Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Јел има неко ове слушалице или зна како да се пребаци са ове фабричке утичнице на 3.5мм џек?

 

124_20170801-211321.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Mislim da je kod nas teško naći, imaš na ebay. A da se prebacina 3,5 nisam našao uputstvo neko, ali ću to kos mene raditi, bušilica, konektor, pištolj za plastiku i mislim da će lako da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

U pravu ste bili ljudi, ležajevi volana su u pitanju. E sad, da li je zamena ležajeva posao koji mi može odraditi moj brat (automehaničar u pokušaju :)) ili mora majstor valjati 50e? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Juče vratih svog Burgmana kući, a X9 njegovom vlasniku. Iskreno nikad nisam bio srećniji. Dobar je motor X9, ali je Burgman ipak meni lično bolji (subjektivno).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

@:-)

"Samo da se prijavim, zamenih Burgmana 400 2000god za X9 500 (2001god doduše kao da je frankeštajn, ima el štender i štelujući vizir).

Vozio sam prošle nedelje 300km oproštajno Bugija do Niša i onda 300km X9 do BGa."

 

 

 

 

Sta se iskomplikovalo kad je propala menjaza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Боље овако 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Приметио сам да ми је потрошња много велика до 7 литра, исто тако када станем осећа се бензин не сваки пут али често гориво испод мотора нема гледао испод није нигде мокар где може да цури? 

 

Исто тако предњи леви диск је увек врућ и када не користим кочнице точак се тешко окреће колико то може да повећа потрошњу, и зашто ми кочи лева кочница када одвојим плочице све је ок али чим стиснем задњу одмах крене да зеза. Он има дупле дискове на предњем точку када кочим само предњом све је ок али када кочим задњом крене да зеза и мотор се тешко гура. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pa izgleda da ti je problem u levim kocionim klestima na prednjem tocku.Za pocetak mozes da ih skines i skines disk plocice sa istih i onda uzmi i lepo ocisti kocione klipove.Stiskaj polako rucicu kocnice i pusti da klipici izadju sto vise ali pazi da ne izlete napolje jer ce ti iscureti kociono ulje.Onda ih lepo ocisti i isto tako ocisti klizace kocionih klesta, podmazi ih i vrati sve nazad.Ako ponovo budes imao isti problem onda bi trebao da skines tu kandzu i da izbacis kocione klipove i da dobro ocistis kompletna klesta i po potrebi da zamenis i gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Pretpostavljam da imas integralnu kocnicu.

Kada stisnes levu rucicu koce i prednji i zadnji tocak, s tim sto zadnji koci jace.

Desna rucica je samo za prednji tocak, odnosno desni disk.

U svakom slucaju treba sto pre resiti kociona klesta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, root012 je napisao:

Приметио сам да ми је потрошња много велика до 7 литра, исто тако када станем осећа се бензин не сваки пут али често гориво испод мотора нема гледао испод није нигде мокар где може да цури? 

 

Исто тако предњи леви диск је увек врућ и када не користим кочнице точак се тешко окреће колико то може да повећа потрошњу, и зашто ми кочи лева кочница када одвојим плочице све је ок али чим стиснем задњу одмах крене да зеза. Он има дупле дискове на предњем точку када кочим само предњом све је ок али када кочим задњом крене да зеза и мотор се тешко гура. 

Sto se potrosnje tice ne da je velika vec prevelika je.

Prvo moras resiti glavljenje prednjeg tocka pa ondak ispratiti potrosnju.

 

Imas kombinovanu kocnicu, desna rucica koci na prednjem desnom disku, leva rucica kocnice koci na prednjem levom (30%) i zadnjem disku (70%).

 

Cim se tocak tesko okrece, znaci samo jedno... glave klipovi tj ne vracaju se nazad i skoro da si sigurno "spalio" ferode na plocicama usled pregrejanosti a moguce da je i sam disk promenio boju.

 

Da sam na tvom mestu, skinuo bi sve koc. kandze, izvadio klipove, gumice, pa na sredjivanje. Posaljes klipove sa gumicama u ZR (Sigurnost) da ti naprave nove, spakujes, ocistis i podmazes klizace, vratis sve na svoje mesto, zamenis koc. plocice, zamenis koc. tecnost, odmastis diskove i miran si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Sto se potrosnje tice ne da je velika vec prevelika je.

Prvo moras resiti glavljenje prednjeg tocka pa ondak ispratiti potrosnju.

 

Imas kombinovanu kocnicu, desna rucica koci na prednjem desnom disku, leva rucica kocnice koci na prednjem levom (30%) i zadnjem disku (70%).

 

Cim se tocak tesko okrece, znaci samo jedno... glave klipovi tj ne vracaju se nazad i skoro da si sigurno "spalio" ferode na plocicama usled pregrejanosti a moguce da je i sam disk promenio boju.

 

Da sam na tvom mestu, skinuo bi sve koc. kandze, izvadio klipove, gumice, pa na sredjivanje. Posaljes klipove sa gumicama u ZR (Sigurnost) da ti naprave nove, spakujes, ocistis i podmazes klizace, vratis sve na svoje mesto, zamenis koc. plocice, zamenis koc. tecnost, odmastis diskove i miran si.

Хвала ти на одговору, да наравно за пар дана иде на сервис пошто и задња кочница у току вожње се чује како шкрипи без да је притискам. А што се тиче бензина, када возим и станем мотор ради у леру бензин се осећа јел је то океј или је можда нешто друго проблем. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Cao imam Piaggio x9 125 2003 skoro sam ga kupio majstor ne zna sta je problem motor nece da predje preko 80km/h zna li ko sta je problem ima li kakava blokada drugar mi je rekao mozda su rolnice preteske.

Ako ko zna nesto neka pomogne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Pozdrav svima,

 

Već 2-3 puta sam išao kod majstora zbog istog problema, nisam uspeo da rešim, pa bih da se posavetujem da ne napravim neki nepotreban potez.

 U pitanju je x9 evo 500, kad ga startujem i vozim do pola h temperatura drzi ok, ali posle toga (zavisi od stila vožnje) kreće do crvenog pa ventilator obara do 3/4 pa opet do crvenog i tako dok ne stanem ili izadjem negde na otvoreni put.

Problem se uvek javi npr kad vozim otvoreni put neko vreme i uđem u grad i stanem na semafor, osećam bukvalno kod nogu kako me šiba vrelina.

Menjao sam termostat, produvan je i ispran hladnjak, čist je, promenjen je antifriz, a kad sam jednom prilikom otvorio cep, dok je bio ugrejan izbilo je malo ulja u antifirz (ostali su crni tragovi kod otvora), ne nešto puno ali ima tragova.

Jel ima neko neki savet, dal je dihtung glave negde popustio da je skidam ili šta mi je činiti?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Што се тиче температуре, он и има високу радну, мени је држао на коцкицу-две од црвеног. Ако не улази у црвено, значи да је што се тога тиче све ок.

 

А то што плива по антифризу, испери добро систем опет, провозај, па види има ли уља.

Ако има... Даре ће имати посла default_0a-smiley.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Управо тако, висока радна им је нормална, прва гужва и стајање ето је близу црвеног.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Vec su mi govoririli za tu visoku radnu temperaturu, i lakše bi se pomirio sa tim da on pre toga nije držao na sredini, nikad ni milimetar gore ni dole bez obzira na uslove i to tako od kad ga imam :) Dosta me nervira, od vreline mi se istopio vrh čepa za ulje, kad zabodem baš u gužvi sav se topi i isijava. A pratio sam nikad u crveno nije usao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Код мене на мом x9 треба доста времена да пређе половину и да упали вентилантор. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha tenere

Pozdrav svima, pitanje nije vezano za temu ali ne bih da otvaram novu. Dakle pitanje glasi ovako. Da li je moguće namontirati vizir od x9 500ccm na x9 250ccm,odnosno da li se rupe za šrafove nalaze na istim mestima? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Поздрав свима,

 

Да ли је неко имао идентичан проблем  да се у току вожње чује пиштање? Kада станем пиштање престане, када угасим скутер и дам контакт  и кренем да гурам скутер поново креће пиштање. Пиштање се чује само док је скутер у покрену. Да ли неко зна шта ово тачно значи?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Не, ево мало пре у току вожње опет пиштало, али ми се пали и лампица аларм. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja