Jump to content

Moto Zajednica

Kupiti ili napraviti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Takodje ako nemas bocne kofere nije losa fora uzeti bagster navlaku za rezervoar. Em cuva rezervoar em imas dosta mesta napred i dostupno ti je a moze da stane i kaciga kada re otvori skroz

20210705_143005.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 4.7.2021. at 22:14, Xnikolax je napisao:

Monolock i monokey je razlika najveca razlika u tome da li ce ti sr saputnik oslanjati na kofer. Ako ce se naslanjati onda ti treba monokey jer je jaca konstrukcija

 

Da nije ipak najveca razlika izmedju Monolock i Monokey sistema u nacinu kacenja kofera na plocu i izgledu tih delova na samom koferu i ploci ?  :hej:

Ta dva sistema kacenja su komercijalna imena marki GIVI / KAPPA i samo su najzastupljeniji na nasim prostorima. Monokey je noviji, pa kako su litraze GIVI-ja rasle, Monokey sistem je uglavnom na vecim koferima te marke (KAPPA je njihova cerka firma i kompatibilni su). Osim Givi-ja,najvise je kineskih kofera sa (najcesce slicnim resenjima bravljenja kao Givi) i po koji Krauser. Naravno, fabricki koferi svih marki motora imaju svoju filozofiju.

Pre 8 sati, Xnikolax je napisao:

Takodje ako nemas bocne kofere nije losa fora uzeti bagster navlaku za rezervoar. Em cuva rezervoar em imas dosta mesta napred i dostupno ti je a moze da stane i kaciga kada re otvori skroz

20210705_143005.jpg

 

Cuo sam da se ljudima desavalo da se, tokom dugotrajnog stajanja Bagstera na rezervoaru, izmedju zavuce sitna prasina i napravi efekat smirgle, t.j. urnise rezervoar spolja. Izistog razloga se ne preporucuje dugotrajno nosenje mrezice preko rezervoara. 

Dobio sam ga sa mojim nekadasnjim TDM-om i nije mi palo na pamet da ga montiram.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx
10 hours ago, LuckyVladano said:

 

Da nije ipak najveca razlika izmedju Monolock i Monokey sistema u nacinu kacenja kofera na plocu i izgledu tih delova na samom koferu i ploci ?  :hej:

Ta dva sistema kacenja su komercijalna imena marki GIVI / KAPPA i samo su najzastupljeniji na nasim prostorima. Monokey je noviji, pa kako su litraze GIVI-ja rasle, Monokey sistem je uglavnom na vecim koferima te marke (KAPPA je njihova cerka firma i kompatibilni su). Osim Givi-ja,najvise je kineskih kofera sa (najcesce slicnim resenjima bravljenja kao Givi) i po koji Krauser. Naravno, fabricki koferi svih marki motora imaju svoju filozofiju.

 

Cuo sam da se ljudima desavalo da se, tokom dugotrajnog stajanja Bagstera na rezervoaru, izmedju zavuce sitna prasina i napravi efekat smirgle, t.j. urnise rezervoar spolja. Izistog razloga se ne preporucuje dugotrajno nosenje mrezice preko rezervoara. 

Dobio sam ga sa mojim nekadasnjim TDM-om i nije mi palo na pamet da ga montiram.

 

Na mom motoru bagster godinama stoji i farba ispod je sacuvana kao nova. Za mrezicu se secam da si mi jednom prilikom na dedamrazijadi bas ti rekao za slucaj "smirgle" i od tad je nisam stavljao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja