Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
E jbg Dordje malko me mnogo pitas, ne mogu ni ja sve toliko pamtiti. Kad skines, rasturis sve ce ti se samo kazti 
 
Hvala na odgovoru druze, promenio sam i stavio ispravnu tablu, ali nazalost desilo se to da zmigavci isto reaguju. To jest nece da iskljuce.Bez pomaka. Tako da bi trebalo da iskljucim tablu kao problem...

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moguce da je instalacija od migvca u kratkom spoju, relacija prekidac - tabla ili da ti ne valja negde neka masa pa ti se desava to sto ti se desava.

Meni nekako sve mirise na to da ti negde ne valja masa u instalaciji.

 

Druga tabla polovna stavljena ili od drugara di znas da je 100% ispravna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
Moguce da je instalacija od migvca u kratkom spoju, relacija prekidac - tabla ili da ti ne valja negde neka masa pa ti se desava to sto ti se desava.
Meni nekako sve mirise na to da ti negde ne valja masa u instalaciji.
 
Druga tabla polovna stavljena ili od drugara di znas da je 100% ispravna?
Da, da skinuo sam od prijatelja cija je tabla ispravna,to jest njemu radi sva signalizacija sem displeja.Pa sam mu dao moju tablu da ni mogao da registruje. Posto se slika kilometraza.Pa sam metnuo na moj, ali isto ....

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Oticicu kod elektricara neka ispita celu instalaciju. Javljam sta sam uradio . Bitno da nije ova tabla , ne puca mi se sad 60e na tablu...

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I da jeste do table nema veze, kao sto rekoh lani.... prepravite instalaciju i izvucete vanjski automat migavca i cao zdravo, resen problem...... srecno svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Sta moze da grebe u zadnjem tocku, tj struze , to se desava kad smanjim brzinu pri skretanju i vec sam skrenuo i pri naglom dodavanju gasa ono odjednom zagrebe i kasnije nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za zadnji tocak tj tvoje desavanje je vezano za CVT ili ti nesto oko kvacila..... reduktor ili ti nesto oko lezajeva, zupcanika, osovina..... traverzne ili ti lezaja u istoj.

Usput proveri zategnutost zadnjeg tocka, koc. kandze, amortizera i ostalih srafica sto vidis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Imam i ja pitanje. X9, 250ccm, 2000 god, pukla mi je sajla za otvaranje sedista, kako da je zamenim i kako da zamenim sirenu? Ili da ga gurnem u mutno Dunavo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Prvo da te pitam da li ti je sedište ostalo otvoreno ili je zaključano kad je pukla sajla?

Sajla se menja evo ovako:

1.Odvrnes tri srafa koji drže sedište i isto skineš

2.Otvoriš poklopac preko čepa rezervoara i u uglovima ćeš videti po šraf koji odvrneš da bi skinuo plastiku koja ide između nogu preko tunela

Sad bi već mogao da vidiš sajlu koju treba da zameniš, obrati pažnju da li ide ka levoj ili desnoj strani sedišta.Ako se dobro sećam, sajla kod X9 ide sa desne strane sedišta, pogledaj.Ako je sa desne strane onda pristupaš razmontiravanju desne strane skutera.

3.Skini mat plastiku sa desne strane koja se nalazi iznad auspuha

4.Skini rukohvate za suvozača, poklopac akumulatora(sjajna plastika između stop svetala) da bi mogao da pristupiš šrafovima koji drže lakiranu bočnu plastiku sa desne strane koju ćeš takođe skinuti

5.Kad si sve gore navedeno poskidao videćeš skoro celu sajlu

6.Pogledaj koja sajla je pukla, da li od ručice iz pretinca to motorića za otvaranje ili od motorića do same brave od sedišta

Ako je pukla ona duža sajla koja ide iz pretinca onda ćeš morati da skineš i samu plastiku ispred nogu vozača ili je bar malo popusti kako bi zavukao ruku sa zadnje strane iste  i skinuo sajlu nakon što je otkačiš sa polugice u pretincu.Da bi je otkačio sa polugice trebaće ti špic klešta da bi smaknuo burence koje ulazi u polugicu u pretincu, a možeš i prstima ako je već labava.

Sirena se nalazi sa donje leve strane iza plastike koja je tik iza prednjeg točka.

 

U suštini, ako nisi mnogo vičan sa ovakvim radovima, najbolje plati nekom da ti to odradi da ne izgubiš pola dana i da ne daj bože polomiš nešto pri skidanju.

Pozdrav i srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Svaka cast na detaljnom objasnjenju, sve mi lici da cu moliti nekog da to uradi :)

sediste ostalo zakljucano pa sam se mlatio sat vremena i otkljucao, skinuo bravicu i sad mi tako cuci u sedistu dok se ne zameni. I amortizercic taj od sedista moram da menjam, sa tim losim sam ga i uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Taj amortizer sedišta košta u originalu oko 2800din, ne znam da li ima negde zamenski ili polovan da valja.A i taj polovan je pitanje koliko će trajati ako nađeš ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Imam ja sediste za x9 250 malo pocepano ne znam dal radi amortizer. Ako treba nekom poklanjam

20190315_130123.jpg

Promenio član shipi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
Poklanjam i kacigu ako nekom treba i hoce da se bakce da je popravi
20190315_130139.thumb.jpg.999b201175b664bfe30c38d2b224935f.jpg
20190315_130133.thumb.jpg.ab4b71c19fae5c637f088f21865d7637.jpg
Ja bih uzeo na poklon sediste i kacigu ako nije moze? Sesdistumi je propao sundjer skroz, ne znam koliko se isplati obanavljati ga, a juce sam ostao bez kacige sa vizirom. Poklonio cerkci prihatelja , posto mi omalela :) imao 75 kad sam kupio , sad imam 105... I zulja li zulja , tako da sam i ja bio human :)

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
I da jeste do table nema veze, kao sto rekoh lani.... prepravite instalaciju i izvucete vanjski automat migavca i cao zdravo, resen problem...... srecno svakako.
Da javim sta sam uradio sa signalizacijom. Sredio sve, problem prekidac za migavce koji nije bio ispravan. Majstor mi resio sve , kaze zice bile u problemu, ali i prekidac za migavce je u problemu jer ne gasi migavce. Ja sam ga kupio po odavno, ali rece majstor da mi nisu poslali odgovarajuci, jer taj moj je sa 4 zice , a poslali mi sa 3 zice.Kupicu sa 4 i signalizacija sljaka kao pcelica. Hvala puno na savetima prijatelju.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god
38 minutes ago, djordje jankovic said:

Ja bih uzeo na poklon sediste i kacigu ako nije moze? Sesdistumi je propao sundjer skroz, ne znam koliko se isplati obanavljati ga, a juce sam ostao bez kacige sa vizirom. Poklonio cerkci prihatelja , posto mi omalela :) imao 75 kad sam kupio , sad imam 105... I zulja li zulja , tako da sam i ja bio human :)

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока
 

Sediste vec otislo na drugu adresu. Kaciga moze ali ni ovoj vizir ne valja morao bi da se popravlja. Ako odgovara tako posaljite mi podatke u inbox pa saljem u ponedeljak 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
A kako ce znati da li mu kaciga odgovara, kad nigde nije velicina napisana?
Ma nema veze,ja sam i onako planirao da kupim novi flip up,.Bolje daj nekom ko je blizu tebe ko moze da proba.

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Nemam pojma koja je velicina, neki xl-xxl glavat sam ja poprilicno. Meni i najlakse da je bacim u kontenjer al aj da ponudim mozda nekom treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Ljudi,samo da objavim da prodajem x9-250 hondin agregat u delovima.ima originalan nosac kofera itd.motor je kompletan.ima veliki vizir,felne i dekla su polirane.apsolutno sve je isparavno.razlog prodaje na ovakav nacin je visa sila odnosno nemogucnost na ga registrujem zbog pravnih zavrzlama.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god
On 6/7/2019 at 10:29 PM, tumba said:

Ako je sediste na poklon prijavio bih se,nadam se da odgovara za moj x9 250 hondin agregat....

Druze izvini molim te. Odneo sam sediste u paket shop i kaze ne prevozimo vise auto delove. Kaze probaj u neku drugu postu. Motorom sam ga nosio u jednoj ruci i vozio jednom rukom skoro 15km i ona kaze da nosim u drugi paket shop. Tako da je zavrsilo pored kontenjera, bar ce usreciti cigancice male. Stvarno nisam mogao s brda da idem na nbg da nosim sediste u drugi shop, a takodje nisam mogao da ga vucem sa sobom jer sam krenuo na adu. 

20190610_150659.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
Druze izvini molim te. Odneo sam sediste u paket shop i kaze ne prevozimo vise auto delove. Kaze probaj u neku drugu postu. Motorom sam ga nosio u jednoj ruci i vozio jednom rukom skoro 15km i ona kaze da nosim u drugi paket shop. Tako da je zavrsilo pored kontenjera, bar ce usreciti cigancice male. Stvarno nisam mogao s brda da idem na nbg da nosim sediste u drugi shop, a takodje nisam mogao da ga vucem sa sobom jer sam krenuo na adu. 
20190610_150659.thumb.jpg.8f6a9920f99190e60e9ca8086914c015.jpg
Jel ovo tvoj SYM Gts?

Послато са Redmi Note 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja