Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X9 200 evo

Ja sam procitao sve stranice mnogo stvari se ponavlja a o migavcima sam nasao vrlo malo mislim iz 2013 i nisu na kraju napisali kako su resili problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Kada sam želeo da upalim svoj Piaggio x9, kao da je malo zapeo u alnaseru i vise nije hteo da pali. Samo se cuje tuk i to je to. Stavljen nov akomulator, kad ono isto. 

Da li postoji neki alternativni trik za paljenje skutera kako bih ga odvezao u servis i da li bi možda proradio kada bi čuknuo alanser nečim? Ako i bi, da li možete molim vas da me navedete, kako da najlakše dođem do njega na motoru. 

Hvala vam svima u svakom slučaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne mora da znaci da je problem u anlaseru, najpre pogledaj automat istog.

Automat ti se nalazi pored akumulatora sa desne strane motora (malo kockasto sa dve deblje zice i dve tanje zice, imas i osigurac od 30A na njemu).

 

E sad, kako ces proveriti automat..... prespoj (debljom zicom ili sa 2 srafcigere) dve debele zice na automatu (to ti je +12V koje dolazi od akumulatora ka anlaseru) i motor treba da zavergla.

 

Ovom metodom, ako zavergla, problem ti je u automatu......ako ne zavergla, problem ti je u anlaseru, bendiksu/frajlaufu ili motoru a najredje instalaciji. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Hristos Vaskrse,

Primetio sam danas da se( X9 180cm3)ispod srednje nakupila barica 15 cm antifriza. Pre toga je upalio ventilator, pa kad je ugasio, onda sam ugasio motor.

Jel' opasno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najver ti je otisao dihtung glave.

On kad zvekne, antifriz ide spolja tj tacno po sredini pravi bar(ic)u ili ide u motor tj karter pa ga pomesa sa uljem sto je mnogooo otezavajuca okolnost.

 

Ako ti je barica sa strane, ondak ti je procurela pumpa.

Opasno jeste ako izgubis rash. tecnost pa pregrejes makinu, ili jos gore ako dodje do mesanja pa nastavis da vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Ako ide napolje, hoće li i u karter istovremeno? Srećom, nisam ga ni pregrejao ni vozio posle, a kapljanje to primetio posle vrlo kratke vožnje pa stajanja u leru. Tek kad sam ugasio počwlo da kaplje i napravilo baricu veličine šake.

Znači šlep do servisa?

Hvala puno za odgovor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

meni je riknuo dihtung, i antifriz je curio u cilindar, nije mešao vodu i ulje, tako sam ga vozio sve dok sam mogao da upalim, onda je počeo da kvasi svećicu da nije hteo da upali.

prema tome nemoj se mučiti sa šlepovanjem nego dosipaj vodu i vozi ga do majstora

naručio sam garnituru dihtunga preko ibeja, a ravljanje glave i cilindra je oko 4000 dinara

a ostalo sam sam radio, 

ne baš sve, jer mi je dolazio drugar da uzupči i pritegne glavu i bregastu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

proveri kakvo ti je ulje, skini čep i vidi da li je ulje boje ulja-crno, (onda je sve u redu vozi ga) 

a ako ti je beličasto- prvljavo belo, nemoj ga voziti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X9 200 evo

Skini plastike pa pogledaj tacno gde ti pusta antifriz nemora da znaci da je na glavi mozda crevo koje ide preko karburatora pa se tu sliva nije sve za majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Pušta na crevce koje se nalazi na desnoj strani, a drži ga štipaljka- šelna. Neuk sam oko motora, ali mislim da je to crevo iznad svećice, uglavnom ću ipak ići kod majstora da ne bude da se prospe antifriz u vožnji, pa da boli glava koliko košta.

Hvala svima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X9 200 evo

Zdravo posle duzeg vremena uspeo sam da resim migavce popravljena tabla stavljen deo od druge table polovan bitno da radi.Hvala svima jos jednom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Zdravo posle duzeg vremena uspeo sam da resim migavce popravljena tabla stavljen deo od druge table polovan bitno da radi.Hvala svima jos jednom

Sa srećom bilo, jesi li morao da kupiš celu tablu ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Naprslo mi je staklo od digitalne, pa mi pade na pamet da to mogu da promenim, ako ti je ostalo viška, da mi prodaš.

Takođe, možda mogu i sam da pronenim crevce koje curi, pa me interesuje šta se radi da skineš ceo gepek, da bi se prišlo glavi motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Rasturaš sve sem prednje maske i volana, al stvarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Skinuo sam plastiku sa štop-svetlom i primetio da ima ostavljena struja, tj. 2 buksne po sredini.

Da li neko zna za šta je to?

Pretpostavljam da je to za štop na koferu, e , sad, da li sam u pravu, ako može neko da mi kaže, bio bih zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X9 200 evo

Nisam kupovao drugu tablu lik je imao dva ta dela skinuta sa neispravnih tabli i nije znao dal su ispravna a ispostavilo se da je odmah prvi ispravan kostalo me 20 evra mogu da vidim sa njim dali ima oklop borda a mislim da nemozes zameniti samo staklo sto se tice tog crevca moras bas dosta da rasturas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Može i broj telefona tog čoveka na PP, PM ili već kako se zove. Juče počeo ponovo da rasturam i posle opet odustao. Plašio sam se da ne pokvarim bravicu poklopca rezervoara, i onda opet sve vratim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Испрати их докле иду,вероватно су од додатног штоп светла за кофер,изолуј их и то је то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja