Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova

Drugari promenio sam ulje na motoru .Sipao Motul full sintetiku ko sto pise na deklu.Posle par dana svremena na vreme mi na displeju pali upozorenje OIL !

Inace sipao sam pun litar i na pokazivacu pokazuje da ima vise od polovine sipkice sto je ok.Inace imam problem sa kocnicama.Par puta pri vecem opterecenju ( planina ,nizbrdica ) desi mi se da mi otkaze zadnja.... Jel ovo oil ima neke veze sa kocnicama ili jednostavno da mu dolijem malo ulja i to je to...Mada na sipkici pise da ima.. .:/ bas poce ovo da me buni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ajde da ti pomognem ... za kocnice. Lose to je ulje,pa kad se non stop koci... ulje prokljuca i gubis rucicu. To se meni desilo na Divcibarima proslu jesen. Uz to proveri i plocice i menjaj ulje u celom kocionom sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

a da ti napisem i ja za to OIL :)

ne vozim dugo x9, neka me neko ispravi ako nisam u pravu ali mislim da je to:

 

ako ti na tabli trepce slovima OIL, znaci da treba da resetujes kompjuter, posto on na odredjenom broju predjenih kilometara upali to kao upozorenje.

da bi resetovao,moras da skines prednju masku da stignes do dugmeta RESET, a na nekoj od prethodnih stranica imas opisanu proceduru (mislim da je satelis pisao o tome)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

dobro jutro.pre neki dan sam pao sa skutera,nije strasno ogulio se i boli me peta.sto se tice masine polomio desni retrovizor i kofer i izgulio desnu stranu.

dalje o cemu se radi.kad sam ustao podigao motror upalio sam ga i dosao do kuce ali mi je gubio gas.kad sam stao sam se ugasio i nisam mogao da ga upalim.juce uspeh da ga upalim ali je opet slabo primao gas i potom vise opet nece da upali.varnicu ima,problem je u gorivu,u loncetu karburatora bude goriva kad izverglam.ali kad skinem crevo i zaverglam pumpa ne baca gorivo.kako ona funkcionise da li  stalno treba da baca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Hvala puno drugari na odgovorima.Kupicu nove plocice.Nisu skupe,a dobro kocenje zivota kosta.Zamenicu ulje u kocionom sistemu.Imam od auta ,ostala cela kantica.Koliko stajeu kocionom sistemu jel zna neko? Probao sam da restujem trptuci Oil po proceduri...Ali nece pa nece...Oticicu do majstora obih dana pa neka resi.Jbg sad nesto sitno sto mozemo odradicemo,ali menjenje ulja u kocnicama neka uradi strucno lice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Hvala puno drugari na odgovorima.Kupicu nove plocice.Nisu skupe,a dobro kocenje zivota kosta.Zamenicu ulje u kocionom sistemu.Imam od auta ,ostala cela kantica.Koliko stajeu kocionom sistemu jel zna neko? Probao sam da restujem trptuci Oil po proceduri...Ali nece pa nece...Oticicu do majstora obih dana pa neka resi.Jbg sad nesto sitno sto mozemo odradicemo,ali menjenje ulja u kocnicama neka uradi strucno lice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Danas me prvi put moj x9 izdao na putu od 2012. kad sam ga uzeo i s njim presao finu kilometrazu bez ikakvih problema. Krenuo je s trokiranjem, ugasio se i posle sam imao muke da ga upalim ponovo, a i kad upali, neravnomerno radi, trokira, ne prima gas i gasi se. Bila blizu pumpa i do vrha je stalo za 820 dindzi tako da je goriva imao. Sumnjam da mi nije zacepljen neki filter za gorivo ili da nisu momci sa pumpe "krstili" benzin, to mi se desava od sipanja na nekoj privatnoj pumpi. Posle 2 sata sam otisao, upalio skuter i najnormalnije ga dovezao kuci, radi sada normalno i ugrejan i hladan, da nema neko ideju sta li je , makar dok se ne cujem sa Daretom i dok ne stignem da ga oteram kod njega. Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: K7 750-GSXf 750 - Paggio X9 < GSXR K3 600

Mozda je navukao neko blato u karb paprogutao i proradio..i meni je skoro tako medjutim posle 3 dana nije hteo..pa sam skidao karburator detaljno ocistio sada je  :sampion: kao zmaj...A pritom vizuelno karb nije bio prljav vidjao sam i mnogo gore..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: K7 750-GSXf 750 - Paggio X9 < GSXR K3 600

Da li je neko imao problema sa osiguracima ..X9 250 honda ...redovno mi topi osigurace ispod sedista i to od kratkog i dugog svetla ako se ne varam...kad kazem topi mislim bukvalno na da pregori nego ugljenisse plastiku ..cak mi je malo ostetio u kutiju u koju se osiguraci ubadaju..mereno punjenje na akomulatoru sa alternatora skoro 14 sto je OK.. :stabre: ..Ako je neko imao ovakvih duhova molim za saveteee..bojim se da ne bude negde  >:( gorenjeeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: K7 750-GSXf 750 - Paggio X9 < GSXR K3 600

Dobar predlog nisam o tome razmisljao ...mehanika mi je daleko poznatija od struje....pogledacu znam samo da kad upalim duga mogu stadion da osvetlim mozda je do toga stvarno..

 

I DA...kad sam cistio karb,skidao plastike primetio sam jedan dzek koji cini mi se vodi do zadnjeg stop svetla kao da je truo nagoreo ceo se kruni ..mozda je tu konstantan kratak spoj. :stabre: ..dal i njega da isecem i povezem zice bez tog dzeka ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: K7 750-GSXf 750 - Paggio X9 < GSXR K3 600

Xeeeeeeee :takoje:  a to sto treba da skinem 2.5 m2 plastike nema veze xeeeeeeeeeeee..hvala na odg ..ako ima jos ideja voljan sam da cujem ..javljam ishod ..do tad imam 20 osiguraca rezervnih i samo menjam xeeeeeeeeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Piaggio X9

Zdravo, imam problema sa karburatorom gorivo nikako ne dolazi do cilindra. Zna li neko kako da stignem do karburatora da ga ocistim. Pokusao sam da skinem sediste i kada sam dosao do skidanja kutije ispod sedista kako bih pristupio karburatoru ona nece da izadje nikako zbog rama. Da li se tuda uopste prilazi karburatoru ili ima drugi nacin? Hvala puno na pomoci posle x sati rada nisam uspeo da pridjem karburatoru? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

i meni se relativno skoro desilo isto to. ko nije imao x9, ne zna koja je muka poskidati sve sta treba da bi se stiglo do karba :)

 

mora da se izvadi kutija sedista, sto sam i ja pokusavao da uradim, ali mi nikako nije islo za rukom, pa sam onda onako iznerviran resio da skinem samo gornju polovinu kutije, ne znam da li si primetio da kutiju mozes da podelis na dve polovine. Ali da bi to uradio, treba da odsrafis gomilu srafova, koji su opet pod nekim nemogucim uglovima. Meni je to bio prvi put da skidam sediste i mogu ti reci da sam se posteno namucio. Mozda ima neko iskusniji koji zna u cemu je jadac, kako to lakse da izvadi...

recimo sta je meni pravilo problem izmedju ostalog: nisam video da sa leve strane motora ima neki duzi sraf koji drzi regler (bar mislim da je regler :) ) i taj sraf ulazi sa strane u plastiku kutije i smeta. Takodje treba da poskidas sve sa zadnje strane, dzek za upaljac,sijalicu i kutiju sa osiguracima...

 

opet kazem, i meni je bio prvi put da vadim sve ovo i izmucio sam se, radio sam 3 dana :D mozda ima neki laksi nacin, samo ga ja nisam nasao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5703 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tema o modelu Piaggio X9 već postoji pa će ova tema da se pripoji starijem bratu. Ne možemo svako malo otvarati nove teme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

izgleda da mi se otkacila sajla (ili kako je vec spojeno) sto ide od bravice do kukice sto otkacinje vratanca ispred kolena. Sa koje strane mogu da pridjem, jel mogu da dodjem do te sajle tako sto cu da skinem celu prednju plastiku (nos, retrovizore, vizir, pa celu onu veliku prednju plastiku) ili moram da skidam one plastike ispred kolena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Пробај да скинеш само ту испред колена,а ако не може тако,мораће онда све.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto se tice karba, skida se srednji tunel, podna leva i desna plastika, kuciste f. vazduha i to je to.....kad je vec to poskidano, moze se otvoriti kaseta ispred nogu ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@artoptimus

Moras da raskacic srafove sto spajaju ram od "rama" sto drzi kuciste akumulatora. Pozadi popustis dva bocna srafa i napnes na gore ram kucista akumulatora, jedino tako mozes da izvadis kutiju. Ovo je za 250 hondin agregat i drkanje je samo takvo! Pre toga skidas bocne plastike, tunel plastiku, sic... Taj x9 sto se tice rasturanja je sacuvaj Boze!!! Srecno sa karburatorom, Dare zna moje muke s istim  :gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

X9 sa hondinim agregatom.

 

Ima problem sa prvim paljenjem, kada stoji ugašen duže od 4-5 sati (kada se ohladi), vergla od 20 do 40 sekundi pre nego što upali i čim kresne, odmah mogu da ga ugasim i potom pali na dodir (iz prve).

 

Pomoć, ima li neko ideju kako da resim problem.

 

Priblizava se zima, a ja ga vozim sve do snega. Izgleda da cu imati veći problem sa akumulatorom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

hvala ali... 

promenjen karburator, ali sam vratio svoj automatski sauh, svecica je dobra, filter vazduha čist.

i isto mi se dešava i sa ovim novim karburatorom, porblem prvo paljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja