Jump to content

Moto Zajednica

Krci po nekad kad palim

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Pozdrav ljudi. Imam pitanje. Pre malo vise od godinu dana mi se desilo da kad upalim motor nesto zakrci. Sad je to postalo sve cesce. Upali on normalno, ali krcanje zna da bude bas neprijatno. Jel zna neko mozda sta je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ako zakrči pri paljenju, kao da se sudaraju zupci zubčanika i posle par trenutaka prestane, cenim da ne vraća dovoljno brzo bendiks u alnaseru.

 

Ranije je verovatno ponekad vraćao, ali pošto se mehanizam sve više habao, problem je postajao sve češći.

 

Ako je to upitanju, problem će biti sve progresivniji, dok ne samelje zupce.

 

Rešenje je servis alanasera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Da prilikom paljenja se cuje, ali ne deluje kao da su zupci u pitanju. Vise je nekako... stenjanje nego lomljenje zubaca. Hm... anlaser a? A kada sam to pomenuo u servisu tip mi je pricao nekakvu teoriju kako to nije nista ozbiljno i kako se tu nesto dodiruje ili ne dodiruje. Jao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Izvinjavam se, ali mehanika mi nije jaca strana, radim sa digitalnim masinama. Sta je frajlauf? Jel ozbiljno to posto sam upravo dao sve pare na nove gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Frajlauf-kvačilo startera. Motocikli nemaju bendiks, nego sistem najsličniji pedalama na biciklu. Nešto kao da starter vrti kraj lanca gdje dođu pedale i pogoni radilicu(inače bi tu bio zadnji točak kod bicikla), kad motor upali i uhvati zalet onda starter(pedale) stoji a radilica (točak) se slobodno vrti. I sad ti je najvjerovatnije to kvačilo popustilo i krči-proklizava dok pokreće radilicu.

 

Cjena djela na BikeBandit.com je 88dolara. Znači kod domaćih dobavljača od 80 do 100Eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

E tako se objasnjava. Svaka cast i hvala. Sto se cene tice, nema sanse da sad to nosim na popravku. Nego, jel postoji mozda sansa da je to krcanje i zbog toga sto je akumulator star 3 godine? Nije jos za baciti, ali oslabio je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne. Možda, ali samo možda, ako gubiš napon pri verglanju, pa starter na momente prestaje da vergla jer relej prekida struju. Znaćeš kada ti jedno od to dvoje otkaže, frajlauf ili akumulator :neznam: možda bi mogao da pozajmiš od nekoga dobar akumulator pa da probaš.

U svakom slučaju zamena ne bi trebala da bude komplikovan zahvat, mislim da jedino treba da se skine ljeva dekla, a potom magnet, na čijoj se zadnjoj strani nalazi frajlauf. Neko iskusan bi mogao sve da završi za najviše 2 sata, sa sve promjenom ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Kawasaki EN 500

Meni se desavalo da mi krci kad palim EN500. Zvuk je dolazio iz "podrucja" releja. Problem rijesen banalnim zahvatom - rastavio i ocistio taster za paljenje (bio prljav, pa nije propustao struju ravnomjerno, i plus stvarao otpor...). Probaj ovo prvo, ne kosta nista, traje 20 minuta, a mozda rijesis problem. Nece skoditi sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E tako se objasnjava. Svaka cast i hvala. Sto se cene tice, nema sanse da sad to nosim na popravku. Nego, jel postoji mozda sansa da je to krcanje i zbog toga sto je akumulator star 3 godine? Nije jos za baciti, ali oslabio je.

Moze zbog akumulatora takav problem da nastane. Prespoj uz tvoj kablovima jedan dobar, moze i od auta pa zaverglaj....

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Kao sto rece Arnyman gore, u pitanju je frajlauf. Rece mi serviser u Culetu da su zupci pojedeni pa ne hvata dobro i treba da se menja. Cena oko 200 eura.

Jupi uskliknu on tuznog lica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Mislim da je to previse jaka cena, nema tu neki veliki poso ali u servisu cepaju sa cenom. Skida se levi dekli gde ide magnet i magnet se iscupa radapcigerom i to je cela tehnika na ovom motoru da se dodje do frajlaufa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Mislim da je to previse jaka cena, nema tu neki veliki poso ali u servisu cepaju sa cenom. Skida se levi dekli gde ide magnet i magnet se iscupa radapcigerom i to je cela tehnika na ovom motoru da se dodje do frajlaufa.

Vidis kad je on to meni u servisu objasnjavao bilo je mnogo duze i mnoooogo komplikovanije. Vidi tip da ja nemam pojma sta tu gde ide pa je iskoristio priliku da mi docara proces rada koji je po njemu komplikovan do bola i isto toliko i skup.

Ah tja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Ja sam to skidao pa znam sta sve treba skinuti i znam da nema neki veliki poso pogotovu kad skines stari deo i stavis novi. Ja sam to sam namestao za jedno popodne bez da zurim, a oni u servisu uigrani ima da zamene za dva sata zato ti i kazem mnogo pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Sad vidim da si već imao ''predistoriju'' http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95402-puca-i-kaslje/page__pid__1536521#entry1536521

Sledeći put i menjaj akumulator na vreme oće frajlauf da ode i kad se izmrcvari poluuspešnim verglanjem. Ali mislim da ti to nema veze sa pucanjem koje si pri paljenju imao. Mogao bi stvarno do Bokilića, nije ti daleko, pa da malo i pregledaš to što te vozi, valja se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Slab akumulator može da bude uzrok problema, i najčešće je uzrok za stradanje frajlaufa, naročito na jednocilindričnim i dvocilindričnim motorima. Što pre to sredi, jer se stvar progresivno pogoršava. Inicijalno, problem može da bude polomljena ili oslabljena opruga, ili olabavljen šraf, a kao posledica paljenja sa takvim sklopom dolazi do trošenja rolnica i kućušta frajlaufa, a to je onda već mnogo skuplje za popravku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

ja prosle nedelje resio taj problem.skines levu deklu,skines magnet i na njegovoj zadnjoj strani se nalazi frajlauf.kod mog motora(kle500)frajlauf ima tri rolnice i tri klipica sa oprugama koji natezu rolnice,jedna opruga bila slomljena pa nije igrala ulogu..velicina kao kod olovke,ispolirane rolnice i nove oprugice,sad savrseno..probaj sa novim akumulatorom,los akumulator hoce da krci a bogami i trosi te delove..mislim da je sistem isti i kod tvoje masine,poz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja