Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Ja vozim x9-250 vec petu sezonu i prezadovoljan sam (da kucnem u drvo da ga ne ureknem).Presao je 36000km.Obuven je u nove gunme.Tokom zime se spremam da ga malo doteram tj hocu da ispoliram felne i deklu da zamenim kais rolnice sredim kvacilo itd.

 

Sve ovo napisah da bi se predstavio i pozvao ostale vlasnike i postovaoce x9ke da se jave u ovu temu da razmenjujemo iskustva.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

P.S.samo da dodam da sam postavio ovu temu jer sam za to dobio ideju citajuci temu ljubitelja burgmana pa mi krivo sto mi nismo okupljeni kao oni a i nasi gvozdeni konji nisu nista losiji od njihovih burgmana ;) ;) ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

pa evo da bude +1. Posedujem dve x9-tke 250 i 500 evolution oba 2004 god, prezadovoljan sa oba motora, ako treba neka pomoc u vezi tih motora mozda mogu da pomognem 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

pozdrav dzony9933 svaka cast za 2 x9 zavidim pogotovo na 500 :takoje:

 

pozdrav i za tunera poliracu u hrom mislim da ce biti ok izgulile su mi se felne pa bi pre to uradio nego da ih farbam jer sam zadnju vec jednom farbao i opet se ljusti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

hmm ako mi se posvidja poliranje mozda i ja isto uradim :D. Nego ja problem sa ljustenjem jedino imam kod prednjih amortizera ili kako se vc zovu farba mi se ljusti, to sam resio nalepnicom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Ni meni se ne svidjaju felne sa x9,tj ne svidja mi se boja pa zato i resih da ih poliram ovaj tip sto sam pricao sa njim za poliranje kaze da ce ispasti ok.

 

A ova x9 mi izgleda ok i ok cena cini mi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Zdravo momci, evo i ja da se zapljunem.

 

Kada sam pre dve godine sebi tražio maxi skuter, detaljno sam se raspitivao i moj stav je i dalje: X9 je najbolja kupovina za taj novac. Povoljniji su od većine valjanih maxi-skutera u klasi i godištu, a od ono malo jeftinijih su mnogo bolji. :jee:

 

Moj primerak je izašao oko 1800e (kasnije su im cene pale, sada moj model može da se nađe za 1500e). Dodao sam mu nosač i kofer (SHAD nosač i KAPPA 35L kofer, tačno 100e), i to je sve.

 

Imao sam dva kvara, anlaser (120e) i napuknut nosač karburatora (80e) što je razumljivo za mašinu staru 10 godina koja je prešla dosta (na cajgeru, kao, oko 28.000, ali realno je par puta više). Cene delova za moj model su malo jače, kao i za sve "japance", pa se razmišljam da pređem na pjađov agregat.

 

Vozim ga, nažalost, uglavnom po gradskoj gužvi (kuća-posao), i to obavlja sasvim fino, a nadam se da ću se uskoro opet pridružiti drugarima na vožnjama po Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Povoljniji su od većine valjanih maxi-skutera u klasi i godištu, a od ono malo jeftinijih su mnogo bolji.

 

Mene je isto to privuklo i još bih dodao dizajn koji mi se mnogo više sviđa od ostalih u tom cenovnom rangu.

A ovaj

http://www.polovniau...118/piaggio_x9/

od 180cc i još jedan od 200cc

http://www.polovniau...756/piaggio_x9/

bi trebalo da imaju pjađov agregat i jeftinije delove kako ti kažeš???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5598 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav! Oba ova modela iz oglasa imaju Piaggio agregat LEADER. 180 je tkzv Amalfi a 200 je Evolution sa agregatom koji je veoma rasprostranjen u Piaggio grupaciji i ugrađuje se u "majko mila" modela (Beverly, X8, Scarabeo, Sportcity, Carnaby, Atlantic, Vespa GT, Runner...)

 

Kod konkretnih modela mislim da je mnogo bolja kupovina 200-tke jer je noviji i EVO a razlika u ceni nije velika u odnosu na Amalfija. Jedino mi nije jasan komentar prodavca da "ima sve blokade" :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Alexanto je sve tačno rekao, dodao bi samo da nagađam da je prodavac pod "ima sve blokade" možda mislio na to da ima original delove u prenosu (kaiš, rolnice, opruge, itd...), ti pjađovi agregati su popularni za budženje i u Italiji je čest slučaj da se stavljaju Malossi proizvodi ne bi li se dobilo još malo na ubrzanju. Opet, možda prodavac samo lupeta :nanana:

 

Taj 200cc Evolution sam imao prilike da probam i dopao mi se, ali bi u slučaju apgrejda radije išao na 250cc Evolution model, malo je skuplji ali i univerzalniji - kada je putovanje u pitanju. Jedino je problem što su retki kod nas... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Upravo sam razgovarao sa čovekom koji prodaje Beverly 250 koji pretpostavljam ima isti motor kao i X9 250. Jedino mu je mana što je kao trajno registrovan, kaže ima papire sa saobraćajnog fakulteta 0stabre.gif (možda WC papir u pitanju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskreno, zaobiđi ga - mogući problemi daleko prevazilaze dobitak.

 

Znam pouzdano preko prijatelja advokata za slučajeve ljudi koje je branio, nije ovo običan saobraćajni prekršaj, već su tu i falsifikovani dokumenti, pa tužba ulazi u krivično pravo - dakle dosta problema. Postoje šanse da se ti na njemu navozaš sledećih X godina, ali ni policajci nisu glupi, znaju da skuter te veličine nikada nije pravljen u verziji 49cc, i pre ili kasnije će te neko pitati za to. Sledi veštačenje, pa krivična prijava... :staa2:

 

Redom, ako nemaš A kategoriju, prvo to polaži, pa natenane kupovina ispravne i legalne makine, a jednog dana kada se navozaš treba ga prodati i uzeti nešto novije ili jače. Taj što prodaje Beverly, daje ga ispod cene, jel da? Ima razloga za to, niko pametan neće da ga kupi :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Cena je 900 jura http://www.polovniautomobili.com/oglas1583580/piaggio_beverly/

Trenutno je na farbanju, obišao sam ga nego sam kasnije video ovo da je trajno reg. pošto mi je sam vlasnik rekao. Mislio sam da je hitno i da je to jedini razlog ovako niskoj ceni. Nego motor je isti kao u X9???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5598 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo par osvrta...

 

1. 250 ccm na potvrdu - beži k'o đavo od krsta. Sad se i ti "mali" registruju svake godine i kontrole su sve rigoroznije. Ako te kljunovi navataju sa tim - proće te volja za motorom na duže vreme. :jok:

 

2. Beverly 250 nosi Piaggio Quassar agregat kao i X9 EVO model. Piaggio ne ugrađuje Minerali agregate (dakle nisu Yamaha, ona ih koristi za par modela). Neki modeli Aprilia nose rotax agregate i mislim da je bio Leonardo 250 sa Minareli agregatom ali to je pre "braka" sa Piaggio-m.

 

3. Model X9 se nije pravio sa agregatom 150 ccm - pravio se X8 i imao je vazdušno hlađeni Piaggio agregat. Model od 125 ccm je takođe Piaggio Leader sa vodenim hlađenjem.

 

4. Što reče nolezmaj, taj prodavac te samo "pali" za blokade. Ono kao - kad njih skineš onda ide 200 uzbrdo... :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5598 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo sad pogledah i taj oglas za "trajno registrovani" -Beverly. Beverly 2000 godište ne postoji a Beverly 250 se pravi tek od 2005. godine. Dalje model 250 ima 22 KS a ne 27 kako stoji u oglasu i elektropokretač mu nije dodatna oprema. Ja bih to zaobišao u širokom luku... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Znate kako njegovo je da proba da nadje ovcu za sisanje tj da mu uvali "skuter od 200 ccm sa svim blokadama"a nase je da pazimo da ne popijemo glupu pricu.ne bojim se da nece naci negog da mu uvali skuter jer svaka roba ima svog kupca sto je najcrnje.

Zato mi i treba ovde da razmenjujemo iskustva i savetujemo jedni druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Gde mu se nalaze blokade, ako bih otišao da ga vidim iako je to 99% priča za malu decu? Pretpostavljam da su el. blokade u pitanju ili možda ima neku na izduvu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja sam merkao jedna 200cc kada sma hteo jos jedan x9 da kupim . Posto sam imao 250 i kada sam testirao to cudo od 200 cc nije nista bolje islo u odnosu na madisona 150 kojeg sam imao , pa zavrsio sa 500cc :D. Po meni bolje je da kupis 250 cc registracija je odprilike ista a bolji motor manje se muci i to servis im je odprilike isti (misim na cenu servisa). Samo da se pazi u kakvom je stanju motor i toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Lepi moj, ne postoje blokade na tom motoru... :jok:

 

Jako korisna informacija za ubuduće 0takoje.gif

 

@Dzony,

Reci mi koja je razlika u potrošnji kod tvojih 250 i 500cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

pa ovako, kada vozim 250 nekih 20ak km ne vidim mng da mi se spusta strelica za gorivo, dok kod 500-tke gledam kako pada i placem, salu na stranu 250 trosi oko 3l na 100, dok 500-tka od 4.5 do 5.5-6 zavisi kako ga kad vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja