Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Dupla razlika u kubikaži i potrošnji, mislio sam da je manja. To mi je još jedna bitna stavka, potrošnja. Meni bar bitnija od snage, ubrzanja do 200 i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ma idi beži 12 sec a 250cc, pa to ne može ni moj passat. Mojih 100kg bi to povećalo značajno, ne znam koliko si ti težak. U svakom slučaju sam gledao skuter oko 150-250cc tako da ništa jače ne bih uzimao iako ima nekoliko ponuda sa jačom kubikažom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja 250-ica sa honda agregatom troši oko 3,5L po gradu, pjađova verzija bi trebalo da pije za nijansu više (npr. 4L) gradske vožnje. Sumnjam da ima 250cc skutera koji troši 3L ili manje, eventualno ako se vozi na kvalitetno (čitaj: ne naše) gorivo.

 

Izbor između 250 i 500cc verzije je stvar tvoje potrebe. Ako su ti gradska vožnja, manja potrošnja i niži troškovi registracije prioritet, za tebe je 250cc. Ako hoćeš rasterećenu vožnju po otvorenim putevima i autoputevima, i imaš često suvozača, uzmi 500cc.

 

Naravno, obe verzije mogu da rade sve, ali 250cc agregatu ne prija konstantna vožnja preko 110kmh (mada može max. skoro do 140kmh, bar moj), trom je za preticanje sa suvozačem. Sa druge strane, 500cc troši dosta po gradu (koliko sam čuo, oko 6L), i puno se zagreva, skuplja mu je registracija (vidi ovde).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

razlika u registraciji mi je oko 2000 din... , moja 250 je presla maalo iznad 20k km i trosi 3l mozda malo vise, a 500 od 4.5 do 5.5 ( i vise kad ga vozim sa burazerom kao suvozacem i ne spustam ispod 120...). inace po meni je bolji 500 cc za preticanje ima dosta snage, 2 l vise nije mng i 2000 za reg ako stalno imas suvozaca, jedino sto je servis dosta skuplji( npr kais original je kod men eu nisu 120 e, onda ulje, filteri, rolnice, itd..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Već par puta se spočitava vrednost originalnog kaiša od 120 eura za Master 500. Piaggio original kaiš košta kod uvoznika 7800 din i maximalno 300 din da se pošalje u bilo koji deo Srbije. Razlika u količini ulja je 0.5 lit, cena filtera i svećice je gotovo identična. Moj Atlantic će uskoro da napravi lep jubilej na cajgeru - 50 000 km. Potrošnja ne prelazi 5 lit ni sa suvozačom i sa oštrijom vožnjom, a ume da se spusti i na 3,88 l/100 km kao na Maxi vožnji na Drinu ili 4 l/100 km sa suvozačom kao na Maxi vožnji do Lisina. Kad sve saberem i oduzmem prosečna potrošnja je nešto ispo 4,5 lit/100 km a skoro identična potrošnja mi je bila i na GTS-u 250.

 

nolezmaj ti je lepo rekao - ako ćeš da ga "drljaš" samo po urbanoj zoni sa ređim i kraćim izletima (mada može i dužim) uzmi model 250. Ako ti treba da ubijaš kilometre i često imaš suvozačicu a pri tom ne razmišljaš da li ga mučiš - uzmi 500-tku i uživaj. Vozi se on i po gradu ali nije pretežno (samo) za to. Što se tiče troškova održavanja i registracije - zanemarljivi su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Zaista, razlike u troškovima su zanemarljive, naročito kada se gleda pređena kilometraža. U suštini, treba pametno odabrati verziju prema nameni. U krajnjoj liniji, najvažnije je kupiti dobar komad, i ako se ispostavi da si kupio "pogrešnu" kubikažu, lako se proda pa kupi drugi :takoje:

 

Sad kad gledam Alexantovog Atlantika, mogu da dodam da je to u suštini isti model kao i X9, sa razlikom famozne digitalne table. Koliko je korisna, toliko može da napravi problem, ali valjda je to deo karaktera X9-ke :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

p.s. meni je mozda potrosnja veca zbog laksih rolnica :P a ja imam 100kg , cale 120 a burazxer oko 85 i svi visoki preko 192 pa bas ne ide u prilog za aero dinamiku i tezina itd :P

 

 

a sto se kaisa tica to je u ovlascenom servisu.. malosi je oko 110 e... rolnice mi u isotm prodavali za 50 e ja sve sredio to za duplo manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

promeni filtere, za vazduh ocisti, gorivo, mozda su rolnice mnogo lakse pa i one mogu dosta d apovecaju potrosnju, lose gume i to ali najpre proveri filtere ja kada sam ocistio na 500 motor bolje dise malo manje trosio i sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Moja 250-ka trosi oko 4,5 gradske voznje nikako nisam uspeo da smanjim potrosnju

Mislim da nemas razliga za brigu,vozim Madisona 3-ku 250ie,Piaggio Quasar agregat.Skuter je kupljen nov i do sada sam sa njim presao nesto preko 13000km.Iz mog iskustva,kad god sam ga akao iskljucivo po Beogradu(guzve,podji-stani i sva prateca sra*a) potrosnja mi je uvek bila preko 4l,znaci oko 4,2 ili 4,3l/100km.Pozdrav i budi bez brige :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

vozim Madisona 3-ku 250ie,Piaggio Quasar agregat.Skuter je kupljen nov i do sada sam sa njim presao nesto preko 13000km.

 

Nisam ti rekao koliko te mrzim zbog tog motora.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

vozim Madisona 3-ku 250ie,Piaggio Quasar agregat.Skuter je kupljen nov i do sada sam sa njim presao nesto preko 13000km.

 

Nisam ti rekao koliko te mrzim zbog tog motora.:zdravo:

 

1neznam.gif ne znam zasto ga mrzis.. 0ljut2.gif

Motori su nam extra..

A da ne bi i ti jadan.. Hmm? 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

vozim Madisona 3-ku 250ie,Piaggio Quasar agregat.Skuter je kupljen nov i do sada sam sa njim presao nesto preko 13000km.

 

Nisam ti rekao koliko te mrzim zbog tog motora.:zdravo:

 

:lol: :lol: :lol: Bio si ti meni sumnjiv po tom pitanju jos kad smo isli u Borac pa cu morati da ti pruzim jos neku priliku na sledecoj voznji.Pozdrav,vidimo se :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Motori su nam extra..

 

Auuu na tebe i tvog mališu sam skroz zaboravio....Znači mrzim vas obojicu.:P

 

Hahaha..1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Pozdrav svima,idem da gledam jedan x9 250 2000 god,presao navodno 38000 km,nasta bi trebalo obrtiti paznju prilikom kupovine.Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Opšte stvari:

 

Vizuelni pregled: pregledaj sve plastike, stanje hromiranih i zaštićenih metalnih delova. Pogledaj tečnosti - ulje u agregatu i menjaču. Stanje pločica. Gume će ti puno reći o motoru - jel su nepravilno iznošene, više na jednoj strani nego na drugoj? Pregledaj ležajeve zadnjeg točka i nosača motora, tako što neko sedne na motor na štenderu, a ti cimaš zadnji točak levo-desno - ne bi smeo da ima lufta ili škljocanja i pomeranja. Proveri sve prekidače, svetla, sve bravice. Pregledaj stanje auspuha. Ako možeš, pogledaj svećicu - iskusni mehaničari kažu da ona najviše govori o agregatu. Elektroda ne sme da bude zauljena ili garava.

 

Puno o motoru kaže hladan start. Dogovori sa prodavcem da motor ne pali barem dva sata pre tvog dolaska (znaćeš tako što proveriš da li je auspuh potpuno hladan). Motor u dobrom stanju bi morao da upali na keca, bez verglanja i da radi bez gušenja i spoticanja prvih par minuta dok se ne zagreje.

 

Vožnja - motor ne sme da "pada" ili vuče na jednu stranu. Pri prelasku preko manjih neravnina ništa ne sme da klopara ili pravi buku. Probaj u vožnji odvojeno prednju, pa zadnju kočnicu. Jednom probaj i oštrije kočenje (nemoj da preteraš). Slušaj zvuk motora - uredno servisiran i zdrav motor ima mekši i topliji zvuk od neispravnog agregata. Ništa ne sme da klopara, ne sme da se čuje metalan prizvuk. Kako vuče, jel ima zadršku, da li "štucne" pre nego što se pokrene? Da li pravi preteranu buku - možda auspuh nije u dobrom stanju? Kakvi su mu izduvni gasovi kada mu daš gas - plavi (izuzev ako je dvotaktna mašina) ili jako crn nije dobar.

 

Proveri sa prodavcem kada je menjao kaiš, rolnice, pločice, paknove, ulja, eventualne popravke, da li se na njega vodi motor (ovo su manje bitne stvari, ali mogu da ti pomognu da malo oboriš cenu).

 

Nemoj da te je sramota da budeš dosadan i temeljit, lakše je pregledati dvadeset motora i odabrati dobar komad, nego se posle mučiti sa nepouzdanom mašinom.

 

Specifično za X9:

 

Pri kupovini treba paziti da je ispravna digitalna tabla, da su ispravni ležajevi volana (ševrdanje pri maloj brzini, "zaključavanje" u centralnom položaju), da nije blokirao podešavač položaja zadnjeg amortizera (vrlo lako zapeknu).

 

Detaljnije o X9:

 

Ovdei ovde.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja