Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Beverly 250ie

da li neko zna dimenzije lezajeva prednje vile iliti volana za BV 250ie 2006,nesto su mi ovi u PGS-u skupi,pa cu potraziti zamenske npr KOYO u Astridu.I jos,posto sam rastavio prednju vilu,vidim da su i gornji i donji kuglicni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Malo si se zajebao prijatelju, nije to ne znam ti ni ja koliko skupo, msm da set izadje oko 5Krsd ili ti ne dajes 50K. Fora je u tome sto ti u tom setu pored lezajeva dobijes podloske (ravna velika i ona sa kanalicom) za donji lezaj sto je jako bitno da ne ulazi voda, prasina i ostala sra*a koja mogu uci i osteti lezaj....zapravo uvek i strada taj donji konusni a da bi njega skinuo, mora se sjebati gore u zagradi navedeno.

 

Tako dolazimo do zakljucka da ces kupiti druge neke koji su jeftiniji pa kad shvatis da si se zeznuo tj nemas sve, ondak ces kupiti i ove original gde imas sve sto treba ili ti procices skuplje od skupljeg sto si mislio.

 

IMG_20160929_130159.jpg
 
IMG_20160929_130206.jpg
 
IMG_20161128_185544.jpg
 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dragisa sinko, mani se gledanja vec uzmi set, dobices sve kao na gore okacenim slikama i nema greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Beverly 250ie

Dragisa sinko, mani se gledanja vec uzmi set, dobices sve kao na gore okacenim slikama i nema greske.

izvini genije nisam te prepozno.

Derane,derane,nema potrebe za nadmenošću, ovde smo da se pomazemo .a msm da sam i malko stariji od tebe.

Što se tiče seta,u PGS-u ponovo kazu dobijate to sto je na slici,(bez donje podloške) odem do njih ajde da otvorimo to pakovanje kad ono gle kompletno sve.Poznavanje robe koju prodaju minimalno.

Elem,evo završih danas ,provozao krug kad ono neko brujanje iz točka,neravnomerno ,pri kocenju tj nabijanju vila.Razlog banalan-kočiono crevo koje ulazi u blatobran i izlazi oko amortizera ,kačilo gumu jer sam slucajno iskrivio njegov nosac unutar blatobrana.To sređeno,al kako je pao mrak skontam da mi desna strana komandne table u mraku.

Rasturaj opet sve,vizir plastike,ponovo prskaj kontakt sprejom al džaba - crkle su 2 male ubodne sijalice.rezervne nemam.a radile do sada.(neki gremlini biće da su.)

Ostavljam za sutra sve.

Pozdrav i svako dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5702 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav i tebi dragisa. Nema potrebe za nervozom  ;)  Čovek ti odgovorio na prethodno pitanje. Ako je neko milion puta pomogao i dao savet to je Dare, poznatiji ovde kao Satelis  :takoje:

 

Nemoj odmah biti na kraj srca...  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Bez obzira da li nesto znam ili ne znam, mislim da moja rec nesto vazi ovde. Pre 6-7 postova sam rekao TACKA.

Za probleme vezane za 250/500 X9 mozete nastaviti u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5702 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U je... Odem na jedno prepodne i izbije frka zbog ničega. Što napisa muljaz, ajd sad lagano na tehnikalije vezane za ove naše italijanske kantice  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

dal je moguce da sam toliko slep kod ociju :)

trazio pre par dana temu od x9 i nenadjoh nigde ,ali nebitno sad sam nasao ....

 

U medjuvremenu sam se ponovio u jedan Piaggio X9 500 evo 4V ie(mislim da tako pise na njemu,piskaram po secanju,na poslu sam)

 

Sobzirom da sam skuterce kupio juce i presao oko 10km sve ukupno,jako sam zadovoljan :)

 

Ovo pisanje je samo da se ubacim u temu(da je neizgubim),jer verovatno ce mi biti korisno da procitam nesto zanimljivo i korisno,a i da priupitam ako bude nekih zajebancija.

 

I eto,ako neko od majstora ili poznavaoca moze da napise,na sta bih trebao da povedem racuna,sta da pregledam,sta da pratim itd.

 

Skuter je generalno u jako finom stanju,nije lomljen,nije razbijan,sve stoji na svom mestu(sto mi je bilo jako bitno).Ima poneku ogrebotinu,ali realno to je skuter 2002godiste i za ocekivati je da nemoze da bude picikato-delakuris :)

Prethodni vlasnik je menjao kais,kocione plocice,termostat,akumulator(dao mi je i stare delove) i uradjen je servis pre 6000km polovinom prosle godine,a tad je radjeno i sve ovo nabrojano.Kod njega je kako kaze 4 godine. Prednja guma je nova,a zadnja je celava totalno,jer kaze nije imao gde da je promeni jer treba da se rasklapa pozadi poprilicno da bi se zamenila zadnja guma.Uglavnom ja sam porucio Michelin City Grip 140-70/14 jer i prednja je ista ta,samo 120-70/14,pa valjda cu uspeti nekako da skinem taj zadnji tocak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5702 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako je servis urađen pre 6K km znači da je vreme za novi  :dil:  

 

Neka te lepo služi maKina  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Ovo je malo uopstenije pitanje, ali u pitanju je x9 500. Polupah mu onaj originalan kofer, jel prepurucljivo da ga krpim ( neka metoda sa mrezicom topljenjem). Cekam na odgovor da vidim da li je uopste moguce. Nije se razleteo samo se rascepao po jednoj liniji, ali ceo (na 2 dela). Dal da pokusavam il da se manem corava posla?

Znam da je to skakljiva tema, al nebi bilo na odmet i neka preporuka za dobrog plasticara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Hvala Brat!

 

nego video sam na onoj nalepnici ispod sedista od servisa gde je radjeno,da je interval malog servisa (ulje,filter) 10.000km,nisam znao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Druze 5k km max na mali servis to ti je provereno za taj agregat. A zadnji tocak skinuti nije bas lako tako da zamenu gume zadnje prepusti nekom ko je strucan za to. To ti preporucujem. Srecno i puno lepih km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@miksamgm

Сервисни интервал по мануалу је 6к,препоручујем(возио га 3 сезоне 26-27к)на 4к мали сервис,обрати пажњу на реглер и таблу,дигиталну,не трпи баш превише воде,све остало је замењено(ваљда)

@fenste9

Кофер се качи на 4 шрафа ако се добро сећам тако да мислим да је то могуће одрадити,види да ли се финансиски исплати сређивати га,а за пластичара види у неком браник сервису или имаш по форуму пар људи који то раде,укуцај у претрагу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Ok hvala, pogledacu. Finansiska razlika mi je otprilike za farbanje polovnog ako uzmem u drugoj boji.(samo crni sam nasao) a mislim da za ljudsko farbanje bez 40-50 e ne mogu da prodjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5702 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Hvala Brat!

 

nego video sam na onoj nalepnici ispod sedista od servisa gde je radjeno,da je interval malog servisa (ulje,filter) 10.000km,nisam znao

 

Nadam se da je nalepnica uopštena tj za automobile pa su je prilepačili na skuter. Menjaj ti ulje na 5K km i ne brigaj - ima slatko da se navozaš. Životinja je to od agregata, uz redovno i dobro održavanje ume vrlo lepo da se oduži  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

@miksamgm

Ako imas alat skidanje tocka i nije tezak posao, sem sto ce ti oduzeti vremena mada mislim da vecina vulkanizera kad vidi skuter odma prevrne ocima u fazonu "skini ti pa donesi samo tocak". Skines auspuh, kociona kljesta, skines nosac, odvijes saf sa osovine tocka i eto ga skinutog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Pogledao sam brzinski danas,nije velika kompikacija,ali ima da se sarafa 2-3 sata. Najvise bih voleo da oteram negde i platim zamenu,nekom ko to radi svaki dan,njemu je rutinski. Ali ovde nemam kome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Danas sam malo bolje pogledao,poslednji mali servis ulje i filter je zamenjeno pre 2000km. Sto znaci da imam jos 3000km do zamene. Nisam gledao pravu nalepnicu. I nije pisalo zamena za 10.000km nego sam ja video ko zna sta.
Sipano je XTC c60 10w40,tako da cu to i da nastavim.
Koliko ide ulja kad se menja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Sa filterom koliko se sećam 1.5 lit

Antifriza 1.8 lit

I u prenos 0.25 lit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto si presao 2K nema potrebe da radis servis ali imas potrebu da proveris nivo i miris ulja na samom meracu. Nivo ne sme biti preko maximuma i ne sme se osecati benzin jer to ti je pokazatelj da termostat nije u redu tj da je za zamenu.

 

Ulje menjaj na 4-5K, fabrika preporucuje sintetiku 5W40, mozes sipati 10W40 nema greske.

Kolicina ulja u motoru....potrebne su ti 2 litre, pre nego montiras filter ulja obavezno ide punjenje istog, polako i natenane ga nafiluj do kraja pa onda montiraj (zna da potraje) i tad Bogme nije kao sto braca rece 1.5 vec skoro pa cele 2 litre stanu ( 1.7 + 150ml popije f. ulja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Hvala!

 

Nego,ulje sam proverio sutradan ujutro posle kupovine.Normalnog je mirisa i nije preterano crno,i stoji milimetar ispod maximuma.Pisao sam iznad,termostat je zamenjen,tako da je to ok,a i video sam kad ga upalim ujutru posle par minuta temperatura stoji na pola.

 

Sta je fora sa tim da mora da se naspe ulje u novi filter pre montiranja? Video sam to isto na jednom snimku na YT,gledajuci kako se menja ulje,nije preteran zahvat,tako da moze home made varijanta da se odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja