Jump to content

Moto Zajednica

GSX 1250 FA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Izuzetan motor sa agregatom koji moze dobiti samo najvise ocene ali..definitivno je mali,narocito meni koji ga je uzeo posle Stroma i koji je daleko udobniji....i samo to i nista vise,u svim ostalim segmentima je 1250 kao fakultetlija naspram dece u vrticu....180cm 110 kg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Kupih I eFa, Nazalost samo 650, Jos uvek mi je 1250 preskup, Ali da je dobar dobar je stvarno fantastican touring motor.

479_463332512 (1).jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čestitam. Da zadnje sedište uskoro postane premalo :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Види види !!!

Овај 650 би изгледа и мом возачу легао, само како би на дуже стазе легао мени-Балансеру? Гиле, пусти сапутницу да изнесе утиске, кад стигне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N
Pre 1 sat, GuMi5 je napisao:

Luda boja... uvijek mi se sviđao...

Mene zapao plavi jbg... :P

A meni zapao crni ja plavo-beli obozavam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sve mi se na tom motoru sviđa osim solunara... pa majku mu čemu toliki dimnjak??? Nervira u PM...

 

Ja imam Scorpion, prihvatljiviji je mnogo, mada i dalje ako mene pitate velik'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Napravih 400km. i razočarah se baš,spolja gladac...

7syHKfK.jpg

 

Zapušteno,rđa,ukratko...

@Pingvin37Ako ti nije teško sagni se ispod sa desne strane motora i reci mi da li ti je odozdo karter crn,kao agregat ili siv?

Ovde odozdo:

arBTRfc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ček, ček sad, Šojka ima dva. (a ja trenutno ni jedan :( )

Jesu li to neki novi momenti ? Kupljen GSXF Bandit sa oklopima ?

Da sam uspeo da shvatim po kojoj ceni se ustvari prodaje onaj "stari" možda bi se čak i ja javio na oglas.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

@shoyykaNisam blizu motora danas, al sutra cu vrv biti. Pa javljam

 

Koja je razlika? Mene interesuje razlika mehanicki i u smislu voznje. Jel vidis neku razliku? 

 

Sto se estetike tice, ja sam prodao estetski motor koji mi je najvise odgovarao, i kad sam se pomirio sa tim, tesko da me vise nesto moze uzrujati na tom polju. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Aha vidim.

Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

@shoyykaNisam blizu motora danas, al sutra cu vrv biti. Pa javljam

 

Koja je razlika? Mene interesuje razlika mehanicki i u smislu voznje. Jel vidis neku razliku? 

 

Sto se estetike tice, ja sam prodao estetski motor koji mi je najvise odgovarao, i kad sam se pomirio sa tim, tesko da me vise nesto moze uzrujati na tom polju. 

 

 

Izgleda da kapiram tvoju žalbu,ovaj moj konkretno ubrzava.Veruj.Probah ovog gore,kao da ima neku knedlu u drugoj,posle jurne.Kaže dizne mu čistio neki majstor.I mnogo se dere iako je fabricki top,da manji je od mog,moj ima dublji zvuk i blaži.Mnogo rđe ima,nije vožen istina,nisam znao da mu je čantra za antifriz sa leve strane,na mom je ispo sedišta i kolko ga god muljao nema antifriza,a moraš skinuti oklop da ga doliješ.Vozao ga malo,nego nemaš ni gde,mnogo poprečnih ulica,držao ga,upali ventilator,ugasi...Počinje da ga zeza senzor neutrala u prevodu,neutral lampica zasija kad mu pomeriš ćopu...ok,možda je do prekidača,ide ćopa malo teže...Vratim se sa vožnje,malo pričali,kad emulzija na prozorčetu:

Kf4tubT.jpg

 

Ovo hoće od kondezacije i nevoženja...posle ispiranja bi trebalo nestati,sad pitanje je...da je pomešao vodu i ulje grejao bi se brzo...Imao je neku havariju sigurno,kupio ga je sa  polomljenom kuglom na ručici od kvačila,koske rđave,mnogo rđe,kad stigoh odmah do mog,virio,upoređivao...ma nov u odnosu na onaj.

Plastike tj. oklopi ne prate stanje,verovatno menjane,nove...na ramu,šrafovima,preklopima rđe...

I da skratim:)...dosta treba da bi došao u stanje kao moj,a i to je pitanje da li može?

Meni je motor još na oglasima,nema više šta da mu radim,samo voznja ali crv rešio hoće GSXF,zašto?Evo priznaću,meni para oči siv agregat,ne volim,volim crni...kupio bih i GSF,samo da je crn agregat ali ga nema...ili je to žal za prošlim?Dalabu?!

 

Zove me čovek iz Subotice,ne prodaj nikome,kupujem,dolazim u Utorak...zvao ga malopre,odustajem jer nema ništa,ako se pojavi zovem te prvo!Traži ovakav 5 meseci,kad je video da sam mu stavio crash i ralicu oduševio se,kaži cenu...ja stavio haos haosa cenu,malu...kolko sa koferima...pa kolko da ti kažem,džabe je sve ako idem peške...

...odustajanje u najavi,dok ne naiđe crn agregat...ali normalan!!!

Ti ga izgleda ubo fino...sa srećom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Primetih da mu je poluga menjača bliža fuzasteru nego na mom,možda zbog patika,ne znam?!Menjač lupa u svakoj,dobro ulje...

Na kraju...cena ne prati stanje!

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
25 minutes ago, shoyyka said:

Aha vidim.

Izgleda da kapiram tvoju žalbu,ovaj moj konkretno ubrzava.Veruj.Probah ovog gore,kao da ima neku knedlu u drugoj,posle jurne.Kaže dizne mu čistio neki majstor.I mnogo se dere iako je fabricki top,da manji je od mog,moj ima dublji zvuk i blaži.Mnogo rđe ima,nije vožen istina,nisam znao da mu je čantra za antifriz sa leve strane,na mom je ispo sedišta i kolko ga god muljao nema antifriza,a moraš skinuti oklop da ga doliješ.Vozao ga malo,nego nemaš ni gde,mnogo poprečnih ulica,držao ga,upali ventilator,ugasi...Počinje da ga zeza senzor neutrala u prevodu,neutral lampica zasija kad mu pomeriš ćopu...ok,možda je do prekidača,ide ćopa malo teže...Vratim se sa vožnje,malo pričali,kad emulzija na prozorčetu:

Kf4tubT.jpg

 

Ovo hoće od kondezacije i nevoženja...posle ispiranja bi trebalo nestati,sad pitanje je...da je pomešao vodu i ulje grejao bi se brzo...Imao je neku havariju sigurno,kupio ga je sa  polomljenom kuglom na ručici od kvačila,koske rđave,mnogo rđe,kad stigoh odmah do mog,virio,upoređivao...ma nov u odnosu na onaj.

Plastike tj. oklopi ne prate stanje,verovatno menjane,nove...na ramu,šrafovima,preklopima rđe...

I da skratim:)...dosta treba da bi došao u stanje kao moj,a i to je pitanje da li može?

Meni je motor još na oglasima,nema više šta da mu radim,samo voznja ali crv rešio hoće GSXF,zašto?Evo priznaću,meni para oči siv agregat,ne volim,volim crni...kupio bih i GSF,samo da je crn agregat ali ga nema...ili je to žal za prošlim?Dalabu?!

 

Zove me čovek iz Subotice,ne prodaj nikome,kupujem,dolazim u Utorak...zvao ga malopre,odustajem jer nema ništa,ako se pojavi zovem te prvo!Traži ovakav 5 meseci,kad je video da sam mu stavio crash i ralicu oduševio se,kaži cenu...ja stavio haos haosa cenu,malu...kolko sa koferima...pa kolko da ti kažem,džabe je sve ako idem peške...

...odustajanje u najavi,dok ne naiđe crn agregat...ali normalan!!!

Ti ga izgleda ubo fino...sa srećom!

Moj nema problem sa diznama (majstor proveravao), ravnomerno i odlicno poteze,  nego iskreno XJR karburator je siroviji motor od vazdusnog a pogotovo od vodenog Bandita. To je jedna zver svoje vrste za svoju kategoriju, a Bandit je ipak ugladjeniji. Pogotovo ovaj noviji GSXF, pa mi treba vremena da se naviknem. Probaj XJR 1300 pa ce ti biti jasno sta pricam. Malo imam osecaj kao da sam na "nivou ispod" sto se tice snage i brzine, iako je motor iste kubikaze, skoro iste snage a mladji 10+ godina. Al jebiga. Stara skola jebe keve. 

 

Ja imam Akrapa sa DB kilerom zvuk je poprilicno tih, verujem sa fabrickim da bi bio jos tisi. 

 

Antifriz meris kad je motor hladan (treba da bude negde na sredini). Ako zbog bele plastike ne vidis lepo tecnost, lupis cvrgu u cantricu i kad se zaljulja tecnost pokazace ti koliko ima. Nemoj meriti antifriz kad je vruc. ( To kaze i fabrika). 

 

Pa ta prica sa neutral lampicom je vrlo dobro poznata, za sad to nemam na mom motoru, ali ne znaci da necu imati. Pisali ste vi kako se to resava. 

 

Ovo oko rdje, korozije i kondeza ne znam sta da ti kazem. Verovatno tih 30 000 (ili koliko vec) ili nije original, ili je motor imao neke probleme, lose cuvan, odrzavan. 

 

Menjac je i meni glasniji nego na Yamahi (pogotovo u trecoj) ali realno ne lupa u svakoj. Udjes u stos i fino to posle ulazi kao u puter. Nije kao Hondin, al ne razvaljuje niti lupa nepodnosljivo uopste...Mozda je i do losijeg/starog ulja. 

 

I ja volim crnu boju. Al sam uzeo boju kojoj mi je stanje delovalo najbolje. I nije neka ponuda iskreno tih GSXF-ova. 

 

Mislim da nema savrsen u Srbiji za te pare. Al iskreno, jebes boju agregata, sto bi prodavao svoj zarad toga ili oklopa? Bolje nemoj, ako si vec svoj sredio. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kada se prvi put budemo videli, dok ga ja zagovaram, ti mu prešpricaj agregat crnim sprejom.  :klovn:

Priprema nije potrebna, masnoće nema, čisto sve kao u apoteci...  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja