Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije stvar u zameni karba, dzba ti drugi ako tvoj el saug ne radi kako treba....ocigledno imas problem u dovodu goriva. Takodje slabije verglanje zna praviti problem kad je losiji akumulator....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

zamenjen karburator, zamenjen automatski sauh, gorivo dolazi do karburatora, baca varnicu na svecicu, al neće da upali. Verglao sam dok nisam ispraznio akumulator, jedino mi preostaje ako on ne upali da ga zapalim. Do juče je lepo radio.

šta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zazor na svecici je od 0.7-0.8, kako si nastelovao zazor na el. saugu e to me bas zanima?

 

Imas li kompresije, ne vuce nigde fals vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: montenegro
  • Motocikl: piaggio x9 honda250

pomagajte kriv tocak u levu stranu na piaggio x9 sa hondinim motorom,sta treba pogledati a nema lufta nikakvog,neznam jeli sto naopako stavljeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Прво што бре отвори две теме у погрешном делу,имаш технички кутак за таква питања у већ постојећој теми о Х9.

А друго,колеге су ти већ одговиориле,пробај са другим точком и наравно немој тако возити,направићеш још више штете.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Po zakonima fizike , ako je tocak kriv, kako god da ga okrenes ostace kriv.

Ali kako si ovo sve srocio , svaka ti dala :)

Po zakonima fizile, Honda motor lako krivi svaki točak ;)

Proveri kočione pločice dali su na mestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Po zakonima fizike , ako je tocak kriv, kako god da ga okrenes ostace kriv.

Ali kako si ovo sve srocio , svaka ti dala :)

 

ne mora da znaci

ako je viljuska kriva i vuce u levu stranu a tocak kriv i vuce u levo, okrene tocak da vuce u desno i bude 50:50 :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Xxixixiix al ste naplasili kolegu, odmah se ispravio tocak......

 

Najpre ce biti da ti je kriv nosac motora, to se najolje vidi po zadnjem tocku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

Zazor na svecici je od 0.7-0.8, kako si nastelovao zazor na el. saugu e to me bas zanima?

 

Imas li kompresije, ne vuce nigde fals vazduh?

Zazor na el. sauhu:

1. (najpre sam proverio da li je ispravan) skino sam sam ga sa karb. 

2.  izmerio (šublerom) rastojanje od doljnjeg baznog dela plstičnog kućišta  do vrha mesinganog valjka (ne od vrha iglice)  

3. žice sa sauha povezao sam direktno na akumulator.

4, posle 3-4 minuta vrh valjka se pomerio (izašao napolje) za 4 mm što je dovoljno.

5, tako sam utvrdio da je el. sauh ispravan.

 

6, onda sam (šublerom) na karb, izmerio dubinu kanala-rupe, elek. sauha i to od vrha na kojem naleže bazni doljni deo kućišta, od koga smo merili njegovo pomeranje,( to je jedan nivo niže od spoljnjeg dela karburatora), pa do nivoa-dubine rupe na koji naleže vrh valjkastog-mesinganog dela (posle tog nivoa u još manju rupu ulazi iglica, koja mislim da nije važna za štelovanje)

 

7. sačekao sam da se el. sauh "ohladi" tj. valjak-mesingani deo  vrati u prvobitni položaj.

 

Sad štelovanje: 

Telo-kućište el. sauha sastoji se iz dva dela: gornji veći i doljnji manji prstenast deo, koji se ušrafljuje u gornji deo. Može se desiti da navoj zapekne pa je prsten teško pokrenuti, onda u stegu i papagajkama pokrenete prstenasti deo.  

 

e sad...

8. Ako je dubina kanala izmerenog u šestom koraku (6.), dubine 16 mm, doljni-prstenasti deo kućišta odvijem ili zavijem tako da od doljnjeg baznog dela kućišta do vrha mesinganog valjka bude14 mm,  što je 2 mm manje od dubine kanala.

 

Da pojasnim, kada je motor hladan kanal za dovod goriva bude otvoren ta 2 mm, a kada se motor zagreje, el. sauh se izduži i zatvori dovod goriva, što je i funkcija el. karburatora. Ako se desi da taj razmak i malo manji od 14 mm, nije mnogo bitno jer ima još dva milimetra da se mesingani klip pomera a što se amorizuje oprugama u el. sauhu.

 

Trudio sam se da budem dovoljno jasan, ako ima pitanja tu sam. Meni je uspelo i funkcioniše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

što se tiče mog problema utvrdio sam da karburator preliva i da mi zamasti svećicu.

 

da li neko moze da mi kaze kako se steluje nivo goriva u karburatoru??? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Darko zna moje muke sa karbom... prali, drkali,stelovali. Nece pa nece. Odem i kupim drugi koji je bio na polici kod Micka ko zna koliko, strokav, nikakav. Napunim ga gorivom, nakacim, bum upali! Menjao sam i pumpu benzisku (proveri nju). Imas celu jesen i zimu d se igras  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

Darko zna moje muke sa karbom... prali, drkali,stelovali. Nece pa nece. Odem i kupim drugi koji je bio na polici kod Micka ko zna koliko, strokav, nikakav. Napunim ga gorivom, nakacim, bum upali! Menjao sam i pumpu benzisku (proveri nju). Imas celu jesen i zimu d se igras  :neznam:

 

imao si sreće, i ja sam uzeo kod njega polovni karb, ali isti problem, preliva ili samo propušta gorivo i kvasi svećicu i ovaja.

 

sada znam, pre prvog paljenja skinem svećicu (koja je mokra) postavim drugu (suvu) i upali u prvoj sekundi verglanja. 

Sledeći put ova skinuta se osuši pa u krug, tako ću sve dok ne rešim prelivanje.

 

Tako kad budem rešio taj problem imaću dva ispravna karb. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Onda ti je dao verovatno moj stari... ne bi me cudilo. On da onaj koji uhvati prvi sa police iz onog krsa. Sta da ti kazem, srecno... Odlican skuter, odlican agregat, ali taj karburator mu je rak rana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

da li neko moze da mi kaze kako se steluje nivo goriva u karburatoru??? :stabre:

 

Skines karb, odvijes srafove od lonceta, tanjim srafcigerom ili necim slicnim skini osovinu koja prolazi kroz plovak, izvuci iglu i iskrivi limeni deo na koji je nakacena igla ka gornjoj strani karburatora ( ne mnogo ) i tako ce ranije zatvarati dovod tj imaces manji nivo goriva u loncetu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

 

da li neko moze da mi kaze kako se steluje nivo goriva u karburatoru??? :stabre:

 

Skines karb, odvijes srafove od lonceta, tanjim srafcigerom ili necim slicnim skini osovinu koja prolazi kroz plovak, izvuci iglu i iskrivi limeni deo na koji je nakacena igla ka gornjoj strani karburatora ( ne mnogo ) i tako ce ranije zatvarati dovod tj imaces manji nivo goriva u loncetu.

 

plasticni je plovak, nema limenih delova (kao sto je na ficimim karburatorima)

 

danas sam opet isao kod drugor (ili petnaestog) majstora, rece da su nakakve gumice koje se nalaze ispod dizni i one su se najverovatnije raspale. Tako da mu danas nosim skinuti karb da ga pregleda, pa cu videti sta ce reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: montenegro
  • Motocikl: piaggio x9 honda250

ljudi,da malo bolje obijasnim problematiku,posijedujem x9 sa hondinim agregatom.,vec dugo je kod mene,ljetos se nismo skidali snjega ali sam primijetio,  kad gledam motor odnazad t.j. zadnji branik i zadnji tocak nije u vinklu,tocak zajedno sa amortizerom je u lijevu stranu,neosijeca se na volan,ali me to strasno iritira. zato me  interesuje, imali sanse da se neki nosac motora iskrivio,ja sam skinuo sve plastike ali nisam utvrdio do cega moze biti. ako je ko imao slicno iskustvo  neka me nauci sta da radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

 

 

da li neko moze da mi kaze kako se steluje nivo goriva u karburatoru??? :stabre:

 

Skines karb, odvijes srafove od lonceta, tanjim srafcigerom ili necim slicnim skini osovinu koja prolazi kroz plovak, izvuci iglu i iskrivi limeni deo na koji je nakacena igla ka gornjoj strani karburatora ( ne mnogo ) i tako ce ranije zatvarati dovod tj imaces manji nivo goriva u loncetu.

 

plasticni je plovak, nema limenih delova (kao sto je na ficimim karburatorima)

 

danas sam opet isao kod drugor (ili petnaestog) majstora, rece da su nakakve gumice koje se nalaze ispod dizni i one su se najverovatnije raspale. Tako da mu danas nosim skinuti karb da ga pregleda, pa cu videti sta ce reci

 

konačno sam našao mahjstora koji mi je odmah dao dijagnozu oko startovanja x9ke posle 4-5 sati mirovanja, tj. kvasio je svećicu (ja sve vreme mislio karb, menjao ga, posećivao razne majstore), odmah mi je rekao da je otišao dihtung glave motora, i da antifriz isparuje-uliva u cilindar.

   tako da sad jurim dihtung glave motora za x9 250 cc, sa hondinim agregatom.

   

   ako neko ima ili zna gde mogu da ga kupim neka mi javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

kaze majstor da se razlokalo leziste, osovinice od drzaca plovka, i da je najbolje da nabavim, dobar polovan ili nov

 

 

 na x9, 250cc, hondin agregat  puca mi u auspuhu kada u vožnji smanjim naglo gas, šta b to moglo da bude?

 

 

X9 sa hondinim agregatom.

 

Ima problem sa prvim paljenjem, kada stoji ugašen duže od 4-5 sati (kada se ohladi), vergla od 20 do 40 sekundi pre nego što upali i čim kresne, odmah mogu da ga ugasim i potom pali na dodir (iz prve).

 

Pomoć, ima li neko ideju kako da resim problem.

 

Priblizava se zima, a ja ga vozim sve do snega. Izgleda da cu imati veći problem sa akumulatorom. 

 

 

hvala ali... 

promenjen karburator, ali sam vratio svoj automatski sauh, svecica je dobra, filter vazduha čist.

i isto mi se dešava i sa ovim novim karburatorom, porblem prvo paljenje

 

 

zamenjen karburator, zamenjen automatski sauh, gorivo dolazi do karburatora, baca varnicu na svecicu, al neće da upali. Verglao sam dok nisam ispraznio akumulator, jedino mi preostaje ako on ne upali da ga zapalim. Do juče je lepo radio.

šta da radim?

 

 

Zazor na el. sauhu:

 

 

1. (najpre sam proverio da li je ispravan) skino sam sam ga sa karb. 

2.  izmerio (šublerom) rastojanje od doljnjeg baznog dela plstičnog kućišta  do vrha mesinganog valjka (ne od vrha iglice)  

3. žice sa sauha povezao sam direktno na akumulator.

4, posle 3-4 minuta vrh valjka se pomerio (izašao napolje) za 4 mm što je dovoljno.

5, tako sam utvrdio da je el. sauh ispravan.

 

6, onda sam (šublerom) na karb, izmerio dubinu kanala-rupe, elek. sauha i to od vrha na kojem naleže bazni doljni deo kućišta, od koga smo merili njegovo pomeranje,( to je jedan nivo niže od spoljnjeg dela karburatora), pa do nivoa-dubine rupe na koji naleže vrh valjkastog-mesinganog dela (posle tog nivoa u još manju rupu ulazi iglica, koja mislim da nije važna za štelovanje)

 

7. sačekao sam da se el. sauh "ohladi" tj. valjak-mesingani deo  vrati u prvobitni položaj.

 

Sad štelovanje: 

Telo-kućište el. sauha sastoji se iz dva dela: gornji veći i doljnji manji prstenast deo, koji se ušrafljuje u gornji deo. Može se desiti da navoj zapekne pa je prsten teško pokrenuti, onda u stegu i papagajkama pokrenete prstenasti deo.  

 

e sad...

8. Ako je dubina kanala izmerenog u šestom koraku (6.), dubine 16 mm, doljni-prstenasti deo kućišta odvijem ili zavijem tako da od doljnjeg baznog dela kućišta do vrha mesinganog valjka bude14 mm,  što je 2 mm manje od dubine kanala.

 

Da pojasnim, kada je motor hladan kanal za dovod goriva bude otvoren ta 2 mm, a kada se motor zagreje, el. sauh se izduži i zatvori dovod goriva, što je i funkcija el. karburatora. Ako se desi da taj razmak i malo manji od 14 mm, nije mnogo bitno jer ima još dva milimetra da se mesingani klip pomera a što se amorizuje oprugama u el. sauhu.

 

Trudio sam se da budem dovoljno jasan, ako ima pitanja tu sam. Meni je uspelo i funkcioniše.

 

 

 

što se tiče mog problema utvrdio sam da karburator preliva i da mi zamasti svećicu.

 

da li neko moze da mi kaze kako se steluje nivo goriva u karburatoru??? :stabre:

 

 

sada znam, pre prvog paljenja skinem svećicu (koja je mokra) postavim drugu (suvu) i upali u prvoj sekundi verglanja. 

Sledeći put ova skinuta se osuši pa u krug, tako ću sve dok ne rešim prelivanje.

 

Tako kad budem rešio taj problem imaću dva ispravna karb. 

 

 

 

 

danas sam opet isao kod drugor (ili petnaestog) majstora, rece da su nakakve gumice koje se nalaze ispod dizni i one su se najverovatnije raspale. Tako da mu danas nosim skinuti karb da ga pregleda, pa cu videti sta ce reci

 

 

 

konačno sam našao mahjstora koji mi je odmah dao dijagnozu oko startovanja x9ke posle 4-5 sati mirovanja, tj. kvasio je svećicu (ja sve vreme mislio karb, menjao ga, posećivao razne majstore), odmah mi je rekao da je otišao dihtung glave motora, i da antifriz isparuje-uliva u cilindar.

 

 

   tako da sad jurim dihtung glave motora za x9 250 cc, sa hondinim agregatom.

   

   ako neko ima ili zna gde mogu da ga kupim neka mi javi

 

 

Znas li ti ili ko vec, sta se tacno desava sa tvojim atom......  :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja