Jump to content

Moto Zajednica

Podcenjeni i precenjeni motori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

fakat je da su medju nasim narodom neke masine "precenjene" - odnosno da kostaju polovne vise nego drugi modeli iz iste klase, koji realno gledano nude isto.

 

na primer golf (dvojka pa na dalje). drzi cenu, ljudi ga smatraju za "dobar i pouzdan auto', a zapravo ne postoji bas neki opravdan razlog za to. osim sto u srbiji postoji gomila mehanicara koji znaju ili "znaju" da poprave najcesce kvarove, sto se delovi lako nabavljaju (jer ima dosta vozila), itd. jedno je cena polovnog vozila, a druge to TOC (totalna cena kostanja ;))

 

tako je nekako i transalp precenjen - mada je to pogresna rec. nije on "precenjen' nego je kod nas povoljniji za odrzavanje i eksploataciju, i jeste "best buy" kad malo bolje pogledas, pa otud i drze cenu.

 

mada, i to zavisi od licnog ukusa... meni je recimo svaki "R" precenjen. da mi neko pokloni kawasaki ninju, ne bih znao sta cu sa njim jer mi nije uzivanje da vozim pogrbljen i volim da motor "pliva" na amoritzerima kad ga teram po livadi i ivicnjacima. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bas u tome i jeste fora jer se KLR osim malo estetike u sustini nije ni menjao, otkad je se pojavio 1994 god. mehanicki je ostao isti, kao i KLE, u prevodu, sto je dobro nema potrebe mnogo menjati :D

 

Mialis 1987god.

ne, 1987 se pojavio onaj KLR 650 Tengai valjda, a posle 1994 su skinuli taj Tengai naziv bem li ga, al svakako to mu onda jos vise ide u prilog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

au sta naprica covek koji vozi kineza.....ja bih znao sta da radim sa ninjom ...ali sa kineski sokotalom ne bih znao

 

pa to i kazem...

sto je za tebe dobar motor, za mene moze biti neupotrebljivo, i obratno..

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

au sta naprica covek koji vozi kineza.....ja bih znao sta da radim sa ninjom ...ali sa kineski sokotalom ne bih znao

 

pa to i kazem...

sto je za tebe dobar motor, za mene moze biti neupotrebljivo, i obratno..

Svaka ti cas na odgovoru, ali dzaba se trudis jer takvi to nikada nece razumeti.

Oni imaju svoj svet.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

ne, 1987 se pojavio onaj KLR 650 Tengai valjda, a posle 1994 su skinuli taj Tengai naziv bem li ga, al svakako to mu onda jos vise ide u prilog

 

Valjda a... ? <_<

 

*Imaginos,

jer si vozio nekad R pa znas da nije uzivanje ili pricas napamet?

I da, gde nadje ninju molim te?! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

ninja mi je prvi pao na pamet kao R, verovatno zato sto sam juce video jednog, nemam neki poseban razlog..

 

nisam vozio R-a, samo sam sedeo na R-u i skapirao sam da je meni licno ova poza neudobna, i zato ne bih kupio R. naravno, voleo bih da provozam koji krug R-om (kao i svakim motorom ako mi vlasnik dozvoli ;)), ali ovde smo pricali o tome za kakav motor bi dao svoj novac - a to je vec pitanje licnog ukusa i sta ko voli. kao sto neki ljubitelj brzine nikad ne bi dao pare za KLR650 ili F800GS jer je to za njega bacanje para, tako i ja ne bih dao pare za R, vec bih kupio motor koji radi ono sto ja volim (ovako nesto).

 

zbog toga je nemoguce generalno reci (na primer) "ninja je precenjen" - jer za nekoga je to motor koji vredi kupiti. moze se govoriti (i dosta korisnog saznati) o "precenjenim" motorima u svakoj klasi posebno - i samo ako se navede razlog zbog cega mislimo da je neki motor precenjen u poredjenju sa motorima iste klase i namene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa ti si prvi pomenu da je ninja precenjena i da ne vredi ili sta vec. Ako cemo iskreno po meni u srbiji su precenjena 3 modela uglavnom. Afrika,TA i f650. Vozio sam sve pomenute modele i ne pruzaju nista posebno. Cak sta vise za manje para supertenere je pruzio mnogo vise od prva dva. Dok je kod bmw-a stvar takva da za manje para mozes da uzmes pegasa ili freewind-a a sve je isto sranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

au sta naprica covek koji vozi kineza.....ja bih znao sta da radim sa ninjom ...ali sa kineski sokotalom ne bih znao

 

pa to i kazem...

sto je za tebe dobar motor, za mene moze biti neupotrebljivo, i obratno..

Svaka ti cas na odgovoru, ali dzaba se trudis jer takvi to nikada nece razumeti.

Oni imaju svoj svet.

 

A vi vas svet,ljutih masina kineza i apenaca hahaahah....,i vi sve to razumete,jer toliko dugo vozite,silne ste motore izmenjali,jos ako su bili sve jaki motori kao ovi sto sad vozite,vi imate najvece iskustvo i znanje na citavom forumu,pa mozda i na citavoj planeti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

au sta naprica covek koji vozi kineza.....ja bih znao sta da radim sa ninjom ...ali sa kineski sokotalom ne bih znao

 

pa to i kazem...

sto je za tebe dobar motor, za mene moze biti neupotrebljivo, i obratno..

Svaka ti cas na odgovoru, ali dzaba se trudis jer takvi to nikada nece razumeti.

Oni imaju svoj svet.

 

A vi vas svet,ljutih masina kineza i apenaca hahaahah....,i vi sve to razumete,jer toliko dugo vozite,silne ste motore izmenjali,jos ako su bili sve jaki motori kao ovi sto sad vozite,vi imate najvece iskustvo i znanje na citavom forumu,pa mozda i na citavoj planeti...

pa brate kako da i nemaju najvece znanje kad stalno nesto moraju da caprkaju i popravljaju....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

 

1. nisam vozio R-a, samo sam sedeo na R-u i skapirao sam da je meni licno neudobna, i zato ne bih kupio R. naravno, voleo bih da provozam koji krug R-om

 

2. kao sto neki ljubitelj brzine nikad ne bi dao pare za KLR650 ili F800GS jer je to za njega bacanje para, tako i ja ne bih dao pare za R, vec bih kupio motor koji radi ono sto ja volim

 

 

1. Imaginos da ti kaze nesto tvoj prijatelj, i ja sam isto mislio tako kad sam prvi put seo na R-a. To negativno misljenje sam nosio u sebi sve dok nisam provozao prvi put eRa. Fora je u tome sto se na eRu ne sedi vec se cepa pun gas i sila vas vuce unazad pa se opeterecenje koje se pri sedenju stvara u kicmi gubi, najvece opterecenje je u rukama i vratnim misicima tj. (misic izmedju vrata i ramena neznam kako se zove) usled drzenja za guvernale da ne bi ispali sa motora bri jakim ubrzanjima :D

 

2. Dobro je sto si rekao neki, jer nisu svi ljudi apsolutno monotono opredeljeni za jednu vrstu motora. Gavra voli i eRa i crossa, ja takodje kad bi imao dovoljno para obezbedio bi sebi oba jer ih podjednako obozavam. A dokle, menjacu svake godine R za cross-a pa opet cross-a za R-a i u krug. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

1. nije problem druze, verujem ti da je stvarno tako kao sto kazes, ja ne sporim - ali vidim da ljudi kad predju neke odredjene godine ostavljaju R-ove i traze udobnije motore. uglavnom se zale da ih bole ledja na duzim voznjama. mozda gresim, sta znam ali to je neki moj utisak, ima cak i na ovom forumu price o tome tipa "omatorio sam, nije vise za mene, bole me krsta" :) :)

 

2. e jbg. kad bih imao bas mnogo MNOGO para, normalno da bih kupio razne vrste motora, da se ne lazemo - verovatno bi i neki R bio u kolekciji, ali osecam da bi na kraju 90% vremena vozio nekog KLR-a, V-Stroma ili tako nesto..

 

------

 

nego da batalimo ovu pricu o licnim ukusima, to cemo nekad u kafani ako se sretnemo 0takoje.gif - reci koji je precenjen R kod nas i sta je najbolja kupovina za ulozeni novac u toj klasi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Ne bih bas rekao da brzinka nije udobna. Ja sam ove godine sa njom isao dva puta na more,sa drugo i drugi put sa devojkom,presao sam 2000 km po turi. Sto se mene tice ceo dan bi mogao da putujem na njoj. Devojka je bila odusevljena i izjavila je da joj je bilo bolje na motoru nego da smo putovali autobusom. Prosle godine me je vozio drug na KLE-u i to je bio uzas za mene,sedeo sam nazad i jedva sam izdrzao,bio sam pribijen uz kofer i na njegova ledja tako da sam morao da sedim uspravno sto je smrt za kicmu. Uzeo sam i da vozim malo kao da odmorim,ali su me uz sve to bolele i ruke i ramena.

Elem kawasaki ninja nit precenjen nit potcenjen motor. Vredi svaku paru.

nXI28_16072011012.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Slazem se za VX800, fino maotorce, a bas podcenjen. Podcenjen je i SV650 na primer, i Freewind. Uopste, cini mi se da su Suzuki modeli podecenjeni pomalo.

 

BMW nacelno precenjen. Hteo sam Scarver-a, svidja mi se zato sto je neobican, ali za te pare stvarno se moze dobiti mnogo vise od Japanaca.

 

Postoji i na trzistu motocikala trip velicanja nemackih brendova kao i u auto-bezi Golf, Audi, Mecka - su automobili, ostao ne valje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

au sta naprica covek koji vozi kineza.....ja bih znao sta da radim sa ninjom ...ali sa kineski sokotalom ne bih znao

 

pa to i kazem...

sto je za tebe dobar motor, za mene moze biti neupotrebljivo, i obratno..

Svaka ti cas na odgovoru, ali dzaba se trudis jer takvi to nikada nece razumeti.

Oni imaju svoj svet.

 

A vi vas svet,ljutih masina kineza i apenaca hahaahah....,i vi sve to razumete,jer toliko dugo vozite,silne ste motore izmenjali,jos ako su bili sve jaki motori kao ovi sto sad vozite,vi imate najvece iskustvo i znanje na citavom forumu,pa mozda i na citavoj planeti...

 

Прецењени сте ви :zdravo: Човек је изнео своје мишљење :takoje: По чему је неко мање МОТОРАШ (да тако смо се некад звали) или мање искусан да коментарише на овом форуму ако вози кинеза???

 

п.с. извините на сметњи :zvizduk:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja