Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav,

 

Pre nekih 3 meseca sam imao neko cukanje malo vece :D pa sam resio da uzmem da sredjujem skuter. Agregat je okej skuter pali radi medjutim imam problem sa instrument tablom i bordom na sredini volana. Instrument tabala ne radi, kod kljuca svetli, svetla  na instrumentu takodje, na bordu displej svetli ali ne ispisuje mi nista na njemu nema kilometraze nista bas nista, kada pustim duga svetla lampica se pali ali kada dam migavac nema lampice, takodje i za sva cetri kada upalim , isto tako kada das migavac migavici ne svetle na skuteru. Proveravao sam osigurace medjutim svi su ispravni ne znam da li postoji jos negde da se proveri. Skuter pali i sa ovim problemom. Sta je interesantno tada kada sam imao saobracajku kljuc je pukao i kontakt je bio svo vreme dat i bord je radio svo vreme bez problema. Kada sam ga dotero kuci uspeo sam da ga iskljucim i sutradan sam dao ponovo kontakt radilo je sve i od jednom je nestalo sve i od tada krece taj problem, tek nakon tri meseca uzeo da ga sredjujem i ne mogu da nadjem sta je problem. Jel zna neko sta treba proveriti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odnesi talu kod elektoronicara da pogleda/popravi..... pod 1.

Pod 2..... nadji drugu polovnu tablu pa probaj.

Naruci novu tablu.... pod 3.

Ne diraj nista, otvori pivo i popi.... pod 4.

 

To su ti opcije koje imas :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako ti je sve ispravno na motoru (instalacija), ako je ispravan polovan bord (ima 2 il 3 vrste razlicitih) radice bez problema. 

Ako u vrzinom kolu nesto nije kako treba..... nece raditi valjano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Odnesi talu kod elektoronicara da pogleda/popravi..... pod 1.
Pod 2..... nadji drugu polovnu tablu pa probaj.
Naruci novu tablu.... pod 3.
Ne diraj nista, otvori pivo i popi.... pod 4.
 
To su ti opcije koje imas :cirka2:
Пре отварања пиве ај узми унимер и провери колико пуни реглер ако ти није мука

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

jos jedna u nizu X9 tema... <_<

 

NEMA potrebe svako malo otvarati nove teme ako vec postoji tema o trazenom modelu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd, evo gajbi :)
  • Motocikl: Searching...

Pozdrav ljudi, nov sam na sajtu, inače član više auto foruma i klubova, sticajem okolnosti potrebno mi je neko prevozno sredstvo posao-kuća-eventualno siri krug Bg, te shodno tome tražim neki skuter da me služi i ne traži mnogo u bilo kom smislu :)

Shodno tome, imao sam dilemu koji veći skuter da uzmem, jer sam imao dva mala kineza 50ccm i smučili su mi se, pa mi je jedan od izbora i Piaggio x9. E sad, čitao sam par dana postove u ovoj temi (i nisam pročitao sve, pišete kao navijeni hahah), i primetio sam da dosta slabo uzimate u obzir najslabiju varijantu x9 a to je onu 125ccm, a baš ta mi je mislim za moje potrebe najrentabilnija. Dakle, mala potrošnja, mala registracija i što manja glavobolja.

Pošto sam našao par x9 125ccm koje bih pogledao, interesuje me (neee, čitao sam šta da gledam otprilike, da ne smaram i gomilam postove koji su vec raspredani) šta to konkretno fali 125ccm a da nije onaj fazon "smorice te,slab je itd", pošto ne planiram da jurcam s njim niti putujem vec samo 90 posto vožnje po Beogradu kreni stani od tačke A do tačke B? Još jedno pitanje, naleteo sam na 125ccm Piaggiova mašina (crna okrugla dekla) ali KARBURATOR 2003.godište (na njemu piše EVO to me zbunilo mislio sam da su svi EVO ajnspric ili grešim?), kako su se oni pokazali što se tiče pouzdanosti i potrošnje, pošto zbog kineza kad čujem karburator digne mi se kosa na glavi haha?

Voleo bih da čujem i reč servisera koji poznaje ove mašinice, tipa Dareta Satelisa, kod koga ću to što uzmem verovatno i održavati.

 

Još jednom srdačan pozdrav svima! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav drugari,treba mi jedno misljenje kupio sa piaggio x9 250cc 2005,u poslednje vreme tesko pali kada ga vozim dam pun gas on ne predje 5 hiljada obrtaja cudan se zvuk zacuje u masini smanjim malo gas bolje radi i odjednom se ugasi posle toga nece da upali

 

I do kog godista je hondin agregat u x9,i po cemu se razlikuju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Zbunjuje me karburator kao da je hondin jer je poklopac za membranu metalni i na dva safa a piaggio ima plasticni cetiri dafa i veceg je ptecnika verovatno nisu ni membrane iste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 180cc Amalfi

Pozdrav, vozim x9 180 amalfi 2001god, sve je super samo u zadnje vrijeme prvo paljenje vergla dugo dok upali, kad je zagrijan pali odmah, prodje sat vremena i opet verglanje, u voznji nema prekida,gasenja,stucanja itd,sad ne znam jeli u pitanju vakum pumpa za gorivo, ne znam kad vergla da li ne dobija gorivo ili dobija previse, karburator je isciscen, primjetio sam da na vakum  pumpu na onaj krug vlazi gorivo, i potrosnja je malo veca no sto bi trebalo, oko 6l, i kako da podesim na onaj sarafcic za odnos vazduh/gorivo, kad je skroz zavidan koliko treba krugova da se odvije da bude na fabricki podesena smjesa vazduh/gorivo

IMG_20200412_230020.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Šraf za smešu treba da ti je bar za 2 - 2.5 kruga odvijen, ispod šrafa moras imati oprugu, malu podlošku i o-ring gumicu.

Sa potrošnjom od 6L koja nikako nije dobra, svećica mora biti garava, porilično crna.

U prevodu znači da ti nije karburator kako treba, ponovo ga moraš raditi il daj nekom krštenom da ti namesti kako treba + proveri flanšu karba jer to ako nije skoro menjano, ispucala je guma sigurno.

 

Curenje na pumpi ne smeš imati nigde. Hoće tu da propiša, ne valja, zameni pumpu goriva, zameni filter i creva ako su dotrajala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 180cc Amalfi

Svecica nije garava, crijeva sam provjerio i ok su, mislim dok vergla kad ku par puta nabijem gas do daske kao dobije gorivo i krene da pali, kao da ne ubrizgava gorivo kako treba, dok je kontakt upaljen ubrizgavam gasom al mislim da ne ide gorivo dok ne pocne da se vergla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Migo je napisao:

Svecica nije garava

 

Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Sa potrošnjom od 6L koja nikako nije dobra, svećica mora biti garava, porilično crna.

Ako si siguran u potrosnju od 6L.... svecica mora biti garava.

Kao sto ti rekoh, ne valja ti karburator i moguce jos nesto pored njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 180cc Amalfi

Jeli u redu ovo povezivanje i ove racve sto idu u karb i iz njega, i koji je ovo dio sto dodje prije filtera goriva, i na jednu sliku se vidi metalni dio na koji idu 2 crijeva i odvaljen je od karburatora, smeta li sto se odvojio, i vidi se da je jedan vakum zacepljen malim crijevom, odakle crijevo treba da dodje na taj zacepljeni ulaz, zaokruzio sam dio dje je kratkim crijevom zacepljeno, kad maknem crijevo pojaca se malo ler gas, pretpostavljam da je vakum ali ne znam dje se povezuje, i da li treba npr prvo paljenje da pali bez davanja gasa ili mora da se daje gas, s obzirom da je vakum pumpa za gorivo, jer od kad sam ga uzeo prvo paljenje palim sa davanj gasa, i mora da se drzi minut posle paljenja dok se malo ugrije, jer se ugasi ako je hladan i odmah se pusti gas, a kad je zagrijan pali i bez gasa,samo dugme

IMG_20200413_142008.jpg

IMG_20200413_141935.jpg

IMG_20200413_141909.jpg

IMG_20200413_141850.jpg

IMG_20200413_141841.jpg

IMG_20200413_194412.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pava slika

Ta tanka creva su ti od rashladne tecnosti i to nemoj dirati. Neko je odvio kuciste sa niplama (ulaz-izlaz) van karba i tako ostavio. Dal je taj deo zakacen za karb ili nije, nema veze, ne remeti rad.

 

Poslednja slika

To sto si zaokruzio je takodjer nipla koja je zapusena. Neko je zamenio flansu karba (propala, ispucala) ali nije stavio sa jendom kako treba biti vec sa dve niple, pa je jednu morao da zapusi.

Zuto crevo sto izlazi iz T racve samo sto ti nije puklo, vidi se ostecenje sa donje strane, drljalo je o nesto.

 

Proveri koliko je mm izasla igla sauga kad je hladan, trebalo bi da je 13mm a kad se zagreje 19mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 180cc Amalfi

Skinuo sam iglu, ostala je zaglavljena na otvoreno, malo sam je razradio i sad se uvlaci i izvlaci, kad je uvucena skroz treba li ona rupa sto je zatvara da bude komplet otvorena, jer meni 10% ostane zatvorena, igla se ne uvuce skroz nego se vidi, a kad se izvuce pokrije komplet rupu

Pitam jer je i dalje isto, i dalje tesko pali kad je hladan

IMG_20200417_171723.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: S.P.
Pre 2 sati, Migo je napisao:

Skinuo sam iglu, ostala je zaglavljena na otvoreno, malo sam je razradio i sad se uvlaci i izvlaci, kad je uvucena skroz treba li ona rupa sto je zatvara da bude komplet otvorena, jer meni 10% ostane zatvorena, igla se ne uvuce skroz nego se vidi, a kad se izvuce pokrije komplet rupu

Pitam jer je i dalje isto, i dalje tesko pali kad je hladan

Pogledaj u P.P. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 180cc Amalfi

Zanima me takodje smije li da ima vazduha u crijevu za gorivo, kao na slici sto se stvore dva baloncica na pocetku dje izlazi iz rezervoara i na ulaz u vakum pumpu za gorivo, to se stvori kad je ugasen motor

IMG_20200417_173928.jpg

IMG_20200417_173923.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja