Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god
3 hours ago, djordje jankovic said:

Jel ovo tvoj SYM Gts?

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 

Jeste, ovo sam uzeo posle x9. I prezadovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Samo da se prijavim, zamenih Burgmana 400 2000god za X9 500 (2001god doduše kao da je frankeštajn, ima el štender i štelujući vizir).

Vozio sam prošle nedelje 300km oproštajno Bugija do Niša i onda 300km X9 do BGa.

Utisi:

Udobnost ... Burgman je apsolutno najudobnije sedište i ugao nogu za duža putovanja (vozio sam i AA i Bev).

Posle 100km međunožje je osetilo da X9 ima uže sedište.

X9 je startniji osetno (i to u krš statnju naspram Burgmana), troši 1l više minimum (oba nisam spuštao ispod 120, bugi 4l trošio, X9 5,1).

Retrovizori su na boljem mestu na X9, ali se moji malko klimaju jer su lepljeni (lomljeni) i morao sam rukom da ih pomeram u voznji jer se od vazduha na kugli okrecu malko).

Vizir kada se podigne na maks na X9 zaštita je daleko bolja na glavi.

Aerodinamika nekako radi tako da vise vazduha duva u šake prilikom vožnje na X9 pa su potrebne rukavice obavezno ili oni štitnici.

Otvaranje sedišta je malo smaranje kako su izveli (mora stalno da se otvara i kaseta) na X9.

Prostor ispod sedišta dosta mi se čini da je veći na X9.

Točkovi su veći na X9, ai sam X9 je dosta viši od Burgmana i pozicija sedenja je kao na konjiću dok je na Burgmanu kao u pedalini :)

Svetla su mnogo bolja na X9, kao i board komp što prikazuje sve i svašta (dok radi).

 

Celokupan utisak, mislim da je Burgman 400 2007 mnogo bolja mašina za duža putovanja, ali u nedostatku para, i ovaj X9 će poslužiti vrlo dobro (makar mogu da se džekiram na semaforu, haha).

 

Sad ostaje ako se Satelis smiluje da me primi da mi rasčivija šta su budžili oko sztruje i štender i sl pa da se vozam kako dolikuje.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Sad provalim da meni svetle farovi svaki za sebe, jedan kratko, drugi dugo.

Kad sam skinuo masku ispred fara vidim da su nešto prespajali konatke, što bi reklo da je fabrika drugačije smislila.

Da li su različiti farovi na EVO od SL/preSL, odnosno da li je moguće da su stavili novije ili su samo stavili druge sijalice ( da li moram da kupujem ceo far stari tip ili samo da stavim H4)?

Pošto mi je lepše kad oba sijaju sa H4 nego ovako pa bih da vratim kako je bilo tj kako bi trebalo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav drugari, evo i ja da se upisem :)

Od skoro vozim Piaggio x9 250cc Hondin agregat. Ok nije u losem stanju sobzirom da ima dosta godina. Interesuje me da li mogu ja sam da zamenim rolnice ili kais ili da ga teram kod majstora.

je li to mnogo komplikovano. Dosta bi mi pomogli oko odabira rolnica i kaisa posto ja stvarno ne znam nista oko toga, koja gramaza, velicina itd..

I ako neko ima da mi posalje na mail User Manual o ovom motoru.

Hvala unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Nek mi neko kaze posle da je Piaggio X500 jeftin za odrzavanje...
termostat 8500,00 (da li je realno da je glupi termostat ovoliko jbt...)
dihtung auspuha 2800,00 (nemam reci)

Kais 11880,00

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 59 minuta, dusantomic je napisao:

Nek mi neko kaze posle da je Piaggio X500 jeftin za odrzavanje...
termostat 8500,00 (da li je realno da je glupi termostat ovoliko jbt...)
dihtung auspuha 2800,00 (nemam reci)

Kais 11880,00

 

 

Ako pogledas sa vedrije strane,za burgman je kais kao te tri stavke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
On 1.7.2019. at 15:59, dusantomic je napisao:

Sad provalim da meni svetle farovi svaki za sebe, jedan kratko, drugi dugo.

Kad sam skinuo masku ispred fara vidim da su nešto prespajali konatke, što bi reklo da je fabrika drugačije smislila.

Da li su različiti farovi na EVO od SL/preSL, odnosno da li je moguće da su stavili novije ili su samo stavili druge sijalice ( da li moram da kupujem ceo far stari tip ili samo da stavim H4)?

Pošto mi je lepše kad oba sijaju sa H4 nego ovako pa bih da vratim kako je bilo tj kako bi trebalo da bude.

Чисто да знаш, светла на Х9 и треба да раде тако,ради само једно и додаје друго кад пребациш на дуга светла.

Возио Х9 3 сезоне и не може да се упореди са Бугијем, ево га код мене трећа сезона.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
1 minute ago, bracabgd said:

Чисто да знаш, светла на Х9 и треба да раде тако,ради само једно и додаје друго кад пребациш на дуга светла.

Возио Х9 3 сезоне и не може да се упореди са Бугијем, ево га код мене трећа сезона.

 

Nije 100% na 500 SL idu H4, sijaju oba. Tek od EVO isu zasebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ок, онда си стварно узео франкенштајна, збунило ме то што си рекао да има централни штендер који диже мотор али сам онда пажљиво прочитао твој пост и схватио да је старији модел.

Ја сам возио ЕВО 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Na mom x9 500i.E 2002god kratko jedan far, kad upalim dugo onda oba fara... 

Sva 4 migavca se palila na crveni taster na levoj ručci pored dugmeta za el.stender

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
4 minutes ago, miksamgm said:

Na mom x9 500i.E 2002god kratko jedan far, kad upalim dugo onda oba fara... 

Sva 4 migavca se palila na crveni taster na levoj ručci pored dugmeta za el.stender

Ček zar nije sirena pored, a štender sa desne strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To ce ti biti onda da treba da oteras kod nekoga ko se malo razume, da ti prvo proveri pritisak u gumama (znam sto sam ovo napisao) lezajeve u tocku, lezaj u vratu i stanje stapova viljuske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala! Danas sam bio kod nekog majstora, rekao mi je da "viljuska nema lufta" i da je 99% guma posto je losa, nadam se da je u pravu. Jos jedan problem, curi mi ulje na filter vazduha. Procitao sam negde da hoce to kad se vozi u obrtajima (juče presao 40km po autoputu) ali mi je neverovatno da kaplje po malo i posle 24 sata. Je l moguće da se filter toliko natopio ili je motor pri kraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, StefanVa94 je napisao:

Hvala! Danas sam bio kod nekog majstora, rekao mi je da "viljuska nema lufta" i da je 99% guma posto je losa, nadam se da je u pravu. Jos jedan problem, curi mi ulje na filter vazduha. Procitao sam negde da hoce to kad se vozi u obrtajima (juče presao 40km po autoputu) ali mi je neverovatno da kaplje po malo i posle 24 sata. Je l moguće da se filter toliko natopio ili je motor pri kraju?

Hoce da pojavi ulje u kuciste f. vazduha kad se cepa na vecim obrtajima, hoce da pojavi takodjer kad motor ljosne i sve se to desava preko creva ibera.

Skini filter pa vidi stanje, zameni (obavezno naulji) po potrebi pa prati situaciju i nemoj cepati. 

Ako ti je mala brzina na autobanu, prodaj i kupi jaci moped.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam imao slucaj sa jednim bevom 250 da ima vecu kolicinu ulja u kucistu. Razlog je bio toliko prljav filter, da je bukvalno vakumirao sa druge strane kad se da jaci gas i kroz crevo od ibera vukao ulje iz masine. Kad sam probao motor isao je otprilike kao moja Gilera od 50 kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Sto se tice problema sa setkanjem prednjeg točka, poslusam ja majstora, zamenim prednju gumu (koja je i trebalo da se promeni), kad ono isto. Resim da eksperimentišem sa pritiskom, i shvatim da, kad je guma izduvana, problem je identičan, samo desetostruko gori! Ima li neko ideju sta bi moglo biti?( Lufta u viljusci zaista nema). Ponavljam, problem se javi kad se pri malim brzinama ili zakrene volan malo ili kad se zalegne u krivini. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt

Zdravo druze,

mislim da je kolega Muljaz u nekom od ranijih postova napomenuo da se proveri lezaj volana... e ja sam imao iskustvo da skuter pliva (Nexus 500) i vrlo je neprijatno.Majstor Zvonko mi je zamenio taj lezaj guvernale i motor je opet dobio upravljivost,sada je kao strela.

Mozda pomogne savet.

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja