Jump to content

Moto Zajednica

Deda Mraz akcija - 2011

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pitanje za Kocu, skupljaju li se stvari za Kulinu (posto su mene prijateljice koje su prosle godine skupljale pozvale i rekle da su skupile i za ovu godinu) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Koco, sta bi za prostor gde treba da donosimo stvari?

 

Stvari u ovom trenutku nisu hitne, tj. ne nosimo ih (kao ni prethodnih godina) u Sremčicu.

 

Budući da imamo operativni problem sa transportom levo-desno i skladištenjem, stvari (hemiju, sredstva za higijenu i odeću ZA ODRASLE) ćemo sakupljati tek za Kulinu, a to je posle NG.

 

U ovom trenutku bitno je da svi koji planiraju da uzmu Deda mraz odelo i/ili predaju/uplate svoju donaciju učine to do kraja ove nedelje!

 

Sledeće nedelje od donacija moramo da kupimo sastojke ;) i napravimo paketiće (očekujte poziv za tradicionalno paTkovanje paketića u toku sledeće nedelje). U tom smislu, bitno je da donacije imamo na raspolaganju do ponedeljka. Dakle, kao što Kocha reče - iskoristite današnji lep dan da se prošetate i predate donaciju (oni koji to planiraju, a nisu do sada to već učinili).

 

'Aj, živeli... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

pitanje za Kocu, skupljaju li se stvari za Kulinu (posto su mene prijateljice koje su prosle godine skupljale pozvale i rekle da su skupile i za ovu godinu) ?

 

Da, za Kulinu cemo sakupljati stvari kao i uvek, ali kao sto rekoh gore: posle Nove godine. Sada je i frka sa akcijom i frka sa transportom&skladištenjem.

 

Ako rešimo skladištenje ranije (ima naznaka, na osnovu ljubazne ponude jednog ovdašnjeg forumaša) - JAVLJAMO...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vidi, skupio sam od mojih prijatelja i mene odece i za odrasle i za decu, knjige i slikovnice za decu, gooomilu video-kaseta (znam, zastarilo) sa crtacima, nesto igracaka itd. I gde, kad i sta ja da donesem, jer tu ima stvari i za decu, pa je glupo da prodje 24-i! Ili ja nisam dobro shvatio celu pricu, pa cemo za decu iz Sremcice da nabavimo samo nove stvari? Ako je tako, dajte recite da ne cimam vise prijatelje bez potrebe. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Da, na žalost, doslo je do nerazumevanja.

 

Dom u Kulini nema više dece (samo odrasle, ometene i teško ometene u razvoju - ako se tako kaže, jbg ne znam bolji "politički korektan" izraz ;) ) => potrebne su stvari isključivo za odrasle.

 

Domu u Sremčici nije potrebna odeća za decu. Imaš na početku u Kochinoj poruci šta im tačno treba od materijalnih stvari (ne računam ovo što im najviše treba i zbog čega i radimo akciju: ljubav i pažnja za klince :ljubav: ). Klinci u Sremčici, na sreću i Bogu i angažovanju zaposlenih hvala, nisu u lošoj materijalnoj situaciji u smislu da nemaju odeću.

 

E sad, pošto kapiram da si ti nešto već sakupio, proverićemo šta i kako... Samo te molim za strpljenje (prosto ne postoji lokacije gde sada možeš to da dovezeš). Videćemo kome i kako će to ići (ali, imajući PUNO poštovanje za tvoj gest i dobru volju, zaista teško da DOmu u Sremčici trebaju video kasete, a mi nekako želimo da ne budemo kao većina donatora koja dođe i izruči svoje stare stvari tamo...). Smislićemo nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Koco, sta bi za prostor gde treba da donosimo stvari?

 

Stvari u ovom trenutku nisu hitne, tj. ne nosimo ih (kao ni prethodnih godina) u Sremčicu.

 

Budući da imamo operativni problem sa transportom levo-desno i skladištenjem, stvari (hemiju, sredstva za higijenu i odeću ZA ODRASLE) ćemo sakupljati tek za Kulinu, a to je posle NG.

 

U ovom trenutku bitno je da svi koji planiraju da uzmu Deda mraz odelo i/ili predaju/uplate svoju donaciju učine to do kraja ove nedelje!

 

Sledeće nedelje od donacija moramo da kupimo sastojke ;) i napravimo paketiće (očekujte poziv za tradicionalno paTkovanje paketića u toku sledeće nedelje). U tom smislu, bitno je da donacije imamo na raspolaganju do ponedeljka. Dakle, kao što Kocha reče - iskoristite današnji lep dan da se prošetate i predate donaciju (oni koji to planiraju, a nisu do sada to već učinili).

 

'Aj, živeli... :Mina:

 

Mi bili i obavili - kod Jasminka u VIR-u! :zdravo: E sad smo spremni za subotu! :takoje:

 

 

sremcica_vir3.jpg

 

'Aj, živeli.... :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ne znam koliko je supruga spakovala decje odece, mislim da ni nema je mnogo, ali sta da radim sa decjim knjigama i slikovnicama, koliko sam preko ramena zene video vecina je kao nova. Drugo, ima igracaka, imam i ja jedno 15-ak lopti koje su ganc nove, zaostale iz vremena kad sam prodavao igracke. Mislio sam da ih napumpam, operem od prasine i donesem da ih ubacimo u paketice ili damo vaspitacima u Sremcici da daju deci da se igraju. I sta sad?

 

@Bandolera, ma bio sam i ja sa suprugom prosle nedelje u labosu za odela, ali ona komotno staje u svoje, a za mene smo morali da uzmemo 2, pa sad zena sije od ta 2 moja jedno u koje mogu da udjem :lol: :lol: :lol:

 

P.S. Moji klinci (19 i 13g) su me pre neki dan prijatno iznenadili molbom da i oni ucestvuju, tako da ce doci sa suprugom peske na Trg, da se druze sa decom i ucine im taj dan sto lepsim. :ljubav: :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ne znam koliko je supruga spakovala decje odece, mislim da ni nema je mnogo, ali sta da radim sa decjim knjigama i slikovnicama, koliko sam preko ramena zene video vecina je kao nova. Drugo, ima igracaka, imam i ja jedno 15-ak lopti koje su ganc nove, zaostale iz vremena kad sam prodavao igracke. Mislio sam da ih napumpam, operem od prasine i donesem da ih ubacimo u paketice ili damo vaspitacima u Sremcici da daju deci da se igraju. I sta sad?

 

 

Što bi rekli južnjaci - ne se zabrinjavaš ;)

 

Kao što rekoh - smislićemo nešto, pa se čujemo. Ideja je da poklon ima smisla, a ima... HVALA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Druže nisu još, čim stignu obaveštavam te! :takoje::zdravo:

Potvrdili su mi iz Doma u petak ujutro dovoze jos radova u Deltu tako da kad ti odgovara ti dodji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

E ovako....najranije 17 mozemo da preuzmemo odela i sto je bitnije dostavimo donaciju...jbg daleko smo...1zvizduk.gif

 

Drugarica i ja takodje imamo pune dzakove plisanih igracaka koje bi smo voleli da poklonimo klincima iz Sremcice....jel to moguce? ili da nosimo u Yvecansku...u svakom slucaju idu u dobre ruke sa ciljem da nasmeju decija lica .....2BJBDedaMraz.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

E ovako....najranije 17 mozemo da preuzmemo odela i sto je bitnije dostavimo donaciju...jbg daleko smo...1zvizduk.gif

 

 

Ma, 17. je subota - to je super!

 

I za sve te igračke (uključujući Lakijeve) - smislićemo nešto da bude efektno i korisno (ubacivanje u paketiće, prosledjivanje radionici u Sremčici ili nešto treće). U ponedeljak ćemo napisati šta i kako...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Jbg, moja zena se oseca izigranom. I ovako mrzi motore, ali se ipak ukljucila svim srcem u akciju, jurila prijatelje za stvari, i kaze da su u stvari skoro sva (ili BAS sva) odeca brojevi za decu... Imacu sad muke da joj objasnim sta se desilo, zasto ne trebaju decija garderoba i igracke, a onda ona to mora da objasni svima koje je vec animirala... 1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Jbg, moja zena se oseca izigranom. I ovako mrzi motore, ali se ipak ukljucila svim srcem u akciju, jurila prijatelje za stvari, i kaze da su u stvari skoro sva (ili BAS sva) odeca brojevi za decu... Imacu sad muke da joj objasnim sta se desilo, zasto ne trebaju decija garderoba i igracke, a onda ona to mora da objasni svima koje je vec animirala... 1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif

 

Laki druže, nisi pazio na času :aha: .

 

Treći post po redu objavljen u ovoj temi i najvažniji:

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1176959

 

Priznajem da smo i mi mogli da budemo još precizniji i hvala tebi i tvojoj ženi što ste nam ukazali na to i što si mi dao priliku da ispravim sve te nejasnoće. :takoje: Nadam se da će i tebe i mene tvoja gospođa poštedeti oklagije :motka::)

 

Znači, treba da imamo u vidu da nismo jedini koji doniramo ove ustanove. Mnogo je humanih ljudi, kompanija i organizacija a uprava i zaposleni u tim domovima su tokom proteklih godina zaista mnogo uradili da iskoriste njihovu dobru volju. U odnosu na neka predhodna vremena ukupan materijalni položaj, opremljenost, higijenski i svi drugi uslovi života u tim ustanovama su, daleko, daleko bolji nego što je to nekada bilo.

 

Greška je bila i što mi nigde u stvari nismo postavili linkove ka WEB sajtovima ovih ustanova. Ako pogledate njihove sajtove videćete na primer da se Dom u Kulini u stvari tačno zove Dom za odrasla lica - Kulina. Istina, nekada je tu bilo i dece ali tokom poslednje tri godine intezivno se radilo na inkluziji i upućivanju dece u porodična okruženja.

 

http://www.kulina.org.rs/

 

Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju "Sremčica" je ustanova socijalne zaštite koja zbrinjava osobe sa umerenim, težim i teškim oblikom ometenosti. Tu žive i mala deca ali moramo razumeti da se igračke, sportski rekviziti, CD/DVD, knjige... za njihove potrebe nabavljaju na krajnje osmišljen način. Zato oni nisu u stanju da jednostavno prime sve ono što bismo mi mogli da im poklonimo.

 

http://www.sremcicad...osti/index.html

 

Da remiziram ;)

 

Pogledajte treći post u ovoj temi - to su prioriteti i to je ono što njima treba u materijalnom smislu.

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1176959

 

Sve da ništa od toga ne sakupimo više od zlata je vrednije naše pojavljivanje, naša pažnja, poštovanje i prijateljstvo koje im poklanjamo. Znate i sami koliko vama znači da vas stari prijatelj povremeno obiđe, zapita za zdravlje i popriča sa vama iskreno i neobavezno. A pošto je red da se u goste ne ide praznih ruku i u kuću gde ima dece bez čokolade, tako i mi za Sremčicu svake godine skupljamo novac pre svega za Novogodišnje paketiće tj. slatkiše...jer kakav bismo Deda Mraz bili bez paketića.

 

Naravno, upotrebljavana a kvalitetna i očuvana garderoba i obuća neće se baciti. Neko je već rekao da ima i drugih ustanova kojima mi možda nismo trenutno u stanju da poklonimo ovoliku pažnju ali im možemo pokloniti ono što se prikupi a njima može biti od koristi.

 

Kao što je Severian napisao napred: Sada je prioritet sakupljanje donacija za novogodišnje paketiće. Ostalo je još nedelju dana i još jednom pozivam sve a posebno one koji su se prijavili da će doći tog dana na Trg da doniraju koliko mogu.

 

U Kulinu se odlazi negde oko Svetog Jovana i do tada imamo više od mesec dana vremena. Pomognite nam tako što ćete ono što ste namenili Kulini držati još neko vreme kod sebe jer lakše je vama da sačuvate par paketa nego da mi sada organizujemo prihvat, transport i skladištenje stotine paketa.

 

:Navijac:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

@Busman, znas li koliko sam tek ja ponosan na sve vas koji pomazete koliko mozete, da bi ova manifestacija bila ponos i dika nase moto zajednice, motociklista i na kraju Srbije. Svi ste sjajni, i oni koji su mozak i misici operacije i oni koji ce pomoci svojom donacijom i prisustvom na Trgu Nikole Pasica. :care::care: Tim pre mi je tesko sto ja necu biti prisutan da pomognem... :'(

 

Raduj se. Ima mnooooogo Deda Mrazova koji bi zeleli, ali su iz nekog razloga spreceni da budu fizicki prisutni.

Svi ste vi sa nama i vise nego sto mislite da jeste. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da se utefterim. Danas uplacena donacija na br racuna sa neke od prethodnih strana. Posto sam iz dalekog Novog Sada odela bih preuzeo na licu mesta tako da cu gledati da se pojavim nesto ranije.Nadam se da tog dana nece biti snega i leda po putevima 1moto3.gif

 

1. FJCharlie + 1

 

2. Bandolero + Bandolera

3. NOTORIOUS +1

4. Arakis i Goca

5. SashaP

6. tomerc

7. Đunta ˛& Đuntinica

8. Daki + Natasa

9. vladacbrpc25

10. Dejan intruder i Nadja

11. Nadalina

12. brm-brm

13. Severian

14. spettacollo

15. Almighty+1

16. VladaSD

17. NenadG

18. Kiro

19. Popsy

20. Kanjo+1

21. Charuga

 

22. dr.Bane i Talija

23. BusMan

24. Ljadza

25. Student

26. Skittles

27. Nix

28. MilosSani

29. OpFor

30. Vlada#4

31. Sinclair

32. Funky

33. Vlajko+Nensy

34. Kocha Matori + Kocha Mladja

35. Kocha Mlađi

36. Rock_oN + 1

37. Djomla

38. Loshmi Capo

39. boki.64

40. PapaStalin

41. perlx (+1 ?)

42. Mrle i Vanja

43. Lucky Vladano + Gabi

44. Dejan Nešković (+1?)

45. Jericho + Jerichica

46. korniSh1

47. mimi vinca

48. Duke

49. pera-s (+1?)

50. BrmBrm

51. Boris_lion + suvozacica

 

52. kuglica14 i možda suvozačica

53. sreten 75

54. Mazak

55. Sinke

56. Usamljeni jahač + Minja jahačica

57. Rade126

58. aćimo

59. Dača +1

60. Andreja (+1)

61. Firefighter

62. Gishoni

63. Pittatore

64. Miskomi

65. His Girl

66. Cira_exceed89 + Marija

67. Dejande

68. lawyer

69. Steffan46

70. Pera Brener

71. Duhh i Duhhinica

72. Kypck

73. Ivana i Vuk Rajcic

74. Mija

75. imaginos + 1

76. vassa

77. Black Adder

78. Pedja600

79. Zex i Dee

80. Dingdong

81. MarkoTenere

82. Zaric

83. Harry

84. Sky

85. Zeks73

86. rusovortak

87. jager (ne propuštam NIKAKO!)

88. garfild 223

89. bogi

90. KAWASAKI ZR 500 A

91. Brankica

92. Snjezana

93. Filip

94. Vlada GS

95. Vladimirtika + zenica

96. Gmum44+cerka

97. zzz + zzz-inica (ako posao dozvoli)

98. Djarma

99. GoranGTA i Maki

100. IvanS.

101. Salyhoo

102. Avijaticar

103. Dzoniboss

104. Marko (Dzonijev kolega sa posla)

105. Gliga+Gligeta

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

jel se vremenski sled dogadjaja jos ne zna il sam ja nesto propustio?

 

Zna se. Samo se utvrdjuju jos neki detalji. Javi ce se vec Kocha :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Juce zena i ja preuzesmo u Labos-u po odelo. Nismo se najavili, ali smo imali ssrece da je Predrag bio tamo. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja