Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

moram da ga upalim na kablove

osigurace sam vec proverio svi su u redu, i oni ispod sedista i oni napred, jedino ako nema jos negde, a da se ne vide.

Jel alnaser moze da se remontuje ako je do njega, ili se menja.

i koji regler da gledam ako budem morao da kupujem- fabricki ili ima neki bolji zamenski.

Hvala jos jednom, imas pivo kad se vidimo,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: BG

jedno pitanje imam x9 180 2001 amalfi i promenjena je sajla gasa desava se sledece kad je motor vruc ( posle 15-20 km) jednostavno se ugasi kad mu pustim gas. nece da upali samo vergla ali ako zadrzim gas on upali i cim pustim gas on se ugasi.kad prenoci sutra ujutro normalno upali i radi na 2000 sve normalno. sta je tu problem ler gas ili ? ako zna neko a verujem da zna hvala na pomoci unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Citao sam malo po forumu, pa pokusavam sam da ozracim kocnice. Kad sam otvorio jednu od posuda, kad stisnem kocnicu a i kad je pustim, ulje u njoj bucka i izlece napolje a na drugoj ne.Pretpostavljam da nebi trebalo..sta ne valja? Stegla je jedna od kocnica prednji tocak, nece da pusti, pa reko da vidim da nema vazduha u sistemu.trebalo bi da probam da razmrdam malo kljesta jel? Hvala unapred na pomoci, guzva je kod majstora velika pa bih probao da resim sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd da se igras sa stvarima koje ne ugrozavaju bezbednost, kako svoju tako i tudju, pa i da razumem, ok skroz ali...... ali igrati se sa kocnicama, pritom ne poznajes stivo, e to ne mogu da razumem nikako :jok:  <_<  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Ajd da se igras sa stvarima koje ne ugrozavaju bezbednost, kako svoju tako i tudju, pa i da razumem, ok skroz ali...... ali igrati se sa kocnicama, pritom ne poznajes stivo, e to ne mogu da razumem nikako :jok:  <_<  

 

 

Ok mozda sam se pogresno izrazio, znam sta nebi smeo da uradim, tj da ostanem bez kocnica. U svakom slucaju ne bih doveo ni sebe ni druge u opasnost.

A kad si se vec javio dobio sam preporuku da se javim upravo tebi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Uspesno sam sa ortakom ispustio ulje i razmrdao malo klesta i kocnica je ko nova. Izgleda da je ulje bilo bas staro i imalo je mehurica, tako da je relativno bezbolno proslo. Jedino sto mi se otkacilo crevce pa je ulje malo napravilo haos i curelo po disku... moglo je i gore da prodje  ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Drugari da rezimiram slucaj sa punjenjem

Verovatno sam dopizdio, i sebi samom sam- kao gremline da imam u motoru

Nabavio sam drugi regler radi probe i isti slucaj sa punjenjem- oko 11

skidam deklu koja ide preko magneta i vidim da 3 zice koje idu sa punjenja su oguljene- nema izolacije

to sam izolovao i proverio ih medjusobno i sve daju istu vrednost.

I vrednosti na oba reglera su dobre

Sad je punjenje na leru oko 12,8- 12,9

E sad da li je normalno da se motor ugasi kad se skinu kleme sa akumulatora

Hteo sam da izmerim punjenje bez akumulatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kao sto rece Darko SB.....ne znam samo otkud ti ideja da skines klemu dok radi motor tj predpostavljam da si video il cuo da tako rade na kolima pa primenio na motor...... ljudi, ako nesto ne znate il niste sigurni dal je ispravno to sto radite, pitajte brate mili........bolje pitati nego iz gluposti izbiti sebi pare iz dzepa.

Dobro si prosao jer bas tada hoce da zvekne regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Ima li neko predlog za cukaricu gde da odradim servis ulje i filtere na x9 250?

Imam nekog majstora drugara na vracaru al me mrzi da idem tamo pa da se vracam nazad na cerak posto mu obicno treba ceo dan da odradi servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Mladenovac

Pozdrav drugari, nadam se i buduci saputnici  :)  Gledam vec par dana oglase Piaggio X9 250cc i 500cc, nema ih bas nesto na raspologanju. Za 48 sati sam procitao sve u ovoj temi  :jee:  I cvrsto sam odlucio da uzmem ili 250 ili 500, sad bi mi dobrodosla sugestija oko odabira par oglasa, sta da gledam a sta da zaobidjem, http://www.polovniautomobili.com/motori/8243632/piaggio-x9   http://www.polovniautomobili.com/motori/8161480/piaggio-x9-500-ie-evolution    http://www.polovniautomobili.com/motori/7820257/piaggio-x9 
Ako neko ima neki predlog ili da zna da se prodaje nesto solidno, nisam bas cepidlaka da mi smeta ako je negde nesto ogrebano i tako to, samo da nije havarisano zesce, budzeno...znate vec sami sta i kako :)  Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pre ces naci 250 nego 500-ku sto se stanja tice, jbg kad su sve sami krsevi kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Drugari, 

Imam Amalfi od oktobra i sve ide super. Temp motora po centru grada kada se kreće, staje, dođe do 2 max 1 crtu do crvenog dela i tada se pali ventilator koji spušta temperaturu. Kapiram da je sve to ok. Ali izvalio sam da se onaj plastični deo između nogu (ispod koga je rezervoar) vraški zagrejao. Ne može se nekada rukom pipati duže od par sekundi jer počinje da peče. 

S obzirom da je ispod tank sa gorivom, jel opasno to? Možda zvuči glupo pitanje, ali da li može da se zapali nešto ili ne daj Bože eksplodira? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Ja dobijam popizditis od mog motora.

Danas da ga upalim dam kontak i nista.

Ne pali ni jednu sijalicu, nikakav znak ne daje.

Upalim na kablove i kad upalim svetla odmah se gasi, ali samo na kratko (xenon)

na dugo svetlo (obicna h7) se ne ugasi ali ni ona ne svetli punim intezitetom.

I primetio sam kad dam gas da joj se svetlo jos vise smanji.

Regler proverio i ima dobre vrednosti, 

Ostaje jos da ispitam punjenje, ali to sam radio pre nekih 10 dana i bilo je ok.

Vise ne znam sta da gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Pozdrav.Imam jedan problemcic.Na x9 250 hondin agregat jako brzo mi potrosi rolnice.Menajo sam ih pre nekih 2000 km i evo vec su gotove.Stavio sam RMS zadnji put.Ima li neko neko iskustvo ili savet neki.

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

uzubčavanje x9 250 sa hondinim motorom, menjao sam dihtung

 

 

ko moze da mi objasni

 

imam problem klip mi sustize ventil, posle 8 dolaska u gornju mtrbu tačku, zašto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Pozdrav.Imam jedan problemcic.Na x9 250 hondin agregat jako brzo mi potrosi rolnice.Menajo sam ih pre nekih 2000 km i evo vec su gotove.Stavio sam RMS zadnji put.Ima li neko neko iskustvo ili savet neki.

 

Hvala unapred.

Kupi neke krstene rolnice. RMS su smece najgore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja