Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Pozdrav svima

Juce pokiso i to 2x, i od tada gubim struju. Ugasi se tabla skroz  samo ponekad svetli  imobilajzer lapmica (ili kako vec se kaze). Kad sam u mestu naravno ne mogu da zaverglam, a kad uspem da upalim dok vozim blinka mi "alarm" lampica na tabli. al bas na kratko, ne stigne da se upali skroz kao da se samo neki kontakt dodiruje. Isto sam primetio kad uspem da ga upalim i povremeno mi treperi sve u leru, far, osvetljenje table.Kad nemam struje uopste lupim ga par puta sa strane kod onog X9 znaka i vraca se kontakt. Jel ima neko ideju sta to moze biti, U svakom slucaju cu ici do majstora, nego me zanima sta bi moglo biti. Ne znam ni dal da ga vozim dok ne ustanovim sta je.U pitanju je X9 500 ie

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skoro sam imao slicnu igranku sa jednom plavusom istih dimenzija, motor nije davao nikakve znake zivota sto se startovanja tice. Imas problem negde u instalaciji, dzeku, tabli.....svakao se motor mora rasturiti.
26bca323d5ce376d4317f942814ba2c7.jpg

7b7b3facdea7c873a1a7dd8cc5d8f6db.jpg

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Pa da, identicna plvusa ko moja samo ova daje znake zivota kad je dobro sljepim  ;) .

Brinem se samo da nije nesto od ovih skupljih el. komponenti... Bord je mislim Ok, ne brljavi, suv je..Nadam se da je samo los kontakt neki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Nađeš špeditera i on ti objasni sve lepo,da bi dobio prave informacije,mislim da je to najbolje rešenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Zasto bi se ti zezao oko carine, ako ga nisi ti licno uvezao ??

Sto to gazda ne obavi, ako vec zeli da ga proda ??

Sta ako fali cas ovaj, cas onaj papir ??

 

Obavezno prvo proveri kod osobe preko koje uvozis  jel vlasnik ima sve potrebne papire ??

Ako nije prijavljen na ulasku za carinu morace ponovo da izadje iz drzave i udje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Drugari, imam ludilo sa bord kompjuterom od mog X9 amalfi. Kada god termometar registruje manje od 20 stepeni, u random naletima se samo od sebe pale sva 4 migavca i tako rade bez mogucnosti da se ugase. Rade u nepravilnim intervalima nekoliko sekundi, pa se ugari samo od sebe i isto tako kada odluči, samo od sebe upali. Otvorio sam bord i naprskao kontakt sprej. Pustio 24h da se osuši, vratio ali isti problem. Da li se nekom slično desilo i da li znate nekoga ko popravlja bord računare (ako se to uopšte tako zove), da ne kupujem novi. 

Unapred vam hvala na odgovoru/odgovorima!

Uzdravlje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tesko da ce ti to iko popraviti, probaj u Motoklinici da nadjes polovnu i znaj da nije jeftina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Izaci ce te oko trecine cene motora odprilike, kao sto kaze kolega sto ga on ne ocarini vrlo moguce da fali neki papir uzevsi u obzir nasu birokratiju, za ovu kintu mozes da nadjes hondu foresight ili yamahu majesty par godina stariju na nasim tablama i da te ne boli glava ili da dodas jos par stotina eura koje ces sigurno platiti za carinjenje i kupis x9 ili burgman, :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Batali tu radnju, jer ovako postoji sansa da na kraju zavrsis sa motorom koji nemozes da registrujes, ili u jos gorem slucaju da ti bude oduzet, kupuj iskljucivo masinu od vlasnika koja je vec ranije bila registrovana na nase table, to ti je sigurnjak, to jest onda si maximalno smanjio sanse za komplikacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Zapitate li se ima li ijedan skuter u Srbiji koji nije prešao 20.000 kilometara?

Evo moj. Lepo piše na tabli 3.300 km
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Zapitate li se ima li ijedan skuter u Srbiji koji nije prešao 20.000 kilometara?

Moj Beverly prešao već 32.000 (kupljen je nov ovde 2011g.) iako je i dalje kao nov.

 

kad ga uporedim sa drugima koji su "isto" prešli rekao bih da sam dodao jednu nulu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Da bi naseo na te gluposti moras ili da si totalan idiot ili da si bas u fazonu da volis da lazes sebe gledajuci to, moj CB1 koji je 90 godiste je do mene pre 4 godine dosao sa 35k na satu, daj boze da nije 2 puta obrnuo po stanju motora x) motor sa 35k kao sto zlacjani rece, izgleda kao nov, gledaj stanje brojke su nebitne :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

Da bi naseo na te gluposti moras ili da si totalan idiot ili da si bas u fazonu da volis da lazes sebe gledajuci to, 

 

Tog će kupiti neki što rasturaju motore ako dobiju ok cenu za njih, mislim da je oglas namenjen njima pošto je radnja kakva jeste :)

 

 

Elem, kad vozilo ili motor ulazi Srbiju, mora se prijaviti na carinu. Ukoliko ga nije prijavio, onaj koji ga bude carinio, morace da odradi tu radnju.

Dakle, troskovi nisu ni krenuli a ti haj na put tamo vamo . A za ostalo neki špediter je najbolja adresa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Setih se da sam davno procitao negde na forumu rec "wobble" i nisam imao pojma sta znaci,skontao sam pre par dana,hvala Bogu pa ostah citav.

 

Sad direktno na situaciju. Gore pomenuti skuter u vlasnistvu 20ak dana,ali za to vreme sam presao oko 100km sto zbog vremenskih uslova sto zbog obaveza.

 

Na skuteru nova prednja guma(bivsi vlasnik montirao pre mesec-dva),zadnju gumu ja stavio novu i balansirao pre oko 7 dana.Kad sam montirao krenem da probam kako lezi sada sa novim gumama,do tada  je bilo sve ok,nije vukao u stranu i nije imao nikakve smetnje.

 

Posle probne voznje skontam da je prednja guma prilicno prazna i tako je i bilo, bila na 1bar,odem i doduvam je na 2.2bar,a zadnju sam stavio na 2.4bar(tako procitah u manualu za ovaj model).

 

I tu je poceo problem isti kao na ovom linku,plus sto je motor poceo da vuce ulevo.

Da napomenem,motor nije krsen,lupan i krivljen,sve jako dobro stoji,vile su suve i nepustaju.

I da ima montiran fabricki  Piaggio kofer,i koliko vidim sve lepo stoji,nije karabudz neki.

 

 

Ista situacija kao na linku,stim sto ja nisam pokusavao da skidam kofer i neznam dal se desava bez kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skini kofer pa brobaj i obavezno moras imati teze tegove na kormanu kad imas kofer.

 

Inace tresenje kormana moze biti zbog:

 

- lose gume (neravnomerno potrosene)

- lose nove gume (felericne, deformisane)

- krive felne 

- losi lezajevi tockova napred-pozadi

- neodgovarajuci tegovi kormana

- zadnji kofer

- vizir vecih gabarita

 

Sto se tice zadnjeg kofera, problematika sa njim....npr. Honda SW ima genijalno resenje, fabricki nosac ima svoje klizace tako da kofer "radi" levo desno tj ne prenosi vibracije nastale od vetra prilikom voznje, ni na jednom drugom modelu takvo resenje nisam video.

 

Kada vuce u stranu, moze biti:

 

- zbog guma

- amortizera

- kriva viljuska

- lezajeva kormana

- nosac motora (zavisno od modela do modela)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pitao sam ja dva puta u temi o gumama za taj problem ali nema konkretnog odgovora. X10 nov, presao 2000km. Znaci lezajevi novi, vrat bez lufta, semerinzi ne cure, vizir fabricki, kofer veliki dobijeni tegovi uz njega, gume dunlop ss izbalansirane i trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Pa to,ovaj skuter je bas ocuvan nema lufta nigde i sve je fabrika na njemu.

Imao sam burgmana 400 pre 7godina,nikad nisam imao ovakav problem.

Ovo je bas bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Pisao sam pre neki dan o problemu sa vodom- stujom na x9. Mislio sam da ce posle 7 dana susenja u garazi nesto da se promeni al sam lose mislio. Motor pali ali kad radi na leru blinka mu sve uz rad motora (farovi, osvetljenje na tabli, osvetljenje borda). Kao da ne pravi dovoljno struje. Kad se upali neki jaci potrosac, npr kad stisnem dugme za el. stender na kratko se upali ALARM lampica i prigusi se sve. Isto kad pokusam da ga upalim posle kontakta dok se kazaljke podizu on stekce pozadi kod akumulatora kao kad se isprazni akumulator. 

Smrdi mi na regler, nego mi nesto palo na pamet, jel moze ove probleme da mi izazove kilav akumulatror. Znam da je ovaj motor osetljiv na to.

Jel ima neko neku ideju,

Izmericu mu jos punjenje kad nabavim malo ozbiljniji unimer. Koliko sam skontao treba da bude 13-15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Punjenje treba da bude oko 14

A iskreno mislim da je los akumulator problem.

Pokusaj da ga prespojis na kablove pa pokusaj da palis,to ti je najjeftinija varijanta za probu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja