Jump to content

Moto Zajednica

Sport Touring, kategorija koja umire

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZ-1 2013

Da napisem i ja neko slovo na ovu temu....

Ceo zivot sam vozio R motore cak 9 godina ZX-10R, i dan danas sam zaljubljen u taj motor.....

posle teskog udesa kupio sam na prvi utisak... krmacu GTR-1400......

Da naglasim da imam 56 god. i da sam prvi veliki motor kupio 1977 a prvog Japanca 1981.g.

Prvih dana sam se nervirao manevrisanjem u mestu.....bio mi je glomazan...nemogu dobro cak ni noge da stavim na zemlju....medjutim kako je vreme odmicalo poceo sam da se navikavam na njega....

bio sam njim i u Maroku.....mozda je ruzno reci doktorirao sam ga....sto bi rekli ljudi treba mu naci caku....a iskustva imam na pretek.....uglavnom sa drugarima redovno idem do Arandjelovca i Bukulje....netreba da naglasim da voze R-ove....za neverovati krmaca je jako poslusna u krivinama i dugackim i kratkim....rado guli fuzasterima asfalt....zamenimo se po nekada a oni u cudu....frka im zbog gabarita i tezine ....i nikako im nije jasno....kako.

Svaki motor treba dobro upoznati pa onda krenuti u divljanje....prvi utisci cesto varaju....

Nemogu reci da nebih i sada voleo nekog H2 sx ILI SLICNO ALI GENERALNO...PRILAGODI SE ONOME STO IMAS I MOZES DA PRIUSTIS I GLEDAJ DA UZIVAS....

Na testovima su profi vozaci i njima je lako da ocene razlike i to postujem...ali sam se mnogo puta uverio u zivotu da a svako ozbiljan to zna ....ako kupis najbolji motor u klasi na testu....to neznaci da ces biti najbolji i najbrzi pogotovo na nasim putevima....

57088250_2108647449189439_8686565218651734016_n.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZ-1 2013

Veoma korisna stvarcica na putu....GTR je ima serijski a mislim da preko Ali expressa moze da se naruci nesto slicno...na vreme me upozorilo da prednja guma gubi pritisak sad za vikend....

 

62579477_2185499708170879_973722317827866624_n.jpg

64252491_2185499631504220_279652372978860032_n.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Vozio sam Gtr 2 sezone, kupio ga novog, prodao sa skoro 40000km, ja sam ga isto maltretirao maksimalno, fuzaustere skroz pokidao, gulio kolenom po asfaltu sve to gtr može ali ima jednu opasnu manu a to su kočnice tj njegova težina od 300+ kg jednostavno pali kočnice, dva jača kocenja i kočnica propada do kraja, jako opasno.. A da ne pričam sto sam paknove menjao na 5000km a zadnju gumu na 1500km. Gtr je odličan i povozan motor ali nije za jurnjavu, može ali nije za to namenjen. Zato sam ga zamenio za z1000sx, e to je već druga priča, ali i na njemu kočnice znaju da otkazu poslušnost mada zaista kod ekstremne vožnje, paknovi traju 10000km a zadnja zna da izdrži i 5000km. Gtr više putni nego sport, sx više sport nego putni.. Uglavnom oba su odlična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Isprobavao u početku turing gume, tipa dunlop road smart, miselin pilot road 4, one se pri ostrijoj vožnji pregreju i zvaću u krivini, klizaju a potroše se i brze nego sport guma. Posle sam prešao na miselin pp 2ct i dunlop sport max, duže su trajale i bolje se ponašale pri oštroj vožnji. U principu sam najviše trošio miselin pp 2ct, uvek odjednom preko neta narucim 4 zadnje i 2 prednje i tako menjam, nekad i na 7 dana>:(  Ustedeo sam brdo para, otkad sam uzeo z1000sx..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo prvi put cujem, da se Sport guma trosi sporije od Sport-Turing gume :zbunjen:

ST gume su uglavnom dvokomponentne, sredina treba duze da izdrzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 17 sati, Biker-Boy je napisao:

Ovo prvi put cujem, da se Sport guma trosi sporije od Sport-Turing gume :zbunjen:

ST gume su uglavnom dvokomponentne, sredina treba duze da izdrzi

Pri normalnoj vožnji svakako da st gume duže traju ali pri sportskoj vožnji se skroz istope i pregreju. A i inače slabo vozim po ravnici tako da mi sredina gume i ne igra neku ulogu :rolleyes:, obično mi se ivice potoše pre sredine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja