Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Pozdrav drugari,posto sam polozio i konacno seo na motor koji je stajao 2 meseca lepo je upalio nivo ulja dobar temperatura dobra ali posle par kratkih krugova poceo je da se gusi na nekih 4-5 hiljada obrtaja(tj kao da ne prima gas) cim predje 5.5k obrtaja  kao da probije i vuce normalno da li je neko imao slicnih iskustava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima. 

Kao provo sve da vas pozdravim. Nov sam ovdje ,ovo mi je prvi post. Iz Banjs Luke sam , vozim x9 500 ccm. 

Imam problem sam kilomeetar satom. Pređeni put mi mjeri tačno 3,67 x više. Pređem 100 km, on računa 367 km. Brzina kao i svi analogni dijelovi rade odlično. Neka pomoć? Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio X9 182ccm 2002 god

Pozdrav svima.

Vidim da sam manje vise jedini aktivan na ovoj temi poslednjih godinu dana :D

Da li ima neko ko bi znao zbog cega se javlja sledeci problem?

Pojavio se kondenz u digitalnoj tabli iako sam uradio ciscenje ploce kontakt sprejom i zastitio sve silikonom. Pobrljavio je displej potpuno, izbledele su cifre i nije radilo osvetljenje.

Na analognoj tabli mi stoji zakucana kazaljka za benzin i temperaturu na maksimum a kazaljka za brzinu podrhtava ali radi...

 

Izvadio sam sve opet ponovio proces ciscenja ploce i susenja s tim sto sam stavio ovog puta zivu gumu oko plastika kucista digitalne table. Kad sam vrati sve na mesto sto se tice displeja radi medjutim temperatura vazduha mi stoji na 97 stepeni C.

 

Sto se analogne tice nisam je vadio i cistio misleci da je problem sa digitalnom medjutim na njoj je problem i dalje prisutan.

 

 

Jel je imao neko slicnu situaciju ili ideju kako da resim problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

XXX takvih il tome slicnih situacija, trajnog leka nazalost nema.

Mnogi probali da oprave, nosili kod jednog pa drugog, petog majstora, bacali pare bezveze i na kraju odustanu.

Jedino valjano resenje je da uzmes polovnu ispravnu, ako je najdes, zatim je otvoris i sredis, montiras i uvek sa sobom nosis navlaku za kisu koju ces montirati po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Drugari, jel zna neko dimeziju lezaja u dekli prenosa, ostecen je na tom mestu gde stoji oznaka i ne mogu da vidim.

Pod brojem 4 na slici

u pitanju je X9 180ccm

 

 

x9_125_evolution_powered_2005-2006_page_0021_image_0003.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Tamo gde si skinuo sliku vidi pod brojem 4. oznaku lezaja pa na googlu to ukucas i odmah ce ti izbaciti dimenzije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Postovanje

imam problem sa paljenjem Zamjenio sam svjecicu i bombinu i nekako sam upalio 

i pustio sam da odradi jedno sat vremena i sam se ugasio i poslije kao da upali i onda samo vergla 

savjem molim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Drugari jedno pitanje, 

Imam piagiio x9,200 kubika,

Jutros upalim krenem sto metara motor se ugasi ,svetla,tabla sve.Kad dam kontakt kao da nisam ni stavio kljuc sve mrtvo.

Nov akumulator.

Sta mi predlazete da uradim i da li ima neki osigurac koji moze da bude problem a da nisu oni ispod sedista?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas osigurace u kaseti ispred kolena sa leve strane, proveri njih.

Mozda te i el. ulozak brave zeza.... mora rasturis plastike, probna lampica u ruke pa kreni redom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Drugari

Sredio sam skuter sad za sezonu i poslednje sto sam radio je karb. I naravno kad se skida iscuri malo antifriza na ona mala creva sto se na njega kace. Dosuo sam koliko je falilo upalio i sacekao da se upali ventilator. I danas je pala prva voznja. Sad mi kazaljka od temperature stoji na 2 kvadrata pre crvenog. A pre je bila na pola. Da nije mozda ostalo vazduha u sistemu i gde bih to mogao da izluftiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Drugari,

Treba mi pomoc,piaggio x9 ,200 kubika kao da mi trosi ceo rezervoar od 14 lit. na 100 km.kazaljka mi padne u stanju mirovanja za noc ceo centimetar.da li postoji mogucnost da negde curi gorivo posto ja ne vidim okom i sta da pokusam da uradim?

Unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Baš tako, meni je ćale uzimao iz Kawasakija redovno. Ako pretekne od trimera on mi vrati nazad to što je ostalo ali mešavinu pa mi posle dimi. Ja kukam, kupovao estarska ulja a karike otišle u djavola, nikada ga preko 6000 obrtaja nisam poterao. Žalim se ćaletu pa mi rekao istinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: nish
  • Motocikl: Piaggio x9

Pozdrav ljudi imam piaggio x9 2001 godiste 500 kubika i desava mi se u toku voznje ali ne uvek da pocne da se cuje pistanje preko zvucnika. Kada stanem i ukocim prestaje cim krenem opet pocne.Ugasim skuter odstoji malo i nakon toga nema da se cuje pistanje.Cim malo duze vozim pocinje da se cuje.Pomozite mi jer vise neznam sta bi mogo da bude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skines srednji tunel, tacno ispod sedista imas jedn malu zutu kutiju, sluzi da obavesti kad se cent. stender dize na dugme..... raskacis nju i nemas vise pistanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja