Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

• U prolazu, 8 postova

Sto se tice problema sa setkanjem prednjeg točka, poslusam ja majstora, zamenim prednju gumu (koja je i trebalo da se promeni), kad ono isto. Resim da eksperimentišem sa pritiskom, i shvatim da, kad je guma izduvana, problem je identičan, samo desetostruko gori! Ima li neko ideju sta bi moglo biti?( Lufta u viljusci zaista nema). Ponavljam, problem se javi kad se pri malim brzinama ili zakrene volan malo ili kad se zalegne u krivini. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: Gilera nexus 500

Zdravo druze,

mislim da je kolega Muljaz u nekom od ranijih postova napomenuo da se proveri lezaj volana... e ja sam imao iskustvo da skuter pliva (Nexus 500) i vrlo je neprijatno.Majstor Zvonko mi je zamenio taj lezaj guvernale i motor je opet dobio upravljivost,sada je kao strela.

Mozda pomogne savet.

Pozz!

• Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Aprilia Leonardo 125SP, Piaggio X9 500

Јел има неко ове слушалице или зна како да се пребаци са ове фабричке утичнице на 3.5мм џек?

124_20170801-211321.jpg

• U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: Burgman AN400Y

Mislim da je kod nas teško naći, imaš na ebay. A da se prebacina 3,5 nisam našao uputstvo neko, ali ću to kos mene raditi, bušilica, konektor, pištolj za plastiku i mislim da će lako da bude.

• U prolazu, 8 postova

U pravu ste bili ljudi, ležajevi volana su u pitanju. E sad, da li je zamena ležajeva posao koji mi može odraditi moj brat (automehaničar u pokušaju :)) ili mora majstor valjati 50e? :jee:

• U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: Burgman AN400Y

Juče vratih svog Burgmana kući, a X9 njegovom vlasniku. Iskreno nikad nisam bio srećniji. Dobar je motor X9, ali je Burgman ipak meni lično bolji (subjektivno).

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 211 postova
  • Motocikl: Liberty 125 rst

@:-)

"Samo da se prijavim, zamenih Burgmana 400 2000god za X9 500 (2001god doduše kao da je frankeštajn, ima el štender i štelujući vizir).

Vozio sam prošle nedelje 300km oproštajno Bugija do Niša i onda 300km X9 do BGa."

Sta se iskomplikovalo kad je propala menjaza?

• BJB Maxi Scooter Club, 1775 postova
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Боље овако 

Приметио сам да ми је потрошња много велика до 7 литра, исто тако када станем осећа се бензин не сваки пут али често гориво испод мотора нема гледао испод није нигде мокар где може да цури? 

Исто тако предњи леви диск је увек врућ и када не користим кочнице точак се тешко окреће колико то може да повећа потрошњу, и зашто ми кочи лева кочница када одвојим плочице све је ок али чим стиснем задњу одмах крене да зеза. Он има дупле дискове на предњем точку када кочим само предњом све је ок али када кочим задњом крене да зеза и мотор се тешко гура. 

• BJB Maxi Scooter Club, 197 postova
  • Motocikl: Piaggio X8 250ie, Honda VFR750F

Pa izgleda da ti je problem u levim kocionim klestima na prednjem tocku.Za pocetak mozes da ih skines i skines disk plocice sa istih i onda uzmi i lepo ocisti kocione klipove.Stiskaj polako rucicu kocnice i pusti da klipici izadju sto vise ali pazi da ne izlete napolje jer ce ti iscureti kociono ulje.Onda ih lepo ocisti i isto tako ocisti klizace kocionih klesta, podmazi ih i vrati sve nazad.Ako ponovo budes imao isti problem onda bi trebao da skines tu kandzu i da izbacis kocione klipove i da dobro ocistis kompletna klesta i po potrebi da zamenis i gumice.

• Svrati ponekad, 406 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Pretpostavljam da imas integralnu kocnicu.

Kada stisnes levu rucicu koce i prednji i zadnji tocak, s tim sto zadnji koci jace.

Desna rucica je samo za prednji tocak, odnosno desni disk.

U svakom slucaju treba sto pre resiti kociona klesta.

• Maxi Scooter Club, 5335 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT
Pre 3 sati, root012 je napisao:

Приметио сам да ми је потрошња много велика до 7 литра, исто тако када станем осећа се бензин не сваки пут али често гориво испод мотора нема гледао испод није нигде мокар где може да цури? 

Исто тако предњи леви диск је увек врућ и када не користим кочнице точак се тешко окреће колико то може да повећа потрошњу, и зашто ми кочи лева кочница када одвојим плочице све је ок али чим стиснем задњу одмах крене да зеза. Он има дупле дискове на предњем точку када кочим само предњом све је ок али када кочим задњом крене да зеза и мотор се тешко гура. 

Sto se potrosnje tice ne da je velika vec prevelika je.

Prvo moras resiti glavljenje prednjeg tocka pa ondak ispratiti potrosnju.

Imas kombinovanu kocnicu, desna rucica koci na prednjem desnom disku, leva rucica kocnice koci na prednjem levom (30%) i zadnjem disku (70%).

Cim se tocak tesko okrece, znaci samo jedno... glave klipovi tj ne vracaju se nazad i skoro da si sigurno "spalio" ferode na plocicama usled pregrejanosti a moguce da je i sam disk promenio boju.

Da sam na tvom mestu, skinuo bi sve koc. kandze, izvadio klipove, gumice, pa na sredjivanje. Posaljes klipove sa gumicama u ZR (Sigurnost) da ti naprave nove, spakujes, ocistis i podmazes klizace, vratis sve na svoje mesto, zamenis koc. plocice, zamenis koc. tecnost, odmastis diskove i miran si.

Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Sto se potrosnje tice ne da je velika vec prevelika je.

Prvo moras resiti glavljenje prednjeg tocka pa ondak ispratiti potrosnju.

Imas kombinovanu kocnicu, desna rucica koci na prednjem desnom disku, leva rucica kocnice koci na prednjem levom (30%) i zadnjem disku (70%).

Cim se tocak tesko okrece, znaci samo jedno... glave klipovi tj ne vracaju se nazad i skoro da si sigurno "spalio" ferode na plocicama usled pregrejanosti a moguce da je i sam disk promenio boju.

Da sam na tvom mestu, skinuo bi sve koc. kandze, izvadio klipove, gumice, pa na sredjivanje. Posaljes klipove sa gumicama u ZR (Sigurnost) da ti naprave nove, spakujes, ocistis i podmazes klizace, vratis sve na svoje mesto, zamenis koc. plocice, zamenis koc. tecnost, odmastis diskove i miran si.

Хвала ти на одговору, да наравно за пар дана иде на сервис пошто и задња кочница у току вожње се чује како шкрипи без да је притискам. А што се тиче бензина, када возим и станем мотор ради у леру бензин се осећа јел је то океј или је можда нешто друго проблем. 

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja