Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

izuzev sto trepce oil sve je ok. mada ne znam kako bi se ponasala kada nesto nije ok.

nesto sada citao po forumima pa cu posle servisa da otvorim table da proverim kontakte i dzekove pa cu tada vise da znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Rekao bih da je ili problem sa analognom - u smislu da su se kazaljke fizički oštetile, pa ga treba otvoriti i ponovo ih namestiti, ili imaš pogrešnu digitalnu tablu. Istih su dimenzija i oblika, isti im je džek, ali su različito nakalibrisane.

 

Ovo je lista delova iz Pjađovog kataloga za X9 table:

X9 125 - 582142

X9 125 Evo - 584462

X9 250 - 5814134

X9 250 Evo - 584847

X9 500 - 583915

X9 500 Evo - 584369 (ABS - 584973)

 

Pošto se analogna vezuje za nju, onda kazaljke nemaju isti opseg kretanja. Kod Koste povremeno svrati jedan tip koji vozi X9 500cc, otišla mu je tabla pa je kupio od 250-ice, i ima veoma slične simptome kao i ti...

Otvori tablu i pogledaj serijski broj. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad gledam fotke, boja plastičnog kućišta koje drži dig. tablu je druge boje (svetlo siva), to naravno ne mora ništa da znači, ali je moguće da se sve komplet promenjeno, i to za drugu tablu sa pogrešnog modela :ups:

 

EDIT: Pogledao sam malo fotke ovog modela na netu, i neki imaju fabrički svetlo-sivu tu plastiku, tako da zanemari ovo što sam gore napisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Mislim, a mozda gresim X9 500 EVO je imao fabricki sivu tablu, odnosno poklopac. Takva je kod mog drugara, a i video sam po gradu jos 2-3 primerka sa istom. Sto kaze Nole, najbolje i najsignije je skinuti i uporediti brojeve.

Sad gledam fotke, boja plastičnog kućišta koje drži dig. tablu je druge boje (svetlo siva), to naravno ne mora ništa da znači, ali je moguće da se sve komplet promenjeno, i to za drugu tablu sa pogrešnog modela :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

hvala na pomoci u svakom slucaju ocigledno da tu nesto ne stima pa cu probati da shvajim sta samo ono sto sam hteo da izbegnem (problem sa ekektronikom) mi se i desilo. A tek treba da vidim kakva mu je mehanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Sta treba, tu smo koliko mozemo! JBG-a, polovno je polovno, macka u dzaku, kako nam se zalomi. Mozda je neka glupost, polako. Svi bi mi voleli da usetamo u salon i kupimo X10, ali 1neznam.gif STA SE NE POKVARI DANAS, POKVARICE SE SUTRA ILI PREKOSUTRA... POZZ

hvala na pomoci u svakom slucaju ocigledno da tu nesto ne stima pa cu probati da shvajim sta samo ono sto sam hteo da izbegnem (problem sa ekektronikom) mi se i desilo. A tek treba da vidim kakva mu je mehanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Rohirrim po meni vazno je da ti je motor u super stanju, sve plastike, nista odrano, ne daj boze krivo, nista farbano od strane raznih mazala, kompletno znaci! E sada te boljke su resive, jbg-a kosta manje ili vise ali je resivo. Imaces, odnosno gledajuci slike imas bas dobar primerak!!!1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Rohirrim po meni vazno je da ti je motor u super stanju, sve plastike, nista odrano, ne daj boze krivo, nista farbano od strane raznih mazala, kompletno znaci! E sada te boljke su resive, jbg-a kosta manje ili vise ali je resivo. Imaces, odnosno gledajuci slike imas bas dobar primerak!!!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Rohirrim po meni vazno je da ti je motor u super stanju, sve plastike, nista odrano, ne daj boze krivo, nista farbano od strane raznih mazala, kompletno znaci! E sada te boljke su resive, jbg-a kosta manje ili vise ali je resivo. Imaces, odnosno gledajuci slike imas bas dobar primerak!!!1moto3.gif

 

ja se nebih slozio s tobom...bolje da mi skuter bude malo ogreban nego da imam problema sa masinom i elektronikom...

 

@rohirim moras rasturiti tablu i uporediti brojeve, njima sve ide preko digitalne table... a to sto ti se pali crveni uzvicnik znaci da ti stop svetlo nije povezano, moras da skines plastike i da ubodes dzek...to se palo samo kada kocis, bar je tako kod mene kad nije povezano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Upravu si skroz, nego nisam mislio na sitne ogrebotine, vec kada fale komadi, padano, slomljeno... varen ram, svasta ljudi prodaju, a plastike su skupe kao djavo! Znam da niko normalan ne bi to kupio, mada i cena utice. Juce sam kod Albanije video jedan zeleni X9, da si ga video potpuno bi me razumeo... spajani komadi zicom, kao da heftani papir, ofarban nogama... jedno i smesno.

Rohirrim po meni vazno je da ti je motor u super stanju, sve plastike, nista odrano, ne daj boze krivo, nista farbano od strane raznih mazala, kompletno znaci! E sada te boljke su resive, jbg-a kosta manje ili vise ali je resivo. Imaces, odnosno gledajuci slike imas bas dobar primerak!!!1moto3.gif

 

ja se nebih slozio s tobom...bolje da mi skuter bude malo ogreban nego da imam problema sa masinom i elektronikom...

 

@rohirim moras rasturiti tablu i uporediti brojeve, njima sve ide preko digitalne table... a to sto ti se pali crveni uzvicnik znaci da ti stop svetlo nije povezano, moras da skines plastike i da ubodes dzek...to se palo samo kada kocis, bar je tako kod mene kad nije povezano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

danas su retki posteni prodavci, uvek se nesto sakrije...nekad ta skrivena mana kosta neku sicu, a nekad te izadje opasno skupo, ali sta da se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Rohirrim po meni vazno je da ti je motor u super stanju, sve plastike, nista odrano, ne daj boze krivo, nista farbano od strane raznih mazala, kompletno znaci! E sada te boljke su resive, jbg-a kosta manje ili vise ali je resivo. Imaces, odnosno gledajuci slike imas bas dobar primerak!!!1moto3.gif

 

ja se nebih slozio s tobom...bolje da mi skuter bude malo ogreban nego da imam problema sa masinom i elektronikom...

 

@rohirim moras rasturiti tablu i uporediti brojeve, njima sve ide preko digitalne table... a to sto ti se pali crveni uzvicnik znaci da ti stop svetlo nije povezano, moras da skines plastike i da ubodes dzek...to se palo samo kada kocis, bar je tako kod mene kad nije povezano...

ne pali mi se crvemi uzvicnik nego zuta lapica engine check i to stoji upaljena oko 5 sec po paljenju pa se ugasi i ne pali vise. danas motor ostavljen u servis za sada zamenjen kais,filter vazduha,ulja,ulje i opruge kvacila, ostalo je da se proveri cilindar-nesto ne zvuci kako treba i prednje vile-malo su tvrde pa ga sutra uzimam pa da vidim koliki ce ceh da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

to sto ti se pali crveni uzvicnik znaci da ti stop svetlo nije povezano, moras da skines plastike i da ubodes dzek...to se palo samo kada kocis, bar je tako kod mene kad nije povezano...

 

Bravo noxy, to sam zaboravio - rohirim, prvo proveri da li ti svih pet lampica stop grupe radi i proveri kontakt na džeku, pa onda sve ostalo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

to sto ti se pali crveni uzvicnik znaci da ti stop svetlo nije povezano, moras da skines plastike i da ubodes dzek...to se palo samo kada kocis, bar je tako kod mene kad nije povezano...

 

Bravo noxy, to sam zaboravio - rohirim, prvo proveri da li ti svih pet lampica stop grupe radi i proveri kontakt na džeku, pa onda sve ostalo :takoje:

 

ucio sam od najboljih :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

X9 obozavaoci, ajde malo aktualizujemo nase masine, dakle ajmo slike, sta je ko uradio na svom X9, a moze pomoci nekome od nas.. Nole? Tabla, iskustvo o poslednjem servisu karburatora (nadam se da si uzeo masinu), gume u nasim dimenzijama, potrosni delovi, servisi, plastike... Sto su drugi bolji od nas??? Znam da ima svega, ali je rastrkano po nasem dragom forumu. Moze i copy, paste, objaviti u odredjenom delu foruma ko sta hoce , pa ubaciti i ovde... Da imamo na jednom mestu o X9 dosta korisnih i kvalitetnih informacija. POZDRAV!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

U razgovoru izmedju mene, Culle-ta i Satelisa dosao sam do nekog zakljucka pa zanima me jedna stvar, razlika izmedju 200cc i 250cc konkretno u agregatu, odrzavanje, kvarovi i sl.

Vrti mi se po glavi a i malo trazio po netu x9 pa mozda i pazarim neki, kad bi imao para znao bi sta cu a ovako sam delimicno ogranicen na nekih 1300e, tako da bi voleo da cujem neka vasa misljenja postovaoca X9, i koliko ta starost npr, 7-8-9 godina presudna na sam skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Helsinki
  • Motocikl: Honda CBF 600 S

Pozdrav drugari,

 

imam problem sa X9 iz 2003 godine (200ccm) . Pre nedelju dana, pri startovanju motora (hladan ili vruc) culo bi se prvo "tak-tak" zvuk a onda bi motor posle 3-4 pokusaja bez problema zaverglao i startovao. Medjutim od pre neki dan motor zavergla "na pola" kratko i onda stane, ako zadrzim dugme startera cuje se zujanje, verujem alnasera, tako da mu vise paljenja nema.0ljut2.gif Mislim da nije do baterije, svetla i sirena rade normalno.

Hvala unapred na pomoci i nekom savetu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja