Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Što se konjaže tiče, blizu su, ovaj 250cc je niskoturažni, a Pjađov 200cc malo živahniji agregat. Ipak, 250cc ima bolji obrtni moment, i malo je rasterećeniji pri putnim brzinama (80-100kmh). Takođe, verovatno je malo prijatnija vožnja ako imaš suvozača i tovar (nisam siguran jer sam 200cc vozio bez suvozača). Sa druge strane, 200cc je noviji agregat i ima moderniji prenos, pa mirnije radi i glatkije kreće.

 

Ako će ti služiti za solo vožnju po gradu, lično bi ih ocenio skoro isto, najbolje je da ostaviš otvorenu opciju koji bi uzeo, i da gledaš da kupiš dobar komad. Trenutno ponuda nije baš velika, pa je ja ne bi sužavao. Važnije je da X9 dobro održavan i ispravan, jer ih sada već stižu godine i velika je razlika da li je 10 godina redovno servisiran, sa kvalitetnim uljem i delovima, ili zapuštan...

 

Inače, pozdravljam prelazak sa Libertija, to je odlična mašina, ali je X9 ipak druga klasa. Nadam se da saobraćajka nije bila ozbiljna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

HVALA na odgovoru nole :takoje: ,inače bilo je hebeno jer mi je lik presekao put i ja zvizz u punta ali sa srećeom + opremom ništa ozbiljno po mene al po skuter da.

a održavanje ,mislim na džep tj koji se lakše podnosi i kako stoji s delovima kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Drago mi je da nije ništa gore od toga... :takoje:

 

Liberti sam vozio 5 sezona, a X9 je nedavno završio svoju drugu sezonu. Oba sam vozio (kilometarski) relativno malo, po BG i periferiji, ali zato skoro svaki dan.

 

Liberti sam pazario za 800e i ispostavilo se da je lep, ali loš komad. Prvi odlazak kod majstora me je koštao oko 350e, i posle toga sam imao zamenu zadnje gume, redovan servis i jedan kvar reglera.

 

X9 me je koštao Liberti plus 1100e (to je sada skupo, ali su tada još držali cenu). Imao sam dva kvara - anlaser (120e polovan deo i ruke) i puknut nosač karburatora (80e polovan deo i ruke). Izuzev toga, zamenio sam gume i radio redovne servise (ulje i pločice).

 

Delove za Libertija imaš skoro pa na pijaci, ali kvalitet dosta varira. Sa druge strane, delovi za X9 su malo manje dostupni od toga, ali majstori znaju gde da nađu i nove i polovne - do sada nisam imao neki problem.

 

Moja procena je da su Liberti i X9 u troškovima održavanja vrlo blizu, jer su potrošne stvari (ulje, pločice, gume, itd) skuplje nekih npr. 20% kod X9, ali malo duže i traju, pa se to niveliše.

 

Sa druge strane, kvarovi su na X9 objektivno mnogo skuplji. Pojma nemam koliko košta anlaser za Libertija, ali sam se isekao kada mi je majstor rekao da sam imao sreće da mi je našao polovan za 100e, jerbo nov košta npr. 300e! Objektivno, u vreme kada je X9 pravljen, maxi skuteri su se smatrali luksuznim mašinama (donekle su to još uvek), pa nisu ni zamišljeni da budu jeftini za održavanje.

 

Ako ti finansije dozvoljavaju, nađi DOBAR komad, i nećeš se pokajati X9-kom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Pozdrav svima,evo i ja da se zapljunem,uzeo sam prosle godine x9 500 2001g,slatko sam se izvozao celu sezonu i prezadovoljan sam sa motorom.Nisam imao para prosle sezone za zamenu kaisa i rolnica uradio sam samo servis,ulje,filteri,ulje u menjacu i antifriz,tako da me to ceka ove godine,ako moze neko da mi preporuci nekog dobrog majstora gde mogu da odradim servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

moze li neko da mi kaze da li odgovaraju stop svetla sa evolutiona, ona providna, na starije modele x9...

mnogo su lepsa, bar meni, pa me interesuje jel probao neko da ih zameni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Odgovaraju, inače sve od kozmetike može da se prebacuje sa starijeg na noviji X9 - izuzev retrovizora. Noviji imaju migavce, mada i to može da se namesti uz malo petljanja sa instalacijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

:care:

ok, hvala nole...nisam ni sumnjao da necu dobiti odgovor bar od tebe...

trebaces mi ovih dana nesto, zovem te...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Izvini, ali ajd bez zvanja, forum i služi tome da ovako reše stvari - sve što može da se kaže, može i da se napiše ;) Osim toga, ovde ima i puno ljudi koji se odlično razumeju u skutere, i uvek je bolje dobiti tri mišljenja od jednog :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

trazim intenzivno jedan dobar x9 500...ali slaba ponuda, sta da se radi...:neznam:

nasao sam u oglasima par komada i sad sam u dilemi :zbunjen:...zato bi voleo da cujem i vasa misljenja o njima i argumente...

zvao sam momka, spustio mi malo cene, ali razlika izmedju ova dva modela je i dalje 500 evra :stabre:...

 

pitanje je vredi li taj abs, 4 godine razlike, kilometraza, injection i nove gume toliko...inace oba motora je doterao iz engleske...

 

evo linkova, pogledajte pa procenite i recite svoje misljenje

 

http://www.moto-berz...02-oglas-37752/

 

http://www.moto-berz...06-oglas-39482/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Par osvrta na oglase: DA, vredi 500 evra više EVO model jer je 4 god mlađi i ima ABS (pod uslovom da su približno očuvani) i NE nije Hondin agregat u njemu (u oba) nego Piaggio Master 500 i NE ne troši 3 do 4 litre nego 4 do 5 litara...Oba su inection tj EFI modeli, Master 500 nikad nije opreman karburatorom.

 

Ako imaš keš - cena ide dole značajno... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Dodao bih da svakako treba oba probati, naravno prvo gledaj noviji... Zapazio sam da na njemu fali plastični poklopac koji ide kod leve pete suvozača, sitnica - može da se nabavi (isti je kao na svim X9 modelima).

 

Engleska klima je veoma vlažna i kod njih je korozija normalna pojava. Kada ih budeš pregledao, zagledaj cev auspuha, mogu da nagađam da je na starijem promenjen top zbog toga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

...a i ovaj mlađi nije "gadljiv" na koroziju...Diskovi i šelnice za prihvat kočionih creva... <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja