Jump to content

Moto Zajednica

Triumph 1200 Explorer

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Redovan servis je na 16000 km!

Kvarova, bar do sada na 6 komada (TIgera 800) koje su prodali nije bilo!

Za mesec dana im stize Explorer u radnju, jedva cekam da ga vidim! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

Redovan servis je na 16000 km!

Kvarova, bar do sada na 6 komada (TIgera 800) koje su prodali nije bilo!

Za mesec dana im stize Explorer u radnju, jedva cekam da ga vidim! :jee:

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

Volim ga!!!

 

Triumph Tiger Explorer 1200 je najbolji motor u toj klasi!

Ne kapiram bas taj rat izmedju BMWejdzija i ostatka sveta, danas nema losih motora,

sve je stvar potreba, zelje, licnih afiniteta i mogucnosti.

Zvuk koji Explorer ima, tri cilindra u kombinaciji sa ARROW izduvom, najlepsa muzika za moje usi!

Neki dan sam svratio kod naseg uvoznika Triumpha u Jovanke Radakovic i iznenadio se kad

sam video da imaju na lageru Tigera, malo sam ga "opipao", seo na njega i zadivio se pojedinim

detaljima i zavrsnom obradom! Evo danima mi je u glavi i sad samo smisljam nacin da do

sezone 2014 (Boze zdravlja) sklopim finansijsku konstrukciju i postanem vlasnik ovog,

po meni savrsenstva na dva tocka!

 

Evo jednog interesantnog i sasvim objektivnog ocenjivanja Explorera od bivseg vlasnika

GS 1200!

 

Volim ga i ja :moto3::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pozdrav svima.

Imam u razmatranju jedan Tiger Explorer 1200 iz 2014god. Sa malom kilometarazom u odlicnom stanju, pa sam hteo da postavim neko pitanje Vama koji ste vozili ovaj motor ili imali neko iskustvo sa njim.

Kako se pokazao za sve ove godine do sada i kakav je u poredjenju sa svojim direktnim konkuretnom BMW R1200GS (2009-2013)? 

Prednosti, mane itd. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
On 8/24/2021 at 11:01 PM, Bojan Budjevac said:

Pozdrav svima.

Imam u razmatranju jedan Tiger Explorer 1200 iz 2014god. Sa malom kilometarazom u odlicnom stanju, pa sam hteo da postavim neko pitanje Vama koji ste vozili ovaj motor ili imali neko iskustvo sa njim.

Kako se pokazao za sve ove godine do sada i kakav je u poredjenju sa svojim direktnim konkuretnom BMW R1200GS (2009-2013)? 

Prednosti, mane itd. :)

Dok se neko javi prodje brzi voz :D 
Prosle godine u septembru sam uvezao TEX-a 2014., ovu sezonu sam zavrsio sa predjenih 9500km (kakva godina plus beba dobro je i toliko :D) Za sad, ja sam prezadovoljan, dobra ciklistika, odlicne kocnice, agregat pun snage, potrosnja 5.8-6.1 e sta mi se ne svidja REGISTRACIJA :grr: i na vecim brzinama dobija "wobble" sto je manje vise cesta pojava na takvom tipu motora...
Kad sam prelazio sa FJR-a lomio sam se izmedju GS-a i Tiger-a, za iste novce dobio sam bolji i mladji motor jer u tom trenutku sam mogao kupiti GS-a 2008 i na guzove 2010-11.
Imao sam priliku da probam skoro sve generacije GS-a 1200, motor je ubedljivo udobniji od Tigera to moram priznati!

E sad, koji je bolji pa to je cist subjektivan osecaj, ko sta voli....

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
On 12/12/2021 at 10:42 PM, BaneZ said:

Ima Triumph-a još po zemlji Srbiji, kod mene Tiger 1050, a pre neki dan videh još jednog u VA.:aha:

Letos sam obisao jednog Tigera 1050 Sport, lep narandzast VA table na putu Sabac - Valjevo.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
1 hour ago, BaneZ said:

Sve je moguće, mada nešto sam slabo išao na tu stranu ove godine. 

Momak i devojka su bili na motoru, mislim da je bilo u Brankovini, bili smo u grupici, par Tracera i ja sa Explorerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
6 hours ago, BaneZ said:

Sigurno sam bio ja, samo momak i devojka smo bili davno. emoji106.png

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Trudio sam se da budem politicki korektan :) Cesto se vozam do Valjeva, narocito Valjevo  - Loznica, odlicna deonica... Kad otopli javljam se, neka kafica u Lovackom itd.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Momak i devojka su bili na motoru, mislim da je bilo u Brankovini, bili smo u grupici, par Tracera i ja sa Explorerom.
Aha, ti si onaj što je išao na zatvaranje sezone sa ovim Tracer banditima. Ako, ako, neka vide kako izgleda motor...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
On 12/22/2021 at 7:18 PM, ProMaster said:

Aha, ti si onaj što je išao na zatvaranje sezone sa ovim Tracer banditima. Ako, ako, neka vide kako izgleda motor... emoji23.png

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Kakvi banditi, fina neka gospoda:jee:Nego, pokusao sam i ne znam gde sam pogresio, pola njih iducu sezonu pocinje na GS-u :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Rezervisao sam jednog 2013 za nedelju da odem da vidim pa ako sve bude kako treba i kupim. Posto imam malo dodirnih tacaka sa Triumph-om jel moze neki savet na sta da obratim paznju. 

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ovde ih uopšte i nema na oglasima, samo jedan koji bas dugo stoji na oglasu a iz kojih razloga nzm. Inače i meni jako zanimljiv motor.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ima ih ovde dosta(ne toliko koliko GS-a). Hteo bih da ga probam a dobijam ga po povoljnoj i primamljivoj ceni koju tesko mogu da odbijem ali nisam imao dodira sa Triumph-om. Dobio sam info da je motor pouzdan ali da su imali boljke koje su otklonjene opozivima. Imali su problem sa glavom 2010-2012,pa kasniji modeli sa viljuskom menjaca oni koji su imali quickshifter. Jedan slovak ga ima sa 110000km i za sve to vreme kaze da mu je crkla ta viljuska i zadnji amortizer sa elektronskim podesavanjem a ostalo samo redovan servis. Ne znam ni ja sta mi je pametno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja