Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

Pozdrav drugari znate li nekog ko prodaje vizir za x9,stariji model ili mozda koliko bi kostalo da se napravi kod ivana

idi u forum vizira postavio sam sliku, kako izgleda da napraviš sam vizir, nije skupo a ne izgleda loše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

na mezimcu X9, 250cc, iz 2000. te, pokušaću sam da promenim ulje i oba semeringa na štapovima-amortizerima vila.

Kupio sam ulje za amortizere i semering.

Kakva vi imate iskustva sa tim. Potrebni saveti i predlozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Danas mi riknule ronice.bile su na njemu 23*18*20 grama rms proizvodjac.presao sam sa njima oko 4000.posto nisam uspeo danas da nabavim druge stavio sam stare koje su koliko mi se cini tezine 24 grama samo dok ne nabavim nove.e o cemu se radi dalje.danas dok sam vozio sa ovim rolnicama od 24 grama motor je jako trom.i sad ni sam ne znam koje rolnice da stavim.sta je bolje za motor.koji je vas savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Pozdrav ljudi,

 

Nov sam na forumu i od ponedeljka nadam se vlasnik piaggio x9 250 evo, 2004 godiste. Pregledao sam motor i dogovorio cenu samo ostalo za ponedeljak da odradim prenos i registraciju.. E sad, potrebno je zameniti zadnju gumu i nov akumulator pa ako mi mozete dati neki savet i koju gumu i koju dimenziju da uzmem? Isto pitanje i za akumulator koji proizvodjac i koliko V/Ah?  Hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav kolega, sto se tice gum(e)a prvenstveno gledaj da uzmes Dunlop ScootSmart, neces mnogo pogresiti ako uzmes Michelin City Grip.

Pre neki dan sam prelistao raznorazne moto radnje (posto sam jurio obe gume za mog ata) i Mata iz Mladenovca je najpovoljniji sa cenom.

 

Akumulator gledaj da bude Yuasin, OVDE mozes ukucati podatke i videti koji aku ide za tvoj model. Ako ne nadjes Yuasin aku, imas opticaj Varta, Unibat, Land Port....manje vise sve je priblizno.

Posle ugradnje akumulatora, obavezno proveri punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

Pozdrav drugari,

 

Kako da resetujem na tabli service i belt ?

Reset oil-a uredno odradim po zameni istog, ali me zeza belt (kais inace zamenjen) i service, pokusavam isti pricip kao i sa oil-om, ali avaj....

Zna li neko odgovor ? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Isti je princip kao i sa servisom, samo kad das kontakt pa preko tastera RESET prebaci na sva tri polja, zadrzi i potvrdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

El kaimano ,ako se dobro secam... moras da skines onu plastiku izmedju farova i tamo ima dugme za reset. ajde probaj pa javi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

daliborBP, satelis,

 

sve odradio, naravno skinuo plastiku i dosao do RESET dugmeta.

princip je sledeci: kratkim pristikom dugmeta reset prebacuje se polje koje se zeli ponistiti (oil, servise, belt), a potom duzim pristikom na dugme resetuje se, znaci uspesno odradio oil i belt medjutim service po istom principu nema teorije da se resetuje, pokusao vide puta, nemam pojma u cemu je fora  :neznam:

sa kolegom sa isto pricao na tu temu i on ima isti problem, service ne moze da ponisti, nisam pametan sta mi valja ciniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

nakon oznacavanja polja service, i dugog drzanja dugmeta reset polje zaista blinka kao da ce se resetovati, medjutim nista od toga.... ima nesto trulo u drzavi danskoj  :stabre:

hvala u svakom slucaju  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

satelis,

i jos nesto da priupitam:

kolega mi rece da kod prvog paljenja motora u toku dana,  a pre prvog dodavanja gasa sacekam da se service ugasi pa tek onda da krenem ?!

imas li iskustva po tom pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ne znam sto bi cekao,kakve veze ima. Ja sam resetovao to prvi put kad sam menjao ulje, sada imam svesku u kojoj zapisujem sta sam i na koliko km odradio i ne smaram se sa resetovanjem i slicnim glupostima. To se ionako izgubi par minuta posle starta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Juce po onom vremenu,oko 25 stepeni pokazivalo na satu, po gradskoj voznji temperatura mi bila malo vise od pola tj tacno na 3/4 stajala kazaljka. Dal je to ok? Dva dana tek vozim, x9 250 evo je u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bez brige, normalna ti je temperatura, inace Quasar agregati rade na vecoj radnoj temperaturi...da je ispod polovine skale e tad ne bi valjalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Super,hvala na odgovoru :) citao sam nesto po forumu ovde pa vidim da se dosta njih zale na temperaturu pa reko da proverim samo. Valjda nece da ga opali jos vise kad bude 40 stepeni :)?? E i bio sam kod mate menjao zadnju gumu,po autoputu sam ga vozio oko 120 do tamo, a i gore po brdima sam mu fino davao gas i potrosnja 5.4 litre,dal to ok?? Kod steka sam napunio do cepa, do mate i nazad do steka okruglo 100km,dosuo 5.4 litre?? Malo mi to velika potrosnja il tako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: K7 750-GSXf 750 - Paggio X9 < GSXR K3 600

Zdravo svima ,hteo bih da cujem misljenje savet o X9 250 2003 godiste...ne ynam mnogo o skuterima vozio sam po godinu dana K7 750 i GSXf 750 2000 g...Prodao pa sad idem iz pocetka zbog finansija koje sve muče :stabre:  osim starlete :grr: ...Nisam  siguran cuo sam razne verzije o ovom motoru ..kakva su iskustva ,sta bi trebao da mu odradim pre nego pocnem da ga eksploatisem,kakav je za tuning i ko je najbolji u BG -u majstor ..znam da sam mnogo pitao ali ću biti zadovoljan i sa malo odgovora ..pozz braćoooo :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ovako..u kratkim crtama..

Imaš dve verzije sa Hondunim ili Piaggio agregatom, razlika je u servisnom intervalu, jer Hondin nema klasičan filter, već sito i ulje se menja na 2500km.

Ostalo je sve klasika tj. proveriš u kakvom su stanju kaiš, rolnice i kvačilo i teraš.

A imaš u Maxi delu foruma posebnu temu o tom modelu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: K7 750-GSXf 750 - Paggio X9 < GSXR K3 600

Hvala kolega...msm da je 250 honda -200 minareli :takoje: hvala na usmerenju..ako sve stignem vidimo se u Žablju :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja