Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 1000 2012.

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Skoro sam pričao sa Culetom iz NS i on mi reče da još nijedan nije prodat u Srbiji.

 

Meni se cini da ih kod nas nema u ponudi. Secam se da sam pocetkom godine razmisljao o kupovini novog motora, pa sam trazio i Versys 1000 ali na sajtovima domacih distributera Kawasakija, nisam video 1000 u ponudi, samo 650.

 

 

 

 

Svaki model možeš kupiti i kod nas.Problem je što ne možeš da ga vidiš,probaš čak ni da sedneš na njega pre nego što istreseš lovu,jer ga nema u salonu!

Idi na sajt dks-a i odaberi srpski cenovnik.Model za 2012 je oko 10500 eura,a ovogodišnji nešto skuplji.Ako umeš da se cenkaš možeš dobiti još neki popust na cenu,sigurno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

@ bokibd

@Tedybear

 

Pretpostavljam da ste do sada nabili prilično kilometara sa ovim motorom.Interesuje me kolika mu je potrošnja (grad,autoput,mešovito) ?

Može i neki komentar u vezi dosadašnjeg iskustva,jel bilo nekih kvarova,problema,zamerki itd?

 

Kod nas do sada nije prodat nijedan Versys 1000!

Moguce, ali ja se prekjuce mimoidjoh sa jednim u BGD-u...

 

Moj "kolega" od koga sam uzeo TDM-a je kupio Versys 1000 proletos.

Viđam ga često. Veeeliki motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pozdrav forumasima.

 

 

Definitivno motor koji mi je na listi zelja.

 

@Bokibd, @Tedybear, hvala na komentarima.

 

Sto se tice nabavke/ sajtova u Srbiji .... ista prica.....poslovanje "0" :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Zaista sam imao zelju da uzmem 1000, ali zahvaljujuci distributerima od toga nista...jednostavno kad nema motora na stanju da vidim, sednem, provozam, OSETIM ... dzaba....

 

u medjuvremenu sam uzeo gs 1200 od drugara i to je to ...

 

sustina ovoga sto pricam je LOSA ponuda u Srbiji (cast pojedinicima)....nema na stanju, na sajtovima nema 1000 vec samo 600 i to vec duze vreme, kad pozoves tesko im i da ti kazu bilo sta...pa dzaba vam posao gospodo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

A kod nas ima dosta neprodatih, godište 2012. Cena 10,500€.

 

http://www.tc-motoshop.si/si/motorji/novi-motorji/kawasaki/zaloga-13-12-11/enduro-g1913.shtml.

 

GS - dobar izbor, bolji nego Versys, posebno što se tiče držanja cjene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Posle dugo trazenja kojim motorom bih zamijenio Varadero, konacno pade izbor na tri .

Za dva nemam para sad i mogao bi da ih kupim mozda sledece godine, ali za Versys 1000 ako prodam Varadero pare nijesu problem .

Citao sam i slusao o njemu samo najljepse kritike . Mali potrosac, mnogo udoban , 4 cilindra...

U Italiji se krecu oko 7500 e 2010/11 godiste sa svom opremom . Spustili bi cijenu bar 200e i da se dovede odvdje i registruje ispada oko 8000 e , sto zaista nije puno za ovaj motor .

Nadam se da cu ubrzo postati vlasnik novog Versysa i da cu licno isprobati ove komentare koje su dali novinari moto magazina koji su ga testirali .

 

Zamolio bih i vlasnike sa foruma da mi kazu koje su mu mane i prednosti. Mislim da motor odgovara mojoj visini od 190 cm potpuno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Jedino sta ces ti morati kupit neki aftermarket vizir. Jer ovaj fabricki stiti dobro samo do 1.8 m visine. Ne padaju mi na pamet neke druge mane. Da mozda sto pokazivac goriva nije bas precizan ali i to kad skontas kako radi ni to nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Boki, sinoc sam trazio tvoj broj telefona od kolega ..

Kako si zadovoljan na duzim putovanjima sa njim, i kakav je za planinske zavojite ceste ? Kolika ti je bila max potrosnja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Kao sto sam vec pisao ja sam sa motorom prezadovoljan i kao nekome koga ne interesuje makadam i offroad ovaj motor mi savrseno pase.Najbolje od svega na motoru je sam agregat. Nevjerovatno kako su uspjeli da ga usteluju da poteze iz niskih obrtaja. Nema potrebe za prevelikim saltanjem.Motor radi bez poskakivanja i trzanja vec od 1500 obrtaja, sto u praksi znaci da ako si lijen ili ti se jednostavno ne salta manja brzina ne moras samo zavrnes gas i motor ide. Meni se potrosnja u prosjeku krece od 4.5 do 5.5 l naravno sve zavisi kako ga vozis.Trosio je on i 7 ali to sam ga od sibenika do ploca na auto putu vozio prosjecno 205km/h nesto sam bio zurio. A sto se udobnosti tice mozda ce ti pomoci podatak da sam na njemu za jedan dan presao 1250 km od Slovacke do Crne Gore. Poslao sam ti broj na PP pa se javi dodji do BD pa cemo vise pricat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

.

U Italiji se krecu oko 7500 e 2010/11 godiste sa svom opremom . Spustili bi cijenu bar 200e i da se dovede odvdje i registruje ispada oko 8000 e , sto zaista nije puno za

 

ProizvodnjAje počela krajem (nov ili dec) 2011, tako da godište 2010 ne postoji.

 

lp T

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

.

U Italiji se krecu oko 7500 e 2010/11 godiste sa svom opremom . Spustili bi cijenu bar 200e i da se dovede odvdje i registruje ispada oko 8000 e , sto zaista nije puno za

 

Proizvodnja je počela krajem (nov ili dec) 2011, tako da godište 2010 ne postoji.

 

lp T

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Tedy , 2012 je godiste... greska u kucanju .

Italijani ne daju COL table i komplikovano mi je da ga dovodim iz Rima . U NJemackoj su po istoj cijeni, ili cak malo nizoj samo sto je u Italiji veci izbor , bar po sajtovima bih to rekao .

Kako bilo , nadam se da ce Honda brzo naci novog vlasnika i odoh za Versysa u DDR 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Mikeli,

evo imaš u Njemačkoj novog sa 0 km i 5 godina garancije ispod 10 hiljada €. Ako skineš porez, tebe izađe Netto 8.387 €. Pogledaj Link :Kawasaki Versys

 

Inače O V D E imaš čitavu ponudu Versysa na Mobile.de :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Maxster , kada prodam Hondu 6000e raspolazem sa 7.500 e i time se moram rukovoditi .

Morao bi na ovog novog dodati nosace kofera i kofere , rol bar ...

Hvala za link , vidio sam odlicnog za 7.500 e sa svom opremom 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja