Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kymco xciting 500
16 hours ago, Gastrorider said:

Isto tako, ako ti je zadnji tocak 13, onda je honda, piagio ima 14

@Gastrorider13 je zadnji tocak, hvala na informacijama :jee1:

Promenio član darec032
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

750 evrica ceo skuter. Zar se ovo ne bi isplatilo makar i rasturiti pa delove prodavati.. ne znam kolika je traznja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Isplati se,ali treba vremena da ode deo po deo... 

Znam kako je islo sa prodajom delova od moje slupane aprilie. 2 godine postepeno i onda sam punu kutiju prodao za 3000 din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma gde se isplati... Možda onima koji se time bave, pa im je to primarna delatnost, ili ko radi servis i tako to.

Ili ako si baš toliko dokon da prodaješ delove godinama zarad par stotina evra, da te cinculiraju telefonom\viberom za svakakva glupa pitanja, da slikaš, pakuješ i šalješ delove poštom, pa da ti onda traže da ti vrate, jer su pogrešno dijagnostikovali problem, ne odgovaraju mere...

 

Ja bih pre platio, samo da me ne zovu, ali ima nas različitih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kymco xciting 500

Resio sam da otklonim ove gore pomenute nedostatke, pa bih prvo krenuo od prekidaca copave. Gde bih mogao da kupim nov prekidac? Desava mi se sledece, kad je copava vracena skroz gde treba, lampica sija, kad je malo propustim, tj 4-5cm od skroz sklopljenog polozaja, tad isključuje lampicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mozda samo treba da nastelujes prekidac ili copavu, slikaj ga, mozda ima i po nekim bolje opremljenim elektro radnjama. Nesta sumnjam da je to neki specijalni prekidac samo za skutere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Znam masu ljudi koja namerno iskljuci taj prekidac iz price.

Ja sam pjadja takvog kupio i mrzelo me da se time bavim i evo ne fali mi nista.

 

ALI. Negde sam na netu citao, mozda bas na ovom forumu. Neki lik je poginuo zbog cope. Jaci neki motocikl, krenuo sa spustenom copom (isto bio pametan pa je prespojio da ga ne zeza).. neka krivina.. kraj price. :|

 

Dakle, sve moze, ali pamet u glavu. Meni se sigurno jedno 5-6 puta desilo da krenem sa spustenom, samo odmah zastruze pa nije bilo posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 9 sati, boza_kg je napisao:

Ma gde se isplati... Možda onima koji se time bave, pa im je to primarna delatnost, ili ko radi servis i tako to.

Ili ako si baš toliko dokon da prodaješ delove godinama zarad par stotina evra, da te cinculiraju telefonom\viberom za svakakva glupa pitanja, da slikaš, pakuješ i šalješ delove poštom, pa da ti onda traže da ti vrate, jer su pogrešno dijagnostikovali problem, ne odgovaraju mere...

 

Ja bih pre platio, samo da me ne zovu, ali ima nas različitih.

A sta sam ja napisao,a sta ti? :stabre:

Ja da se isplati,ali da treba vremena.

Ti ,da se isplati onima koji rade sa tim ili ako je DOKON da godinama prodaje. Ali opet se isplati i po tebi.

 

I u mom i tvom pisanju vreme je presudno,samo sto se kod tebe prvo ne isplati ,pa isplati... Tj. kako kome. :)

 

Zbunismo coveka... :na_glavi:

 

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ma niste me zbunili, sve je kul.

On je to meni odgovorio, u smislu ma kakvi isplati, da l' si normalan :))

Tako sam vam i odgovorio, u mnozini, 'kazete'

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Tesko ce te turistu zbuniti :)

 

Kako je na piagu sa copavom, signalizira lampicom da je spustena ili nece uopste da upali?

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pda,ja sam razumeo pitanje koleze u fazonu, imam iskustva oko ovog modela, volim da čačkam, dal je dobra ideja da pokušam da zaradim možda neku kintu od svog hobija? A ja rekoh - mjock.

A ako su ti preostali delovi od havarije, što da na pokušaš da ih prodaš. Ali to je drugi kontekst.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
9 minutes ago, Sharky - Alex said:

Tesko ce te turistu zbuniti :)

 

Kako je na piagu sa copavom, signalizira lampicom da je spustena ili nece uopste da upali?

Ha, ha, I'll take that as a compliment ;)

 

E, ne znam. Meni to, rekoh, nije radilo nikad. Ali, verujem da bi moralo da nece da upali, mislio sam da je to opstevazece pravilo.

Pritom, imam dve lampice koje mi ne rade, mozda je copa jedna od njih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Naravno da je kompliment.

Kod mene nema lampice ali nece da upali, u pocetku me malo nerviralo, hocu da upalim motor da se malo zagreje dok se ja spremim npr. 
Kasnije kada sam par puta seo i hteo da upalim a on nece zato sto sam zaboravio copavu shvatio sam da ipak znaci taj prekidac i da ga ipak necu premostiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kymco xciting 500

Mora da je podignuta ćopava da bii se motor upalio, ali nakon toga moze da se spusti, dakle ne prekida rad motora ako se krene, samo ne dozvoljava pokretanje iskljucenog motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
42 minutes ago, darec032 said:

Mora da je podignuta ćopava da bii se motor upalio, ali nakon toga moze da se spusti, dakle ne prekida rad motora ako se krene, samo ne dozvoljava pokretanje iskljucenog motora. 

Hm, realno ne znam, ali iznenadilo bi me da je tako kako kazes.

Koliko ja znam - bar na kinezu, ali mislio sam da je svuda tako - to je klasican prekidac. Kada se aktivira, njegov posao je da obezbedi kratak spoj izmedju svecice i akumulatora, tako da sva struja koju ti dovedes na svecicu ode ladno i direktno nazad na akumulator bez ikakvig otpora, onako kao kratak spoj bakarnom zicom. Kada nije aktivirana copa, struja koja je dosla na svecicu, nema gde drugo, sve je savrseno izolovano i onda mora da baci varnicu (sto je naravno veliki otpor, ali struja nema gde pa mora tu da probije) na svecici i zapali smesu u cilindru.

 

A ono sto mi zovemo 'prespajanje cope' je zapravo slucaj kada te zice trajno izolujemo i nikako ne dozvolimo mogucnost kratkog spoja, nego one ostanu izolovane 'da vise'. I onda svecka uvek mora da probije, ne mozes joj ukrasti struju i ugasiti skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kymco xciting 500

Evo primer na slici, ova crvena lampica sto sija je od ćopave, kad se ona pomeri u neki polozaj, upali se lampica i kao sto vidis, motor radi. E da se kojim slucajem motor  ugasio ili da sam ja ugasio, da bih opet upalio, morao bih da pomeram ćopu da nadjem polozaj u kojem ne svetli lampica. 

IMG_20210927_184206.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Meni ta (i onda druga s leva) lampica ne rade, tako da ne bih znao da ti odgovorim. (koliko se secam, kada sam otvarao tablu, ova za copu je cak nesto delovala pregorelo...)

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kod mene je malo drugacije, nema paljenja sa spustenom copavom, a kad je upaljen motor momentalno gasi cim spustim copavu, nema nikakvu lampicu za nju na instrument tabli.

@ParadajzTurista ovo sto si pisao da preko kontakta copave ide struja na svecicu si se izlupetao za sve pare :)

Napon koji ide na svecicu je veci od 12V koje daje akumulator

Da prekidac copave prekida strujno kolo ka svecici agregat bi verglao ali bez svecice ne bi upalio.

Nisam jos rasturao i popravljao skutere ali mislim da je taj prekidac vezan na red sa “kill switch”-em, bar po nekoj mojoj logici, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja