Jump to content

Moto Zajednica

Sport Touring, kategorija koja umire

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Veliki pozdrav. Ma upao sam u crnu rupu par meseci.

Upravu ste. Zaista malo od Sport - a je tu ostalo, mada kada im pogledas "konjaze" moze tu muski sportski da se voza. Naravno ne i na stazi i nece biti bas sportski upravljivi, prvenstveno zbog tezine...

 

Au, naleteh negde po netu na ovu Hondu. Bruka. Vidis, mogla bi u razmatranje. Samo da otplatim auto, do sledece godine, pa da krenem da jurim za motorom. Ne verujem da bih mogao da priustim nov motor, ali cu se svojski potruditi da nadjem nesto 3-4 godine staro. Video sam u Ljubljani GTR1400 sa puno opreme, cinimi se da bese 2008. za 8000evara. Nije malo, ali samo opreme ima na sebi za jedno 2000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne radi se o snazi, nisu sportski jer su teški, veliki, ali ako i ti već imaš preko 2 metra, pazari tako nešto, nećeš se pokajati. Nisu baš za provlačenje kroz gradsku vrevu, ali su za put kraljevska klasa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Zamisli sve te velike sportturere da vozis po nasoj maloj Svrbiji :stabre::bljak: Malo-malo pa krpa na zakrpu, zakrpa na krpu, rupa koliko hoces :'( :'( :'( Jadan motor druze! Nemamo mi realnoo puteve za takve makine. Da zivim negde gde su putevi sjajni, krivina koliko hoces bla bla, sigurno bih imao nekog sportturera i nekog crossa :takoje: za zajebanciju. Ovako samo dual sport, enduro :takoje: Idealan za nas.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Veliki pozdrav. Ma upao sam u crnu rupu par meseci.

Upravu ste. Zaista malo od Sport - a je tu ostalo, mada kada im pogledas "konjaze" moze tu muski sportski da se voza. Naravno ne i na stazi i nece biti bas sportski upravljivi, prvenstveno zbog tezine...

 

Au, naleteh negde po netu na ovu Hondu. Bruka. Vidis, mogla bi u razmatranje. Samo da otplatim auto, do sledece godine, pa da krenem da jurim za motorom. Ne verujem da bih mogao da priustim nov motor, ali cu se svojski potruditi da nadjem nesto 3-4 godine staro. Video sam u Ljubljani GTR1400 sa puno opreme, cinimi se da bese 2008. za 8000evara. Nije malo, ali samo opreme ima na sebi za jedno 2000e.

 

Daki, za tebe je samo jedan motocikl: R1200GS, a jos bolje u ADV verziji. Ne pada mi na pamet nista drugo, tako veliko. Izvinjavam se na off-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Što se tiče naših puteva, Sharba i lalajko su u pravu, ali osim R1200GS možeš da pogledaš i novu Super Teneru, a i Honda će uskoro izbaciti nešto slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Moje neko razmisljanje (jos samo da smislim koga da zajebem za pare :) ) je sledece: Kupio sam skorije skuter za po gradu, TDM a ostavljam za po Srbijici, bas zbog grdnih puteva, a cesto se vozam po istim, a nekog veeelikog turera za putovanja. Neki cilj mi je da organizujem godisnji plan putovanja u kojima bi bila 2-3 po par dana i par hiljada km. I sad vec umem u danu da preguram po 500-800 km a i hvatam sebe da se nisam navozao ako u cugu ne preteram po 150 km a.Sad bas idosmo do Pule i poludeh od nedostatka snage za one divne Bosanske i Hrvatske puteve. Ondak se vratismo u cugu auto putem, vece brzine, samo landaram. Jadan TDM sto me trpi :moto3:.

 

U pravu si Lalajko za BMWa, ali nesto vise naginjem ka ovde pominjanim motorima. Cesto smo zbog stanja puteva prinudjeni da jurimo "Golf 2" tipove motora. (nemojte pogresno da me shvatite. Golf se pokazao kao vrh auto za nase uslove, pa zato uporedjujem). Meni se nesto ne voza neki off, pa i nemam zelje da idem ponovo na neke enduro varijante. Nesto sam u fazonu u zadnje vreme da jurim nesto sa puno konjaze. Konstantno mi nedostaje snage. Mada 100tinak konja je sasvim ok, ali sve ispod toga mi nesto malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Oko snage,50-60 konja je dovoljno da možeš stići i uteći sa 100 ima rezerve i za qurčenje, preko moraš da paziš da te ne izbaci, vazda nove gume itd.

 

Moj motor ima 92KS i kad na njaga pored vozača dođu 3 puna kofera i saputnica shvatiš da i nema baš nešto rezerve za qurčenje.

 

Nije slučajno da svi ljudi koji dosta putuju na kraju dođu i do velike kubikaže.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Oko snage,50-60 konja je dovoljno da možeš stići i uteći sa 100 ima rezerve i za qurčenje, preko moraš da paziš da te ne izbaci, vazda nove gume itd.

 

Ima za koga je i 40ks mnogo, ali ipak ovde pricamo o touringu i tu je snaga neophodna. Mnogo, mnogo je 180-200 ks na RR-u :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Za turing motor je najvazniji obrtni moment,ne snaga.Veca kubikaza daje dovoljno snage na malim obrtajima dok lagano krstari,po potrebi lako ubrzava.90 ks na motoru od 1000cm3 i 90ks na motoru od 600cm3 je velika razlika.

Slucajno sam citao na netu ovih dana o hondi 1000 cbf od 2007g,masina je od cbr1000 sa 180ks detunirana na 98ks.Hondini mehanicari predlozili vozacu da iz mesta krene u 6-tu brzinu,on je krenuo 4-tom bez problema,pisalo da motor ide kao automatik vuce u sve brzine.

4 godine sam vozio gsx1400,znam kakva je razlika.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

letos sam posle probne voznje kupio fjr 1300 iako sam dugo godina preferirao drugaciji tip motora

od mene imas sve preporuke za yamahu ali ti preporucujem da nadjes nacin da kako god znas obavexno probas motor koji bi kupio bar 100 km i onda ceti mnoge stvari biti jasnije

ako je pravi sve ti legne odmah kao carapa na nogu

srecno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

To su bili R motori.

 

Praktično, Versys 1000 je jedini novitet u ovoj kategoriji, a prošle godine to je bio Z1000SX. Ostali ili nemaju odgovor ili smatraju da je to zanemarljivo tržište, ne znam šta drugo.

 

Nije mi jasno da Yamaha još uvek nije osvežila FZ1 novim agregatom, satom (koji bi prikazivao i odabranu brzinu, recimo), oklopom. Honda i Suzuki nemaju ništa slično FZ1 ili Z1000SX. Praktično, u klasi 1200-1400 je veća konkurencija, ali je pitanje koliko su to sport motori, oni već pretežu na touring stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Nije mi jasno da Yamaha još uvek nije osvežila FZ1 novim agregatom, satom (koji bi prikazivao i odabranu brzinu, recimo), oklopom.

 

To se i ja pitam i čekam da vidim šta će biti. Oklop i agregat koji manje troši bi taj motor napravili izuzetno poželjnim. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

nije mi tema uopste jasna pa sad ima vise sport turera nego ikad...devedesetih si mogao da ih izbrojis na prste jedne ruke

 

Ne znam kako drugačije da objasnim smisao teme. ročitao sam još jednom prvi post i sve deluje jasno.

 

Bilo bi lepo da nabrojiš neke sa kojima se može na stazu a da su dovoljno snažni i udobni za putovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nije mi tema uopste jasna pa sad ima vise sport turera nego ikad...devedesetih si mogao da ih izbrojis na prste jedne ruke

 

Ne znam kako drugačije da objasnim smisao teme. ročitao sam još jednom prvi post i sve deluje jasno.

 

Bilo bi lepo da nabrojiš neke sa kojima se može na stazu a da su dovoljno snažni i udobni za putovanje.

posto je naslov teme da ta klasa izumire, sto bi znacilo da je nekad postojala. E ti sad nabroj na primer sve iz klase od 1990 do 2000. A ja cu mladje posle toga pa da vidimo kad ih je bilo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

nije mi tema uopste jasna pa sad ima vise sport turera nego ikad...devedesetih si mogao da ih izbrojis na prste jedne ruke

 

Ne znam kako drugačije da objasnim smisao teme. ročitao sam još jednom prvi post i sve deluje jasno.

 

Bilo bi lepo da nabrojiš neke sa kojima se može na stazu a da su dovoljno snažni i udobni za putovanje.

posto je naslov teme da ta klasa izumire, sto bi znacilo da je nekad postojala. E ti sad nabroj na primer sve iz klase od 1990 do 2000. A ja cu mladje posle toga pa da vidimo kad ih je bilo vise.

 

Rekao si da ti tema nije jasna a sad kažeš da ti naslov nije jasan??

 

Nije mi smisao posećivanja foruma da se sa nekim nadmudrujem tako da nema potrebe da nabrajam stare predstavnike sport turing kategorije.

 

Činjenica je da najveći broj novih sport touting motora ima 1200-1400ccm i 250-300kg, a to je tendencija koja će se verovatno nastaviti. Po mojim shvatanjima to su toureri koji po plastikama deluju sportski.

 

Naravno, svako pravo na svoje mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nemoj mi praviti igru reci...nikakvo nadmudrivanje vec cinjenicno stanje...da si u devedesetim imao jako malo sport turera sto manje sto vece kubikaze...sad ih ima koliko hoces. Sport turer nije pravljen za stazu i ne znam zasto istu potenciras. od tih manjih kubikaza si pre imao gsxf i cbr600f....imas ih i sad i jos dosta modela. Mozda ti imas pogrsno shvatanje uopste te klase....sport tureri su na prvom mestu pravljeni za duga putovanja i tu velika tezina i kubikaza nisu mane ni problem. E sad ko ume moze i sa coperom da izadje na stazu. I oduvek je vazilo pravilo da ne moze jedan motor biti za sve...ja sam pokusao sa jednim da vozim i off i da putujem pa nije moglo, ista situacija je i za stazu i putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Nemoj mi praviti igru reci...nikakvo nadmudrivanje vec cinjenicno stanje...da si u devedesetim imao jako malo sport turera sto manje sto vece kubikaze...sad ih ima koliko hoces. Sport turer nije pravljen za stazu i ne znam zasto istu potenciras. od tih manjih kubikaza si pre imao gsxf i cbr600f....imas ih i sad i jos dosta modela. Mozda ti imas pogrsno shvatanje uopste te klase....sport tureri su na prvom mestu pravljeni za duga putovanja i tu velika tezina i kubikaza nisu mane ni problem. E sad ko ume moze i sa coperom da izadje na stazu. I oduvek je vazilo pravilo da ne moze jedan motor biti za sve...ja sam pokusao sa jednim da vozim i off i da putujem pa nije moglo, ista situacija je i za stazu i putovanja.

 

Sve je meni to jasno ali onda je reč sport tu suvišna.

 

Pri tom stazu ne potenciram u kontekstu učestvovanja na trkama, već kao povremenu rekreativnu znimaciju. To može da bude i sportski način vožnje (koliko je to moguće) na običnim civilnim putevima.

Promenio član Mario Marko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja