Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Moj x9 od danas spava zimskim snom! Ususkan je u garazu na par meseci... Jedva cekam lepse vreme i voznju sa maxi bratijom! :) Do tada ,1zzz.gif!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Moj x9 od danas spava zimskim snom! Ususkan je u garazu na par meseci... Jedva cekam lepse vreme i voznju sa maxi bratijom! :) Do tada ,1zzz.gif!

..i moj od juce:(..familija brine za zdravlje,a komsiluk izbegava "ludaka"..ali lako ja skinem ceradu i

ubacim akumulator ako temperatura "prebaci" 6-7 stepeni..cirka 10 minuta..:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Momci, postove o ulepšavanju za Moto Dedamrazijadu sam prebacio u temu "Opleti po drugaru" da ne off-ujemo ovu tipsku temu. Tamo nastavite sa zapažanjima i modnim savetima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Nista ni od mene za Deda mraz akciju... moj je poceo zimski san ranijeeee 1hmm.gif li nema odmora, ukratko... za to vreme dobio je nove gume, LED ins.table, stop svetlo, pozicije napred-pozadi, prtljaznik, tablica... zastitio sam digitalnu od moguceg upada vlage, sto svima sa X9 preporucujem 1aha.gif , spustio tonalitet Rajkove zujalice za migavce, ubija koliko je bila glasna, baterija ceka na toplom! Cekaju me do pocetka sezone semerinzi stapova, zadnje plocice, zamena kocionog ulja, poliranje vizira. Do priblizno lepog vremena ce biti kompletan 100% a onda sa 1care.gif bratijom 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

post-23316-0-24280400-1354645957_thumb.jpg

post-23316-0-76290700-1354646021_thumb.jpg

post-23316-0-54558600-1354646028_thumb.jpg

post-23316-0-59247100-1354646033_thumb.jpg

post-23316-0-97971700-1354646038_thumb.jpg

post-23316-0-44467200-1354646045_thumb.jpg

post-23316-0-35464500-1354646049_thumb.jpg

post-23316-0-31618000-1354646053_thumb.jpg

post-23316-0-64281400-1354646056_thumb.jpg

post-23316-0-96852400-1354646060_thumb.jpg

post-23316-0-02071100-1354646329_thumb.jpg

post-23316-0-52409100-1354646336_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Nista ni od mene za Deda mraz akciju... moj je poceo zimski san ranijeeee 1hmm.gif li nema odmora, ukratko... za to vreme dobio je nove gume, LED ins.table, stop svetlo, pozicije napred-pozadi, prtljaznik, tablica... zastitio sam digitalnu od moguceg upada vlage, sto svima sa X9 preporucujem 1aha.gif , spustio tonalitet Rajkove zujalice za migavce, ubija koliko je bila glasna, baterija ceka na toplom! Cekaju me do pocetka sezone semerinzi stapova, zadnje plocice, zamena kocionog ulja, poliranje vizira. Do priblizno lepog vremena ce biti kompletan 100% a onda sa 1care.gif bratijom 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

Uff... full sredjivanje! :) Ubaci slike kad zavrsis ...1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Cekaju me do pocetka sezone semerinzi stapova,

 

Bilo bi dobro da na stapove stavis ovako nesto, tako ces produziti vek semerinzima, pogotovo ukoliko cesto vozis na otvorenom.

 

Gde mogu da se nađu u prodaji ti štitnici štapova, tj semeringa?? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Cekaju me do pocetka sezone semerinzi stapova,

 

Bilo bi dobro da na stapove stavis ovako nesto, tako ces produziti vek semerinzima, pogotovo ukoliko cesto vozis na otvorenom.

 

Gde mogu da se nađu u prodaji ti štitnici štapova, tj semeringa?? :neznam:

Ne znam gde ima da se kupi ali ima sigurno, a moze i lako da se napravi

http://www.4strokes.com/tech/lwrfrkpr.asp

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Gde mogu da se nađu u prodaji ti štitnici štapova, tj semeringa?? :neznam:

 

Eh kolega, a nekad si na Xciting-u to imao serijski....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Naravno, namestiću te štitnike kad budem menjao semeringe! Pred dezonu !! :moto3:

Na Fazeru ih imam i dosta štite štapove od prašine, kiše ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Zdravo!

Postavio sam bio temu u vezi problema startovanja motora, ali je tema premestena ili izbrisana pa evo imam da napisem u cemu je bio problem.

Ne moze da skodi, a nekome ce da koristi.

 

Kad smo skinuli agregat sa sasije i otvorili poklopac motora onaj gornji gde su ventili odmah smo videli u cemu je problem.

PUKO LANAC BREGASTE OSOVINE.

 

Imam sad jednu nedoumicu oko narucivanje novog. Izbrojao sam na postojecem lancu i ima 52 karike, dok u katalozima stoji 96. Buni me da li sam ja dobro izbrojao ili sta vec.

 

Ako neko ima iskustva s ovim , molim za pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

millane druže, na PP ti je objašnjeno da su ti obe teme koje si otvorio o problemima i problemčićima na tvom Piaggio X9, premeštene tj sjedinjene sa postojećom temom o X9 modelu. Ovo je treća tema koju otvaraš kako ti se pojavi neki problem uprkos tome što sam te zamolio da problem iznosiš i rešenje tražiš u postojećoj temi. Na šta bi ličilo kada bi svako od nas otvarao teme kada mu se pojavi neki problem i problemčić. Podforum bi bio jako nepregledan i beskoristan.

 

Sutra ujutro ću i ovu temu spojiti sa postojećom temom o X9 a tebe još jednom MOLIM da ne otvaraš teme za svaki problem koji ti se desi nego da postuješ u postojećoj temi. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Moja je greska , ja se izvinjavam posto nisam bio bas upucen u vezi postavljanja tema.

Sto se lanca tice prebrojao sam opet moj stari i ima dve vrste onih delova i obe su po 48 sto kad se sve sabere iznosi 96.

 

Izvinjavam se jos jednom na postavljanju teme van one moje. Ova tema ne mora da se prebacuje vec moze da se obrise.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pozdrav drugari!imam jedno lako pitanje za vas:-) ..upravo sam ubacio akumulator u makinu i kresnuo je da malo odradi,kad ono medjutim..u pravilnim vremenskim intervalima pali crvenu lampicu sa uzvicnikom,da nije mozda razlog to sto je raskaceno stop svetlo?naravno,u pitanju je x9 500..i neka mi neko pomogne kako da stavim u zagavlje pored imena i model koji vozim,da ne moram stalno da ponavljam:-) ..

ne vidim opciju za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@Djile77 ubodi stop svetlo pa ces videti, vrlo moguce... Meni je rikniula sijalica u stopu, pa mi se palio upitnik kada stisnem kocnicu. Daj boze da je to, samo da nemas drkanje da digitalnom tablom, preko nje sve ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

@Djile77 ubodi stop svetlo pa ces videti, vrlo moguce... Meni je rikniula sijalica u stopu, pa mi se palio upitnik kada stisnem kocnicu. Daj boze da je to, samo da nemas drkanje da digitalnom tablom, preko nje sve ide.

Valjda nije tabla,dobro sam ga ususkao,ne bi trebala vlaga dopreti do sata.probacu za koji dan na sledecem palenju,sada me mrzi da ga opet otkrivam..vazno da je posle 15 dana kresnuo na tri zaverglaja:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Sredio sam ti neke podatke: motor, potpis i zvanje člana. Avatar moraš sam da ubaciš. :takoje:

Hvala kolega!za ubacivanje avatara cu sacekati gospodju da dodje sa posla,ja sam duduk za ove moderne tehnologije:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja