Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek/Hrvatska
  • Motocikl: 本地駕駛
to cu verovatno i uraditi :)

 

@max3000 kao i kod svakog polovnog vozila, vidi kako radi na leru, kako prima gas, pogledaj kocnice, gume, da li trese, da li vuce u stranu, da li je farban, lomljen.. e sad od mana vidi kako radi digitalna i analogna tabla, to je jedna od mana kod njih, a popravka je oko 100e (cena nove table)

 

Hvala malo sam i citao i vecina savjetuje da obratim pozornost na sve sto si naveo

 

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

tako ce i biti.. uzimam 140/60-13, samo jos da vidim koju cu... sta mi vi predlazete?

 

Ja sam menjao obe gume pre mesec i nesto... Stavio sam DUNLOP SCOOTSMART, novi model koji su izbacili. Za sada sam prezadovoljan, imam vec 1500 km na satu .. Drze na putu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja sam u PNu nasao scootsmart na 5740 63S, i pireli diablo 63P 5800.. na ove cene treba dodati i montazu... u tyre + sam nasao city grip na 5850... a jedan vulkanizer mi je rekao da ima scootsmart na 5200, ali moram da odem da vidim koji je index brzine i tezine... vise mi se svidja izgled diabla, ali ne znam kako se pokazao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 200 EVo 2003

Evo i ja da postavim par pitanja,da vidim sta vi mislite..Vlasnik sam X9 200 evo 2003god,vec godinu dana,imao sam ulaganja odmah u pocetku kako sam ga dovezo iz Subotice..Menjao sam ulje odmah cim sam ga kupio SAE 5 - 40W full sintetic,filter za ulje i antifriz,podmazivanje varijatora..Nakon mesec dana voznje,poceo je lanac bregaste da zvecka,onda su silen blokovi bili u losijem stanju,vodena pumpa,polcice..Kada sam ga oterao kod majstora,reko sam sam da kupio delove sta mi je sve trebalo, i reko sma mu da pogleda kakve su karike,reko je da moze jos da tera do kraja sezone ali vce ove naredne da zamenim,ja sam i njih bio porucio odmah jer kad vec su skidalu glavu i ventile d ami odrade sve to kompletno.To me je kostalo sa rukom nekih 250-300eur okvirno pricam.Vozio sam posle do prosle seozne i prakirao ga u garazu.Poceo sam ga voziti sada od ove godien kako je krenual sezona i vidim da su zadnji amortizeri poceli da popsutaju,vidim da su malo zamasceni,tako da cu i njih menjati,(oba zadnaj amortizera) variajtor sa rolnicama i kajis..

 

E sada gledao sam malo po ovim web sajtpvima,sto se delova tice, malo sam skeptican sto se toga tice,kad amenjam da ne kupujem neke kineske fus delove ili tako to..Kontao sam da kupim Malossi Variajtor sa rolnicama i oprugom koaj se montira na lameli,i razmiljao sam da kupim malosi kajis,jer skoro sam sam skidoa dekli i terao kod majstora da cujem njegovo misljenej reko mi je da variajtor dobio lufta u ubalizvacima i a ubalizavce sam isto bio menjao to sam zaboravio da napomenem na pocetku,i rolnice pocele da razjedaju i dobijaju kocakasti oblik.A kontakriao sam jednog dobavljaca delova koji radi sam sa deloviam za skutere i znam da je provren i posten lik,kaze da je fabricki variajotr sa rolnicama 70e a Kevlarov kajis za x9 200 oko 50-tak eura..Sada vas pitam d ali ej pametno da kupuem original Varijaotr i kajis , ili ceo Malossijev set u Moto Bike NS?Hvala uanpred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Napati se ti ... Platis malo jeftinije,dok sve zamenis , bolje da si u startu vise dao... Moto bike NS, sa njima sam imao problem jer sam narucio deo, posalju pogresan . Narucim drugi, opet pogresan. Najbolje ti je da skines i direkt odes da kupis, a ne da dobijas kurirskom! NAzalost dosta delova je losije izrade i sve moras da "budzis " da bi uradio kako treba. Dakle, moj savet, skini deo,pa otidji LICNO I KUPI! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Evo i ja da postavim par pitanja,da vidim sta vi mislite..Vlasnik sam X9 200 evo 2003god,vec godinu dana,imao sam ulaganja odmah u pocetku kako sam ga dovezo iz Subotice..Menjao sam ulje odmah cim sam ga kupio SAE 5 - 40W full sintetic,filter za ulje i antifriz,podmazivanje varijatora..Nakon mesec dana voznje,poceo je lanac bregaste da zvecka,onda su silen blokovi bili u losijem stanju,vodena pumpa,polcice..Kada sam ga oterao kod majstora,reko sam sam da kupio delove sta mi je sve trebalo, i reko sma mu da pogleda kakve su karike,reko je da moze jos da tera do kraja sezone ali vce ove naredne da zamenim,ja sam i njih bio porucio odmah jer kad vec su skidalu glavu i ventile d ami odrade sve to kompletno.To me je kostalo sa rukom nekih 250-300eur okvirno pricam.Vozio sam posle do prosle seozne i prakirao ga u garazu.Poceo sam ga voziti sada od ove godien kako je krenual sezona i vidim da su zadnji amortizeri poceli da popsutaju,vidim da su malo zamasceni,tako da cu i njih menjati,(oba zadnaj amortizera) variajtor sa rolnicama i kajis..

 

E sada gledao sam malo po ovim web sajtpvima,sto se delova tice, malo sam skeptican sto se toga tice,kad amenjam da ne kupujem neke kineske fus delove ili tako to..Kontao sam da kupim Malossi Variajtor sa rolnicama i oprugom koaj se montira na lameli,i razmiljao sam da kupim malosi kajis,jer skoro sam sam skidoa dekli i terao kod majstora da cujem njegovo misljenej reko mi je da variajtor dobio lufta u ubalizvacima i a ubalizavce sam isto bio menjao to sam zaboravio da napomenem na pocetku,i rolnice pocele da razjedaju i dobijaju kocakasti oblik.A kontakriao sam jednog dobavljaca delova koji radi sam sa deloviam za skutere i znam da je provren i posten lik,kaze da je fabricki variajotr sa rolnicama 70e a Kevlarov kajis za x9 200 oko 50-tak eura..Sada vas pitam d ali ej pametno da kupuem original Varijaotr i kajis , ili ceo Malossijev set u Moto Bike NS?Hvala uanpred.

 

 

Samo originalni kais uzimaj,zajebi zamene!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ja sam probao Alexovog atlantica sa malossi multivarom, BOLESCINA kako dobro ide!!! Sta znaci original kais??? Ja PGS-u porucio plocice za X9 brembo kljesta, a piaggio ti uredno zapakuje u piaggio kesicu ferodo plocice koje naplati dosta skuplje nego da si te iste ferodo porucio bilo gde. Kupi kais u pravoj dimenziji od poznatijeg proizvodjaca i nemas problema. Samo da nije kineski ili tajvanski, kais nije nikakava velika nauka. Amotrizere imas u Kommp-u, samo trazi duzinu 40cm, oko 4000 je komad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

Ja iz svog licnog iskustva nikad vise zamenski kais samo orginal, athena ni 1000km nije trajala, mozda malossi nije losa varijanta ali ako das 50e za njega bolje dodaj jos malo za orginal i miran si, sto se rolnica tice mislim da mozes i rms i ostale da teras ako ih menjas svake sezone a sve rolnice posle nekoliko hiljada km. krenu da se ravnaju .... za ostalo ista situacija , daces manje para ali ce ti dosta manje i trajati deo od orginalnog pa ti vidi bolje i da sacekas malo da skupis za orginal ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

da li je neko probao da stavi gumu 150 pozadi na modele sa hondinom masinom? nekako mi lepse izgleda sa sirom gumom, ali ne znam da li ce da pasuje..

 

 

druze,ja sam imao 140 60,stavio 150 70 i ne moze da se ;poredi,kad vidim x9 sa tim 140 imam osecaj da je prednju stavio..mnogo bolje leze 100po100,lepse izgleda ali je guma oko 8 somica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

jel menjao neko osvetlenje instrument table...ugradio bih neke led, da se malo bolje vidi, ali ne znam koje idu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ja menjao, kupis 5 ili 6 led sijalica, ali onih koje i bocno bacaju svetlost, efektivnije je mnogo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 200 EVo 2003

Hvala drugari 0takoje.gif ..Ne znam sta da radim razmiljao sam o fabricckom variomatu,ali kdo ovog Pokija iz KV nasao sam neki koji za prvu ugradnju kaze da je oko 70e,a Kvelarov kais je oko 45e..Sto se tice Dr.Puelly rolnicama vidim da ih mnogi hvale ovde na forumu,samo ne znam koja je fabricka dimenzija rolnica msilim da je 21x17 ili mozda gresim?I zanima me tezina rolnica jer sam skoro bio video da je 10.7gr fabricka grazama rolnica za X9 200..Ako sam pogresio neko me neko ispravi i neka mi neko od vas preporuci da li da porucim 10gr rolnice Dr.Puelly ili mozda manu gramazu gledao sam 9.7gr za X9 200 ali nisam naso na njhovom sajtu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav svima.

Kolega ima X9 500 iz 2002.god i ima zadnje stopke crvene boje,da li na njega pasu one bijele sa novijeg modela Evolutiona.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: BEZ

Pomagajte ljudi u dilemi sam undecided.gif

Uzeo sam motor sa servisa pre nekih 2 meseca (stavljen nov automat alnasera i nov regler)

Svi koji voze x9 znaju da se kilometraza resetuje kad se skine kleme sa akumulatora.

Evo posle ravno 1000.0 km mi blinkaju oil i service, e sad da li je zbog toga zato sto sam presao 1000.0 km od servisa ili nesto drugo.

Ulje sam proveravao u servisu i ono je uredu,

Sad ne znam jel ce to blinkati stalno ili moram ja da ga iskljucim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Nema klema nikakve veze... Skines masku, stiskas dugme kada dodjes do npr service tu stanes i zadrzis par se kundi, pustis i nestane informacija na displeju. To su samo informativni pokazivaci, nista bitno. Tako isto i za oil i belt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Prvi put cujem da se kilometraza resetuje ja promenio dva akum. I nikad mi se nije nista resetovalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Prvi put cujem da se kilometraza resetuje kad se skinu kleme ja promenio dva akum. I nikad mi se nije nista resetovalo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Prvi put cujem da se kilometraza resetuje kad se skinu kleme ja promenio dva akum. I nikad mi se nije nista resetovalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Prvi put cujem da se kilometraza resetuje ja promenio dva akum. I nikad mi se nije nista resetovalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja