Jump to content

Moto Zajednica

Uspeshno projektovan i ugradjen HHO sistem

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

NaHO i ne dodje do aluminijuma,sto kazes para pa ako imas paru ne valja ti generator,znaci da se greje.Mi sitni koji eksperimentisemo stekli smo kroz praksu ja licno na mojim kolima neke prakticne dokaze.Ne moze i nije merodavna samo amperaza za proizvodnju hho,bitna je i ukupna povrsina generatora.Ne moze 100 sa 100 ploce sto kazu pa to je do 1000 kubika pri amperzi oko 10 ampera,kolko ploca ili celija i ako su te dimenzije kolika je povrsina iskoriscenosti samih ploca.Ako je ploca 100 sa 100 i dihtung kolike je sirine sta ostaje od te ploce.Debljina dihtunga je isto vazna ako je tanka slaba cirkulacija elektrolita i eto grejanja a ako je debela slaba proizvodnja gasa,pa onda povecavaju amperau i eto grejanja.Sto je pisao neki prethodnik kaze da cvili kais altelnatora,pa zato postoji ampermetar.Mi sitni koji polemisemo o ovoj temi nekad i napisemo jedni drugima i sto ne bi trebalo,mozda mislimo da je nas generator najbolji i najfunkcionalniji,ja se oslanjam na praksu,merenje voltaze,amperaze,potrosnju goriva,rad motora.Amperaza je bitna da ne opterecuje altelnator motor,da generator bude dovoljno veliki da proizvede dovoljno gasa za motor u koji je ugradjen,da bude siguran i bezbedan u radu.Po ovim pojedinim tekstovima pa ne mozete da ocekujete ako ugradite generator 100 sa 100 u kamion da radi na 6 ampera i da ustedite neko gorivo.Opet se vracam na 100 sa 100,da li je to radna povrsina ili je tolika ploca isecena,koliko ploca,radna povrsina,razmak,raspored + i - .amperaza,rupe na plocama za cirkulaciju elektrolita i gasa,debljina crevavisina bablera da bi stalno punio kodenzator elektrolitom,ulaz gasa iz kodenzatora u babler,gde ulazi gas u babler.Tanka creva smanjuju protok elektrolita i gasa eto grejanja,kolena i kojekakvi reduciri na kodenzatoru ili bableru od nekog metala,mesinga,aluminijuma ili od bilo cega sto nije plastika ne valjaju i da su sa dosta velikim rupama da ne smanjuju protok gasa i elektrolita,ima jos dosta toga ali pozdrav.Mozda ima neka pravopisna greska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

nema tu sta da se proba,kao kad bi ja vama rekao da stavite krilo slepog misa u kuciste filtera za vazduh,garantovano smanjuje potrosnju goriva za 20 %.ali specijalna vrsta slepog misa,samo ja znam koji. pa vi probajte. 500 evra jedno krilo.

 

1. savremeni motori koji su ispravni sagore 95% i vise goriva koje udje u cilindar

 

2. energija vodonika koji proizvede HHO uredjaj koji proizvodi 1litar HHO gasa u minuti , za 60 minuta je jednaka energiji koju sadrzi 5mml ( pet mililitara) benzina.

 

3. da bi se proizvelo tih 60 litara HHO gasa koji ima energentski ekvivalent kao 5 mml benzina,potrosi se 15mml benzina,pa i vise. znaci 3 puta veca steta nego korist..

 

4 koliki je stepen sagorelosti goriva vidi se ,kada se kontrolisu izduvni gasovi ( ne sagoreli hidro carbonati u gasovima)

 

5. NaHO bukvalno JEDE aluminijum,svaki kontakt aluminijuma sa NaHO je poguban po njega.a u motoru i oko motora ima dosta aluminijuma pa vi vidite kolika steta se stvara,sa samo malo usisane u kontinuitetu pare NaHO ili ako dodje jos gore do njegovog prolivanja.

 

6 kolicina Kiseonika u 60 litara HHO je smesna,20 litara kiseonika na sat. a izracunajte koliko motor od na primer 1,6 litara usisa vazduha a u vazduho je 20% kiseonika,za jedan sat.ako se vrti na primer 3000 obrtaja u minuti ?!?

 

7.itd...,itd...itd..

 

 

 

 

PS : nisam verovao da i na ovakvom jakom i velikom moto-tehnickom forumu moze da postoji "ovakva" tema.ali eto sve je moguce.

 

To si u pravu, velika količina se sagori u cilindru ali od 1 litre nafte kod novijih motora 45% se iskoristi ovih 55% ode na toplotu, nesto ne sagori..

Sam čin pretvaranja energija dizela u mehaničku energiju nije 100 postotan nego 45 postotan kod najnovijih motora, kod starijih ide do 40% a kod benzinca je to svega 20%.

E ovim HHO gasom se to iskorisćenje povećava i tu je ta usteda energije, samim tim i dizela ili benzina...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

kad bi toliko toplotne energije koja jeste gubitak u motoru preveo u mehanicki rad da ustedis 20%goriva, mogao bi da skines hladnjak jer ti vise nije potreban, na auspuh bi ti izlazio mlak vazduh.a za zimu, bi morao da kupis vebasto jer ne bi imao grejanje .

 

vi koji ste hobisti, samo gubite vreme i bacate pare, a oni koji prodaju i ugradjuju svesno varaju ljude.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

@dhm011 - Pošto sam ja neuk po tom pitanju procesa koji se dešavaju u komori za sagorevanje, motora sa unutrašnjim sagorevanjem, možeš li onda da mi objasniš zašto je tim motorima potrebno odrzavati radnu temperaturu? Zašto ih je potrebno hladiti? I koliki procenat goriva iz komore ide na korisnu mehaničku energiju na izlazu radilice a koliko na tu toplotu koju treba ukloniti? I koliko izađe nesagorelog goriva kroz izduvne ventile/kanale? I zašto je sve to tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Uzmi 5mll vodonika pa zapali pa onda uzmi 50mll benzina pa zapali da bi video sta ubacujes u cilindre,ne znam kako drukcije bi neko mogao da vam pokaze sta radi vodonik.Ovo dokazivanje je samo tezak gubitak vremena na kompu,umesto dopisivanja u pogledu unapredjenja hho tehnologije u nasu korist.A nevernici zasto citaju,pisu i gube vreme na ovu bezpotrebnu temu kako oni kazu,stvarno mi nisu jasni pozdrav svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Lonely Rider i dhm011, edukujte se malo, nikada nije kasno i ne može da škodi. Prodao sam do sada preko 50 uredjaja bez ijedne reklamacije. Svi oni rade u opsegu od 20 do 30% uštede goriva, u zavisnosti od tipa motora.

Edukacija

Lonely Rider i dhm011, edukujte se malo, nikada nije kasno i ne može da škodi. Prodao sam do sada preko 50 uredjaja bez ijedne reklamacije. Svi oni rade u opsegu od 20 do 30% uštede goriva, u zavisnosti od tipa motora.

Edukacija

A onda lepo kaži, koliko si ukupno prodao, a koliko su ti vratili,možda 500 sa reklamacijom, a 50 bez. Koliko njih je htelo da vrati, koliko njih si vontao kao budale da će da im se razradi, da to sto je ušteda zanemarljiva ili je nema ustvari do nekih drugih problema na automobilu, do vode, do goriva, pa doštelovavao, pa menjao, pa prepravljao, pa ubeđivao dok ne odustanu itd...Rekoh lepo: to što vi lažete sebe i što se sa svojim istomišljenicima lažete međusobno - nemam nista protiv, a kada se laže za novac - to je već krivično delo. Ja ne vidim nikakvu razliku između tebe i nekog ko prodaje lažne aranžmane za letovanje ili sl...a to mi malo iducka na....živac.

Cela finta je u tome da se taj nazovi uređaj nakači nekome sa raštelovanim i/ili neispravnim karburatorom, prljavim filterom vazduha i slično, pa kad se naravno karburator našteluje i/ili popravi i fiter zameni "jer to mora kad se ugrađuje nazovi uređaj", taj dobije uštedu kakvu bi imao i bez njega...da ne pominjem da je kod varijanti bez (kao i sa) karburatora dovoljno probušiti rupu na mestu gde je bušite da gurnete crevo za taj gas i eto istog efekta - malo živahnije radi, možda i zanemarljivo manje troši i malo čudno se čudno ponaša - mora se podešavati, čupati sonda i sl....i eto povoda za priču, mit i legendu, a za one pametne - reklamu...povod da ljudi troše novac i vreme da bi uštedeli nešto, a ne štede ništa.

Imam dvojicu prijatelja koji su kupili uređaj i jednog koji je pravio. Od dva kupovna jednom je usteda 0(čitaj: nula, zero, null, naught, cero), drugi kaže da ima uštede, ali da kada uračuna cenu uređaja isplati se za vreme koje automobil neće doživeti, a ni on sam. Ovaj treći što je sam pravio ne kaže ništa, samo plače.

Srbin čovek će lakše da prizna ubistvo, nego da se zajebao, odatle i sve ove silne uštede, a i mnoge druge zablude nevezano za ovo.

Potroših previše vremena na ovo pisanje, ali ako sam bar nekog mučenika odvratio da potroši vreme i novac ili da ga prevare, isplati se. Da zaključim:

"Proizvodnja HHO gasa elektrolizom zahteva vise energije nego sto je taj proizvedeni gas moze da proizvede." tačka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Ovaj je pod nekom magijom,mada ne verujem u to ali me povremeno neki ljudi zabrinu ko sve hoda oko nas,da nije ovaj neki buduci masovni ubica ili nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

"Proizvodnja HHO gasa elektrolizom zahteva vise energije nego sto je taj proizvedeni gas moze da proizvede." tačka

 

Ovo je tačno samo u slučaju da se vozilo pogoni isključivo na HHo gas a to nije slučaj ovde. Samo se malo gasa pridodaje standardnoj smeši, da potpunije sagori fosilno gorivo. U tome je cela stvar.

 

 

Ja sam eksperimenta radi prošle godine sa ćelijom prešao 1000km.

 

Pre toga, karburatori su bili oprani, uštelovani, sinhronizovani i podešeni od strane majstora koji se time bavi, filter za vazduh stavljen čist i prvo sam vozio 1000km bez ćelije da bih ispratio potrošnju tako. Prosečna potrošnja za tih 1000km je bila oko 4.5l. Onda sam priključio ćeliju i vozio sa njom još 1000km. Prosečna potrošnja je spala na 3.7 a motor je mirnije radio i tražio oko 800 obrtaja manje za istu brzinu kretanja. Vodio sam računa i da sipam na istim pumpama čak. Vozio sam sa isključenim farom, da ne bih preopterećivao alternator i regler.

 

Ćeliju sam skinuo dok prvo ne odradim neke ideje po motoru. Agregat i svi sistemi oko njega su potpuno ispravni.

Ćelija je dotle u bratovoj Samari.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

automobil,motor,kamion. svejedno. pri istom broju obrtaja u istom stepenu prenosa UVEK ide istom brzinom.

 

mereio sam potrosnju auta u martu-aprilu nekih 2000km ,prosek mi bio 7,5 benzina. sad sam merio u junu nekih 1000km prosek mi je 6,5 , to je usteda od 15%.

 

verovatno od krila slepog misa koji sam stavio u Maju. a mozda zato sto sam pre mesec dana kontrolisao gume i prednja leva mi je bila na 1.6 , pa sam onda sve dopumpao na 2.1 ? . ili mozda zato sto je u martu bilo hladnije dosta vreme. ali za svaki slucaj ne vadim ja krilce od slepog misa iz jedne zabacene pecine u jugoistocnoj Srbiji.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Kada umreš, ti i ne znaš da si umro, i nije ti teško, teško je ljudima oko tebe. Ista situacija je i ako si glup !

Ponoviću šta sam pisao, dobrodošli ste svi vi nevernici, da vam ugradim uredjaj bez para. Ako dobijete +25% uštede i ako izduvni gasovi padnu za 70% a auto dobije 30% na snazi plaćate dva uredjaja. Ako se desi da ste vi u pravu, ja vama dajem 200 eura. Da je sve to tako kao što pišeš Lonely Rider, ja možda ne bih bio živ, ili bih bio invalid do sada. Ja se ovim poslom bavim 3 godine. Bavim se i dalje. Imam svake nedelje u proseku po jednu ugradnju, sada i u subotu i u nedelju. Kažem dobrodošao si i ti i štampar, da vidite i da se provozamo dizelom 1.8 pa da izmerimo koliko troši po gradu a koliko kaže fabrika da treba da troši. Povedi i profi električare, mehaničare, neka pregledaju ceo motor da se uveriš da je sve ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

a da li si se raspitivao koja zvanicna naucna institucija u Srbiji (mas.fakultet,saobracajni , ili ko vec to radi ) moze da ti izvrsi proveru i zvanicnu potvrdu tvog patenta kao uredjaja koji stedi gorivo i plus podize snagu ( sto mu dodje kao jos veca usteda goriva) i da to potvrdi na motornoj kocnici kao potrosnju u gramima po Kwh (g/KWh).

 

i da to lepo okacis u radionicu,garazu ili vec gde to radis i svima zapusis usta.

 

i da,ne verujem da kosta vise ,nego koliko dva-tri ta tvoja uredjaja .

 

drago mi je ,Dragan iz Beograda.

 

 

 

 

PS : vidi ovaj primer : zvanicna potrosnja Fiat Punta 1,2 8v u gradskoj voznji je 7,3/100km benzina. deo grada gde ja zivim i relacije koje prelazim i putanje kojima idem,plus nacin voznje cine da moj auto prosecno trosi 6,6 L/100km " u gradu " (sirok pojam zar ne?! :) ). a ja mogu da te provezem putanjom kojom ja idem na posao ,gde moj auto u proseku trosi oko 5,8 litara/100km " u gradu" (jeste grad,sve je u gradskoj zoni,a posao mi je u "suvom" centru grada) i to sa potpuno fabrickim Puntom bez ikakvih dodataka i modifikacija.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

postaje sve zanimljivije...kad sam prvi put čuo za ovo, opasno sam se naložio, toliko,da sigurno imam bar deset gigabajta, što videa što PDF-a o HHO-u. postao sam veujući...sve dok mi drug @štampar, i još neki, i sad na kraju @dhm011, nisu totalno urušili san o vožnji-uštedi, sa HHO. a baš sam teo da se vozim na vodu. bar 25%, to je ceo frtalj, i nije za potcenjivanje. :(

 

predlažem dve stvari:

 

1. da se oformi komisija; štampar i dhm011 itd., da se konačno uvere da ovo radi ili potvrde svoje uverenje da od svega ovoga nema ništa.

 

2. da im se obrišu svi postovi iz ove teme, (i postovi ostalih nevernih) , da se bar oni, koji kao ja, koji žele da veruju, ne bi sablaznili.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

automobil,motor,kamion. svejedno. pri istom broju obrtaja u istom stepenu prenosa UVEK ide istom brzinom.

 

mereio sam potrosnju auta u martu-aprilu nekih 2000km ,prosek mi bio 7,5 benzina. sad sam merio u junu nekih 1000km prosek mi je 6,5 , to je usteda od 15%.

 

verovatno od krila slepog misa koji sam stavio u Maju. a mozda zato sto sam pre mesec dana kontrolisao gume i prednja leva mi je bila na 1.6 , pa sam onda sve dopumpao na 2.1 ? . ili mozda zato sto je u martu bilo hladnije dosta vreme. ali za svaki slucaj ne vadim ja krilce od slepog misa iz jedne zabacene pecine u jugoistocnoj Srbiji.

 

 

 

Pa nemoj da ''mračiš'' poštovani dhm011,viš' da se Lordu smanjio broj obrtaja pri istoj brzini kretanja :lol: :lol: :lol: a potrošnja benzina smanjila

100% je moguće. mislim na deo gde sa 800 obrtaja manje ideš istom brzinom. nije valjda da niste čuli za automatske menjače. ja sam čuo za neki variomat što ima kod skutera. i motor se vrti onoliko koliko siromah može, a ide onako kako mu je variomat uvatio neke tamo kaiševe. ima neke veze sa prečniko/poluprečnikom kruga, bem li ga, tako nekako.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nigde nije pomenut taj motor koji si ti pomenuo. da se samo naslutiti da je u pitanju motor koji ima najmanje dva karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

dhm011 - kad umeš da zajebavaš, seti se pa mi odgovori na pitanje sa predhodne strane pa da se ja isključujem iz ove teme pošto mi ne radi ono što sam svojim očima video na svojim vozilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja palio pre dve-tri nedelje, i nisam mogo da verujem koliko je jaka eksplzija ili inplozija balončeta vodonika prečnika pola santimetra-santimetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

@ lord_oblivio imas te podatke na 300 mesta na internetu, a verovatno ih znas ali hoces nesto da kazes ali izokola.

 

oko 60% toplotni i mehanicki gubici u samom motoru, oko 20% transmisija,alternator,itd..., manje od 20% zavrsi na pogonskim tockovima.otprilike

 

sad kazi sta si hteo sa tim pitanjem ustvari.

 

i objasni,kako to da si smanjio broj obrtaja a zadrzao istu brzinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Ma svaka druga strana treba nekome dokazivati nesto,pored tolikih strana i foruma domacih i stranih a mi gubimo vreme sa nekim ljudima koji ne veruju izgleda da nisu ni rodjeni a uz out mogu i da dokazu.Imam preko 50 godina,celog zivota nesto pravim i sve mi uspeva.Sa hho se bakcem vise od 10 godina ljudi veruju ali ne veruju ali bas me briga ja vozim na hho.Imate fotografije mojih radova,pa i hho sa potrosnjom struje,voltaze i amperaze u radu i medjucelijsku potrosnju,znaci nije samo fotografija kodenzatora.Minimalna proizvodnja hho ubacena u cilindre imace efekta,ne sme da ima grejanja i velika amperaza pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

ja palio pre dve-tri nedelje, i nisam mogo da verujem koliko je jaka eksplzija ili inplozija balončeta vodonika prečnika pola santimetra-santimetar.

 

Uzmi zapali toliko benzina, ili uzmi toliko plina pa zapali a probaj to i sa dizelom.Ti si vdeo sta radi vodonik i to ubacis u cilindar sa benzinom ili dizelom ili plinom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Variomatik,nekad je bio automobil DAF on je imao variomatik.To su dva konusna valjka preko kojih je isao kais levo desno,tako da su menjali broj obrtaja izlazne osovine pozdrav.Nisam bas najbolje nacrtao ali ne zamerite,pa ne treba da crtam graficki rad,ovo sam rucno na brzaka opet pozdrav.

post-26275-0-72742600-1372487427_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

za sve nevernike prvo se informisite koja je uloga lamda sonde i koi su naponi u njenom radu kad je smesa dobra odnosno o,2v siromasna 0.9v normalna preko toga je bogata onda lepo ukljucite dijagnostiku kod nekog majstora i pogledate ocitavanje lamda sonde e posle toga ukljucite hho generator pa izmerite ocitavanje onda pa zakljucite nevernici sami sta se desava pred vasim ocima al prvo naucite literaturu o sondama u sus motorima i njenim ulogama.kod mene na benzincu iscitavanje lamda sonde bez generatora ide od 0,7v do 1,2v sa hho generatorom od 0.2v do maksimalnih 0.7v pa mi recite nevernici sta se sad tu desava laze dijagnostika i to je za budale jel to

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Ovo je ZCL Cell (zerro current leakage cell) koji sa 15% NaOH ne može da prebaci 5 ampera upravo zbog toga jer nema curenja struje. Samim tim i grejanje generatora je svedeno na 0. Nema ni traga od pene u odlaznom crevu, gas čist kao suza.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja