Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 800, informacije

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Trebaju mi vasa misljenja, iskustva sa ovim motorom. Potrosnja, trajnost, kvalitet, poznate mane, ponasanje na putu, van puta.

Planiram transfer u endurase pa mi je jedan ovakav izleteo kao povoljan iako sam planirao nesto od 500ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ono što bih ti preporučio da proveriš je do kog godišta su imali problema sa anlaserom, tačnije pucanjem dekla. Inače, interesantan je model, čini mi se najveći single cilinder koji se pravio u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

meni lichno je jedan od najlepshih endura koje sam ikad video... skroz poseban model...

ja sam prichao o njemu sa par ljudi i uglavnom se sve svodi na to da je preslab za tu kubikazhu da mnogo vibrira i tako to...

chak i da ti nije izleteo za te manje pare opet te podrzhavam u kupovini tog motora... ja ne verujem da bih seo na neki drugi enduro osim njega...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Sad

lep enduro, mada slab za tu kubikazu. Prijatelj je imao jednog i znao je lepo da potrosi, do 10L po gradu  :o  Mada ako ima rezervoar od 29L kao sto pise, nije problem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

savetujem dalje od jednocilindrasa velike zapremine, a ovaj je perjanica te klase.

DR BIG je veoma, veoma los ortak po urbanom, kreni-stani okruzenju. vibracije su jake. dalje, dzaba 800 kubika, kada ti polozaj sedenja i neadekvatna zastita od vetra ogade svaku brzinu preko 120. a vibracije su i tu jake. onda - menjac. biti menjac jednocilindrasa velike zapremine je gadna stvar. on trpi. trpi gadno. dzaba kontrategovi za balansiranje radilica. tesko je ispeglati silovite udare klipana samca. to nije klipan, to je klipancina. kad on udari, to boli. obrtnog momenta ima, pa povuce on lepo na malim obrtajima, ali tu se zupci satiru. e, da, i vibracije su jake.

bolje dva cilindra u svakom slucaju, obliku i rasporedu. ako vec juris jedan, uzmi manju zapreminu (500, 600, 650).

jedan cilindar je dobar za kros masine, gde ti udobnost nista ne znaci, gde voznje traju relativno kratko, pa jos ako je nazujana cvaja...

u sustini, moz se ubudzi, hej, ljudi idu skuterima oko sveta, ali izbor na polju endura je stvarno vise nego solidan. (e, da izbegavaj i afriku  ;D)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

savetujem dalje od jednocilindrasa velike zapremine, a ovaj je perjanica te klase.

DR BIG je veoma, veoma los ortak po urbanom, kreni-stani okruzenju. vibracije su jake. dalje, dzaba 800 kubika, kada ti polozaj sedenja i neadekvatna zastita od vetra ogade svaku brzinu preko 120. a vibracije su i tu jake. onda - menjac. biti menjac jednocilindrasa velike zapremine je gadna stvar. on trpi. trpi gadno. dzaba kontrategovi za balansiranje radilica. tesko je ispeglati silovite udare klipana samca. to nije klipan, to je klipancina. kad on udari, to boli. obrtnog momenta ima, pa povuce on lepo na malim obrtajima, ali tu se zupci satiru. e, da, i vibracije su jake.

 

Nemoj generalizirati, ima puno boljih singlova od DRa koji ne vibriraju ( F650, moja XTZ 660 ), koji imaju dobar mjenjač i

dobre kontrautege radilice. DR je tako-tako bike, ako je održavan može gurati dugo, no da je nešto posebno kvalitetan

i nije bash, ima podužu listu potencijalnih problema. Tipičan enduro Suzuki DR serije iz ranih 90-ih, svi su poluproizvodi,

jedino je DR 350 OK kvalitete. Ako je cijena povoljna i dobro stanje, može biti dobra kupovina, no povesti stručnjaka

je više nego poželjno.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

U ono vreme ga zamalo kupih, tj. zamalo prodah moj motor a da sam ga prodao uzeo bih DRa.

Razgovarao sam bio u medjuvremenu i sa jednim vlasnikom DR 800 i vozio isti. Kaze da NIKAKVIH problema nije imao s'njim, da tesko prebaci 6l potrosnje (nije ga prodavao pa mu i verujem). Sto se tice vibracija, tu stvarno nisam merodavan da dam svoj sud. Ja vozim jednocilindrasa (doduse male zapremine) al popreko postavljenog sa kardanom i bez zadnjih amortizera... Pa mi je voznja bilo kog drugog motora STERILNO iskustvo!

No, sve je stvar navike! Onaj ko vozi redna 4cilindra kad sedne na V2 kuka na vibracije i tako redom... A covek se na sve navikne. Mojim enterprajzom sam prelazio i po 300km dnevno tako da ne vidim zasto DR ne bi bio za duza putovanja.

Jedino sto se meni ne svidja kod DR 800 je fabricki korman. Mnogo je povucen napred pa je meni sa dugackim rukama jako neobicno da vozim motor s'laktovima uz telo. Kao voznja pony bicikle. No nije nikakav problem zameniti upravljac  na motoru... Ili da sednem na mesto za suvozaca; e tad sve dodje na svoje mesto i noge ispruzene a i ruke... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Evo ovako brate  SStrujo :

91 sam uzeo novog Tengai-ja posto nisam imao ni novca ni nacina da dodjem do novog DR 800 S koji je te godine izasao , posle nekoliko godina eksloatacije Kawe i dalje sam prepoznavao na putu na 500 metara nailazak DR 800 S , jednostavno zaljubljen u taj motor , negde 2000 mislim pranadjem jednog u oglasima i pravac posto je Tengai zavrsio kod drugog vlasnika koji ga i danas vozi mislim u Vrscu ili Somboru i ima 80.000 km i nista jos nije pipano na Kawi ( kazu da kawasaki ne valja), elem odem sednem provozam ono o cemu sam mastao tolike godine i vratim se skenjan kuci i zaboravim na DR 800 S za sva vremena, napominjem nisam sisao sa neke trkalice customa ili turiste nego sa Tengai-ja pravo na DR i razocaram se , da me pitas zasto nemam pojma jednostavno mi se nije dopao motor,znam dosta ljudi koji ga voze i prepuni su hvale ali eto meni nije legao jbga ko zna zasto inace dimenzije su 189 sa 100-130 kg zavisi od kvaliteta godine :) mozda zbog toga :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

I dalje glasam za DR-a. ;D

Shalu na stranu; pored tog treshenja (shto mozhe povecati zabavu), chudnog zvuka (kombajn mp3 ::):D), ima li on neku teshku genetsku greshku. Znachi sem pucanja anlasera (provericemo za koje god. je vezan mit) postoji li josh neshto shto na njemu stvarno ne valja po pitanju mehanike ili vec koje chega.

Interesuje me i koliko stvarno troshi na otvorenom i u gradu, poshto ovde imamo chini mi se tri verzije potroshnje i koliko je registracija za 800 cc-a.

 

PS. Preporuchite neke gabaritne endurke koje mogu da se nadju za slichne pare (imam 190 cm i 100+ kila :P).

Aj' pa da nadjemo Struja i ja neshto za iducu sezonu. Ocu i ja preko Transfagarasana! ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

DR ima drugi problem o kojem vlasnici ćute da bi mogli da ga prodaju jednog trenutka,a i ovde vidim da niko ne poznaje taj model

Retki su DR-ovi 800 koji nisu riknuli u glavi,a rešenje problema je nepoznato većini majstora i u nekim ozbiljnim krugovima o tom motoru se i ne raspravlja tako da zaboravi na taj motor ima mnogo boljih za iste pare,čisto da ti ne objašnjavam šta i zašto crkava i kako može da se izleči,mrzi me.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

auuu...tema in naftalina...

nesto ronjao o ovom motoru....i kad sam naisao na ovo kao da mi neko opalio shamar...pa po pobim komentarima japanci nikad gori motor nisu napravili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250
link=topic=10184.msg904413#msg904413 date=1282403122]

Moj drug iz Italije obishao celu Evropu i Mongoliju i josh nekoliko zemalja sa DR 750 pa ti vidi ;)

jos sam cuo da je 800 bolji od 750 i da su ispravili neke greske koje ima 750

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja sam jedno vreme bio naložen da uzmem ovog dr-a, jednostavno zato što izgleda moćno. na ovom forumu sam pročitao da je težak krš itd., naravno sve od ljudi koji ga nisu nikad ni imali. takođe, ono malo dr bigova što postoje kod nas se ne prodaju po oglasima što uvek nešto govori. kada sam otišao na strane forume, ljudi koji poseduju ovaj motor se nisu žalili ni na šta. uvek više verujem nekom nemcu, holanđaninu, amerikancu koji je prešao sa nekim motorom 50 000 nego našem pametnom ssrbinu koji je čuo..da...itd.

normalno, motor nema veliku konjažu za svoju kubikažu i verovatno je dosta umeren u vožnji, mada ima dobru kruzing brzinu, 140-150. možda ga jednog dana uzmem ali bi ga uvezao iz nemačke ili švice.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Dobrog DR 800s ima Željko iz Lopara; RS-BiH, na ovom forumu je poznat kao OFF ROAD. Njega jako lijepo služi, dosta je prešao sa njim

pa koga šta interesuje neka ga kontaktira, eto mu informacija iz prve ruke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja