite kategorije. Da li su na tvom motoru tablice BG ili NI...? Ako ljudi idu prvi put na Ohrid bilo bi lepo da im sve prodje u najboljem redu kako bi opet dolazili. Ja sam na Ohridu bio nebrojeno puta i išao sam i jednim i drugim putem. Takodje sam puno puta bio u Bitolju i Resenu (najbolje jabuke na svetu). Ja mnogo volim Makedoniju i dobro je poznajem. Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Moje iskustvo potvrđuje sve što je nsapisao mic. Išao sam baš tim putem preko Gostivara, Mavrova i Debra. Doduše, prespavao sam u Vranju i krenuo dalje ranom zorom. Autoput do Tetova je naravno smor pa sam ga brzo prešao. BG table, točio gorivo kod Tetova na pumpi nekog Albanca, nigde nikakav problem, naprotiv. U 8h sam doručkovao na Mavrovskom jezeru. Terasa, pogled na jezero, super burek i kolači, kafa...milina. Bio je avgust ali mi malo bilo hladno, visina. E, odatle kreće raj. Nije loš ni put preko Kičeva, tuda sam se vratio, ali je ovaj preko Debra lepši. Pogotovo mi je legao onaj deo uz Crni Drim, od Gostivara prema Strugi. Ona sela gore, visoko u brdima, šarena, sa minaretima džamija što se cakle na jutarnjem suncu, baš lepo, neobično. A put...nije baš širok, naprotiv, ali krivina na krivinu, pa kratak pravac pa krivina...divota. BMW airhead voli tu letnju jutarnju svežinu, prija mu, samo prede. A ja uhvatio neki ritam... ne pipam kočnicu, ne šaltam, samo malo nivelišem gasom u krivini i plovim levo-desno. Baš mi nekako leg'o put, i sad mi milina kad se setim. I kao kec na deset na jednom pravcu me prestiže neki BMW sa talijanskim tablama. Jao, gde me nađe. Na pravcu mi beži, ja ne mogu preko 140, al' ga u krivini stižem, kasnije kočim od njega, brže ulazim i izlazim. Vidim i on voli da se igra. Terasmo se 10-tak minuta i na izlazu iz jedne krivine ga prestižem, on usporava zbog nekog kamiona i posle ga više ne videh. I dok sam trepnuo eto je odjednom Struga. Prijatna, morska atmosfera, al priznajem bi mi malo žao što stigoh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

E da, kad si pomenuo kafu - u Makedoniji kakav god da je kafić, bio on ekstra moderan ili obična daščara, kafa je uvek ekstra. I to bilo koja kafa - espreso, kapućino, nes... Velike su meraklije na kafu i ko ne pravi dobru kafu može sutra da zatvori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Roar druže sad vidim da svako pamti iste stvari po različitim pojedinostima.Tebi je u sećanju ostala kafa a ja dok sam u Peštanu(pored Ohrida) ne jedem ništa drugo osim ćevapa iz jedne male ćevapčinice,šteta zaboravio sam ime.Nalazi se na sredini Peštana,pre kampa, sa leve strane kada se krene iz Ohrida prema Svetom Naumu,jeste da je mala ali nećete promašiti.Ako ste na Ohridu treba obavezno posetiti Sveti Naum,jedno od najlepših mesta na kojima sam bio.Tamo kao da je vreme stalo,i zabranjene su pente,čamci samo na vesla(da se očuva čistoća jezera)a uz put i probati ove verujte predivne ćevape :rostilj: .Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sve preporuke za Ohrid i Makedoniju u celini. Ja tamo idem kada god stignem, imam tamo dobrih prijatelja i jednog mnogo dobrog druga koga zovem bratom ;) Makedonci su dobri i gostoljubili. Mozda je subjektivno ali meni je MK jedino mesto van Srbije gde se stvarno kao kod kuce. Ko ide na Ohrid moja preporuka je "Trpejci" Na nekih 20-25km kada se krene iz grada Ohrida prema svetom Naumu. Prelepo malo mesto izgleda kao iz bajke. A zemlja ima prelepih predela za voznju nevezan za taj put za Ohrid. Evo jednog prelepog puta na samo 10-15km od SK

Slika-0068.jpg

Slika-0069.jpg

E evo jedan lokalni vic za Ohridjane.(to sam cuo od ljudi iz SK)

Zasto Ohridjani seku repovo svim svojim psima?

Zato da ne vrte repom kada dodju Skopljanci :D

To je zato sto skopljanci zezaju ove kao i mi pirocance.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Gde ti je ovaj put druže? Od Skoplja na koju stranu? Deluje primamljivo. Možda sledećeg meseca skočim na jug, pa bih obišao i to, ako niko nema ništa protiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pitao sam drugara odande posto ja ne znam. Kaze da se to zove Kozjak. Ne znam tacno da ti opisem da dodjes do tamo posto sam ja isao sa drugarom. Mislim da je nesto jugo-zapadno iza Vodna. Ali sam siguran da svi znaju tamo. Put je prelep dosta slabo se koristi, predeo prelep posle se dolazi do neke hidrocentrale i vestackog jezera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja