Jump to content

Moto Zajednica

Hanging on...

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ajde malo o tehnici voznje...

 

vN6wG_suzukifoto1108651is7xl.th.jpg

 

404.jpg

 

Kako se izvode ove stvari, zbog cega...fizika i to...

 

PS da li je moguce da tip sa druge slike (ovaj u crvenom kombinezonu) nije pao :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Tesko da nije pao , ovo je vec totalno neprirodan pololazaj i vozaca i motora , meni deluje kao poslednji pokusaj za spasavanje od pada, cak po prednjem tocku nevidim ni malo kontra volana, tako da mislim da je pao sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Ako pratite nas moto sport mogli ste da vidite da nas bivsi sampion Perisic-KULE ima slican stil voznje tj. silazi sa motora i vise nego sto je potrebno i retko kad pada(osim onih 183 loma ruku,nogu itd.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja sam u pocetku veoma silazio sa motora, jer sam verovao da je tako prolaz stabilniji, stacete pocetnicka greska, time samo nepotrebno opterecujete ruke, sto moze da izazove "igranje" upravljaca i ...

U principu sasvim je dovoljno sesti na pola sedista i to je to, gume su tu da obezbede stabilnost u krivini a ne koleno (mada moze da posluzi :lol: ) E sad ovi likovi na fotkama nepotrebno izbacuju i lakat (kad volu' ljudi 8) ) verovatno jer im je fotograf rekao da to urade, mnogo je bezbednije drzati laktove blize tanku jer zglobovi nisu optereceni pa je koriscenje komandi mnogo, hm, "glatkije".

Dakle, sidjite sa motora taman toliko da snizite teziste, dobre gume i centrifugaona (ili centripetalna, je*emli ga sad koja je) sila ce uciniti svoje, sto opet znaci da za ovakva obaranja morate imati dobre gume, podlogu i ICI DOVOLJNO BRZO!

P.S. Pored svega gore navedenog treba imati jos i : znanja, truda i *uda!

Eto, 125-icu sam bez problema obarao na koleno, a za Kawu jos nisam skupio, hm, hrabrosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Mislim da neki novinari teze nekoj vrsti STUNTa u ovom stilu. Tamada (na slici) ima slican stil. Sto se same fizike tice da opet ponovim (mislim da ce se fizicar sloziti), da je kod iste brzine na istom mestu u krivini, bolje prosao onaj ko je manje nageo MOTOR. Hang off je zato neophodan, ali ne znam do kojih granica. Malobrojni vozaci su cak u stanju da koriste koleno kao treci tocak. Desilo mi se par puta da se vozim sa nekim. nebitno je ko vozi prvi, ko drugi, jednostavno pratimo jedan drugog. Kada stanemo i pogledamo gume, on je dosao do samog kraja, a ja imam jos 2-3 mm. On misli da on bolje vozi, a ja mislim da sam ja bolje prolazio, jer sam imao jos rezerve.

 

mt0105.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne vidim zasto bi ti taj nagib bio cudan na motoru kad taj nagib moze na skijama da se ostvari a sto kaze Cale da li je neophodan to je vec druga prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Silazenje sa motora ima smisla, al cini mi se TEK onda kad primecujes da ti pegovi struzu po asfaltu...

 

Uz odgovarajucu brzinu i dobre gume, mislim da realno nema potrebe za silazenje sa bajka. Naravno, to je neophodno u uslovima extra brze voznje i voznje na stazi, ali ovako iskreno mislim da je to nesto sto treba uciti, ali skapirati sve pravilno i ne preterivati sa tim u voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Uh, Uh,

 

Cale absolutno si u pravu. Do laktanja asfalta se najcesce dolazi u krivinama sa kontra nagibima ili u krivinama gde je apeks dosta nizi (elevacija) nego ulaz u krivinu. Moj stil voznje na ulici i stazi se dosta razlikuje, na stazi se dosta pomeram ali nikad vise od polovine kante (citaj guzice) dok na ulici se po navici pomeram dosta manje jer se i sporije vozi a i ovaj Chicago je ravan kao palacinka pa i nema potrebe.

 

Pablo posto cesto posecujes Californiu nebi bilo lose da odes u Califonia Supernike School kod Keith Code (kod koga su skoro svi poznatiji vozaci pekli zanat, Lawson, Rainey, Chandler itd.). Ja sam bio i mogu reci da sam mnogo naucio iako sam na pocetku mislio sta ce ovaj matori da me nauci sto ja vec neznam. Well, mnogo toga nisam znao ili sam radio totalno pogresno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pablo posto cesto posecujes Californiu nebi bilo lose da odes u Califonia Supernike School kod Keith Code (kod koga su skoro svi poznatiji vozaci pekli zanat' date=' Lawson, Rainey, Chandler itd.). Ja sam bio i mogu reci da sam mnogo naucio iako sam na pocetku mislio sta ce ovaj matori da me nauci sto ja vec neznam. Well, mnogo toga nisam znao ili sam radio totalno pogresno....[/quote']

 

Vrlo bih to rado uradio :D Jos ne znam kad cu sledeci put da odem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: beograd/SRBIJA

Slazem se ja sa svima vama ali mislim da ovakva voznja na nasim putevima nije neophodna sta vise mislim da je OPASTNA!!!!Mislil da ovakvu voznju treba ostaviti za stazu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja