Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 1000 2012.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Svaka cast brate moj, da te duuuugo sluzi i da na njemu predjes bar 100.000 km pa da ga menjas za novi! Ja jos nisam sa svojim versysom presao 44.000 kao ti tako da cu ga voziti jos sezonu ili dve pa cu ja tvojim stopama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ja sam na Bokijev motor sjeo prije njega, ugrabio sam pošto je on iz Budve dok je došao do podgorice. Mogu vam reći da je motor ipo, ni mal ni velik nego taman (ja sam 190 i 110) i ljepši je nego na slikama. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Čačak

Ja planiram da kupim hiljadarku.... vozim 650-ticu od 2008. (prvi vlasnik) i prezadovoljan sam, nikada nikakav problem. nadam se da će tako biti i sa V1000

 

daj jo slika, utisaka.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Motor je jos uvjek u salonu, preuzimam ga 2.Aprila. Ne mogu docekat. Cim ga provozam, postavicu par slika i utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Čitao sam karakteristike i jedino mi se ne sviđa 17 cola prednja guma. Lakše bi gutao rupe na putu da je npr 19 cola. Inače mislim da je motor prilično pogođen, i to je klasa koju inače vozim i obožavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Motor preuzet prekjuce. Juce napravio oko 300km. Prvi utisci su fenomenalni. Iako je dosta tezi od malog versysa u voznji se to uopste ne osjeca. Motor radi super povlaci iz niskih obrtaja. Prvih 1000km ne smijem prec 4-5000 obrtaja ali i do tih obrtaja bukvalno te katapultira. Kocnice su fenomenalne, mnogo bolje nego na malog versysa. ABS se ne mjesa uopste pretjerano. Kontrola proklizavalja radi odlicno. U modu 1 i 2 nisam je uopste primjetio a u modu 3 (koji je za kisu) aktivira se vec pri samom pokusaju proklizavalja zadnjeg tocka. Sve u svemu jako sam zadovoljan za sada.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Motor preuzet prekjuce. Juce napravio oko 300km. Prvi utisci su fenomenalni. Iako je dosta tezi od malog versysa u voznji se to uopste ne osjeca. Motor radi super povlaci iz niskih obrtaja. Prvih 1000km ne smijem prec 4-5000 obrtaja ali i do tih obrtaja bukvalno te katapultira. Kocnice su fenomenalne, mnogo bolje nego na malog versysa. ABS se ne mjesa uopste pretjerano. Kontrola proklizavalja radi odlicno. U modu 1 i 2 nisam je uopste primjetio a u modu 3 (koji je za kisu) aktivira se vec pri samom pokusaju proklizavalja zadnjeg tocka. Sve u svemu jako sam zadovoljan za sada.

 

Mislim da nam dugujes malo fotkica i utiske posle skoro mesec dana voznje! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Kriv sam! Ali u moju odbranu: Vrijeme je bilo katastrofalno, tek sa prije neki dan odradio prvi servis na 1000km. Ali za vikend najavljuju 24 stepena bez kise tako da cu se potruditi da postavim slike.

 

A sto se voznje tice tu sam potpuno odusevljen. Motor je odlicno izbalansiran, lagan za voznju,odlicno ubrzava jos bolje koci. Stabilan na neravninama i losem putu. Potrosnja za sada 60% grad 40% van grada oko 5.7 l/100km Mislim da ce ova cifra za duge turing voznje ici debelo ispot 5.5 l

ABS radi savrseno, kontrola proklizavanja se pokazala kao veoma zgodna spravica sa ovoliko snage. Kroz grad koristim low mod oko 70% od full snage. Zastita od vijetra je dobra 180cm. Noge su skroz zasticene zbog sirokih oplata. Najvise vjetra se osjeca na rukama i ramenima. Interesantno, na kacigi se vjetar maltene ne osjeca i sto je najvaznije nema turbulencija ni pri 180km/h preko za sada jos nisam iso. Sjediste za vozaca i suvozaca su posebna prica. Cini mi se da bi iz cuga mogo preci cijeli rezervar a da se ne umorim.

Zamjerka, da je sjediste 5cm nize bilo bi lakse za manevrisanje u mjestu. Brava je postavljena jako duboko a kljuc je jako ali tako da je sa rukavicama otezana manipulacija.

Eto toliko za sada.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Jos jedna stvar koja mi se nije svidjela kod ovog motora. Pokazivac goriva. Prvih 180-200km pokazuje maltene pun rezervoar a onda u narednih 100km padne za 3 polja! Sroz glupo. Pravilno bi bilo da na 180 km pokaze pola rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Jos jedna stvar koja mi se nije svidjela kod ovog motora. Pokazivac goriva. Prvih 180-200km pokazuje maltene pun rezervoar a onda u narednih 100km padne za 3 polja! Sroz glupo. Pravilno bi bilo da na 180 km pokaze pola rezervoara.

Dok se ne razradi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Strom 1000 radi isto tako...

I mene je to nerviralo, neverovatno je da prave takve propuste.

 

Bas tako...ali se vremenom naviknes, tacno znas koliko jos ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Jos jedna stvar koja mi se nije svidjela kod ovog motora. Pokazivac goriva. Prvih 180-200km pokazuje maltene pun rezervoar a onda u narednih 100km padne za 3 polja! Sroz glupo. Pravilno bi bilo da na 180 km pokaze pola rezervoara.

Rezervoar je takvog oblika da postojeći sistem merenja nivoa goriva nije efektivan..ISto se dešava i na V strom dl650. POkazuje da je pun sve do pola rezervoara..Ali kada padne prva crta posle pokazuje jako realno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Cudi me to sobzirom da je na malom versysu pokazivac goriva bio jako tacan i realan. Ali covjek se navikine na sve, pa mu ovu gresku necemo uzet za zlo. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Vrlo realni utisci su u hrvatskom MOTO PULSU, broj 40, usporedba sa ostalim motoroma iz razreda putnih endura. Zapravo, motore su podelili na one sa obimom prednjeg točka 19" (putni enduro) in onog 17" (putni supermoto)...

 

 

Inače, kako je več ovde napisano.....sa strane forumaša bokija....dovoljno je snažan, tako da se težina sapunika/ce ne osječa. Posebno je jak na ubrzavanju iz nizkih okretaja (u 6. brzini i 60km/h do 100km/h ), što je napisano i u gornjem testu. Ovdje je u razredu putnih endura (GS GSA, Triumph Trophy, KTM 990SMT, XTZ 1200, CROSSTURER 1200) bolja samo Multistrada.

ABS, KTRC....na razini zadatka.

 

Ja sam stavio GIVI šajbu, višu od originala 16cm. Sa mojih 188 cm do 170 km/h ne osječam ni buke, ni vjetra. Mogu vozit otvorenom kacigom. Ali vjetar se osječa u ramenima.

 

Potrošnja 5,6, posle 8000 pređenih kilometara.

 

Vrlo je stabilan u zavojima, ali težko oprašta upotrebu prednje kočnice (ako je kriza) kad si več u zavoju. U tom trenutku postaje mnogo teži, nego deklariranih 238kg.

 

Mane: nema gear indikatora, što meni osobno smeta...u odnosu na prošli motocikl (GSR 600), tako da mnogo puta šaltujem nekgde u 7. brzinu....

 

Potrebno zaustavljanje za promjenu snage (F in L) isto tako za stupanj KTRC (0, 1,2, ili 3). Nema i nemože imat centralni štender, zbog montaže auspuha.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

post-566-0-51074700-1349549439_thumb.jpg Sudeci prema ovoj slici,cetralni stender je moguce montirati i sa orginalnim izduvom... :zbunjen:

Citao sam Moto Puls danas. Dobio je dobre ocjene...

 

Za svu dodatnu opremu (ima i centralni stender),koristan link: http://shop.sw-motech.com/en/by+motorbike+or+scooter/Kawasaki/Versys+1000/index.htm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja