Jump to content

Moto Zajednica

Obavezna upotreba fluo-prsluka

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

A i kacige i HANS sistem za vozace automobila bi doprineli prezivljavanju udesa! Treba odmah da uvedemo sve ovo, da mozemo da kazemo da smo prvi! :lol: :lol: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Pored kisnog odela non stop mi je u motoru i fluo prsluk. Imao je dve vodoravne, a ja sam mu prisio jos dve vertikalne fluo trake. Stvarno nisam toliko nenormalan i satro hrabar da ne nosim fluo prsluk kada vozim magistralnim putem nocu, zatim kada pada kisa jer su zamagljena stakla u skoro 70 % automobila i narocito kada je noc u kombinaciji sa kisom i vozaci nista ne vide jer je sve mrljavo i brljavo. Pre biram da ne budem baja sa extra lookom nego da mi slika izadje na poslednjim stranama Politike. Vidi me jednom neki kolega u prsluku pa kaze sta ce ti prsluk. Pa reko , da me bolje vide, a prvo sto im padne napamet je da sam pandur i sklone se ili uspore, a kad vide da nisam vec je kasno jer je prsluk vec umirio necije strasti. On kaze, ma naviknu se oni, to ti je bezveze. Nista mu nisam odgovorio.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Pored kisnog odela non stop mi je u motoru i fluo prsluk. Imao je dve vodoravne, a ja sam mu prisio jos dve vertikalne fluo trake. Stvarno nisam toliko nenormalan i satro hrabar da ne nosim fluo prsluk kada vozim magistralnim putem nocu, zatim kada pada kisa jer su zamagljena stakla u skoro 70 % automobila i narocito kada je noc u kombinaciji sa kisom i vozaci nista ne vide jer je sve mrljavo i brljavo. Pre biram da ne budem baja sa extra lookom nego da mi slika izadje na poslednjim stranama Politike. Vidi me jednom neki kolega u prsluku pa kaze sta ce ti prsluk. Pa reko , da me bolje vide, a prvo sto im padne napamet je da sam pandur i sklone se ili uspore, a kad vide da nisam vec je kasno jer je prsluk vec umirio necije strasti. On kaze, ma naviknu se oni, to ti je bezveze. Nista mu nisam odgovorio.

 

Potpisujem :takoje:!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Pored kisnog odela non stop mi je u motoru i fluo prsluk. Imao je dve vodoravne, a ja sam mu prisio jos dve vertikalne fluo trake. Stvarno nisam toliko nenormalan i satro hrabar da ne nosim fluo prsluk kada vozim magistralnim putem nocu, zatim kada pada kisa jer su zamagljena stakla u skoro 70 % automobila i narocito kada je noc u kombinaciji sa kisom i vozaci nista ne vide jer je sve mrljavo i brljavo. Pre biram da ne budem baja sa extra lookom nego da mi slika izadje na poslednjim stranama Politike. Vidi me jednom neki kolega u prsluku pa kaze sta ce ti prsluk. Pa reko , da me bolje vide, a prvo sto im padne napamet je da sam pandur i sklone se ili uspore, a kad vide da nisam vec je kasno jer je prsluk vec umirio necije strasti. On kaze, ma naviknu se oni, to ti je bezveze. Nista mu nisam odgovorio.

samo mi reci da je sve ovo sto si napisao zajebancija....i zelim da verujem se zajebavas da si na i onako kretenski prsluk zasio jos sljastecih trakica

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Pored kisnog odela non stop mi je u motoru i fluo prsluk. Imao je dve vodoravne, a ja sam mu prisio jos dve vertikalne fluo trake. Stvarno nisam toliko nenormalan i satro hrabar da ne nosim fluo prsluk kada vozim magistralnim putem nocu, zatim kada pada kisa jer su zamagljena stakla u skoro 70 % automobila i narocito kada je noc u kombinaciji sa kisom i vozaci nista ne vide jer je sve mrljavo i brljavo. Pre biram da ne budem baja sa extra lookom nego da mi slika izadje na poslednjim stranama Politike. Vidi me jednom neki kolega u prsluku pa kaze sta ce ti prsluk. Pa reko , da me bolje vide, a prvo sto im padne napamet je da sam pandur i sklone se ili uspore, a kad vide da nisam vec je kasno jer je prsluk vec umirio necije strasti. On kaze, ma naviknu se oni, to ti je bezveze. Nista mu nisam odgovorio.

samo mi reci da je sve ovo sto si napisao zajebancija....i zelim da verujem se zajebavas da si na i onako kretenski prsluk zasio jos sljastecih trakica

 

Lepo ti je covek napisao zasto ga nosi i zasto je to uradio. I boli ga verovatno uvo sto se ti iscudjavas ili zelis ili ne zelis da verujes ovo ili ono. I povedi, ako je ikako moguce, malo racuna o svom nacinu izrazavanja, da ne bi ispalo da nekog indirektno vredjas sto ipak nosi taj prsluk tj. ne slaze se sa tvojim stavom. Hvala ti na razumevanju. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mozes samo da napises "unapred hvala na razumevanju" u nadi da cu ja razumevanja imati. Ali odmah i da ti odgovorim da nemam razumevanja za takve budalastine. I mene vredja kad neko ko vozi motor pomisli da nosi takvu glupost. Sta je sa bojama klubova? Sta je sa imidzom bajkera? Ako je cilj da ljudi pomisle od mene da sam policija, onda neka hvala,ne zelim da me sa njima niko mesa ni u kom slucaju. Kako ne shvatate da vas prsluk ne moze spasti ludaka za volanom,ako vas ne spase upaljeno svetlo ni zvuk motora onda sigurno nece ni neki tamo komunalni prsluk. Po meni je to cisto blacenje i skrnavljenje bajkerstva. I da zakljucim......NEMAM RAZUMEVANJA ZA BILO KOGA KO NOSI TAKAV PRSLUK!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

po ovoj logici i pesaci koji prelaze ulicu moraju imati na sebi fluo prsluke.

 

ili upaljene farove :D

sada salu na stranu sto se farova tice - meni licno (ogradjujem se da prvenstveno mislim na subjektivni dozivljaj) vise odgovaraju upaljena svetla an vozilima posto su lakse uocljivija. ali verujem da prsluk nece imati dodatnog efekta (narocito danju) posto i motor ima svetlosnu signalizaciju.

 

 

Mislim da je bas u tome i caka tj. da u tome moze biti prednost njegovog nosenja: S obzirom da se uvodjenjem obaveznog upaljenog svetla za automobile i u dnevnoj voznji izgubila ona veca uocljivost motocikala koji su vozili sa upaljenim svetlom, mislim da bas taj prsluk, i to onaj drecavi zuti, moze motociklistu da ucini vidljivijim ili lakse uocljivim za oko vozaca automobila. Upravo po danu, kada se i svetla motocikla stapaju sa svetlima ostalih vozila, ona zuta drecava boja prsluka "iskace" iz pozadine. A sta nam je najbitnije u voznji u urbanoj sredini, gde se najveci broj nesreca sa motociklistima i dogadja? Da budemo bolje vidljivi ostalim ucesnicima u saobracaju!!!

Nisam za to da to bude obaveza, jer nosenje prsluka sigurno nije ono sto bi u velikoj meri moglo da utice na smanjenje incidenata. Ali, ako njegovo nosenje bar i delimicno moze da doprinese smanjenju povredjenih i nastradalih motociklista, jer je i jedan poginuli previse, ja podrzavam svakog kolegu bajkera koji zeli da doprinese svojoj vecoj bezebdnosti. A nikako da ga ismevam. No, i zagovornicima i protivnicima njegovog nosenja zelim bezbednu :moto3::goodluck::zdravo: .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

mozes samo da napises "unapred hvala na razumevanju" u nadi da cu ja razumevanja imati. Ali odmah i da ti odgovorim da nemam razumevanja za takve budalastine. I mene vredja kad neko ko vozi motor pomisli da nosi takvu glupost. Sta je sa bojama klubova? Sta je sa imidzom bajkera? Ako je cilj da ljudi pomisle od mene da sam policija, onda neka hvala,ne zelim da me sa njima niko mesa ni u kom slucaju. Kako ne shvatate da vas prsluk ne moze spasti ludaka za volanom,ako vas ne spase upaljeno svetlo ni zvuk motora onda sigurno nece ni neki tamo komunalni prsluk. Po meni je to cisto blacenje i skrnavljenje bajkerstva. I da zakljucim......NEMAM RAZUMEVANJA ZA BILO KOGA KO NOSI TAKAV PRSLUK!!!

 

Prijatelju, imao ti ili nemao razumevanja za nekoga ko nosi prsluk, ako se donese zakon i kaze da mora da se nosi, mozes samo da sedis i places sa nama ostalima koji to budemo morali da nosimo, jer u suprotnom ima da padne kazna, a cenim da nece biti manja od 5000rsd jer nijedna druga kazna nije manja u ovoj smrdljivoj zemlji.

 

A mi cemo kao moto zajednica (pod tim podrazumevam sve na 2 tocka), da gundjamo sebi u bradu i da nosimo isto nakaradno sranje na sebi jer jednostavno kao narod i nacija ne umemo vise da se organizujemo u masovni protest za bilo koju stvar koja bi nama dobro doprinela, poskupljuje tehnicki pregled za 300% i osiguranje ni sa cim opravdano, a mi i dalje sedimo na rukama, cutimo i gundjamo sebi u bradu umesto da nesto uradimo po tom i bilo kom drugom pitanju... Svi smo jaki na bilo kom forumu na recima, ali niko nista ne radi po bilo kom pitanju.

 

Dzaba nam dobrovoljne akcije i sve ostalo kada nas, zbog nekolicine trulih jabuka, novine i ostatak medija pljuje i gazi iako u 80% slucajeva nismo krivi za saobracajnu nesrecu i ostatak naroda nas, bas da prostis, gleda kao poslednju stoku na putu...

 

Vlast je vlast i mozemo samo da placemo i placamo, jer nekad ne cineci nista je isto kao i uciniti nesto lose....

 

I rest my case...1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

po ovoj logici i pesaci koji prelaze ulicu moraju imati na sebi fluo prsluke.

 

ili upaljene farove :D

sada salu na stranu sto se farova tice - meni licno (ogradjujem se da prvenstveno mislim na subjektivni dozivljaj) vise odgovaraju upaljena svetla an vozilima posto su lakse uocljivija. ali verujem da prsluk nece imati dodatnog efekta (narocito danju) posto i motor ima svetlosnu signalizaciju.

 

 

Mislim da je bas u tome i caka tj. da u tome moze biti prednost njegovog nosenja: S obzirom da se uvodjenjem obaveznog upaljenog svetla za automobile i u dnevnoj voznji izgubila ona veca uocljivost motocikala koji su vozili sa upaljenim svetlom, mislim da bas taj prsluk, i to onaj drecavi zuti, moze motociklistu da ucini vidljivijim ili lakse uocljivim za oko vozaca automobila. Upravo po danu, kada se i svetla motocikla stapaju sa svetlima ostalih vozila, ona zuta drecava boja prsluka "iskace" iz pozadine. A sta nam je najbitnije u voznji u urbanoj sredini, gde se najveci broj nesreca sa motociklistima i dogadja? Da budemo bolje vidljivi ostalim ucesnicima u saobracaju!!!

Nisam za to da to bude obaveza, jer nosenje prsluka sigurno nije ono sto bi u velikoj meri moglo da utice na smanjenje incidenata. Ali, ako njegovo nosenje bar i delimicno moze da doprinese smanjenju povredjenih i nastradalih motociklista, jer je i jedan poginuli previse, ja podrzavam svakog kolegu bajkera koji zeli da doprinese svojoj vecoj bezebdnosti. A nikako da ga ismevam. No, i zagovornicima i protivnicima njegovog nosenja zelim bezbednu :moto3::goodluck::zdravo: .

 

Ima i tu jedna velika mana, a to je da su ljudi retardirani i da ne vide ni sleper od 15 tona, a ne motor sa sve vozacem(fluo prslukom, bucnim auspuhom, bucnim sirenama, ksenonima itd...) tako da iskreno ne vidim poentu... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja nosim reflektujuci prsluk, konkretno na slici:

vesta_212006.JPG

 

Naravno pozadi su boje kluba. Nisam primetio da se drugacije ophode prema meni dok vozim.

 

Nisam protivnik bilo kakvih reflektujucih prsluka ali nazalost mogu samo da potvrdim ono sto je i Almighty napisao. Imam ksenon koji je podesen visoko i tuce pravo u facu, otvoreni Race Ada auspuh, krecem se shodno tome da me vide iz sporednih ulica i opet, oni jednostavno ne stanu na stop, ne pogledaju levo i desno... Ooo pa da odakle si se ti stvorio, jurcas! Glupi su, ne znaju, ne zele da nauce, sebicni su i jos mnogo toga loseg. Cak i ovi sto gledaju gde voze, pogledaju cisto mehanicki bez nekog truda da uoce nekoga ili nesto. Ne bih se slozio da smo kao nacija pametniji ili gluplji od recimo svajcaraca vec smo mnogo nekulturni i divlji. Mislim da prsluk i nece biti bas resenje za to dok se ne uljudimo, ali nije na odmet nositi ga, hleba ne trazi sto bi rekli. Ako ista drugo psiholoski deluje tako da pojacava prisutnost i pojavu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

mozes samo da napises "unapred hvala na razumevanju" u nadi da cu ja razumevanja imati. Ali odmah i da ti odgovorim da nemam razumevanja za takve budalastine. I mene vredja kad neko ko vozi motor pomisli da nosi takvu glupost. Sta je sa bojama klubova? Sta je sa imidzom bajkera? Ako je cilj da ljudi pomisle od mene da sam policija, onda neka hvala,ne zelim da me sa njima niko mesa ni u kom slucaju. Kako ne shvatate da vas prsluk ne moze spasti ludaka za volanom,ako vas ne spase upaljeno svetlo ni zvuk motora onda sigurno nece ni neki tamo komunalni prsluk. Po meni je to cisto blacenje i skrnavljenje bajkerstva. I da zakljucim......NEMAM RAZUMEVANJA ZA BILO KOGA KO NOSI TAKAV PRSLUK!!!

 

Kada sam napisao "hvala na razumevanju", hteo sam na elegantniji nacin da ti kazem da isto tako neko NEMA RAZUMEVANJA za taj tvoj iskljucivi stav. Svako ima neki svoj pristup celoj prici, svi su razliciti. Neko zeli samo da se vozi, sto i jeste sustina, i da pri tome po mogucnosti bude (ili misli da ce biti) sto bezbedniji.

Shvati druze, da mnoge ljude uopste ne interesuje ta tvoja prica o "bajkerstvu", klupskim bojama, identifikovanju sa ovim ili onim, nekakvom imidzu itd. Uostalom, i taj imidz je relativna stvar, zar ne. Ali ih to ne cini manje strastvenim "motociklistima" (!) od tebe. Lepo je sto si nam rekao svoj stav, samo one koji misle da im prsluk pruza dodatnu priliku da prezive ovu dzunglu na asfaltu NIJE I NE TREBA DA BUDE BRIGA sto ti nemas razumevanja za njih!!! :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

po ovoj logici i pesaci koji prelaze ulicu moraju imati na sebi fluo prsluke.

 

ili upaljene farove :D

sada salu na stranu sto se farova tice - meni licno (ogradjujem se da prvenstveno mislim na subjektivni dozivljaj) vise odgovaraju upaljena svetla an vozilima posto su lakse uocljivija. ali verujem da prsluk nece imati dodatnog efekta (narocito danju) posto i motor ima svetlosnu signalizaciju.

 

 

Mislim da je bas u tome i caka tj. da u tome moze biti prednost njegovog nosenja: S obzirom da se uvodjenjem obaveznog upaljenog svetla za automobile i u dnevnoj voznji izgubila ona veca uocljivost motocikala koji su vozili sa upaljenim svetlom, mislim da bas taj prsluk, i to onaj drecavi zuti, moze motociklistu da ucini vidljivijim ili lakse uocljivim za oko vozaca automobila. Upravo po danu, kada se i svetla motocikla stapaju sa svetlima ostalih vozila, ona zuta drecava boja prsluka "iskace" iz pozadine. A sta nam je najbitnije u voznji u urbanoj sredini, gde se najveci broj nesreca sa motociklistima i dogadja? Da budemo bolje vidljivi ostalim ucesnicima u saobracaju!!!

Nisam za to da to bude obaveza, jer nosenje prsluka sigurno nije ono sto bi u velikoj meri moglo da utice na smanjenje incidenata. Ali, ako njegovo nosenje bar i delimicno moze da doprinese smanjenju povredjenih i nastradalih motociklista, jer je i jedan poginuli previse, ja podrzavam svakog kolegu bajkera koji zeli da doprinese svojoj vecoj bezebdnosti. A nikako da ga ismevam. No, i zagovornicima i protivnicima njegovog nosenja zelim bezbednu :moto3::goodluck::zdravo: .

 

Ima i tu jedna velika mana, a to je da su ljudi retardirani i da ne vide ni sleper od 15 tona, a ne motor sa sve vozacem(fluo prslukom, bucnim auspuhom, bucnim sirenama, ksenonima itd...) tako da iskreno ne vidim poentu... 1hmm.gif

 

Jasnije je, da ne moze jasnije biti!

Slazem se, ima takvih (retardiranih), ali nema svrhe da iskrivljujes celu stvar tj. da ides u krajnost. Da je tako svi bismo vec bili (bar) u gipsu (pu, pu, da ne ureknem :lol: ) - eto, to je primer da i ja, iskreno, ne vidim poentu tvog komentara :stabre: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ja nosim reflektujuci prsluk, konkretno na slici:

vesta_212006.JPG

 

Naravno pozadi su boje kluba. Nisam primetio da se drugacije ophode prema meni dok vozim.

 

Nisam protivnik bilo kakvih reflektujucih prsluka ali nazalost mogu samo da potvrdim ono sto je i Almighty napisao. Imam ksenon koji je podesen visoko i tuce pravo u facu, otvoreni Race Ada auspuh, krecem se shodno tome da me vide iz sporednih ulica i opet, oni jednostavno ne stanu na stop, ne pogledaju levo i desno... Ooo pa da odakle si se ti stvorio, jurcas! Glupi su, ne znaju, ne zele da nauce, sebicni su i jos mnogo toga loseg. Cak i ovi sto gledaju gde voze, pogledaju cisto mehanicki bez nekog truda da uoce nekoga ili nesto. Ne bih se slozio da smo kao nacija pametniji ili gluplji od recimo svajcaraca vec smo mnogo nekulturni i divlji. Mislim da prsluk i nece biti bas resenje za to dok se ne uljudimo, ali nije na odmet nositi ga, hleba ne trazi sto bi rekli. Ako ista drugo psiholoski deluje tako da pojacava prisutnost i pojavu.

 

 

Slazem se. O tome i ja govorim :takoje: . Licno sam ga 2x obukao, od toga jednom jer mi je bilo hladno. Mada, sto kazes, ne bi bilo na odmet. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Gore sam negde napisao da smo imali prednost sa upaljenim svetlima,sada kada su svima upaljena svetla,nemamo.

Kada bude na stotine prsluka,opet necemo imati prednost. Kako sada gledate na prsluk oko gradilista,komunalce...

Bice to 5000.

 

Mislim da ne vredi ni prsluk,ni svetlo,ni nista kada se neko ponasa "po zakonu jaceg" i racuna da ce se motor skloniti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Gore sam negde napisao da smo imali prednost sa upaljenim svetlima,sada kada su svima upaljena svetla,nemamo.

Kada bude na stotine prsluka,opet necemo imati prednost. Kako sada gledate na prsluk oko gradilista,komunalce...

Bice to 5000.

 

Mislim da ne vredi ni prsluk,ni svetlo,ni nista kada se neko ponasa "po zakonu jaceg" i racuna da ce se motor skloniti.

 

Za ovo poslednje si potpuno u pravu, mada je i to "dosta" pesimistican stav. Sto se tice ove sve masovnije upotrebe prsluka, mislim da zaboravljas jednu bitnu stvar:

 

Uzmimo kao primer da nosis prsluk u voznji... Kudas se kreces svojim motorom? Po trotoaru, na gradilistu ili pored njega, kao ridzovan po autobusu ili na tramvajskom stajalistu...? NE, ti si na ULICI, gde si ispred, iza, sa strane ili u mrtvom uglu onom ko treba da te uoci, a to je vozac cetvorotockasa tj. njegove oci! To sto i neke druge kategorije nose prsluke, ne umanjuje cinjenicu da je velika vecina automobilista prvenstveno fokusirana na ono sto se desava na putu, a ne toliko sa strane. Zato te druge kategorije i nose prsluke: Da bi u trenutku kada se nalaze na ili uz kolovoz bili vidjeni. Pa nisu gradilista, komunalci, ridzovani i zanemarljivi broj (djaka) pesaka i dr. permanentno na putu i uz put, pa da se oko automobilste tako navikne da vise ne pravi nikakvu razliku.

 

Nadam se da nece sad neko reci: Pa niko od automobilista ne gleda kuda vozi i bas ih briga! To bi bilo karikiranje i pojednostavljivanje cele price i nema smisla. I vecina nas pored :moto3: vozi i auto.

 

Cak i kad bi svi motociklisti nosili prsluke... pa koliko mislis da u Srbiji ima registrovanih motocikala u odnosu na ukupan broj vozila? Ukoliko se ne varam, hajde da malo i "castim" :zvizduk: , ne vise od 2%! Pa cak ni u Beogradu, Novom Sadu ili Nisu, gde je koncentracija veca, nisu masovna pojava. Nismo u Aziji pa da vozimo u "rojevima" :lol: tj. masama! Zato mislim da prsluk IPAK MOZE da ima tu svoju primarnu funkciju: Da odudaras od okoline tj. budes vidjen.

 

No, svako treba sam da odluci sta mu je ciniti. :zdravo::goodluck:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja sam uvek za sve što povećava bezbednost motoriste u saobraćaju, naročito povećanje uočljivosti u uslovima smanjene vidljivosti. Zato nosim narandžasti prsluk kad je magla, noć, ugradio sam u žmigavcima gabaritna svetla koja stalno svetle malim intenzitetom i tako optički povećavaju siluetu motocikla i nosim belu kacigu koja je uočljivija u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

mozes samo da napises "unapred hvala na razumevanju" u nadi da cu ja razumevanja imati. Ali odmah i da ti odgovorim da nemam razumevanja za takve budalastine. I mene vredja kad neko ko vozi motor pomisli da nosi takvu glupost. Sta je sa bojama klubova? Sta je sa imidzom bajkera?

evo jednog "imidza bajkera" koji mi se uopste ne svidja: http://www.gainesvil...le-accident.jpg 0ljut2.gif

 

motocikl u saobracaju je mali objekat koji se cesto krece brzo i nije lako uocljiv, pogotovo ako neki baba/deda od 176 godina vozi pored tebe i treba mu pola sata da te vidi i zakoci...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Gore sam negde napisao da smo imali prednost sa upaljenim svetlima,sada kada su svima upaljena svetla,nemamo.

Kada bude na stotine prsluka,opet necemo imati prednost. Kako sada gledate na prsluk oko gradilista,komunalce...

Bice to 5000.

 

Mislim da ne vredi ni prsluk,ni svetlo,ni nista kada se neko ponasa "po zakonu jaceg" i racuna da ce se motor skloniti.

 

Mislim da apsolutno sve ovo nema nikakve veze sa "zakonom jaceg". Jednostavno, velika vecina ucesnika u sabracaju, koji se nalaze za volanima nikada nisu imali priliku ni da se provozaju na motorciklu, a tek sami da upravljaju istim, da ne pricamo. Mislim da nema zle namere kako bi nekoga namerno skrsili sa motora, vec nisu upoznati da mi nismo u mogucnosti da svom silom nalegnemo na kocnicu i naglim manevrisanjem zaobidjemo prepreku, da se naglo zaustavimo niti promenimo pravac kretanja. Oni, za volanom, verovatno su u tripu da to mogu i motorciklisti, zato se i upustaju u presecanje puta. Koliko smo puta mi svojim putnickim vozilima istrcali ispred nekog drugog vozila, na silu se ugurali u neku kolonu? Ali, motor je nesto drugo, sto oni nisu u mogucnosti da shvate.

Mislim da prvo mi moramo da shvatimo da su oni totalno neobavesteni o (ne)mogucnostima za manevrisanje motorciklom, i samim tim predvidimo njihova nelogicna reagovanja, uskakanja, presecanja, kocenja, utrpavanja ispred nas itd, itd... Nista nama ne vredi sto su na kraju ipak oni krivi za neku glupu nesrecu, moramo shvatiti da smo mnogo ranjiviji i razmisljati ispred njih, jer mnogo vise posledica snosimo po pitanju zivota, ozbiljnih povreda pa i finansija (troskovi lecenja, troskovi popravki i troskovi kroz posao koji trpi dok smo mi odsutni). PAMET U GLAVU, DUPE UZA ZID!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

@ mimi

Nisam ni mislio da ima zle namere. A kako reagujemo na to kada smo u kolima? BAs nas briga,na motoru nije.

 

@ unas

Sinoc,dok sam cekao da predjem ulicu na semaforu,neki je jugo prosao kroz debelo crveno pored autobusa GSP-a koji je osvetljen kao bozicna jelka. Vozac,kao hipnotisan,nisam siguran ni da je shvatio sta je uradio.

 

Niko ne postavlja pitanje o mentalnom stanju (zdravlju) prosecnog vozaca u Srbiji i njegovoj koncentraciji. Da li razmislja o saobracaju ili o ratama kredita,drlogu od auta starom 25 god,zeni koja je tehnoloski visak i detetu koje treba da posalje na fakultet,a kako...

 

Sve mi je vise muka od brige za bezbednost saobracaja u medijima.

Ne govorim da na to treba zaboraviti,a pogotovo zanemariti. Udesa je uvek bilo i bice ih,nazalost. Ali toliko potenciranje ove teme moze biti da se ne potencira Kolubara ili vakcine ili...

Svi smo okruzeni saobracajem i naravno da nas smeta,a moze i da kosta. A kosta nas sto direktnim kaznama, osiguranjem,tehnickim,pravilnicima,agencijama i komitetima...e pa to moze biti i biznis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@ mimi

Nisam ni mislio da ima zle namere. A kako reagujemo na to kada smo u kolima? BAs nas briga,na motoru nije.

 

@ unas

Sinoc,dok sam cekao da predjem ulicu na semaforu,neki je jugo prosao kroz debelo crveno pored autobusa GSP-a koji je osvetljen kao bozicna jelka. Vozac,kao hipnotisan,nisam siguran ni da je shvatio sta je uradio.

 

Niko ne postavlja pitanje o mentalnom stanju (zdravlju) prosecnog vozaca u Srbiji i njegovoj koncentraciji. Da li razmislja o saobracaju ili o ratama kredita,drlogu od auta starom 25 god,zeni koja je tehnoloski visak i detetu koje treba da posalje na fakultet,a kako...

 

Sve mi je vise muka od brige za bezbednost saobracaja u medijima.

Ne govorim da na to treba zaboraviti,a pogotovo zanemariti. Udesa je uvek bilo i bice ih,nazalost. Ali toliko potenciranje ove teme moze biti da se ne potencira Kolubara ili vakcine ili...

Svi smo okruzeni saobracajem i naravno da nas smeta,a moze i da kosta. A kosta nas sto direktnim kaznama, osiguranjem,tehnickim,pravilnicima,agencijama i komitetima...e pa to moze biti i biznis.

 

Sve je to o.k. sto kazes. Ono sto ja potenciram, je da prsluk moze biti koristan i da, trenutno, svako ima slobodu da odluci da li ce ga nositi ili ne. Ne vezujem to pitanje za eventualno uvodjenje obaveznog nosenja, uzimanje para od naroda, ovu ili onu vlast , izbore i ne znam sta jos...

 

Naravno da ce uvek biti ekstremnih slucajeva bahatosti i katastrofalnih gresaka, tipa prolaska na debelo crveno, ciji uzrok lezi u psihofizickom stanju vozaca... ti kazes i nacije. Dobro. Ali i sta onda :neznam:? Sta preporucujes? Da dignemo ruke od svega, da ne doprinosimo i sami licnoj bezbednosti, ukoliko je to moguce (da se vratimo na prsluk)?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

pitanje???

dali bi ovog dečka što je poginuo na uključenju na onaj put brže našli da je nosio fluo-prsluk i eventualno brže reagovali i spasli mu život ??? mislite o tome ljudi a ne moj imidž i džidža midže

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ko zeli da nosi,slazem se.

Ali sam protiv obaveznog nosenja takodje.

Razumem i ljude kao Gavrolini kojima to jeste idiotski i u neku ruku i jeste, sam sebi izgledam retardirano kad ga nosim.

Nosim ga samo kad vozim kroz neka sela nocu i na autoputu nocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja