Jump to content

Moto Zajednica

Podcenjeni i precenjeni motori

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Bg-Va
  • Motocikl: bmw f800r

Aj i ja da dam malo mog skromnog misljenja... nebih da filozofiram mnogo , ali vozio sam dosta japanaca, ali sto sam stariji kapiram da mi ljudi iz evrope treba da peglamo nase masine, KTM,BMW, Italiane, a ne neke copere i kruzere po milion ccm , realno mi nemamo puteve za to ... a sto se tice Japanaca , po mom misljenju stancuju ih svake godine po 100 novih modela, samo malo "naostre" liniju dodaji par novih plastika i to je to ... ako pogledate kocnice na Z750 2008 , zadnju osovinu ...(sminkaju ih plastikama)sve je odmah jasno ...das malo vise novca u startu kupis KTM ili BMW ili nekog naseg Evropljanina i dobijes : teflonska creva , Brembo kljesta, prelepu zadnju osovinu( i funkcionalnu sa podesavanjima)... mislim da sam malo pomogao mladjima oko izbora ...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

ma pusti ga, ovaj mohikanac misli da je uvatio boga za yaya ako ima Yamahu od 100 konja :lol: mos' mislit :lud:

 

 

125 konja,to mi ne zakidaj hahhaahaha :),i ja kad vozim to je 126 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ma pusti ga, ovaj mohikanac misli da je uvatio boga za yaya ako ima Yamahu od 100 konja :lol: mos' mislit :lud:

 

 

125 konja,to mi ne zakidaj hahhaahaha :),i ja kad vozim to je 126 :)

dzabe onih 125 kad ovaj 126-ti stalno pravi pometnju neukrotiv je :D

Ja mislim da je to podcenjen-precenjen sve stvar u glavi tj. vestacko, ljudi istripuju da je neki motor neunistiv i onda ga cene ko da je od zlata, NEMA neunistivog, SVE je unistivo, samo zavisi ko kako shvata pojam neunistivo, ako motor samo ganjas i ne odrzavas crknuce bio on BMW, Honda, Ducati... a ako ganjas i redovno odrzavas trajace i to je to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cilj teme je da se ''iskopaju''' razni fini i zanimljivi motorici koji su kod nas manje popularni.

 

Kawasaki Zephyr 750/1100

 

kawasaki-zephyr-750-3.JPG

01_Kawasaki_Zephyr.JPG

Kawasaki%20Zephyr%201100RS%2097%20%201.jpg

 

Totalna klasika pocevsi od dizajna pa do mehanike. Kawa je 90ih furala retro fazon kada to i nije bilo bas u trendu te je mozda u Srbiji Zephyr ostao vecini nepoznata masina zbog invazije neki kockastih plasticnih Yamaha i GSXR-ova.

 

Dizajnom ispirisan legendarim Z1 dok je agregat 4 cil vazdusano/uljano, ne tako snazan (74ks) ali veoma prost i pouzdan.

Nailazio sam na primerke i sa 150,000km na satu.

 

Aprilia 6.5

 

Evo vec par godina imam zelju da ovaj motor vidim i probam uzivo ali nazalost nisam nigde video i cuo da je neko u Srbiji ima. Verovatno postoji poneki primerak ali meni to nije poznato.

 

starck09051101.jpg

starck09051106.jpg

starck09051105.jpg

starck09051104.jpg

starck09051102.jpg

starck09051107.jpg

 

Dizajnirao je francuz Paul Stark i sam dizajn je ono sto je izdvaja. Mehanicki deli agregat sa Pegasom (Rotax 655) a oslanjanje naravno Marzocchi i kocnice Brembo :)

Nekome se svidja nekome ne, kazu da je zamisljena kao gradski motocikl i da se tu i najbolje snalazi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Aprilia 6.5

 

Evo vec par godina imam zelju da ovaj motor vidim i probam uzivo ali nazalost nisam nigde video i cuo da je neko u Srbiji ima. Verovatno postoji poneki primerak ali meni to nije poznato.

 

starck09051101.jpg

starck09051106.jpg

starck09051105.jpg

starck09051104.jpg

starck09051102.jpg

starck09051107.jpg

 

Dizajnirao je francuz Paul Stark i sam dizajn je ono sto je izdvaja. Mehanicki deli agregat sa Pegasom (Rotax 655) a oslanjanje naravno Marzocchi i kocnice Brembo :)

Nekome se svidja nekome ne, kazu da je zamisljena kao gradski motocikl i da se tu i najbolje snalazi.

Videh je u Lazarevcu prosle godine na moto skupu,lep i neobican motor :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

A bio je i jedan crni dosta dugo parkiran na uglu Njegoseve i Smiljaniceve ako se dobro secam. Zanimljiv i lep motoric, mada malo kratak. Jedan od onih koje bih voleo da imam "za po gradu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

1. - ali vidim da ljudi kad predju neke odredjene godine ostavljaju R-ove i traze udobnije motore. uglavnom se zale da ih bole ledja na duzim voznjama. mozda gresim, sta znam ali to je neki moj utisak, ima cak i na ovom forumu price o tome tipa "omatorio sam, nije vise za mene, bole me krsta" :) :)

...

 

Jok bolan, ovako ide:

 

"omatorio sam, nije vise za mene, fale mi muda"

 

Ledja ne bole nikad, ali zato boli sve ostalo kad se oduzme gas. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

 

1. Imaginos da ti kaze nesto tvoj prijatelj, i ja sam isto mislio tako kad sam prvi put seo na R-a. To negativno misljenje sam nosio u sebi sve dok nisam provozao prvi put eRa. Fora je u tome sto se na eRu ne sedi vec se cepa pun gas i sila vas vuce unazad pa se opeterecenje koje se pri sedenju stvara u kicmi gubi, najvece opterecenje je u rukama i vratnim misicima tj. (misic izmedju vrata i ramena neznam kako se zove) usled drzenja za guvernale da ne bi ispali sa motora bri jakim ubrzanjima :D

 

Mozda covek hoce R-om da postuje ogranicenja brzine...koja ce onda sila da deluje na kicmu :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Jok bolan, ovako ide:

 

"omatorio sam, nije vise za mene, fale mi muda"

 

Ledja ne bole nikad, ali zato boli sve ostalo kad se oduzme gas. :zdravo:

moguce, moguce.. niti sam mator, niti vozim R, pa nisam ni kompetentan da tvrdim, ali sve mi se cini da cuvena poza za trke nije bas pogodna kad vozac i njegova gospodja krenu put grcke u trajanju od 10 sati nakon sto su (konacno) poslali decu na fakultet (internatskog tipa u drugom gradu/drzavi po mogucstvu ;)). 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ne bih bas rekao da brzinka nije udobna. Ja sam ove godine sa njom isao dva puta na more,sa drugo i drugi put sa devojkom,presao sam 2000 km po turi. Sto se mene tice ceo dan bi mogao da putujem na njoj. Devojka je bila odusevljena i izjavila je da joj je bilo bolje na motoru nego da smo putovali autobusom. Prosle godine me je vozio drug na KLE-u i to je bio uzas za mene,sedeo sam nazad i jedva sam izdrzao,bio sam pribijen uz kofer i na njegova ledja tako da sam morao da sedim uspravno sto je smrt za kicmu.

:stabre: znaš li ti zemljače koji je položaj najpravilniji i najbolji za kičmu?

Uzeo sam i da vozim malo kao da odmorim,ali su me uz sve to bolele i ruke i ramena.

:zbunjen:

(reče lik koji vozi cbr 600 f sport)

 

p.s. - žena hoće da mi nanu naninu svaki put kada krećemo negde na "duži" put - ali kada joj spomenem da bi mogli da ga menjamo i uzmemo npr. kle-a, samo kaže " :jok: pa i nije toliko neudoban" :lol: (njoj su svi enduro motori ružni)

Elem, ja se sa 37god već neko vreme premišljam da ga menjam i uzmem pomenuti kle, mada sam pre par meseci video FZ-6 sa punim oklopom i mnooogo mi se svideo.

Da se ne lažemo - svi mi volimo da nam motor lepo izgleda. A nažalost, zbog tamo neke stotinke, cifre na papiru, primorani smo (neki od nas, mazohisti doborovoljci ;))da kupimo ono što su nam servirali - sve ekstremniji položaj vožnje. Pomenuti FZ-6 sa punim oklopom je jedini "ne-R" motor koji mi je prelep - ima naravno mnogih koji su lepi (i "ne-R" motora, pa čak i poneki čoper :nanana: , ali FZ-6 mi je idealan kompromis između lepog motora i udobnosti. (naravno i verzija od 1000cm3)

Moje subjektivno mišljenje, naravno...

slike FZ-6 sa punim oklopom

Ipak, FS mi je nekako prirastao za srce a i uzeo sam ga sa oko 7000km, pa mi dođe kao rod... Ma neka ga još 1 sezonu... I još 1...;)

p.p.s. - sorry za off na off ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

 

 

1. Imaginos da ti kaze nesto tvoj prijatelj, i ja sam isto mislio tako kad sam prvi put seo na R-a. To negativno misljenje sam nosio u sebi sve dok nisam provozao prvi put eRa. Fora je u tome sto se na eRu ne sedi vec se cepa pun gas i sila vas vuce unazad pa se opeterecenje koje se pri sedenju stvara u kicmi gubi, najvece opterecenje je u rukama i vratnim misicima tj. (misic izmedju vrata i ramena neznam kako se zove) usled drzenja za guvernale da ne bi ispali sa motora bri jakim ubrzanjima :D

 

Mozda covek hoce R-om da postuje ogranicenja brzine...koja ce onda sila da deluje na kicmu :)

 

Svemirski modulator je konza za te stvari :moto3:

 

beznaslovaj.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Ne bih bas rekao da brzinka nije udobna. Ja sam ove godine sa njom isao dva puta na more,sa drugo i drugi put sa devojkom,presao sam 2000 km po turi. Sto se mene tice ceo dan bi mogao da putujem na njoj. Devojka je bila odusevljena i izjavila je da joj je bilo bolje na motoru nego da smo putovali autobusom. Prosle godine me je vozio drug na KLE-u i to je bio uzas za mene,sedeo sam nazad i jedva sam izdrzao,bio sam pribijen uz kofer i na njegova ledja tako da sam morao da sedim uspravno sto je smrt za kicmu.

:stabre: znaš li ti zemljače koji je položaj najpravilniji i najbolji za kičmu?

Uzeo sam i da vozim malo kao da odmorim,ali su me uz sve to bolele i ruke i ramena.

:zbunjen:

(reče lik koji vozi cbr 600 f sport)

 

p.s. - žena hoće da mi nanu naninu svaki put kada krećemo negde na "duži" put - ali kada joj spomenem da bi mogli da ga menjamo i uzmemo npr. kle-a, samo kaže " :jok: pa i nije toliko neudoban" :lol: (njoj su svi enduro motori ružni)

Elem, ja se sa 37god već neko vreme premišljam da ga menjam i uzmem pomenuti kle, mada sam pre par meseci video FZ-6 sa punim oklopom i mnooogo mi se svideo.

Da se ne lažemo - svi mi volimo da nam motor lepo izgleda. A nažalost, zbog tamo neke stotinke, cifre na papiru, primorani smo (neki od nas, mazohisti doborovoljci ;))da kupimo ono što su nam servirali - sve ekstremniji položaj vožnje. Pomenuti FZ-6 sa punim oklopom je jedini "ne-R" motor koji mi je prelep - ima naravno mnogih koji su lepi (i "ne-R" motora, pa čak i poneki čoper :nanana: , ali FZ-6 mi je idealan kompromis između lepog motora i udobnosti. (naravno i verzija od 1000cm3)

Moje subjektivno mišljenje, naravno...

slike FZ-6 sa punim oklopom

Ipak, FS mi je nekako prirastao za srce a i uzeo sam ga sa oko 7000km, pa mi dođe kao rod... Ma neka ga još 1 sezonu... I još 1...;)

p.p.s. - sorry za off na off ;)

Uz duzno postovanje druze ali ne znas o cemu pricas. To sto ti pricas za sedenje,to je pravilno sedenje a ne najudobnije i najlakse sedenje. Problem sa ledjima imam od sporta koji treniram pa sam u stalnom u odnosu sa sportskim lekarima. Probaj odgledaj film naslonjen glavom na zid... Ja nisam uspeo vise od 15 min da izdrzim.

A za udobnost na ninji znam sta pricam,i ako ce ti biti od pomoci mogu da ti pozajmim motor da provozas zenu sa sve koferom i bisagama mozda se i predomislis i uzmes takav motor. Prednost je sto suvozac ne treba nigde da se drzi i ima mesta da funkcionise i da se pomera. Recimo mi smo snimali voznju. Kad se skine kofer to je druga prica,isto vazi i za enduro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Aj i ja da dam malo mog skromnog misljenja... nebih da filozofiram mnogo , ali vozio sam dosta japanaca, ali sto sam stariji kapiram da mi ljudi iz evrope treba da peglamo nase masine, KTM,BMW, Italiane, a ne neke copere i kruzere po milion ccm , realno mi nemamo puteve za to ... a sto se tice Japanaca , po mom misljenju stancuju ih svake godine po 100 novih modela, samo malo "naostre" liniju dodaji par novih plastika i to je to ... ako pogledate kocnice na Z750 2008 , zadnju osovinu ...(sminkaju ih plastikama)sve je odmah jasno ...das malo vise novca u startu kupis KTM ili BMW ili nekog naseg Evropljanina i dobijes : teflonska creva , Brembo kljesta, prelepu zadnju osovinu( i funkcionalnu sa podesavanjima)... mislim da sam malo pomogao mladjima oko izbora ...

 

 

Slažem sa kolega :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Slažem se sa djn125 što se tiče KLE-a. Vozio me je drugar od Pančeva do Bele Crkve, hteo sam da crknem posle 20km, i leđa i guzica da mi otpadnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Podcenjen motor je Africa Twin, taj kvalitet koji se vise nigde ne primenjuje zasluzuje i vecu cenu. Precenjen je recimo Freewind, bezlican motor bez trunke karaktera, kao za sve je, a u stvari nije za nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Podcenjen motor je Africa Twin, taj kvalitet koji se vise nigde ne primenjuje zasluzuje i vecu cenu.

 

Aco, danas je 8. novembar, nije pravo vreme za prvoaprilske šale ... :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ko kaze da se salim ? Promenio sam dosta motora, ni jedan koji sam imao nije tako kvalitetno napravljen, ima boljih i zanimljivijih za voznju, ali ja pricam o kvalitetu izrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ko kaze da se salim ? Promenio sam dosta motora, ni jedan koji sam imao nije tako kvalitetno napravljen, ima boljih i zanimljivijih za voznju, ali ja pricam o kvalitetu izrade.

Bolje da si rekao da se salis,smejace ti se deca ovako :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ja mislim da je vfr 750 f sranje i jednako neudoban i relativno slab motor

to si skroz u pravu...vfr 800 je vec dosta bolji i lepsi ali i s njim su preterali sa enom...jedino moj drugar realno za svog 98 godiste trazi 1500e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Podcenjen motor je Africa Twin, taj kvalitet koji se vise nigde ne primenjuje zasluzuje i vecu cenu. Precenjen je recimo Freewind, bezlican motor bez trunke karaktera, kao za sve je, a u stvari nije za nista.

 

Sve zavisi od gledista, ja bih uvek pre vozio bezlican, nego upadljivo ruzan motor kao sto je Afrika. Taj 'kvalitet' o kome ti pricas potice od rucno sklapanih RD03, sve nakon toga je u standardnom Honda kvalitetu. I upravo je Afrika motor koji nema trunke karaktera, kanta je i na putu, i na off-u, i po gradu, i ona zaista nije ni za sta.

 

Da se vratimo na temu, precenjeni:

 

Honda Africa Twin svih generacija, cenjena poput Golfa 2, ustvari crkotina koja niti ide, niti koci, ali mit je mit, a legenda legenda, samo nasi ljudi misle da je to isto. Od legende daleko, ali mit jak ko zemlja. Dobra samo za jagnjecu kozu na sedistu, onda je najfensi.

 

Honda Transalp, idealan za ove sto nemaju dovoljno para za Afriku, pa i njemu cepaju cene. Ali ipak ne tako cesto, i ne tako drasticno kao kod Afrike.

 

BMW - bilo koji, a narocito F650 od matorih jer je kanta, i R 1200 GS, za koga se pricaju vece bajke cak od onih africkih, ukoliko je tako nesto uopste moguce.

 

Suzuki GSXR 600 posle 2000, tiha jeza od motora, ali isto i sa cenom - da se smrznes. Bar vredi para, za razliku od svih do sada pobrojanih.

 

Potcenjeni:

 

Aprilia Pegaso 650 - apsolutni sampion u potcenjenosti, ovaj motor se stalno i strasno kvari, i svi to znaju, sem vlasnika koji ih voze. Oni to saznaju tek kada treba da prodaju motor, najcesce prisiljeni da ga se ratosiljaju po bagatelnoj ceni. Poznajem bar deset bivsih vlasnika kojima ni dan danas nije jasno sta to nije bilo u redu sa njihovim motorima.

 

Suzuki SV 650 - nije mi jasno u cemu je fora, ali ovaj motor je najbolji bang for a buck ever.

 

Kawasaki GPZ 500, KLE 500, KLR 650 - isto kao kod Aprilije, desetine hiljada kilometara bez ikakvih problema, Kawe su lose za sve, osim za one koji su ih vozili.

 

Tomos 125 SM ili SE - mnogo jeftiniji i mnogo bolji motor od Yamahe XT 125, sasvim neopravdano potcenjen, i slabo se prodaje. Polovnjak star 3 godine za 1100-1200 EUR je bagatela, Yamaha je bar 300-400 EUR skuplja.

 

Yamaha Fazer 600 - sve sto je starije od 5 godina ide po dosta niskim cenama, a odlican je motor.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Uglavnom se slažem, osim za

 

1. GPZa, cene za stare primjerke su uglavnom previsoke, za one iz druge polovine 90tih su na mjestu, a ovi 2000to godište i mlađi su uglavnom podcjenjeni. Bili su jedno vrjeme u oglasima dva GPZa sa istom cjenom a 15 godina razlike (oba u odličnom stanju).

 

2. Tomos SM, pošto su mnogi bili u dilemi između njega i Qingqi-ja (Tomos je u klasi s Qingqi-jem, ne sa Yamahom) mnogi su izabrali Qinqgi i nisu zažalili. Zažalili su oni sa Tomosom koji sada imaju problem da ga prodaju jer mu je tržišna vrjednost-cjena polovnjaka i dalje u rangu sa novim Qingqi-jem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Tomos SM nema nikakve veze sa Yamahom sa kojom deli agregat, a pogotovo ne sa Qingqijem. Kao sto rekoh, radi se o daleko kvalitetnijem motociklu. Obrati paznju na vesanje, felne, kocnice... Sve je bolje nego kod Yamahe, uz to je Tomos i nesto jaci zbog karburatora. A ti sto nisu zazalili sto su kupili kineza, zazalice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Obrati paznju na vesanje, felne, kocnice...

Obratio sam pažnju na Tomos SM, još pre nekoliko godina kad je bio jedna od opcija za kupovinu, stvarno sam ga zagledao uživo, svaku sitnicu. Kinez ko i svaki drugi, samo sa lošijim naljepnicama. A vlasnici ovog Qingqi-ja ne stignu da zažale, izvozaju se, prerastu ga, prodaju i kupe veći motor, a ne izgube puno novca ako ga kupe novog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja