Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

To mu dodje nekih 5-5.2l/100km- van naselja i nesto manje na putu znaci grad 5.5 sigurno! Jos razmisljam..........nisam pametan!

 

Imam podatak da ti motori trose oko 7 litara po gradu, a Kymco exciting cak 8 litara. To su mi rekli vlasnici istih licno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Imam podatak da ti motori trose oko 7 litara po gradu, a Kymco exciting cak 8 litara. To su mi rekli vlasnici istih licno...

Tako nesto sam i ja cuo, al mi zvuci puno, a cuo sam od vlasnika ako bi i lagali rekli bi valjda manje ne vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Auuuuuuu 7l definitivno odpada kao opcija! Sto je mnogo mnogo je!

 

Piaggio X9 Evolution 500 (motor 460ccm,injection)

Autoput..............................17,8

Van naselja..........................19,6

Kad ga zavrces......................13,6

 

Isti ovaj motor na Scarabeo 500,trosi jos vise

 

 

 

Sto se matematike tice po meni je 19.6*5=98 sto ce reci da ako trosi 1l na 19.6 predjenih kilometara van naselja onda potrosi 5 i nesto malo na 100 predjenih kilometara! Ispravite me ako gresim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovo su ti fabricki podaci, a kod fabrickih podataka uvjek uzmi najvecu prikazanu potrosnju kao stvarni prosjek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Slazem se to je normalno! Ali ovde je odstupanje malo manje od 2l sto je MNOGO(bez zavrtanja naravno posto je izgleda jedino to realna potrosnja,koliko li potrosi kad ga zavrces :o)! U svakom slucaju se ne isplati ,odnosno nije vredno tolike potrosnje za ono za sta meni treba! Hvala svima na odgovorima i savetima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Reko da ne otvaram novu temu bolje ovde da pitam,zna li neko nesto vise o Xciting-u 500 ccm ima li smisla uzimati ovaj skuter sa predjenih 20000+km? Koliko oni uopste prelaze,kakav je kvalitet tih agregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam imao iskustva sa Kymcom ali sam cuo samo reci hvale. Ako je lepo vozen 20 000 nije mnogo ni za prosecnog kineza a kamo li za Kymca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Ako ga kupis odmah kod maticara po vencani list... :) Trosi bre mnogo.. Sto ne kupis nesto 250 cm3... tipa...NEXUS, BEVERLY, MADISON ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

A nemam pojma nisam pametan uzeo bih 500-tku zbog rezerve snage i auto puta,dvoje na motoru a sa druge strane 250-icu zbog potrosnje,registracije,odrzavanja,itd.! Znas kako ide imas pare,imas dobru volju ali nemas pojma sta da uzmes a da ne pogresis i da se posle ne kajes! Sta je od 500-tki najbolje u odnosu cena-kvalitet i sta najmanje trosi po gradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Po meni najbolje resenje Gilera NEXUS 250 ili sad 300 ili beverly .... Ne oseca dvoje, ide 140 km/h. trosi 4 litre u gradu(zavrtanje gasa do kraja), na otvorenom 3,6 l. Vozio sam je 1,5 godinu, kupio sam novu i bio sam prezadovoljan.

 

Ako bi ja uzimao 500 cm3 uzeo bih opet Nexusa. Ima dupli brembo disk napred, deblje gume... e sad je na tebi da izvagas dali je vredno zbog malo veceg starta i zanemrljivo vece krajne brzine(180 km/h) da kupis skuter od 500 cm3.. Stavi na papir sve potrosnju, registraciju i plus kasnije se teze prodaje nego 250 cm3.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Evo pre pola sata sam bio da vidim Xcitinga 500 i odusevi me motor skroz odlicno vuce,ravnomerno ubrzava,lezi odlicno,prostran je,udoban,ali i trosi ko auto srednje klase i veliki servis kosta 500e i registracija 200e itd.,mislim da cu ipak da se odlucim za xcitinga ali sa motorom od 250 ccm!

 

 

 

 

 

Ako bi ja uzimao 500 cm3 uzeo bih opet Nexusa. Ima dupli brembo disk napred, deblje gume... e sad je na tebi da izvagas dali je vredno zbog malo veceg starta i zanemrljivo vece krajne brzine(180 km/h) da kupis skuter od 500 cm3.. Stavi na papir sve potrosnju, registraciju i plus kasnije se teze prodaje nego 250 cm3.

 

slazem se sa tobom u vezi Nexusa jako lep i kvalitetan motor medjutim nisam u stanju (finansiskom) da ga priustim sada tako da ce morati da saceka neka bolja vremena,isto vazi i za Beverly-a,ono sto se meni svidja je preskupo za mene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledaj da probas i Kymco 250,pa onda izmeri.Imas samo nekih 10 kg manje a motor slabiji za citavih 15 KS,sto se bitno oseti sa malo prtljaga ili sa nekim iza tebe

I ovde ima varijanta Injection (isti motor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Gledaj da probas i Kymco 250,pa onda izmeri.Imas samo nekih 10 kg manje a motor slabiji za citavih 15 KS,sto se bitno oseti sa malo prtljaga ili sa nekim iza tebe

 

 

Tu si 100% u pravu moracu da probam 250-tku pa da donesem odluku!

 

 

I ovde ima varijanta Injection (isti motor)

 

Nisam siguran da sam te najbolje razumeo,mislis postoji 250 karburator i 250 injection? Ako je tako od kog godista je injektion poceo da se ugradjuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znaci isti motor,ista radna zapremina (251ccm),cak i ista snaga.Za "karburator" znam da je prilicno pouzdan (iskustvo vezano za Dink),verujem da se  ni injection po tom pitanju mnogo ne razlikuje

Sto se godine tice,moram da priznam da taj podatak nemam.Gledajuci neke stare novine otprilike kapiram da ih pre 2006 nije bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pa mislim da bi konacno bio red da posle mnogo nepotrebnog trucanja i informacija,rekla-kazala cujes informaciju iz prve ruke.Naime posedujem,jedan x9 evo 500ie jos od 2004. god!od tada pa do danas,a proslo je gotovo 5 punih godina,nisam imao ni jedan od napred navedenih problema.Motor je fenomenalan.Presao sam preko 35000 i stvarno i kad bih se potrudio ne bih mu nasao pravu zamerku.Naravno sitnica uvek ima koje smaraju ali su,naravno,sitnice.Pricaju o nekakvim problemima sa elektronikom......????????Boze,pa radi se o najobicnijem board comp sa 5-6 osnovnih podataka.Injection system koji je razvijen jos pre 20 godina i koji savrseno funkcionise.Nema vise stelovanja karburatora i ostalih zajebancija.Ne znam sta on to poseduje od tako komplikovane elektronike koja bi pravila probleme.Taj motor je od prvog dana kod mene i nikad mu se nije upalila ni jedna lampica koja bi oznacila da postoji neki problem.Ako crkne sijalica,eventualno,onda ok ali to je to...Da ne duzim oko nebitnog,ovo je vise bio osvrt na prazne price onih koji su naculi da X9 ima elek.probleme.

Sto se tice agregata,Piaggio Master je garancija za sebe,pod uslovom da odrzavas propisno motor.A to znaci da u tacno odredjenim(fabricki propisanim)intervalima radis servis.I sve se zavrsava tu.Agregat je besprekoran.Posle  36 850 km imam utisak da motor ide bolje nego kad sam ga kupio.Suvise bi bilo pricati o razlici izmedju 250-500!!!!!Mislim,cista matematika i fizika na delu.Razlika od gotovo 20 ks i tezina od samo 35 kg govori za sebe.Naravno,za neke gradske uslove u kojima dominira sistem stani kreni,sve sto ima manjak kg ima prednost.Ali to je jedna strana price.Gde su prigradske voznje,otvoreni put,putovanja do udaljenih gradova(moto skupovi)????Pa smesno je ograniciti se na gradski asfalt.Ja sam sa ovim motorom 2 puta isao za Cg,2 puta za Hrvtsku(Rovinj,Brac),na moto skup u Salzburg,i par puta na Ohrid.Da ne pominjem da sam Srbiju presao uzduz i popreko.I kao sto sam vec rekao prezadovoljan sam.Iako se radi o skuteru,mogu slobodno da kazem da ima vise nego dovoljno snage na otvorenom putu.Odlasci za Cg su bili sa saputnikom,suprugom,koja je bila svaki put odusevljena udobnoscu motora.Za razliku od ranijeg Fazera sa kojim sam redovno imao problem trodnevne adaptacije.Zastita od vetra je odlicna,naravno do nekih 120.Posle toga.....Do duse,putnik je nesto manje postedjen mlataranja vetra jer je sama pozicija sedenja nesto visa u odnosu na vozaca.Mesta za noge ima sasvim dovoljno iako sam visok 1.86-7,za razliku od Beverlija ili nesrecnog Nexusa koji je pravljen za sitne zabare do 1.60.Kad god da sam vozio nexus imao sam problem sa udaranjem upravljaca u kolena.KATASROFA!!!!!!!Stvarno ne znam sta su imali na umu dok su ga pravili.Al ajde..da ne kudim!

Dakle,kao sto se da primetiti,x9 ima svoje kupce i nikako ga ne treba mesati sa nexusom ili beverlijem.To je motor iskljucivo napravljen za ture od po 300-400km.Kruzer jednom recju.Ako volite gradska natezanja i divljanje od semafora do semafora onda je Nexus prava stvar za vas!!!!Za to je namenjen i takvog je izgleda.X9 ima nesto zreliji look i svakako da nece privuci paznju kao neka zuja sa akrapovicem ili tako nesto...vec jedan zreo,iskusan motor za one koje cene kvalitet i udobnost.

Sto se tice potrosnje,moze se slobodno reci da je s obzirom na performanse prilicno umeren potrosac!Na otvorenom putu,voznja ritmom od 90 pa do 140 u pojedinim situacijama ne prelazi 4.1-4.2 lit.Naravno,podrazumevam da sam sa suvozacem bio non stop.Dok npr. na auto putu pri brzini od konstantnih 140 nije prelazio vise od 4.8,max 5.0!!!!!!!!!!!

Gradska voznja je druga i posebna prica.Ovaj skuter kao i svi ostali od 500cc su u stanju da potrose i po 8 litara.Naravno ako si  nervozan vozac i ako  stalno  dok stojis na semaforu neumorno turiras i teras masinu od 200kg da  poskakuje iz mesta,onda mozes ocekivati takvu potrosnju.Ako ga iz mesta zaleces do 80-90 pa posle 50m kocis onda ti nema druge opcije nego da na svakih 100km sipas 7-8 litara.sto nije nista cudno...a sto bi bilo???Poenta je da trebas nauciiti da vozis ovakav motor ekonomicno a da opet ne umrtvljujes masinu.Zvuci kontradiktorno ali zaista je tako.Treba imati na umu da ova "svinja" ima 215 kg (sa polu-punim rezervoarom) i da sa vozacem lako nakupi 300kg.S toga,svaka nesto ucestalija,agresivnija komanda gasa u gradskim uslovima mora razultirati potrosnjom.Ako si umereniji sa naglim ubrzanjima i vozis rezonski(sto bi i po pravilu trebao) potrosnja ne moze da predje 6l.Kod mene je tako.Moj kum,sa Nexusom 500 ne moze da se sastavi ispod 7.

Sto se tice kocnica,hteo bih da se nadovezem na raniji post-BOLJE UZMI NEXUSA IMA NAPRED-POZADI BREMBO-pa prijatelju  Piaggio je imao Brembo dok nexus jos nije bio ni nacrtan!Kocnice su zaista odlicne,s obzirom na namenu motora!Iskreno nisam imao priliku da sa 160 legnem na kocnice ali iako se radi o automatiku,moram reci da koci vise nego dobro.U serijskoj opremi dobijas napred dupli brembo(zlatni,koji nije samo esteski tako ofarban vec predstavlja nesto jaca klesta u odnosi na ostala).Levom rucicom kocis,prednji levi  i zadnj diski,a desnom,prednji desni disk.Pomalo cudno resenje ali se ispostavilo krajne dobrim u situacijama kad malo preteram u krivini pa onda korekcijom predjna-zadnja kocnica lako ispravljam stvari.To je napravljeno iz cistog razloga sto je tezina na Maxi scooteru pomerena pozadi,za razaliku od standarnih motocikala.Pa kad ne pripremljen zajasis krivinu moze se desiti da prednji kraj ne slusa i pa pocne da "ispravlja krivinu" tada ova kombinacija prednja-zadnja kocnica radi pravu stvar jer u pravom odnosu opterecuje prednji tocak i ne dovodi do potapanja ili proklizavanja.Veoma korisno za manje iskusne.

Serijska oprema Evolution podrazumeva  elktro-hidraulicnu nozicu,jako korisna zajebancija,kada nakon duzeg puta te mrzi da dizes svinju od 2oo i kusur kila na noge.Tu je i radio sa  inetrcom konekcijom sa suvozacem,daljinsko otvaranje sedista,board comp i to je to!!!! Ima poprilicno mesta pod sedistem.U kombinaciji sa nekim od kofera od 49l ima sasvim dovoljno mesta za prtljag  za letovanje od 7-8 dana.

To bi bilo manje vise to.Znaci makina je super.Agregat najbolji(od jednocilindricnih),varijator,lamela,neunistivi.Plastika dobra,udobnost 9.5,potrosnja umerena,odrzavanje minimalno ako vozis normalno.Iskreno neces se pokajati,jer motor je full.Ali samo EVOLUTION,za onaj ranije ne znam kako stvari stoje.pozz

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Hvala puno na ovako iscrpnom odgovoru,i drago mi je da se javio neko sa pozitivnim iskustvom! Sto je EVOLUTION opreme tice za to nemam para bar ne u ovom trenutku posto je cifra za takav X9 3000+e sto mi je mnogo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

eto ti sad.nakon svega navedenog ovde nikakav pametniji argument,nego opet naklapanje,cisto da bi napisao nesto pa makar to bila glupost "sigurno ga gasis na semaforu"!!!!Toliko o objektivnosti i ozbiljnosti pojedinih.Zato se ja sit nacitam gluposti od koje kakvih "poznavalaca" koji se razumeju u sve i u svaki motor,pa daju polu informacije ljudima koji traze iskren i dobronameram savet!!!Ja ne mogu pisati o Ducatiju Desmosedici-ju jer ga nikad nisam vozio i ne znam nista o njemu.Ali o onome sto jesam mogu dati uvek pravi i objektivan sud i savet.Znaci motor,od 500 cc kod vecine trosi 7 l i ja sam rekao da kod nekih ide i do 8 ali uz razumniju voznju svakako moze da trosi manje.Namena motora i jeste da se vozi u opustenijem fazonu a ne da ga peglas kao GSXR-a!Jednostavno motor nije za to!U tom slucaju se jebe i CVT i mnogo drugih delova transmisije koji posle kostaju mnogo,pa onda ti "znalci" koji strucnim rukovanjem sahrane upola ranije motor,kazu kako motor ima los prenos ili da su na 40 000 morali da menjaju ceo varijator.A fabrika predvidja da se ne 45 000 radi kontrola(samo kontrola) kvacila i ostalog.Na kraju krajeva meni nikad nije ni bilo bitno koliko motor trosi jer to su sitne pare na godisnjem nivou.100-150 eura razlike na desetak hiljada km mi stvarno nista ne znaci.Mnogo mi je bitnije da agrgat bude zdrav i da ima pravi tretman a da lli trosi 5-6-7-8-9l stvarno nije ;D bitno jer dok vozim uzivam i nemam vremena za razmisljene o potrosnji.To sam samo usput naveo kao podatak jer me je posle nekog vremena zainteresovala potrosnja.Mislim da svim ljubiteljima motocikala,potrosnja nikad nece biti problem!Onaj koji zeli da za svog ljubimca izdvoji 5-6(ili vise) hiljada eura,sigurno nece zaliti zbog litre ili dve,benzina!A ko pati od toga uvek ima opciju kupovine Piaggio Free-ja koji pouzdano znam trosi oko 3l.Pa nek uziva.Ako je i to mnogo onda bicikl je prava stvar.Trosi samo kalorije....sto za neke i nije lose ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Nije sramota gasiti motor na semaforu  ;D ;D ;D ;D  sramota je krasti, sramota je lopov biti!.

Taj motor i prenos je identican onom u Nexusu i Beverlyiju tj. iz iste su fabrike .. Mozda tebi trosi 6l ako vozis samo nizbrdo, gasis na semaforu ili te neko slepuje uzbrdo. Pa ako ti nista ne znaci 2 litre veca potrosnja daj mu malo gasa uzivaj u voznji i naravno kad je bal nek je maskenbal NEMOJ DA GA GASIS NA SEMAFORU  :D veruj mi tada najmanje trosi..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Nije sramota gasiti motor na semaforu  ;D ;D ;D ;D  sramota je krasti, sramota je lopov biti!.

Taj motor i prenos je identican onom u Nexusu i Beverlyiju tj. iz iste su fabrike .. Mozda tebi trosi 6l ako vozis samo nizbrdo, gasis na semaforu ili te neko slepuje uzbrdo. Pa ako ti nista ne znaci 2 litre veca potrosnja daj mu malo gasa uzivaj u voznji i naravno kad je bal nek je maskenbal NEMOJ DA GA GASIS NA SEMAFORU  :D veruj mi tada najmanje trosi..

 

 

Kaze mi drug da je sa nexus-om 500 uhvatio 177 km/h po digitalnom satu... Meni to malo puno  :o  :o mislim da je realno do 160 km/h  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Nije sramota gasiti motor na semaforu  ;D ;D ;D ;D  sramota je krasti, sramota je lopov biti!.

Taj motor i prenos je identican onom u Nexusu i Beverlyiju tj. iz iste su fabrike .. Mozda tebi trosi 6l ako vozis samo nizbrdo, gasis na semaforu ili te neko slepuje uzbrdo. Pa ako ti nista ne znaci 2 litre veca potrosnja daj mu malo gasa uzivaj u voznji i naravno kad je bal nek je maskenbal NEMOJ DA GA GASIS NA SEMAFORU  :D veruj mi tada najmanje trosi..

 

 

Kaze mi drug da je sa nexus-om 500 uhvatio 177 km/h po digitalnom satu... Meni to malo puno  :o  :o mislim da je realno do 160 km/h  :-\

 

 

Koliko kosta taj nexus odma da ga pazari!  :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja