Jump to content

Moto Zajednica

Prva godina Maxi Scooter Cluba

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pre tačno godinu dana, 22. oktobra, 2010. pokrenuta je tema o Maxi Scooter Clubu. Ideja vodilja je bila da se vlasnici i zaljubljenici u ovu vrstu motora okupe i pre svega druže i van tastature. Tema je odmah naišla na lep odziv maxiskuteraša i lepo živi u okviru Caffe-a svoju prvu godinu. Hiljadu odgovora i preko 24 000 pregleda, čini je najaktivnijom temom u Caffeu.

E sad što se tiče podnaslova ove teme... Maxi Scooter Club je na papiru mrtvo slovo ako nema okupljanja njegovoh članova, druženja i zajedničkih vožnji. Bilo je komentara da se nikad nećemo okupiti, da se svaki dogovor izjalovi i slično...Na BJB akciji Moto-Zeka skupilo se nekoliko maxi skutera i to je bila neka vrsta prvog okupljanja maxiskuteraša u okviru ove plemenite akcije. Naravno da smo i zabeležili to...

 

9580EA10-46F0-2043-BA78-D86C6491179F_thumb.jpg

 

C072D6E0-8A36-194B-A7A2-770C33676165_thumb.jpg

 

Naredna prilika za vožnju i druženje su bile trke u Vršcu. Pravio se spisak, međutim na mestu sastanka pojavila se dva člana: Marre i alexanto. U vršcu nam se pridružio i nntom a Vršac pamtim po upoznavanju sa motor_che-om i Drakulom.

 

8BDD73D7-83E0-7541-8CDC-66CCBA80EF7D_thumb.jpg

 

Nakon toga došlo je i vreme da se napravi jedno okupljanje maxiskuteraša po ugledu na kolege iz Slovenije i Hrvatske. Pošto sam 22. maja bio na Maxi susretu u Osijeku, pun pozitivnih utisaka, počeo sam da smišljam kako nešto slično organizovati kod nas.

 

B5A4C16A-AE4C-644C-9D5B-7CD29D01F7DA_thumb.jpg

 

F899D60D-DE9C-5440-B826-9A44286E9F92_thumb.jpg

 

Od puno mozganja nema 'leba pa je 19. juni određen kao datum prvog okupljanja Maxi Scooter Cluba - Maxi susret. Tu su potpuno razuvereni skeptici i na Maxi susretu se okuplja 27 motora: 24 skutera i 3 redovna motora. O tome kako nam je bilo možete pogledati na ovom lepom snimku. Ko je odgledao - neka se podseti...

 

 

A evi i par fotki. Ima i čitava tema o Prvom Maxi susretu pa ko želi neka je potraži u Caffe-u.

 

6AD9FDCB-423B-374F-86B5-2D50D0E1231A_thumb.jpg

 

0A552799-C9E5-B942-8B47-BE3BB13D0C5A_thumb.jpg

 

98E9F497-F826-3D41-9701-834DE0562D60_thumb.jpg

 

468E502D-FE1F-C742-A463-23F5E03FFF59_thumb.jpg

 

Maxi Scooter Club nije mirovao ni preko leta pa smo tako 3. jula imali MAXI vožnju na vodopad Lisine kod Despotovca. Lepa kolona od 14 skutera i jednog motora je krstarila tim delom Srbije tog divnog dana. alexanto ekipa je taj dan prešla 560 km čistog uživanja.

 

9CA576C5-3289-0145-9F21-7F653D1E0652_thumb.jpg

 

D2B08287-8F10-E146-9A5D-E159F08AAFA0_thumb.jpg

 

2044A138-14E9-774F-B7CE-9B5A3AEBBEBE_thumb.jpg

 

Jesen je donela još dve MAXI vožnje. Prvo na Sunčanu dolinu na Drini gde se uputila ekipa od 9 motora. Pravi letnji dan je omogućio maxi uživanje i odlično druženje.

 

3B822204-5D3C-9546-959A-B703201E0BF7_thumb.jpg

 

82ACF213-C5C2-C549-8C84-8E4EBFCE861D_thumb.jpg

 

7C51D98E-E029-944A-B472-245B0CA36EEF_thumb.jpg

 

Druga vožnja je bila MAXI pohod na Rajac. Uprkos hladnom vremenu ( u dolasku za BG displej je pokazivao 0 stepeni) okupila se ekipa od 13 motora. Bilo je par opravdano odsutnih u zadnji čas ali i ovako smo bili iznenađeni odzivom..

 

2D1711A5-73B9-B84C-A8ED-CBCFF922E6F7_thumb.jpg

 

713FD50C-2FF3-DE48-B2EB-A3EC36E64D06_thumb.jpg

 

A7163A9D-BA2A-A84E-8BCB-1071BCCE93BD_thumb.jpg

 

4DA61C66-DCEB-8248-8640-0834775F8664_thumb.jpg

 

F3199B26-F267-8D41-9E57-9C6877CE8838_thumb.jpg

 

Dakle najvažniji cilj je ispunjen - nismo bili "na papiru mrtvo slovo". Imamo i logo našeg virtuelnog kluba i neke koleZe maxiskuteraši ga imaju u svom potpisu.

 

potpis-msc-kofer.jpg

 

Od prvog dana realizacije ideje o Maxi Scooter Clubu želja je da Maxi Scooter Club dobije svoj podforum u okviru Skuter Caffe-a. U razgovoru sa kolegama na susretu i MAXI vožnjama ta ideja je podržana maximalno. Pošto se gazda pita pokušaćemo uskoro da se sastanemo sa Pablom i iznesemo ideje vezane za podforum. Ubeđen sam da bi vrlo brzo bio jedan od najaktivnijih podforuma i predano radio na promociji BJB zajednice. Koristim ovu priliku da se zahvalim i BJB forumu jer smo se oko njega i okupili... To je što se tiče virtuelnog dela...

 

Što se tiče planova za naredni period, planiramo bar još jednu MAXI vožnju do kraja godine. Za dogodine svakako Drugi MAXI susret u Žablju - ovaj put internacionalni i dvodnevni. Na MAXI vožnji na Rajac smo započeli načelni dogovor za jednu interesnatnu vožnju: MAXI pohod na Tranfagarašan u Rumuniju. Zainteresovanih ima dosta a uskoro će se pojaviti i posebna tema o tom putu.

 

Na kraju red bi bio i pomenuti kolege koje su učestvovale bar na nekoj akciji Maxi Scooter Cluba, bilo susretu ili vožnji:

 

motor_che, Djuxy, alexanto, cobe, Kypck, Boriša, AlexBGD, rohirrim, Pedjica69, NeCi, Panta_Kg, PedjaR, HOGAR STRASNI, sasha, Marre, nntom, novaklazovic, nolezmaj, Neša 024, Vespa rally 180, radukin, elektrometla, bugiman, Šipi, Zeka Peka (kwazimodo), SuperPOP, Sloba NiŠ, Robbief, Gishoni, "pridruženi" član foruma Drakula, Kraljevačka ekipa, Mića, Zona, ticko, ekipa iz BG koja je bila na susretu u Žablju (5 skutera + 1 motor)...

 

Zahvaljujem se i koleZama koje su "virtualno" učestvovale a iz opravdanih razloga nisu bili fizički prisutni. Biće na nekim sledećim dešavanjima: MajorSoul, Alekre, Markulja, Kubura, rusovortak, mungos, Pera-S, dexter, Burgman75, dzoni9933, jovaceh, VanjaBGD, Rancic, RS, AcaS, beverlista, noxi91, marko78, crnibgd, Boxi87, niki0910, Two wheels one life, Iggor, Nabiguzluk, Majesty250, AlexTattoo, Nemanja87, Trigger, kiborg, fantommmacan, SONE90, indimenti, zvezdarac, poka, jasa12, djile, Igoritza, cromodora, djurke... Podržani smo i od strane vlasti i hvala urednicima Muljazu, Skolsu i Arakisu. Ako sam nekog izostavio - ne zamerite, nije namerno.

 

Prvu godinu smo uspešno pregurali - ostale će ići lakše!

Uz želju da napredujemo iz dana u dan i da nas na druženjima i vožnjama bude sve više - MAXI pozdrav svima!!!! :zdravo:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

E pa srećna nam godišnjica drugari....Alexa svaka čast na trudu i prezentaciji....nadam se da vidimo čim se asvalt osuši....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

da trajete još XXX godina i pređete XXXXXXX KM, kad stigne Nexus 300 da iduće godine vidite i mene u koloni sa moja 2 drugara pride ako ih ubedim čisto da pojačamo broj zemunaca u koloni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čestitam drugari na prvoj godišnjici vašeg okupljanja i udruživanja :moto3:. Iskreno, da nije bilo Saleta Alexanta i ove naše virtuelne BJB zajednice gde je sve počelo i gde je Sale prepoznao potencijal i želju skuteraša da se udruže i uživaju u zajedničkim vožnjama i deljenju iskustava o svojim ljutim mašinama još bi to bilo neorganizovano i daleko od sadašnjeg nivoa.

 

Pre godinu dana smo svi prešli na IP Board engine - novi BJBikers forum i Pablo je otvorio novi podforum za Skuteraše koji su deo ove naše moto priče i realno, ako ih nema više, bar su po brojnosti jednaki sa brojem "motocikala sa manje plastike" :).

 

Trudićemo se da na BJBikers forumu uvek imate mesto koje zaslužujete sa planovima za razvoj i poboljšanje statusa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Alexanto.. samo mozemo da se 1care.gif i izrazimo zadovoljstvo i veliku zahvalnost sto si sve ovo poktenuo.. Cast je voziti se sa svima gore pomenutim maxi skuterasima..

 

MAXI pozdrav za sve i nadam se skorijem vidjenju.. 1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

sta reci a da ne pokvarim nesto 1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif

 

svaka cast alexantu :care: jer bi ovo bez njega,njegove ideje i zalaganja bila jos jedna besmislena tema o kojoj se diskutvalo... da zivi maxi zajednica 100 god i da nas svake godine bude bar po 50% vise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Dovoljno je da kažem da svaki dan barem jednom pogledam ovaj (pod)forum, i uvek nešto pametno ima da se pročita. Što neko reče, forum je onoliko zanimljiv koliko su zanimljivi ljudi koji ga čine. Pohvala svima, pre svega administratorskom i moderatorskom timu, a svakako i Alexantu na ovome što su napravili. :care:

 

A onda posebno, još jedna pohvala Alexantu za uspešno organizovanje vožnji - mene si izvukao iz smogovitog i zakrčenog grada u pravu vožnju. Siguran sam da ćemo se voziti ubuduće još češće! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

HVALA ALEXANTO NA SVEMU STO SI URADIO ZA NAS(namerno su velika slova jer sam hteo da vicem da se cuje sto dalje )

:care::care::care: i hvala svim drugim clanovima na svemu sto su uradili da bi se ovo sve odrzalo ...ovom prilikom hocu da se svima javno izvinim zato sto sam odusta sa nekih voznji i verujte da je svaki put bilo opravdano ...jos jednom veliko URAAA za sve nas ... MAXI POZDRAV SVIMA :care::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Evo ja cu da kazem da sam ponosan na sve vas. Ja sam medju prvima bio skeptican po pitanju tih zajednickih voznji. Ranije dok nije bilo skuter podforuma sve su te teme bile rastrkane i nije imalo sanse da se nekako sklope kockice. Ja sam pokusavao par puta, ali na kraju se uvek iznerviram, sednem na motor i odem sam, pa ko dodje dodje. Sad mi je bas drago da je ovo sve uspelo. Ubedjen sam da ce to internacionalno okupljanje zaokruziti celu ovu pricu i postaviti je na pravo mesto, na naslovne strane :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mislim da smo uradili nesto veliko a to je ujedinjenje svih ozbiljnijih skuterasa. Nazalost, skuter je dosta podcenjen glupackim stereotipima i drago mi je da smo uspeli da se izborimo za nesto i sto je najbitinije damo ozbiljnost skuteraskoj sceni. Imamo osnovu, sledece sezone cemo se voziti malo vise i bice to prava stvar. Ja sam se malo otudjio ali bih i ja hteo da se vozim :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

da nije bilo ovog foruma (cak je i lepsa polovina pocela uz mene da cita svaki dan sta ima novo) i ove maxi scoter price siguran sam da ne bi zavoleo motore-skutere koliko ih volim sada tako hvala svima na ovome a i Alexandru koji je realno i pokrenuo ovu nasu zajednicku pricu da predemo sa tastature na asfalt.

do sledece voznje pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Malopre dođoh sa svadbe... :staa2:

 

Hvala svima na lepim rečima - pohvale gode. :care: Ali (uvek ima ono "ali"), moram se osvrnuti na neke ljude koji su važan deo ove priče i bez njih cela ideja ne bi bila potpuna:

 

motor_che - Uvek spreman za vožnju i druženje, inicijator i čovek od akcije. Na MAXI susret je doveo skoro trećinu učesnika. Učesnik sve tri Maxi vožnje. Razumemo se u dve reči. Pravi Vođa kolone. :care:

 

Djuxy - Možda je po kubikaži i iskustvu u vožnji - "mini" ali zato ima srce za desetoricu. Učesnik MAXI susreta i sve tri Maxi vožnje. Veliki oslonac cele priče. :care:

 

cobe - Najudaljeniji učesnik MAXI susreta. Silnu kilomertažu je prevalio taj dan. Učesnik i dve Maxi vožnje. Koordinator sa Kraljevačkom ekipom. Čovek od reči i akcije. :care:

 

Boriša - Na susret u Žabalj je došao sa motorom kojeg je bukvalno "oteo" od majstora. Ni vizir nije imao. :care:

 

sasha - Takvog moto putnika je čast imati uz sebe. Veliko iskustvo i još veća skromnost. :care:

 

AlexBGD - Redovan učesnik MAXI događanja. :care:

 

Drakula - Čovek zadužen za atmosferu. Sa njim nikad nije dosadno. Takođe redovan MAXI učesnik. :care:

 

HOGAR STRASNI - Prekinuo odmor sa porodičnim prijateljima na Zlatiboru, došao noću u BG i ujutro se zaputio u Žabalj na susret. I to sa povređenim kukom. :care:

 

To što sam naveo ove ljude ne znači da ostali nisu bitni - naprotiv. Svako je svojim učešćem dao veliki doprinos da ova priča zaživi.

 

Hvala Vam do neba!!! MAXI pozdrav! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo naspavah se... :jee: Svadba je bila zanimljiva - u ponoć je došao rok bend "Osmi dan" i prašili su žestoko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja