Jump to content

Moto Zajednica

ako moze savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: beograd

interesuje me da predjem sa svog skutera od 150cc,na neki jaci recimo 250 ili 500cc,na netu sam pogledao modele beverly 250,500 malagguti gt500,i piaggio x8

pa me interesuje konkretno da li je velika razlika izmedju 250 i 500cc,u cemu se sastoji ta razlika,i naravno koji mi  je udobniji i bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Sto se skutera tie ja bih na prvom mestu uzeo Burgmana 400, vozio sam ga i stvarno je dobar skutercic, e sad izmedju 250 i 500, pa sigurno da ima razlike,ali mali tockovi su problem...ali od svih ovih naveenih uzeo bih x8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Beverly definitivno (ona verzija od 500), znaci cista sminkerica, a ne znam zashta drugo skuter sluzi (ok je ako su poceci, ali kad  npr 30-ogodisnjak vozi skuter, zna se zasto to radi, osim ako su u pitanju oni kinezi). Neko je vec ovde pitao shta da radi  da li da uzme malaguti  ili ovaj piago svi su se slozili za malaguti, i ja imam malaguti i prezadovoljan sam. JOsh neshto mislim da ako uzmes beverly nece ti  trebati neka velika kubikaza, jer je znatno manji shto znaci verovatno dosta i laksi od burgmena x-9 i gt, ili nexusa. POgledaj i apriliu scarabeo novu! Pre neki dan sam video jednog cigu na njoj i odusevio sam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Moj savet je ako vec uzimas tu kubikazu znaci snaga ti nece biti problem (a i ljudi koji vole skutere uglavnom nisu zeljni divljanja) uzimaj samo sto veci tj sto tezi.To je ladja na putu, udobno, stabilno...Moj glas Burgmanu ili Majesty 400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Ako zelis da ti ostane nesto para razmisli o Kymco Xciting 250/500. Ja sam vozio i bio sam odusevljen. Meni je on inace mnogo lep ali to je stvar ukusa vec. Mislim da je svakako odlican skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ako zelis da ti ostane nesto para razmisli o Kymco Xciting 250/500. Ja sam vozio i bio sam odusevljen. Meni je on inace mnogo lep ali to je stvar ukusa vec. Mislim da je svakako odlican skuter.

Bravo, on mi nije uposte pao na pamet.Nisam ga vozio ali odokativno mislim da je odlican a i lepo izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: beograd

sad ste me bacili u rebus

danas sam bas bio da vidim neke modele i uzmem fakturu ako mi se nesto dopadne i opet nista.otisao u borcu u apriliju i video atlantic od 250a od 500cc nemaju ali je cena 55ooea nexus 5700e,nije lose samo su mi malo gume malo malea prodavac mi kaze da je malaguti preskup za kasnije odrzavanje,video i beverlija 500,previse mi je retro sto i nesto ne volim,a bio i do kymca i video xcitinga500 kosta 4800e,ima vise prostora nego bilo koji gore navedeni modeli,cak i rucnu kocnicu,gume su mu korektne barem zadnja je mnogo veca i sira nego kod atlantica i nexusa,garancija 25meseci,i sve u svemu verovatno je to to sto trazim.kaze da je sve od honde na njemu a kao i ima visljusku ne kao kod skutera nego kao kod jacih motora,meni se licno dopao.ali opet mi je rebus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Veruj mi Kymco mozda ne zvuci kao neko ime ... odmah mislis kinez ... ali ne sumnjaj u kvalitet ...  vrh su i xciting mi je stvarno lep skuter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Veruj mi Kymco mozda ne zvuci kao neko ime ... odmah mislis kinez ... ali ne sumnjaj u kvalitet ...  vrh su i xciting mi je stvarno lep skuter

Potpisujem, jes da su Kinezi (u stvari su valjda iz Koreje, al to je isti k...) ali kvalitet im je na nivou, sto se uostalom vidi i po ceni, koja je u poredjenju sa Kineskom konkurencijom dosta jaca.A Xciting je vrh motor, neces se pokajati ako ga uzmes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Kymco je TAJVANSKA firma a kolko sam shvatio citajuci razne tekstove u pitanju je dokazana moto firma sa mnogo sertifikata o kvalitetu. Cak su nedavno dobili i u engleskoj neku nagradu za kvalitet (bas nekog skutera)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

onda da ne tupim i ja mnogo nego lepo uzmem kymco!

hvala svima

Xciting 500 i uzivaj!I naravno cim uzmes postavljaj slike.Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Kymca zaista prave Kinezi ali koji zive na Tajvanu. To je vec istoriska podela i da ne ulazimo u detalje. Uglavnom u zemlji vlada kapitalizam i veoma su privredno razvijeni. Uz Juznu Koreju spadaju medju vodece u tom delu sveta. Ja sam imao njihov skuter i za dve godine apsolutno nijedan kvar. Samo sedi i vozi! I vozi i vozi. Xciting po meni ima jako lepu kontrolnu tablu, gotovo kao kod nekog automobila. Jako je udoban i sa njim mozes ici i na malo duze relacije. Jedina mana je cini mi se prostor ispod sedista ali to mozes resiti koferom. A kad ga budes uzeo bices nam zahvalan na savetu! Samo valjalo bi ga zaliti posto u suprotnom mogu da te zaredjaju gumni defekti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Beverli 250 je naj bolji gradski skuter: veliki točkovi, dosta snage, izuzetno udoban, i ono naj važnije - dovoljno uzak za provlačenje između automobila!!!

KYMCO 250/500 izuzetno lep, udoban, sa dosta lepo odrađenih detalja. Dosta snage i udobnosti čak i za duže ture. Mana je jako izbačen motor na levoj strani, te si u saobraćaju kao omanji auto (Maruti, Peglica i sl...). Kvalitet je izuzetan, uz odličnu servisnu podršku i SIGURNO poštovanje garancije u slučaju bilo kakvog kvara.

Poz, i srećno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pa jeste malo veci al kad sednes na njega imas sigurno blizu 300 kg, pa zamisli onda tu stabilnost, ladja na putu...Iako ne volim skutere odusevljen sam tim velikim masinama...A sa njim mozes da putujes po celoj Srbiji bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: beograd

pa to ja i uzimam u obzir gabarite i moje i od motora koji kupujem,imam 110kg i 197cm.

ono jeste da mu malo strci na levoj strani od  motora ali sta da radim.ma opet sam ga gledao nema greske.sa prostorom ispod sedista,jeste da je mali,ali imaju lepe kofere za njega.jos samo da prodam moj i da uzimam taj.

hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

imam 110kg i 197cm.

Onda se nemoj dvoumiti, uzmi to i neces pogresiti!Zakljucavaj temu, da se ne predomislis. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja