Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Xm, po ovome što čitam, nije baš da za Piaggio ima delova na svakom ćošku kod nas, ko što se to često po forumu navodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Pa ja sam ovih dana trazio lezaj viljuske (to su zapravo dva lezaja, nego ja nisam znao da su dva..) i istina je da nisam nesto preterano dugo trazio - ali ovih lezajeva nije nesto bilo.. nema motoroom, nema motobike u kacu, ovi sto prodaju lezajeve traze uzorak, a i onda nije sigurno..

Slucajno nadjem na kupujem prodajem ovog lika, ispostavi se da je to taj motoricambi.. original lezajevi 4800.

 

Btw, napatio sam se kao (mozda je ovo 'kao' suvisno) poslednji mentol sa zamenom.. zapravo, sve je islo prilicno (cak iznenadjujuce) glatko - osim solje donjeg lezaja. Dakle, jedno 3 (tri!) sata sam je skidao.. A deo rama (ja se nadam mali i nebitni) sad vise lici na Staljingrad '43.. Tvrda ona solja do tri picke materine.

 

I, kada sutra budem u temi fatal accidents, mozete da kopirate ovaj post, znacete da sam poginuo jer sam lose pritegao (a mozda i pretegao..) ona dva prstena viljuske, cekicem i srafcigerom.. ili sam lose stegao volan oko viljuske :jee1:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

pozdrav svima . Gledao sam x9 250 2002 god , Ineresuje me koji je to agregat u tom motoru . Citan negde honda negde Yamaha i vise nemam pojma sta i ko kaze i misli . Svaka pomoc bi dobro dosla . Hvala .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo ti post iz ove teme, pregled svih agregata ugradjivanih.

Taj koji tebe zanima je Hondin. Dosta se o njemu pisalo i ovde i u drugim temama, pretraži malo ovu temu, naći ćeš puno toga.

Ne znam šta te konkretno zanima.3620b7bedccee3a159e569a8caa0e3ef.jpg

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 8 minuta, Bokes je napisao:

Evo ti post iz ove teme, pregled svih agregata ugradjivanih.

Taj koji tebe zanima je Hondin. Dosta se o njemu pisalo i ovde i u drugim temama, pretraži malo ovu temu, naći ćeš puno toga.

Ne znam šta te konkretno zanima.3620b7bedccee3a159e569a8caa0e3ef.jpg

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

Hvala ti . Nisam godinama ulazio na forim i opet krenuo pre nekoliko meseci i nista mi ne radi kako treba . Niti stizu obavestenja niti pretraga radi kako treba aman nista sa nista . Hvala ti 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Evo da napisem, mozda nekom zatreba, eni ulje (ja kupujem 15-50, ali ima i drugih, naravno), 655din/L. Neki lik iz Zrenjanina, nalazim da mu je dobra cena. Uvek uzmem 7-8L, nekoliko filtera (hf184, 550din) i stvarno se isplati.

Inace, kod njega je mitsuboshi kais 8100din (pricam za moj skuter, x9 500), ja od toga nisam cuo za jeftinije. Kazu (na vise mesta) da se taj mitsuboshi smatra originalom, ona radnja borozino moto direktno iz Italije isto dostavlja mitsuboshi (a cena je opet 60e).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Pozdrav narode,

 

Pre godinu dana sam kupio Piaggio x9 500 2003. godiste.Pre mesec dana uradio servis(ulje,filteri,ulje u diferencijalu,nova svecica i kapa,svecice,novi regler) , uz to stavio nove plocice i gume i akumulator.Motor lepo radi i vuce,nema nikakvih nepozeljnih zvukova i do pre neki dan nisam imao nikakvih problema.Krenem kuci sa posla upalim najnormalnije,posle 5 min. stanem na trafiku i  nema sanse da upali.Vergla kao lud ali nikako da upali.Skinem kapu svecice,vratim ali bez uspeha.Odslepam do majstora,probamo kod njega da upali opet nece.Sutradan zove covek motor upalio bez problema i evo vec 2 dana pali normalno.

 

Da li je neko od vas imao ovakvih tegoba?

 

Unapred hvala,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad nece da upali, obrati paznju dal iskljuci kod lampicu na inst. tabli.

Ako ugasi, moze svasta biti, ako ne ugasi ondak ima problem sa imobilajzerom najverovatnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer
pre 18 minuta, Satelis je napisao:

Kad nece da upali, obrati paznju dal iskljuci kod lampicu na inst. tabli.

Ako ugasi, moze svasta biti, ako ne ugasi ondak ima problem sa imobilajzerom najverovatnije.

Nisam obratio paznju,ali sam primetio da mi nekad u voznji upali i sija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer
pre 2 minuta, Satelis je napisao:

Prvo utvrdi sta je po sredi pa ti ondak dam predlog.

Ako se ne daj Boze ponovi ista stvar obraticu paznju na lampicu,pa se javljam.

 

Hvala,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
48 minutes ago, Djordjem93 said:

Ako se ne daj Boze ponovi ista stvar obraticu paznju na lampicu,pa se javljam.

 

Hvala,pozdrav.

Naravno da ti mozes kako god hoces, al' ja bih ti predlozio da ne cekas da te ponovo ostavi nego da odes da ti to neko pogleda.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ajd da se pohvalim malo, da ne bude samo da se javljam kad imam neki problem.. 

Bio do Crne Gore nekoliko dana, ukupno 1700 km.. Skuter lepo sluša.. Ali, ovo mi je hajlajt. Jutros sipam do čepa u Novoj Varoši. I onda Sjenica, Sušica, Preko Brdo (izlet do Golije - Odvraćenice i nazad), dole do ulaza u Ivanjicu, desno Milići, Ušće, pa Kraljevo, Čačak, ibarskom do Bg. Sipao sam ponovo tek u Zemunu. 404 km. 3.44L /100 km :staa2:

S tim što treba imati u vidu da sam vozio 60-100. (osim onih 10 ak km makadama). 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Koga bude mrzelo da cita ceo post, poenta je da ispada da su akumulatori na ovom modelu (a nisu oni samo za ovaj model, naravno) osetljivi k'o mimoze i da treba paziti). (Ovo je eufemizam za najeb'o sam k'o zuti :))

 

Pisao sam mislim na drugoj temi nesto svojevremeno, ali ovde cu sad integralno.

 

Dakle, posle generalne prosle godine, aku (koji sam dobio sa skuterom) mi je stajao dva meseca (april, maj). Naravno, za to vreme se ispraznio ali ja sam tad imao vecih briga i na njega uopste nisam obracao paznju.

Onda (jun) sam ga dopunio u servisu (vamal grupa, tosin bunar), gde mi je receno da je sad ok, nije bog zna sta, ali ako ga budem stalno vozio drzace.

Dodje decembar.. mozda se i desavalo da ga ne vozim po nekoliko dana.. pocetkom decembra, aku krlja. Ja u servis, oni kazu mrtav. Ok, kupim novi (prvi novi akumulator). Vamal grupa, jp moto aku , imam u njih (u vamal grupu) poverenja, dobro visegodisnje iskustvo. Formiraju, sve po p.s. Kontam, sad sam miran 5 godina, bar.

Inace, meni je stalno sezona, max se desi da ne vozim nekoliko dana, u ekstremnom slucaju po 10-15 kad negde odem kolima.

Dodje april ove godine, to sam negde drugde pisao, ja u okolini Negotina. Ujutru upalim najnormalnije. 5km voznje, ugasi se. Ja bez nesto alata, krenuo do Severina.. otvorim.. vec pomisljam namotaji, regler, ko zna sta.. cujem se sa jednim momkom iz Ng, kaze doteraj mozda je aku.. Ja kazem nema sanse!! da je aku, nov od pre pet meseci.. Vozzi se dobro pokazao, dodju brzo, sve kul..

Covek stavi svoj polovan, moj upali na zub. Ja ne verujem sta se dogadja.

(u toj meri sam bio ubedjen da je regler ili namotaji da sam dok sam cekao vozzi zvao bg da vidim da li ima, koliko kosta..).

Kupim drugi nov aku (isto jp moto, drugi nije bilo! u Ng. zurio sam, nismo ga formirali po p.s. nego sedi i vozi.. kaze majstor formirace se i u voznji.. a i ja jedva docekao). Proverio punjenje, sve po p.s. Nije ni hteo nista da naplati, jedva sam ga castio.

Inace, taj aku sto je stradao (prvi novi, kupljen u vamal grupi) ja posle odneo u servis.. oni testirali, kazu do akumulatora je. Priznali mi garanciju, sve maksimalno korektno, dali mi drugi skroz nov. Nismo ga formirali jer, kontam ovaj iz Ng ce mi trajati 5godina ;)

 

Pre mesec i nesto, ja u bg (opet nisam vozio sedam dana). Aku krlja :))))

Da skratim, crk'o. Nisam imao kome da se zalim jer (a to sam sam prihvatio) nisam hteo u Ng da ga formiram u ovlascenom servisu pa nemam garanciju.

 

I tako, od pre mesec dana, imam treci novi aku (ovaj dobijen u vamal grupi kao zamenu za onaj prvi koji je bio u garanciji).

Sad kad sam bio odsutan pet dana, kao poslednja sisica sam skidao klemu :tras1:

 

Zivo sam radoznao hoce li ovaj da mi traje pet!!! godina ili ce i on u martu da se sjebe. :tras2:

 

Jbte, kad se setim da sam max sprinta vozio dve! godine bez akumulatora, (bio aku ali prazan i neispravan; meni se nisu davale pare kad znam da mi kurbla radi), palio na kurblu .. Kucaj sam obisao s njim. Uz sve ostale rezervne delove i alat, nosio i rezervnu kurblu, polumesec i onaj osigurac da mirno spavam.. i banja.

 

Btw, jos kod generalne sam primetio da mi skuter uopste ne puni na leru, mislio sam da je to neka mana/kvar, ali cim zavrne puni ekstra pa me je mrzelo da se time bavim. Ovaj majstor iz Ng (ja mu to kazem), on kaze da je ovom skuteru to tako fabricki.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Xm, ja baš nikada nisam imao problem sa akumulatorom, ni na jednom skuteru. Obično zamenim skuter pre nego aku:)

Evo na prošlom, 4 godine bez ikakvih problema, a sa 0 održavanja. Uopšte ne mislim o njemu. Niti sam skidao kleme, držao ga na punjaču i tome slično. Samo je skuter zimi u garaži u kojoj nikad nije minus. Pali i posle 2 zimskog meseca sna, kao i prvog dana...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mislim da sam jedan od retkih koji je posle kupovine novog (Exide) akumulatora ispoštovao proveru na svakih 6 meseci, zbog garancije. Da nisam, koji sam baksuz, crkao bi posle 7...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Hm, ova tema ima 82 strane, a ovde samo ja pisem.. Ne znam da li bi to trebalo da mi bude neki znak, tipa HaloDeckoNikoViseNeVoziTajKrsOsimTebe.. :neznam:

 

Hteodoh reci da od kako sam kupio skuter (sad ce dve godine, 31000 km) nisam menjao kocionu tecnost.. Naravno, trebalo je jos pri kupovini, jer ko zna kad je menjana.. nego, ja mekano vozim, slabo se hvatam za nju, pa..

Plocice sam sve po jednom promenio.

 

Uglavnom, prijatno me je iznenadilo da bas nikakvih problema nije bilo. Kljuc 11 (oko i viljuska) i krstasti srafciger su sve sto treba. Dobro, oko 30-40 cm creva koje pase na sisicu i prazna flasa od 1.5 L. Dobro dodje i jedan malecni levak.

Pitanje je bilo DOT 3 ili DOT 4, razne price sam cuo, na poklopcu posude pise da mogu oba, kod Frenkija na Adi sam kupio neki najjeftiniji DOT 3 za 250-300din za pola litre. Ima neki i od 2000-3000 din za trkalice, al' rece da mi je ovaj dovoljan.

 

Nijedan sraf nije zajebavao, sisica je radila (u smislu da cim je odvrnes pola kruga-krug, tecnost potece iz nje; to kazem jer sam isto radio na kinezu pre 10-15 dana, i morao sam skroz da odvrnem, negde zapekla, pa je bilo malo svinjca), prvo sam desnu kocnicu (ona je samo prednja), a zatim i levu koje sam se malo pribojavao jer ona koci i zadnji (bese oko 70%) i prednji (oko 30%,), ima onaj delitelj pritiska .. mislio sam bice problema..).

Medjutim, sve je islo glatko. Tecnost kaplje na sisicu, ja pazim da gore u posudici uvek ima tecnosti, dolivam.. posle jedno 4-5 dolivanja izlazi nova tecnost (izlazi ona i posle treceg dolivanja, nego ja kao da isperem malo) zavrnes sisicu, dopunis tecnost ako treba i kul.

 

Levu kocnicu sam radio tako sto sam prvo odvrnuo sisicu na prednjem tocku, kad je potekla nova tecnost zavrnuo sisicu i onda odvrnuo na zadnjem tocku.

Ovde sam i polako stiskao rucicu kocnice da ubrzam izbacivanje tecnosti.

 

Ukupno, potrosio sam oko 240 ml tecnosti (i to sam sigurno potrosio bar 50 ml vise nego sto je bilo neophodno jer sam ispirao mozda i vise nego sto treba).

 

Probao sam posle u voznji 20-30km po gradu.. svi smo zivi ;)

 

 

 

 

 

Promenio član ParadajzTurista
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kymco xciting 500

Od nedavno sam postao vlasnik X9 od 250cc, iz 2001. godine. Prethodni vlasnik ga je sredio za sebe sto se tice prenosa, zamenjen kais i rolnice, servis motora i jos neke sitnice. Planiram da mu zamenim obe gume posto su starog DOTa, kocionu tecnost, plocice su nove, servis karburator (dok je hladan, tj tek kad se upali hoce na leru da se ugasi ako mu se ne daje malo gasa ler mu na hladnom bude ispod 1500 obrtaja), ne radi mu sajla za dizanje sedista, zeza prekidac za ćopavu i tako neke sitnice. Malo sam ga vozio, cisto da vidim kako se ponasa, odusevljen sam lakocom kojom se upravlja. Evo i par sličica

 

IMG_20210927_182235.jpg

IMG_20210927_182224.jpg

IMG_20210927_182213.jpg

IMG_20210926_144636.jpg

IMG_20210927_184206.jpg:jee1:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja