Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Hvala lepo,sutra najverovatnije idem da ga pogledam,to je sa hondinim agregatom/ako je to znacajno/2000 godiste i navodno presao 38k.Sve je ok/kako kaze/samo merac goriva nepokazuje bas uvek tacno.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Opšte stanje motora će ti reći koja mu je zaista kilometraža. Takođe, kilometražu odaje i debljina diska, pogledaj prednji desni disk, i ako je tanak (za zamenu) ili nov - motor je prešao preko 50.000, možda je čak bliže 100.000.

 

Moj model je takođe X9 250cc sa hondinim agregatom, i ima 28.000 na displeju, ali verujem da je realna kilometraža dva do tri puta veća (10 godina star skuter, svake godine po 6-8.000km = 60-80.000km).

 

Nemoj da te kilometraža brine, osluškuj ga kako radi, kakav je osećaj u vožnji. Još jedan savet: pričaj malo sa vlasnikom, pogledaj gde drži motor, ako je aljkav i brljav malo je verovatno da ga održava pedantno ;) Opšti utisak i intuicija će ti reći da li da ga kupiš :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

X9 250cc sa honda agregatom fabrički ima dva 35w svetla (dupla kratka i dupla duga), mada instalacija opušteno trpi 55/60w (kakve se stavljaju na auto). Nije kao ksenon, ali jako lepo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Bio danas da probam jedan x9 180 ccm,ler gas na skoro 2000 a malte ne nemoze da krene do skoro 4000 obrtaja ,jel to normalno ili nesto nije kako treba?Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Bio danas da probam jedan x9 180 ccm,ler gas na skoro 2000 a malte ne nemoze da krene do skoro 4000 obrtaja ,jel to normalno ili nesto nije kako treba?Hvala

 

Meni je na Malagutiju ler na oko 1700 obrtaja..a krece sa nekih oko 4-4500 obrtaja.. Tako da iskreno mislim da je to ok.. Mozda malo ler da se spusti.. Vodi racuna sa tom masinom od 180ccm.. Ja koliko sam cuo nisu se bas najbolje pokazali.. Mnogo bolje su 250-tice..

 

Pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Neobično, kod mene je ler 1500 +-50 RPM, kod Amalfija ne bi smeo da bude mnogo više od toga. Deluje mi kao da ima dva odvojena problema - prvo su veoma lagane rolnice (i možda još nešto "sportski" u prenosu) pa kvačilo hvata tek na 4.000, a drugi problem je visok broj obrtaja u leru, što (možda sam paranoičan) vlasnik koristi da prikrije neki problem? Ako agregat radi nepravilno, teško pali, trokira, najlakše je malo podići ler i sve deluje okej na oko... Nadam se da grešim? :neznam:

 

Lako je proveriti, skini plastični poklopac (jedan zvezdasti šraf) kod leve pete suvozača (bar je tako kod mog modela, moguće je da je kod 180cc na suprotnoj strani) i nađi šraf velike pljosnate glave (nazubljene na ivici) - zagrejanoj mašini spusti ler na npr. 1600-1700RPM, pa onda probaj motor.

 

Takođe, pitaj vlasnika šta je menjao na prenosu, samo rolnice ili još nešto. Ako ima još nešto od te "sportske" opreme i tako je vožen veći broj kilometara, računaj da to dodatno opterećenje agregata uzme svoj danak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha XC 300

Pozdrav za sve kolege..Da se i ja javim sa mojom X9 125cm...vozim ga od maja meseca i odlican je..uvezen je iz svice i imam sve reci pohvale iako mnogi kude taj agregat..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav za sve kolege..Da se i ja javim sa mojom X9 125cm...vozim ga od maja meseca i odlican je..uvezen je iz svice i imam sve reci pohvale iako mnogi kude taj agregat..

 

Nema razloga za kudjenje, Piaggio Leader je fantastican agregat. Nije da puca od snage ali je pouzdan i prost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Tuner je na drugoj temi stavio ovaj video sa kick-startom montiranim na X9 125cc.

 

Mislim da video nije lažan, i verujem da kurbla može da se montira. Tip je svakako dovoljno stručan, na ovom videu se vidi njegov custom čoper.

 

Treba promeniti ceo poklopac dekle, za drugi koji fabrički ima kurblu i mehanizam ispod poklopca. Koji - nemam pojma, možda Skipper?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ne vidim potrebu za kick startom, stavis malo jaci akumulator i to ima da sljaka bez problema...meni ni runner 50ccm nema kick, i jos me nije izdao tako da ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ja imam problem na prolece sa 250-icom zbog akumulatora, i kada pokusam da ga upalim moram da mu ubrizgam gorivo direktno u motor da bi upalio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja imam problem na prolece sa 250-icom zbog akumulatora, i kada pokusam da ga upalim moram da mu ubrizgam gorivo direktno u motor da bi upalio...

 

to nije do kick starta, to ti je iz razloga sto ti je motor dugo stajao bez paljenja, i isparilo je gorivo iz karburatora i creva, treba da sacekas malo dok pumpa ne napuni creva i karb i onda ga paliti...meni se to desava na runneru, ali ubacim gorivo kroz otvor za svicicu i upali bez problema, naravno akumulator se preko zime puni tako da u prolece ima snagu da okrene bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Zato je kurbla majka, ne moraš da se prekrstiš dal' će upaliti i dal' ima struje. Svakako akumulator treba skidati preko zime i držati na toplom, ali ja opet nešta volim da imam kurblu na mopedu 1moto3.gif

 

Opet slaba vajda što se toga tiče, jedino da u domaćoj radinosti naknadno napravim jer ovi što gledam da doćeram nemaju ni kurblu a ne mogu ni na guranje u ne daj bože slučaju1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ćeš svoju X9-ku parkirati u privatnom prostoru (npr. garaža, dvorište ili ulaz), možeš da koristiš neki punjač koji ima i mogućnost održavanja akumulatora (udri search na google, npr. ovde ili ovde). Kvalitetno održava akumulator tako što simulira uslove vožnje (malo puni, malo prazni i drži ga uvek pri maksimumu).

 

Dobra stvar je što je utikač za upaljač kod X9-ke direktno vezan za akumulator, i sa adapterom može da se koristi za ovakvo održavanje - dakle nema potreba za skidanjem plastika i klemama.

 

Iskreno, i ja volim kurblu, ali za dve godine mi je samo jednom zatrebala, samo zato što sam ispao glup i verglao mašinu koja nikako nije mogla da upali (kvar na anlaseru). Akumulator se kasnije dopunio u vožnji i izuzev ovoga nisam imao problem sa paljenjem. Verujem da ako je motor redovno održavan i bez ozbiljnih problema, kurbla nije neophodna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, trazim ovako neko cudo uglavnom za voznju po gradu dao bih do 2000e i do nekoh 10 godina pojma nemam kako se sadkrecu cene, pa me interesuje koje su im boljke(za pogledati kod kupovine) i koji su cesci skupi kvarovi. Primetio sam da se mnogi zale na digitalnu tablu, ima li nacina da se ona zastiti kao i da se primeti da li je skoro vreme za zamenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

@Skyrunner Detalje o zaštiti table imaš ovde, svakako pročitaj jer su slaba tačka gumeni dugmići i plastika koja štiti ekran. Opisan je i test plastičnog kućišta.

 

Sve što te zanima već postoji na forumu - ostali odgovori su više-manje odgovoreni u ovoj temi, pročitaj je celu, i još ponešto ima ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja