Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 180cc Amalfi

U pravu si, masna je svjecica, sad me zanima na podesavanje smjese kad se zavidava da li se smanjuje benzin ili vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Zdravo svima,

 

Imam 500ku, 2002. godiste. Prvo je pocela da se javlja lampica ulja, a brzo je pocelo da se cuje i nesto u agregatu. Resim da ga otvorim, vidim da je stradala radilica, velika pesnica klipnjace ima sigurno jedno 2mm lufta :)

Naravno, i plasticni zupcanik uljne je gecrkt, citaj dobrim delom izlomljeni zupci.

1. I sad, posto sam amater pa ne znam.. neki majstori kazu da je optimalno uzeti polovnu (dobru, koliko je to moguce..) radilicu (~120-150e), a drugi da remontujem ovu moju (sto bi izaslo verovatno 250-300e).

Bilo bi zanimljivo cuti ako neko ima iskustva..

2. Drugo, imam ideju da odem kod strugara ili gde vec, pa da mi napravi METALNI zupcanik uljne pumpe. Naravno da znam da inzenjeri u fabrici sigurno imaju razloge sto su stavili bas plasticni.. ali poznato je da je to mana svim ovim agregatima.. tako da ne znam..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Nije X9 ali je X7 250ie, a posto nema tema da se oprobam ovde. Elem napravio sam sr**e, prazan akumulator, zivci kratki pa da prepalim kablovima sa auta... Da li sam okrenuo polove ili sta sam uradio ne znam ni ja ali sad mu više nije nista. Probao sam da zamenim akumulator, nit tabla reaguje, nit pokazuje bilo kakve znake života. Otvorio kutiju sa osiguračima, vadio jedan po jedan, svi mi deluju da su ok. Ne znam da li pored tih osigurača koji se nalaze kod akumulatora ima još negde neki? Ako nije zveknuo neki osigurač šta bi drugo moglo da bude, a da apsolutno ne pokazuje znake života? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas kao sto kaze kolega iznad, dodji do automata anlasera i na njemu treba da imas osigurac od 30A, zameni pa probaj i trebalo bi da sve bude Ok.

Ma da ima kolega koji nisu bili te srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Doduse nisam skidao plastike jer se nalazi na nezgodnom mestu, ali koliko sam gledao po servis manualu na automatu nema osigurač, samo osigurači u kutiji (12 komada) a listao sam i po netu originalan deo, na slikama se nigde ne vidi osigurač na automatu. Proveriću za svaki slučaj. Ako nije to imte li ideju šta bi drugo moglo da bude? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mdaa, bice da je automat anlasera braon boje, slican obicnom releju i nema osigurac na sebi.

Moras lepo pogledati sve osigurace, ispitati probnom lampicom jer ako nije do osiguraca, racunaj da ce te fino boleti po novcaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Da, to je taj, izgleda kao običan relej...ako nije osigurač šta može da bude. Aj razumem da zvekne CDI, ili vec nešto, ali imao bi negde neke znake života kad nakačim akumulator. Svetla, žmigavci, tabla, stop svetla....bilo šta... Ovo sad izgleda kao da nema struje uopšte nigde ... Proveriću osigurače opet, za svaki slučaj.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Proveri osigurače opet, pa ako nije do toga poslednja slamka spasa može biti u releju napred iza maske tj tu kod fara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Mozda ce jos neko imati slicnu dilemu kao ja na prosloj strani, pa da konstatujem da sam se odlucio za remont moje radilice i novu originalnu uljnu pumpu (tri posta mi ne bi bila dovoljna da ispisem kakve sam sve raznolike savete i price cuo).

Sklopio sam skuter pre nekoliko dana, razradio ga u leru koliko je trebalo i evo, presao sam 150km razrade u voznji.

Inace, rezon mi je jos pri kupovini bio sledeci.. kupim 500ku za manje od 1000e, generalna ce me kad-tad zakaciti (ja sam za dva zimska meseca presao 4-5000 km), to ce biti jos 500e (dobro sam procenio) i imacu nov skuter (ovaj koji je radio radilicu kaze 40-50000 km, a ja se nadam i vise jer cu ga dobro odrzavati) za soma i po. Na rukama sam ustedeo nekih 200-250e, sto je pitanje da li se isplati jer posao nije mali, ali dobro..ja volim sam da cackam.

Ako mi zariba za nedelju dana, znaci da je trebalo da skrenem levo kod Albukerkija ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9
On 5/17/2020 at 11:01 PM, poppicaso said:

Pozdrav, da li neko zna gdje mogu da nabavim prednji ljevi žmigabac (plastiku ) za x9 500 evo ( u retrovizoru je žmigavac)

 

Hvala! PSmalo sam mu osvježio boje :)

Ili kod Micka ako ima polovan ili u bella  moto da se poruci pa za mesec dana stigne.

Ja danas bio da porucim one plastikice sto sakrivaju sravove, i iznenadio se 650din je set za jedan. Ocekivao sam neku nebulozu od cene posto je original retrovizor u boji tipa 15000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Postovanje kolege, posjedujem x9 250 hondin agregat, problem je u tome sto skuter pali smao kad mu das malo gasa, el sauh je ispravan al nznm dal je nastelovan kako treba jer kad se motor malo zaljula lijevo desno on se ugasi isto kao da prelije gorivo sa plovkom i karburatorom je sve uredu plovak ne propusta sa instalacijom i svjecicom sve uredu neki savjet sta bi moglo da bude? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Resen problem sa novim akumulatorom i promenjenim osiguracem od 30A. Sad imam drugi problem, dok je hladan motor na niskim obrtajima stuca, povuce pa se ugusi... Kad se zagreje sve lepo radi. Stajao je dugo, moguce da je do goriva....imate neki predlog, sta da pogledam?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Postovanje kolege, posjedujem x9 250 hondin agregat, problem je u tome sto skuter pali smao kad mu das malo gasa, el sauh je ispravan al nznm dal je nastelovan kako treba jer kad se motor malo zaljula lijevo desno on se ugasi isto kao da prelije gorivo sa plovkom i karburatorom je sve uredu plovak ne propusta sa instalacijom i svjecicom sve uredu neki savjet sta bi moglo da bude? 
Mislim da je problem u kraburatoru, konkretno - vremenom se prošire rupe u koje ulazi iglica plovka u jednom slučaju i iglica leptira u drugom slučaju i onda brljavi i pravi problem. To je relativno poznat problem kod tih mašina.


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Pozdrav svima,

 

Nedavno sam kupio Piaggio X9 2002 godiste od 500 kubika i planiram da pred sledecu sezonu zamenim gume.Na motoru su trenutno Michelin City Grip,napred 120/70/R14 , pozadi 140/70/R14.Razmisljao sam o Dunlop ScootSmart gumi i moze li mi neko reci da li pozadi mogu da stavim malo siru gumu 150/70/R14 na fabricku felnu?

 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Prva pinovana tema na forumu je o gumama. Prelistaj malo, mada mozda se nesto bude menjalo do pred sledecu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 28 minuta, Djordjem93 je napisao:

Pozdrav svima,

 

Nedavno sam kupio Piaggio X9 2002 godiste od 500 kubika i planiram da pred sledecu sezonu zamenim gume.Na motoru su trenutno Michelin City Grip,napred 120/70/R14 , pozadi 140/70/R14.Razmisljao sam o Dunlop ScootSmart gumi i moze li mi neko reci da li pozadi mogu da stavim malo siru gumu 150/70/R14 na fabricku felnu?

Pozdrav Djordje 

Za pocetak popuni profil kako treba, prelistaj pravila ponasanja Foruma pa lagano za dalje.

 

Sto se guma tice tj dimenzija, savet je da stvais po fabrickom uputstvu, ne treba izmisljati toplu vodu.

Kad si vec u butiku, sve je poskidano.... zameni lezajeve prednjeg i zadnjeg tocka. To po obicaju niko ne gleda, malo kosta a puno znaci ako izda negde na drumu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer
pre 29 minuta, Satelis je napisao:

Pozdrav Djordje 

Za pocetak popuni profil kako treba, prelistaj pravila ponasanja Foruma pa lagano za dalje.

 

Sto se guma tice tj dimenzija, savet je da stvais po fabrickom uputstvu, ne treba izmisljati toplu vodu.

Kad si vec u butiku, sve je poskidano.... zameni lezajeve prednjeg i zadnjeg tocka. To po obicaju niko ne gleda, malo kosta a puno znaci ako izda negde na drumu.

 

 

Hvala na pomoci.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Na prethodni skuter sam stavio Dunlop ScootSmart, ganc nove, "Made in France"... balansirane felne, kako Dare kaze, promenjeni lezajevi... gume su odlicne. Razmisljao sam o njima i domacim Michelin CityGrip. Nisam se pokajao, vrede svaki dinar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Automata ima u Motoklinici kolko oš, 10-15€ mislim da je cena.

Nego, po slici kanda imaš problem još sa nečim čim je tako istopljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s
1 hour ago, Satelis said:

Automata ima u Motoklinici kolko oš, 10-15€ mislim da je cena.

Dare prvo je poceo da trokira na leru pa posle izgubio punjenje. Nasao sam jednu zicu od namotaja ka regleru istopljenu i topio se relej 12v 70A i na kraju nadjem da se istopio i automat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Djomla_

Bojim se da se tu ne istopi ceo moped na kraju.... ili ti doobro cesljanje svega, pocevsi od namotaja, reglera, anlasera i td.

 

Pre 4 sati, Lion5 je napisao:

E moj Dare kad sve ovo vidim ... Ja ti se divim na istrajnosti i paznji...svaka tebi cast

Dare jos sutra da zavrsi nesto sitno a bitno i oddeeee 7 dana na odmor :jee:

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja