Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

E ovako kao sto naslov kaze zanima me par stvari vezano za ovaj skuter,kao prvo koja je rzlika u modelima 500ie i 500 4v ja kapiram da ovaj IE ima direktno ubrizgavanje a 4V ima karburator,jer to jedina razlika? Koliko su pouzdani ti motori,dostupnost delova,majstora,koji je bolji IE ili 4V,itd. sve sto znate o ovim skuterima je dobro doslo!

 

Unapred HVALA!

 

 

 

Unapred se izvinjavam ako sam nesto pogresio u oznakama ili pogresno protumacio iste totalni sam laik >:(!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Odmah da ti kazem da mi se X9 ne dopada u opste.Iznad svega zbog toga sto je pretrpan elektronikom,koja mozda i ima neku svrhu,do prvog kvara.Onda majstori krenu da iskljucuju funkcije,"samo teraj" i na kraju imas X8,5

Sto se motora tice,pod firmom Piaggio 500 postoje dve verzije.Od 460 i 492ccm.Obe sa ubrizgavanjem,a samo ova prva i sa karburatorom

Vlasnike Beverlija 500,sa tom karburator varijantom,sam cesto cuo da se zale na potrosnju,tako da verujem da svi skuteri na koji je ugradjen taj tip motora pate od iste boljke

Zbog sve jacih normi protiv zagadjenja,logican je korak bio da mu se trpne injection,pa je razlika uglavnom u termo-grupi (klip,cilindar,glava)+ naravno elektronika

Sto se pouzdanosti tice,imaj na umu dve stvari.Prvo da je to proizvod potrosackog drustva,tako da kad dodje do ozbiljnijeg kvara i kad vidis predracun,nekako te prodje volja da ga popravljas.Ne daj boze da treba kakvu plastiku da zamenis

Drugo,da to ipak valja,pa kad se prema njemu ponasas onako kako treba,to moze lepo da posluzi.Sigurnih 50,60k bez problema,naravno uz redovno odrzavanje

Mislim da je dobra ilustracija i to sto se ovaj agregat ugradjuje i na skutere drugih marki (van grupe Piaggio),cak sam imao priliku da vidim i jedan Dune Buggy,fabricki,zaboravio sam koja je marka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Hvala na odgovoru,i ja sam se plasio da tolika elektronika moze da dovede do problema! Imam na umu neko 2002 god. sa nekih 30000-40000k na satu uvezen prosle godine iz Svice imam utisak da je tamo lepo odrzavan trebao bi mu i servis veliki cini mi se i to je od prilike to,plastike su u fabrickom stanju,vuce odlicno,gume nove!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo da i ja dam misljenje posto sam ih samo na kratko probao. I Beverly i X9 sa tom 500cc masinom imaju ocajne kocnice, pogotovo prednju koja je kao dupli disk, ustvari je duplo sranje. Toga da masina ima 500 a ne 250 kubika ces bit svjestan tek poslje 80-100km/h, kada 500-tka nastavlja i dalje da ubrzava a 250 polako popusta. Znaci ima smisla samo na otvorenom putu pri brzinama preko 100km/h, a X9 ima mali tocak i u verziji od 500cc skoro 200kg. Skuplji ti je sam motor, odrzavanje, gorivo, registracija... Dali si spreman da platis vise za nesto sto ti ne treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo da i ja dam misljenje posto sam ih samo na kratko probao. I Beverly i X9 sa tom 500cc masinom imaju ocajne kocnice, pogotovo prednju koja je kao dupli disk, ustvari je duplo sranje. Toga da masina ima 500 a ne 250 kubika ces bit svjestan tek poslje 80-100km/h, kada 500-tka nastavlja i dalje da ubrzava a 250 polako popusta. Znaci ima smisla samo na otvorenom putu pri brzinama preko 100km/h, a X9 ima mali tocak i u verziji od 500cc skoro 200kg. Skuplji ti je sam motor, odrzavanje, gorivo, registracija... Dali si spreman da platis vise za nesto sto ti ne treba

 

 

Evo on je objasnio umesto mene. Samo je zaboravio da kaze da za pare za koje kupijesh Piaggio mozesh da kupish sasvim dobar japanski motorcikl. Ili uzmi 250ccm ako bash hocesh skuter da vozish... 500 je mnogo. i para i tezine i registracije i SVE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kad smo vec kod potrosnje, kolika je potrosnja kod 250 ccm a kolika kod 500 ccm?

 

 

Meni je na motorciklima iste koncepcije bila ista.

 

Kawasaki EL 250 oko 4-5.5 litara na 100

Kawasaki EN 500 oko 4.3-5.5 litara na 100

 

 

Zato shto 250 mora vishe da se vrti da bih ishao isto koliko i 500. (250 oko 8-9000rpm na 100kmh a 500 na 5400rpm na 100kmh)

U gradu je veca potroshnja za 500 a (meni) je chak na otvorenom bila veca potroshnja na 250!

Krajnja donja i krajnja gornja potroshnja se sigurno razlikuju, al ja nikad ne vozim pun gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moj drug iam kineski skuter od 250 ccm vodeno hladjenje. Probao sam ga i ide opasno. Kad polazis skace kako ubrzava. Ja sam ga vozio do 80 i do te brzine ubrzava odlicno. On kaze da ima blokadu koja se skida ali preko 120 ne moze. Potrosnja 5-6 litara u gradu. Za grad 125ccm dovoljno a 250 ccm odlicno. Preko toga po meni nije potrebno ali ne moze da skodi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Slazem se da je 250 ccm vise nego dovoljno za gradske uslove a posebno za Beograd gde je I 50 dosta obzirom da guzva neverovatna, ali na putu je druga prica probao sam isti model sa oba agregata I tek posle voznje 500-tke nisam mogao da skinem osmeh sa lica! ;D

 

E sad ostaje pitanje koliko vremena cu korstiti squt u gradu a koliko na putu, kolika je razlika u potrosnji, registraciji, odrzavanju, jednom recju isplati li se?

 

E na to pitanje jos nisam nasao odgovor, Ono sto znam je da me je 500-tka odusevila, oborila sa nogu itd, dok Sam sa 250-ice sisao skoro pa ravnodusan (imajte u vidu da Sam pre njega vozio Madison-a 125ccm)!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Obrati malo paznju i na Skarabea! Letos sam imao prilike da vozim rent-a-bike Scarabeo 125cm, dakle nas dvoje, ja ~100kg, supruga ~55kg, taj mali me je odusevio, isli smo od Herceg Novog do Becica i jedino to sto nisam imao odgovarajuce naocare i vizir na kacigi me je specavalo da vozim brze od 100 km/h. Na onoj uzbrdici od plaze Jaz pa preme Budvi sam isao preko 80 km/h i on je jos ubrzavao, a ta uzbrdica nije mala! Posle mi je receno da ima istu masinu kao i (mislim-nisam-siguran) Leon! Ne znam sta je to ali je odlicno!

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma iskreno skuter je zakon za grad. Ja sa ovom mrcinom ne mogu ni na kapiju normalno da udjem nego svaki put odsrafljujem vetrovizore a o provlacenju izmedju vozila i da ne govorim. Pa saltanje non stop. Jutros su me zvali u 7 ujutru nesto u radnji da sredim. Koliko mi se spavalo i koliko sam bio umoran sve bih dao samo da ga ne dizem, zagrevam i isterujem iz malog dvorista po stazici. Ovo je samo 125-ica, o velikim motorima i da ne govorimo. Ali zato je na otvoreno svaki kilometar uzivancija  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Video Sam tog skarabea Ali mi je iskreno jako ruzan!

 

JAKO ruzno je OVO: http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=2134265

;D ;D ;D ;D ;D

Video Sam tog skarabea Ali mi je iskreno jako ruzan!

 

 

 

 

 

Gde ga nadje!  :D ;D

 

 

Jel ti motor sluzi za Grad il` za rad?  ;D

 

idem sa njim na posao sto je nekih 35km od toga 15-ak auto puta ostalo mahom kroz grad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Meni se pored Burgmana i Yamahe T-max mnogo svidja Kymco Xciting. Nekako mi bas deluje lepo a i ljudi se na njih nisu zalili a cena im je ok. Ako cemo nesto od kineza odlucio bih se za ovu masinu, samo sto je jos nema kod nas i i mislim da ce biti visoka jer trenutno zutaci nemaju konkurenciju za ovaj model.

http://eu.jonway.com/english/productShow.asp?id=107

Kopija honde silverwing. Paralel twin 500ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mrzi me da racunam,zanimaj se malo.Zabari u svojim katalozima i testovima potrosnju racunaju po sistemu,koliko kilometara se predje sa jednim litrom benzina

Piaggio X9 Evolution 500 (motor 460ccm,injection)

Autoput..............................17,8

Van naselja..........................19,6

Kad ga zavrces......................13,6

Isti ovaj motor na Scarabeo 500,trosi jos vise

Beverly 250 (uzeti ozbiljno u ozbir)

Autoput..............................19,5

Van naselja..........................24,3

Zavrtanje............................15

Prilicno udoban,veliki tockovi,startan,extra za grad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Piaggio X9 Evolution 500 (motor 460ccm,injection)

Autoput..............................17,8

Van naselja..........................19,6

Kad ga zavrces......................13,6

 

Isti ovaj motor na Scarabeo 500,trosi jos vise

 

... da'l je ovo moguce, mislim ako je bas isti...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije razlika velika,a motor je identican.Scarabeo ima skoro 20kg vise i ocigledno veci koeficijent otpora vazuha.Ovo poslednje je moj zakljucak,cak i na oko deluje nakako manje aerodinamican

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja