Jump to content

Moto Zajednica

Sport Touring, kategorija koja umire

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

 

Pri tom stazu ne potenciram u kontekstu učestvovanja na trkama, već kao povremenu rekreativnu znimaciju. To može da bude i sportski način vožnje (koliko je to moguće) na običnim civilnim putevima.

 

Ovim dodatnim objasnjenjem si postavio stvari na pravo mesto :takoje:. Mislim da sam jos negde na pocetku teme izneo misljenje koje ide u tom pravcu.

U to ime, evo po meni, 3 aktuelna sport-turera, koji su opet svaki za sebe rezultat interpretacije ove kategorije doticnog proizvodjaca. Ja bih to nazvao pokusajem da se "sedi na vise stolica" :D. Neki modeli su vec pominjani ovde, mislim da ce ih svi prepoznati:

 

_W5D8782_DxO.jpg-V--Amendo_%24%7B16892463%7D.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Nemoj mi praviti igru reci...nikakvo nadmudrivanje vec cinjenicno stanje...da si u devedesetim imao jako malo sport turera sto manje sto vece kubikaze...sad ih ima koliko hoces. Sport turer nije pravljen za stazu i ne znam zasto istu potenciras. od tih manjih kubikaza si pre imao gsxf i cbr600f....imas ih i sad i jos dosta modela. Mozda ti imas pogrsno shvatanje uopste te klase....sport tureri su na prvom mestu pravljeni za duga putovanja i tu velika tezina i kubikaza nisu mane ni problem. E sad ko ume moze i sa coperom da izadje na stazu. I oduvek je vazilo pravilo da ne moze jedan motor biti za sve...ja sam pokusao sa jednim da vozim i off i da putujem pa nije moglo, ista situacija je i za stazu i putovanja.

 

Sve je meni to jasno ali onda je reč sport tu suvišna.

 

Pri tom stazu ne potenciram u kontekstu učestvovanja na trkama, već kao povremenu rekreativnu znimaciju. To može da bude i sportski način vožnje (koliko je to moguće) na običnim civilnim putevima.

 

Skoro sam se učlanio na forum, ali pročitah celu ovu silnu prepisku pa reših da podelim i svoj ‚‚sud‚‚ i mišljenje .... pa vi procenite sami...

 

Naterivati se o ‚şport‚‚ne sport je ravno tome ko koliko obara motor i koliko su potrosene gume do ivice umesto koliko je ustvari brzo prošao kroz krivinu jer nije sve u obaranju :)

 

Vozio sam R motore (mnogo kilometara) ali sam imao problem da idem na put sa njima i od 2007 godine sam krenuo da lutam po klasama od Beneli treK (koji mi crkao posle 2000km) preko FZ1 Fazer i još nekih dok nisam došao do VFR1200... jer sam imao problem da nadjem upravo to SPORT TURING MOTOR

 

Nakon R motora svakom motoru mi je manjkalo ‚‚snage i lude brzine‚‚ a Fazer nije ‚‚sport toring niti sport motor‚‚ (da se ne uvrede vlasnici) već posle VFR je kao igračka odnosno kao kad sedneš na motor niže klase (bukvalno po svemu) stabilnosti, brzini, ubrzanju i slično... tako da je po meni FZ više motor za neku zajebanciju nego za touring ili sport...odnosno sport touring kako su ga promovisali

 

E sad glavni problemi i moje definicije Sport VS Touring

 

Sport:

Plus + Brzina, ubrzanje, kocenje, okretnost

Minus - PRTLJAG, Položaj vozača, prebrzo umaranje, kapacitet rezervoara, zaštita od vetra

 

Touring:

Plus + Prtljag - zavisno od modela potrebni razni nosači tako da motor sa tim bez kofera je K..., Rezervoar, položaj vozača, zažtita od vetra,

Minus - MAX brzina, ubrzanje, kočenje, okretnost, težina

 

 

VFR1200F po meni ima najbolje i od jednog i od drugog pa po meni onda jeste SPort Touring motor a to bi i obrazložio iz svog ugla:

 

1. Kad poželiš da ideš 200+km/h i prodješ pored kamiona ne lelujaš kao list papira na košavi (za razliku od FZ1 Fazer), takodje u brzim dugim krivinama, na većim brzinama, ide kao po liniji...

 

2. Dosta dinamična potrošnja goriva tako da u vožnji do 180 km/h može da troši ispod 7.5l, a na krivudavom putu ujednačenom brzinom bez divljačkih ubrzanja do 150 km/h sidje i ispod 6l. Na modelu za 2012, koliko vidim, je to još poboljšano kao i kapacitet rezervoara

 

3. Integrisani nosači ORG kofera - meni je ovo jako bitno da motor liči na sportski kad se skinu koferi i da nema nikakvog gvoždja niti raznih kretenskih nosača koji uništavaju izgled motora jer to recimo omogućava kad stigneš na destinaciju ‚‚alpe‚‚ ostaviš koferčiće i onda se sportski provozaš :)

 

4. Težina na papiru je jako veliki problem ali samo na papiru i u glavi (dokle god nisam probao). Težina se ispoljava najviše kad hoćete da pogurate natovaren motor (ali guranje je manje vise problem sa svakim).... osim ovog malo se ispoljila na putu koji je mnogo krivudav (delovi jadranske magistrale od karlobaga ka Zadru) odnosno krivina za krivinom koje najviše pašu motorima od 600ccm ali i tu uz malo prilagodjavanje stila vožnje i aktiviranjem tela/nogu za prebacivanje težišta/težine sa leva na desno i obrnuto se može jako lepo voziti i anulirati taj osećaj problema ‚‚težine‚‚‚jer je tu dodatni problem dužina raspona točkova koja ne odgovara kratkim krivinama koje su jedna za drugom

 

5. Auspuh-agregat - možda nekima ružan, ali kad si na putu ne prija da tutnji 200 dB i da poludiš već prija miran i tih zvuk što doprinosi auspuh i V4 agregat neki će reći radi ko fen ali to je lek za dušu kad si na putu i kad putuješ (više od 200km :) )

 

6. famozna staza.... prvo nikad nebi okrenuo ‚‚par krugova‚‚ jer od toga nemas nista... a da bi osetio stazu treba okrenuti par dana i par guma što opet iziskuje neke troškove sa kojima lepo odeš negde 7 dana... i uživaš... Opet ako se nadje ko pametan i kaže e pa BAŠ HOĆU NA STAZU onda za to treba realno drugačiji pristup i drugačiji motorcikl... i po meni sport touring ne znači Staza + Putovanja već putovanja i brza vožnja po nekim alpima ili jadranskom magistralom...ili autoputem ubiti dosadu i ići brzo koliko saobraćaj dozvoljava :) Stim da postoje mnogi testovi ovog motora na stazi koji ipak govore da je dobar za Track Days....

 

Moje mišljenje je, posle toliko vremena (ranije je bilo dosta drugačije), da bi o nečemu sudio ipak to moraš i da probaš ili da proceniš koliko je to za tebe dobro u odnosu na onog ko je probao i preneo svoje iskustvo i viđenje... i naravno na sve to su ukusi ljudi dosta različiti a samim tim i afiniteti....

 

Samo sam izneo svoje skromno iskustvo kao neko ko je sve to isprobao bez želje za prepirkom :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

@ Mačak - BuckoBas :)

 

Nema ni potrebe niti želje za bilo kakvom prepirkom. Na Forumima je generalno problem u nedostatku razmena mišljenja kao i u previše naglašenoj želji da se nametne svoje mišljenje.

 

Što se tvog posta tiče, svaka čast na načinu na koji si izneo svoje mišljenje o Spot-Touring kategoriji.

Neke stvari su mi poznate i potpuno jasne a sa nekima se baš i ne slažem. Bez obzira na to, svakako lepo čuti i drugačije mišljenje, a posebno jer je iz prve ruke.

 

Samo me zanima da li si ikada probao stazu ili ne?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

@ Mačak - BuckoBas :)

 

Nema ni potrebe niti želje za bilo kakvom prepirkom. Na Forumima je generalno problem u nedostatku razmena mišljenja kao i u previše naglašenoj želji da se nametne svoje mišljenje.

 

Što se tvog posta tiče, svaka čast na načinu na koji si izneo svoje mišljenje o Spot-Touring kategoriji.

Neke stvari su mi poznate i potpuno jasne a sa nekima se baš i ne slažem. Bez obzira na to, svakako lepo čuti i drugačije mišljenje, a posebno jer je iz prve ruke.

 

Samo me zanima da li si ikada probao stazu ili ne?

 

Dosta sam proveo vremena po stazama (jedan period) i imao sam priliku da probam doduse sa tudjim motorom ne sa svojim upravo iz razloga guma i slicno...

Napravio sam ``par`` krugova po grobniku i slagao bi kad bih rekao da je shit ili da mi se to ne svidja (nije isto kao i da je motor bio moj ali ...).

 

Jednostavno sam sagledao sve aspekte, bar po tome kakav sam ja, i zakljucio sam da ako zelim da uzivam u stazi i da se vozim prvo bi trebao da prilagodim motor stazi (ogibljenje i slicno) a onda i sa adekvatnim gumama pogotovo na j... Grobniku (gde sam imao prilike za takve egzibicije)... elem sve to prevedno u zelje i pozdrave :) :

 

Preispitao sam sebe sta vise volim da odem na neku novu/staru destinaciju ili da se vozim dan, mozda dva na stazi?! JBG ipak sam se priklonio putovanju... jer da bi se posteno proveo vikend na stazi on izadje 700-1000 eur +- i to bez da malo polizes asfalt a opet i za to da bi uzivao, bar ja na svoj nacin, mora i motor malo modifikovati...sto opet iziskuje troskove...

 

Svakako su postojale i razne ideje, po meni najisplativije, da se skupi 2-4 druga i opremi jedan motoric gde se dele troskovi jer ipak jedan covek nema snage da vitla XY krugova odjednom sam a troskovi bi tad bili prihvatljiviji dosta... medjutim ostalo je na ideji i dobroj volji... Tako sam se ja okrenuo putovanju i svracanju na staze na zabavu i pivo :)

 

Mozda jednog dana kad bude bilo malo vise love ali iskreno ti kazem tad bi najradije kupio R motor i vozio se po stazi nikad nebiuzeo i vozio recimo ovaj VFR ili neke druge motore koji jednostavno nisu za to namenjeni uopste... To je moje misljenje i moj pristup motorima kupi motor za ono sto ti najvise sluzi/za sta je namenjen...

 

Da dodam jos jedno moje vidjenje/poredjenje staze to je kao da kupis super moto/enduro ali se 90% vozis po asfaltu i ujedno ti se svidja da odes spajtosima u delibacku pescaru...moze ali treba staviti gume za pescaru umesto se muciti sa onim za sta to nije bas namenjeno...i opet to nije isto kao da si seo na nekog 2T 125 ili ko ima 4T kross...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ako na taj način posmatraš stvari, apsolutno si u pravu. Ne postoji motor koji će u potpunosti zadovoljiti i na stazi i na putovanju.

 

Ja se nadam da ću ipak uz podnošljive kompromise naći varijantu i za stazu (povremeno i to kroz track day) i za putovanja.

 

Ja sam npr. prošle godine vozio na Euroring stazi u Mađarskoj, koja čini mi se ne jede gume više nego neki civilni put i prepodne košta 30-ak eur, a ceo dan 55 eur. To je ipak drastično manje od 800-1000 eur koje si ti naveo. Ukoliko čovek ima alat i garažu i minimum smisla za mehaniku, ogibljenje može vrlo lako pred put ili stazu da prešteluje sam a da bude korektno.

 

Ukoliko se i ovaj naš NAVAK pokaže kao pristojna varijanta, eto prilike za povremene jeftine (amaterske) izlaske na stazu.

 

Da ne bude da samo o sportskoj vožnji pričam, volim ja i putovanja i ona jesu prioritet. Uz silna druga putovanja, prošle godine smo žena i ja išli do Barselone motorom (preko Alpa), pa znam koliko znači voziti se na udobnom motoru.

 

Za sada mi deluje da bi Kawasaki Z1000 SX mogao da posluži za obe namene, (mada na slikama deluje majušno) ali tvoje iskustvo kaže da to u praksi uopšte ne mora da bude tako?

 

Videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Sto se tice motora dok se ne proba-ne sedne nista...to sam ja iskusio do sada... Ok je cena staze 55 eur ali koji su troskovi otici tamo/vratiti se, spavanje gume i eto troska svakako...Ne jede puno gumu ali ja vozim touring gumu mi pi road 3 i to nije po komstrukciji guma za stazu unistio bi je bespotrebno na stazi...

Mislim ja sam bar takav volim da mi je svee pod konac shodno tome sam i digao ruke od staze.... Nisam isao na Navak ali znam da postoje razni projekti da se uradi prava staza kod nas ali sa godinama krize mislim da nece skoro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

probao, vozio sve i svasta ali za mene i dalje broj jedan iz ove klase je sad vec matora cbr 1100xx

A ZZR1400?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

probao jesam, malo i kratko, zlo od masine ali mi vise lezi cbr. Nekako sam sebe na tom motoru pronasao, u krivinama nenormalno stabilna, o kocnicama i potezanju da ne pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

probao jesam, malo i kratko, zlo od masine ali mi vise lezi cbr. Nekako sam sebe na tom motoru pronasao, u krivinama nenormalno stabilna, o kocnicama i potezanju da ne pricam.

Znači ZZR nema neki izražen nedostatak, samo XX tebi više odgovara?

 

Meni je taj motor :ooo: al za sad mi je luksuz koji ne mogu da priuštim. A biće kad tad moj, makar i neki olupani :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ma gde moze imati nedostatke, mozda mi zbog cene bas i nije legao, valjda mi zato honda vise lezi...jer je jeftinija nekih 10.000e :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pozdrav Daki, dugo te ne videh.

 

Ti zbog visine imaš realno prilično sužen izbor i kawasaki gtr 1400 i yamaha fjr 1300 bi bili pravi motori za tebe.

 

To jesu sjajni motori ali nevezano od toga, i kawasaki gtr 1400 i yamaha fjr 1300 i novi VFR (umrla je 800-tka na to sam mislio) su po mom shvatanju koje sam izneo u prošlim postovima jako malo SPORT motori. Tu je gotovo sav akcenat stavljen na TOURING.

 

K1300S je već nešto drugo! :D

 

Jedina i prevelika mana mu je cena.

 

Sta li je glavna razlika izmedju gtr1400 i FJR-a s jedne strane i K1300S s druge strane?

Ja sam 180 visok i imam 75 kila. Kad sam kupio FJR nisam imao ni 70 Kg. Jeste malo problematicno ga podici ako se izvrne ( tj. nemoguce :D ), ali dok ide, mislim da bi na stazi bio ljuti boj...

Glavna zamjerka (sto se mene licno tice) kod FJR-a je ground clearance. Ore se fuzasterima i po gradu...

Laksi bi mogao da bude, ali nije to bas toliko strasno kao sto se tebi cini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Sta li je glavna razlika izmedju gtr1400 i FJR-a s jedne strane i K1300S s druge strane?

Ja sam 180 visok i imam 75 kila. Kad sam kupio FJR nisam imao ni 70 Kg. Jeste malo problematicno ga podici ako se izvrne ( tj. nemoguce :D ), ali dok ide, mislim da bi na stazi bio ljuti boj...

Glavna zamjerka (sto se mene licno tice) kod FJR-a je ground clearance. Ore se fuzasterima i po gradu...

Laksi bi mogao da bude, ali nije to bas toliko strasno kao sto se tebi cini.

 

Nisam vozio ni jedan od ta tri motora, ali mi je najveća razlika u gabaritima motora. K1300S je ipak manji motor od ova dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Gabariti ajd i ajd...tu je to negdje.

BMW je 30-ak kg laksi i jaci (od FJR-a). Ipak je to moderniji motor.

 

Sve u svemu, BMW jeste "sportskiji" ali da je "totalno druga prica"...:neznam:

 

Problem je sto BMW ne zadovoljava "Tourer" kvalifikaciju, kad rikne nakon (give or take) 50K. :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Procitak ovu temu, i jos nemogu da vjerujem do koje mjere ljudi su u stanju da "PALAMUDE" cas izuzecima.

 

1. Ako neko misli da je SPORT TURING klasa motora za staze i dalja putovanja, grdno se prevarijo jer jos nije ni jedan motor napravljen za stazu i dalje putovanje, i mislim da se nece moci napraviti u skorije vrijeme.

2. Po mom shvatanju sport turing motor je vecih gabarita, duzeg rastojanja izmedu tockova, i itd..., sto daje udobni polozaj vozacu i saputniku, a pritome ima veoma jak agregat, skoro kao i sportski motor, sto mu omogucava da veoma blizu prilazi ili prelazi brzinu od 300km/h.

 

Svaki ozbiljni proizvodac, imao je i ima u svojoj paleti ponude sport turing prestavnika. Trenutno su:

 

Honda VFR 1200; Kawasaki ZZR 1400; Suzuki gsr 1300; Yamaha FJR 1300; BMW K1300S i drugi.

 

Da mogu da izdvoim dvadesetak hiljada eura za motor, rado bih uzeo VFR 1200, a dok to nebudem u prilici ili on malo ne pojeftini :D ja cu da uzivam u svom XX-u klasicnom prestavniku sport turing motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Sport Touring motorom smatram i ja moju Thunderace i za sad Yamaha nema njenog naslednika.

Koliko ona zaista pripada toj kategoriji,po definiciji,to moze biti diskutabilno ali meni odgovara sve sto mi nudi.A i napravio sam kompromis sa jednim SM-om. :takoje:

Kad bi razmisljao o novom motoru to bi bio Z1000SX.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Jak sam fan italijana ali ako planiras neki novi Tour bike preporucujem Ducati Multistrada

Finansije diktiraju a preporuka je na mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nisam prije primjetio ovu temu ali toliko glupih pitanja i konstatacija u ovoj temi nisam našao nigdje drugdje.

neko je pitao:

Nije mi jasno da Yamaha još uvek nije osvežila FZ1 novim agregatom, satom (koji bi prikazivao i odabranu brzinu, recimo), oklopom.

 

prvo: kada je nešto dobro onda nema potrebe da osvježavaš to. FZ 1 FAZER = depotencirana Yamaha R 1. 150 nervoznih konja, brzina preko 280 ( ja sam je vozio 282 a bilo je za još ) u kokpitu ima sve što motor treba imati i što je nužno vozacu, napominjem VOZACU, a ne nekoj babi. što se tice oklopa ima i to ako hoceš samo ti nisi upoznat ali je pitanje dali uopce treba. po meni se vecina motora može sportski voziti samo, naravno, treba imati muda i treba znati. FZ 1 fazer je idealan primjerak SPORT - TOURING a velikom djelu kao NAKED i pored ostalih motocikla kojih ima dosta u toj gami. tu je i stvar ukusa kupaca pored osnovne želje a to je snaga i mogucnost višednevnih dužih tura što zahtjeva viši položaj volana time i vozaca radi manjeg umaranja.

 

pa se pitao:To se i ja pitam i čekam da vidim šta će biti. Oklop i agregat koji manje troši bi taj motor napravili izuzetno poželjnim.

 

za šta? za obilaske gradskih kafica i za kur.enje? zanima te sport i touring a onda je oklop u pitanju pa potrošnja pa ABS, pa dali ima prikolicu za šator i stolice. svašta.

 

svaki Naked - Sport-touring može na stazu u svojoj kategoriji. na Grobniku se u klasi naked takmice za prvenstvo Hrvatske upravo sport - touring motorima: Yamaha fz1, fz1 fazer, Honda cb 1000 r, Aprilia Tuono 1000, Ktm 990 super duke, MV Agusta Brutale 1098 i 1078, Ducati stretfighter, Kawasaki Z 1000 ( više generacija ) Benelli 1130 TNT, Moto Morini Corsaro., BMW .................

sve te nabrojane motore možeš vidjeti u živo na Grobniku i bez oklopa pa nakon šta vidiš kako se voze nebi pitao za oklope i sl. gluposti a sve te iste motore možeš vidjeti kod lokalnih lala od kafica do kafica.

tvrdim da se svaki motor ( naravno ) veci može voziti sportski samo su muda u pitanju a svaki R može bitisamo šminka.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... dali ima prikolicu za šator i stolice.

 

:)

 

Na nasem depresivnom (ispod nivoa mora) forumu prica covjek kako se tip na GS-u sa svim koferima "prikljucio" (kako mi to zovemo) na kraj kolone na autoputu.

Citiram (prim.prev): "Stade covjek ladno iza zadnjeg auta i ceka. :zbunjen: Pitam se kako ne crkne na ovoj vrucini...ili ovi danasnji bimeri imaju klimu?" :lol:

 

Onda naravno krecu krilatice tipa "ima lokalnu" i tako dalje...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

LM, ja sad bio malo po kozijim stazama po Italo-Alpima i morao sam da radim (mnoogo vise nego u Toskani) da pratim ove jarice ispred mene.

U nekoliko navrata sam morao odustati...jednostavno se umorim i gumune sevi...

Cim sam dosao kuci odmah na mobile.de pa SMT, pa Tiger, pa cak i GS :D, al' sta da radim s tim u ovoj tepsiji od zemlje za koju je FJR izmisljen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

LM, ja sad bio malo po kozijim stazama po Italo-Alpima i morao sam da radim (mnoogo vise nego u Toskani) da pratim ove jarice ispred mene.

U nekoliko navrata sam morao odustati...jednostavno se umorim i gumune sevi...

Cim sam dosao kuci odmah na mobile.de pa SMT, pa Tiger, pa cak i GS :D, al' sta da radim s tim u ovoj tepsiji od zemlje za koju je FJR izmisljen.

kužim te imenjace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja